Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

jarus74
1. apr 2009

mozno ste mali skreslene vysledky a pred odberom nieco bral antibiot. /v levocskej nem./ hmmm? nam ked berie odbery na to tak nesmie brat 2tyzdne uplne nic ani z alergolog.
takze vam nasadia asi isoprinosin ci tak nejako to je tiez aj na imunitu bral to najstarsi synator 🙂 inac sa tesim s tebou ze mu takto dobre vysli vysledky na imunitu 🙂 🙂 aspon nieco pozitivne 🙂

denisocka
autor
1. apr 2009

Ano,tieto lieky mu daju.neni to nejake moc agresivne na organizmus? Jo a tie imunoglobuliny brali 2x pocas choroby a druhy tesne po chorobe-v levoci myslim

jarus74
1. apr 2009

nemala by to byt zataz na organizmus synator to bral dlhe roky ☹
no vidis a je to tu -to strasne skresluje vysledky.

martina46
1. apr 2009

deni, no super!

korduna1
1. apr 2009

Ahoj holky, přečetla jsem si celou diskusi a musím říct, ža moje malá 23 měs do konce minulého roku byla zdravá. Po novém roce začla mít každé 3 týdny nějakou nemoc. Zánět průdušek, střevní chřipku, šestou nemoc, pak horečky kolem 40, to nikdo nezjistil proč.Jak někam jdem na návštěvu nebo do MC hned do 3dnů něco má. Dříve nic, ani žádná reakce na očkování. Naše dr zatím o imuno testech nemluvila, nevím zda jí to nenapadlo, nebo myslí, že to zatím není potřeba...Už se bojím jít někam na návštěvu, aby malá něco nechytla..A to zas tolik nikam nechodíme....Vždy mi děsně zhubne, nejí ani normálně...Myslíte, že bych o ty imuno testy měla zažádat? Moje dr říká, že zbytečně ze všeho plaším,,,

jarus74
1. apr 2009

korduna ja na tvojom mieste by som ziadala to vysetrenie alebo rovno papier na alergologiu a tam urobia vsetke vysetrenia.

denisocka
autor
1. apr 2009

Aj ja

korduna1
2. apr 2009

Děkujem, vyžádám si to.,,,

jarus74
2. apr 2009

korduna tak sa pust do toho a uvidis urcite jej aj nieco nasadia ,uz prvy priznak je to ze dieta je castejsie chore ☹ a nieco tam nieje v poriadku.

korduna1
3. apr 2009

Díky Jarus74, UŽ JSEM BYLA VČERA U DR, JDEME NA IMUNO VYŠETŘENÍ...Napíši jak jsme dopadly...

fifinna
3. apr 2009

Ahojte, môj maly je casto chory a ked som sa pytala dr. , ci nema slabu imunitu, tak mi povedala, ze deti nemaju do stvrteho roka vyvynutu imunitu. A neriesila to. A ako tak kukam tak u vas to riesia, teraz tomu nechapem....

denisocka
autor
3. apr 2009

Uz ideme domov,mame zvysenu teplotu a sople,tak verim ze doma nic neprepukne,ked sa vraciame z takeho choroboplodneho prostredia do sterility.ak uz budem o5 zabyvana,tak napis viac o tom nestastnom cytomegaloviruse a peripetich,co nas cakaju

sarinkam
3. apr 2009

denisocka, uz delsi dobu se odvazuju Ti napsat, ctu obcas Tvoje prispevky tady a nemohu se ubranit dojmu, ze maly je drzen ve strerilni cistote, ven moc nechodite- to vse jsou Tvoje slova a bylo by spis lepsi zmenit opatrne Tvuj pristup k cistote apod.

vim ze se poustim na tenky led, nejak Te poucovat, jen bych Ti chtela nejak pomoct. Obavam se, ze kdybchom se znali, tak bys me nenavidela, deti litaj ted venku bosi, minuly tyden se cachtali v potoce, jednou jsem cetla ze deti by v zime meli byt venku 3 hodiny a v lete 6 hodin?ja se to snazim dodrzet. Starsi je nekojene nedonosenatko 😀 , mladsi pouze nekojen 😉 a presto prospivaji vyborne.

kluk byl nemocny naposledy v 1 roce. holka ve druhe tride ma zameskano pouze kdyz jsem dvakrat zaspala.

Nejsem zadna supermatka, taky mam toho vseho nekdy plny kecky, jen bych Ti prala zdrave a otuzile decko.

denisocka
autor
4. apr 2009

sarinka,keby som mala dom a dvor ,ver mi,že by lietal bosi po dvore medzi kurincami cely den 😉 nemám doma sterilne , aj ked je pravda,že ruky si po príchode z vonku omývame,ja si ich zvyknem aj po použití WC 😀 ale ,nie,jasne,že by som bola radšej,keby som mala dieťa zrave,ale žial,kdesi chytil ten virus

a vírus sa neda liečiť - takže,takže máme nasadene imunostimulačnu liečbu,lebo CMV máme teraz práve v aktivnej forme a čaka nas vyšetrenie očí a sluchu,či nám to nepoškodilo zrak a sluch,potom kontrola sleziny, cesta na hematologiu kvoli petechiám,imunologiu a gastro a pravidelne kontroly. Verim,že nič nám ten vírus nepoškodil,aj ked pravdu ukaže vyšetrenie a tiež je to trak zakerny virus,že sa može kedy kolvek čokolvek stať 😖

takže rada by som bola keby šimon bol ako tvoje zdrave deti,keby mi niekto zaručil že ked ho vypustim boseho a neochorie, ale žial,musim ho chraniť,hlavne teraz ked je virús na vrchole 😔 .... a samozrejme,zdravo otužovať

denisocka
autor
4. apr 2009

píšem ako tatar,ale klavesnicu som 2týž.nevidela a bežim umývať okná

denisocka
autor
4. apr 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tak som si založilq dalšiu temu,uvidime

jarus74
6. apr 2009

deni takze ste uz doma? super-
maly ako preslo mu to?

korduna napis ako si dopadla som zvedava 🙂 a budem cakat.

sarinkam musim povedat ze ak ma dieta dobru imunitu moze behat kolko chce po vonku ,moze byt dnu cele dni a aj tak bude chore,najstarsi syn a hlavne teraz ked sa oteplilo beha ustavicne po vonku okrem skoly a neverila by si aky je teraz chory vlastne alergia sa ukazala,chcem tym povedat ze take dieta ako je moje a ine ktore maju tento problem im to co si ty napisala len poskodilo este viac dufam ze sa nehnevas je to moj nazor.

denisocka
autor
6. apr 2009

😀 ahoj,maly už nekýcha,ma len sople,ale zato nakazil mna

denisocka
autor
7. apr 2009

ahojte,tak dnes ušne aj očne dopado dobre,vše je OKI,na gastre sme dostali Costi na 3mesiace

prikladam foto z liečenia http://picasaweb.google.sk/forcepska/DolnySmoko...

jarus74
8. apr 2009

waw su prekrasne tie fotky mala si tam plno pestunok pre maleho ale aj on pestoval deticky 🙂 po druhej stranke ste si aj uzili a aj snehu ste tam mali no super.

som rada ze vam vysetrenia dopadli dobre 🙂

denisocka
autor
9. apr 2009

,od včera ma šimon teploty do 38,3 , hlieny a sople a z toho kašle. ja som tiež na antibiotikách,sople a hrdlo . to sme si teda doniesli suvenír z tatier poobede ho skočim ukazať dokyne,predsa idu sviatky .... tradične sme chorý.... ale hadam to bude bez atb

jarus74
9. apr 2009

no deni pripajam sa k vam julia ,livia ,lubos ty najhorsi alergici vyzeraju strasne aky su chory uz maju nasadene lieky ale nie antib.cize beru lieky na alergiu takze to budu sviatky pokial im to zaberie, a mna uz boli hrdlo pece ma jak fras este nech sa nachyta odo mna maly tak ma porazi ☹

a ty si bola u dokiny s malym ?ako ste dopadli dala vam antibotika? nam väcsinou ak po3dnoch nezaberie liecba liekmi na alerg. tak nasadzuju antib. ☹

denisocka
autor
9. apr 2009

maly ma čerevene hrdlo,dostal solmuco na hlieny,doma mám ešte sirup Vincentka s mater.duškou , mam davať fenistil a na teplotu striedať panadol a nurofen -že radšej to skusime naštastie bez atb. teplotu ma do 38,3 -tak som dala len 1x panadol,ale kazala davať pravidelne,aby aspon pomohlo na zapal,ked nedavame atb. mam sledovať hrdlo,ak tam bude mať hnis alebo viac kašlať,tak mam už doma prichystany Sumamed ATB,

mne je už po druhom Sumamede lepšie,ovela,aj nadcha prešla,aj maleho prechádza,nema už tolko hlieny,ale kašle možno kus viac,

inač,čo ma desí su tie petechie,ak tam pri dokyne plakal,tak mu zabehli hlieny,tak ho tam tak dusilo,až bol fialovy a okolo oči mu vyskakali petechie

jarus74
10. apr 2009

tak moji uz zacali perfektne kaslat takze rano poctivo uz spreje uradovali,len Lilin kasel sa my nepaci zas to bude asi ten spazmus/zuzena priedusnica/ ☹ to zas budu prebdene noci.

denisocka
autor
10. apr 2009

no dnes je na tom maly podstatne lepšie,ako som mu dala na noc Nurofen a ešte aj teraz rano,tak teplota žiadna a je taky živší,netečie mu z nosa kašle síce,ale menej a nie tak hlienovo. ešte mu nenasilne musim kuknuť do hrdla,či je na tom lepšie,alebo či nema zahnisane .. mne je celkom fajn,až nato,že ma boli hlava-ale to stale,ked vonku je vietor,neviem -ja som už ako meteorologicka stanica 😖

jarus74
10. apr 2009

deni nerob si z toho nic ja som tiez dalsia meteorolog. stanica mne aj ruky,nohy vsetke kosti lame ked ma byt zmena pocasia a jazva po cisaraku ma pali brrrr,
no to je super ze malemu je uz lepsie len nech sa to nezakrikne 🙂

junovka
10. apr 2009

ahoj Deni.Tebe kazali davat Panadol malemu, ked nema este ani 38,5?Pretoze mne bolo povedane, ze pokial nema dieta 38,5 a viac/vo veku Nely/, tak netreba davat este na zrazanie, nakolko vraj treba aby sa telo zacalo samo branit proti bacilom, lebo, ze vraj ked das skor ako mas, tak telo straca obranyschopnost, telo sa nenauci bojovat s bacilami 😒 😕

denisocka
autor
10. apr 2009

junovka,hej -lebo mal červene hrdlo,a aby to nejak neprerastlo do anginy,tak som mala skusiť panadol+nurofen ..... to máš ako ked tebe je "na chuja" si nachladena a daš si na to paralen , teda nie ty -ale ja tak robím

denisocka
autor
11. apr 2009

no dnes už bolo celkom dobre,ma ešte sople vzadu .... a v hrdle ma "petechieô - to je kapitola sama o sebe 😔 ale čo máme je ZUBOK - dolná dvojka,neviem či už je prerezany,ale je už viditelný,večer aj kakal riedko,tak hadam to bolo z toho a my sme chvalabohu nesiahli po ATB

jarus74
14. apr 2009

tak nam lieky zabrali co som rada uz je to dobre alergia pominula aspon na paru dni.