Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

vanish1
11. aug 2009

denisocka, takže sa to zlepšilo?

denisocka
autor
11. aug 2009

po Cečku? myslím ano,hlavne bez očkovania 😉 ano

mami.sk
11. aug 2009

ahojte 😉

jesienka - ty pises o mne??? 😀 zda sa ze sme si vo vela veciach podobne 😉
mam sice o rok viac ako ty, ale cele detstvo som sa trapila furt s nejakou chorobou, stale ATB, anginy, zapaly priedusiek, zapaly pluc, mononukleoza no zda sa ze ma ziadna choroba dychacich ciet neobisla ☹ s tym spojene problemy s pecenou po mononukleoze 😝
raz som dokonca uzivala ATB cely rok bez prestavky co som sa nemohla dostat z tych problemov 😝

silnu poruchu imunity mi zistili niekedy v 10-11 rokoch - vtedy bola alergologia - imunologia len v plienkach, bola som jednou z prvych pacientov / IgA som mala 0,01, imunolog doslova povedal ze je to horsie ako u nedonoseneho novorodenca 😝 /
vtedy mi zistili aj silne alergie na vselico mozne - pel, prach , roztoce, perie a pod. a najma na ATB penicilinoveho a ampicilinoveho typu

no to bolo dobre lebo do mna uz pri kazdej chorobe nepchali ATB ale uzivala som lieky na alergiu a cuduj sa svete, zrazu som bola v pohode 😉

par krat liecenie v Tatrach - bola som aj v Srobarovom ustave v D. Smokovci 😉

teraz nemam ziadne problemy , kt. by suviseli s poruchou imunity 😉 chora som tak raz do roka a to sa da vydrzat 😉
dokonca v tehotenstve som sa citila uplne perfektne, ziadne problemy, alergie, upchaty nos - NIC a bez liekov 😉 len dufam ze dcerka tu poruchu imunity nezdedila po mne - zatial nebola chora 😉

tak by som chcela povzbudit aj denisocku - neboj, Simon z toho urcite vyrastie a bude ako ine deti v jeho veku 😉 teraz je uz alergologia - imunologia na dobrej urovni tak verim tomu ze casom sa jeho zdravotny stav zlepsi 😉 drzim palce 😉

denisocka
autor
11. aug 2009

dakujééééééééééééééééééééééééém 😉

vanish1
11. aug 2009

denisocka, tak som rada, nám už nevyšla porucha imunity podľa najnovších testov

denisocka
autor
11. aug 2009

jáj,tak že očkovanie ako

vanish1
11. aug 2009

pozri v "našej" téme

lencul559
26. aug 2009

Ahojte, môžte mi niekto poradiť? Môj synček má už 4 x za 3 mesiace hnisavú angínu. Určite už je to z oslabenej imunity , nakoľko je stále na antibiotikách. Neviete, čím by som ho dala dokopy. Má nastúpiť do škôlky a ja už mám z toho stres , že bude stále chorý.

junovka
26. aug 2009

lencul, a neni alergik??

lencul559
26. aug 2009

No asi nie...

junovka
26. aug 2009

ale, nevies to naisto, ze?Pytam sa preto, lebo moja Timka ked bola asi v takom veku a, tiez casto mavala anginy, brali sme ATB...nakoniec jej zistili alergiu a museli jej vybrat nosne mandle.Idvtedy sme mali pokoj/klop-klop/.Co ti vravia na krcnom??

lencul559
26. aug 2009

Doktorka sa bráni, že to je normálne mať takto za sebou angíny.Ale on ich začal mať po zápale močového mechúra.V tedy dostal prvý raz antibiotiká ....to bolo presne, keď mal 3 roky...od vtedy sme stále doma. 14 dní zdravý a 14 dní chorý.

junovka
26. aug 2009

krciarka ci pedina???Obavam sa, ze ked ti nastupi do skolky, ze moze sa stat, ze ti bude castejsie chory ☹

lencul559
26. aug 2009

Na krčnom sme boli. U súkromníka.Povedal, že to ešte nieje akútny stav a že budeme čakať tak 2-3roky či sa to bude opakovať. Že musíme prísť na to , čo je spúšťačom. Ale čo ja viem? 😒

lencul559
26. aug 2009

Keď on je tak urevaný, že to môže byť aj z toho. Reve za každú blbosť. Keď chodil na skúšku do škôlky, tak sa tam za mnou tak vyreval, že na druhý deň nerozprával a na tretí dostal 40°C horúčky. ....a bol doma pri mamičke 😠

junovka
26. aug 2009

inak, neviem sice co je na tom pravdy, ale pocula som raz v telke jednu dokinu, ako vravela, ze angina je psychickeho povodu 😒 😕 ...

lencul559
26. aug 2009

Tak to by fakt mohlo byť pravda! Ach Bože! To ma ešte čaká veľa roboty. Dokt. mi kázala dávať mu probiotiká, ale čo ja viem. Ja nevidím rozdiel. Možno je to na dlho...

junovka
26. aug 2009

lencul559, mas IP

lencul559
26. aug 2009

junovka - IP 🙂

denisocka
autor
26. aug 2009

možno nejak posilniť imunitu,trebars vit.C nič nepokazíš,my berieme megadavky a drži sa,aj ked, mal pred 3týž. nejaku anginu aj herpes a,e to aj vo vzduchu čosi bolo,nejaky virus a do toho mu liezla stolička o sa drala asi 2týždne vonku a opredrala sa cez tie hručky a anginu až

lencul559
27. aug 2009

No aj to môže byť pravda,pretože mi prestal jesť ovocie.Nechce ani raz do úst dať.V zime sme si robili večer ovocné taniere a to mu ,,šmakovalo".Vtedy nebol chorý až na kašliky a sopliky.Keď sa doliečime vyskúšame tie homeopatiká a aj s megacéčkom. Len keby to normálne jedol. ☹ Ako vravím oreve všetko , zatne zuby a nepustí ma dnu. Jedny antib.sme mu dávali traja.Manžel chytil nohy a ruky, dcéra hlavu a ja som zapchala nos, aby mi otvoril ústa. No hrôza 😖 😖 😖 😖

denisocka
autor
27. aug 2009

leni, my sme najprv brali od Jamieson Cečko v tabletach,terbalo to rozpušťať - boli to 1000mg lablety,teraz mame taky prašok čo nie je kysli, ma aj minerali-ak chceš vedieť o tom viac,vo volnej diskusii mam temu - vitamin C ,najdi o vyhladavači

junovka
27. aug 2009

lencul, a preco az ked sa doliecite, tak chces nasadit homeopatika?? 😕

lencul559
27. aug 2009

junovka-lebo keď berie antibiotiká , tak by sa to mohlo medzi sebou biť.
denisocka- pozriem , vďaka

lencul559
27. aug 2009

Tem mineral vit. C je riadne drahý 🙄
denisočka ty si ho kde kupovala?

junovka
27. aug 2009

lencul, homeopatika mozes brat spolu s ATB 😉

denisocka
autor
27. aug 2009

no,drahy ako čo??? kolko penazi daš počas jedneho uživania antibiotik? na cestu k lekarke,na ATB,lieky na horučky,niečo do nosa,nejake probiotikum ked ti odporučia 😉 je toho za týžden možno tolko,ako to Cečko

ja som najprv mala od Jamieson 120tbl za akciových 200sk, a teraz berie maly ten C-salts od Damiana - je to 750g balenie zasaditeho Cečka+mineraly za 56€ tuším,vzala som to ale napoly s jednou babou , dava saštvrť lyžičky - 1000mg , v jednej lyžičke toho prašku su 4g cečka

denisocka
autor
27. aug 2009

no a ešte som chcela, ako sme mali take tiky v maji,juni,čo sme až na EEG boli - tak možem povedať,že užmich nemáme !!!! bolo to možno aj z Prevenaru,z očkovania,alebo fakt z Costi -lieku na reflux 😒

denisocka
autor
27. aug 2009

takže ešte raz,mna to Cečko vyšlo na 28€ a mam väčšiu polku a berieme to už dobre 3mes. ked nie viac - denne štvrt lyžičky rano do čaju. Vzala som napoly to velke balnie 725g (opravujem gramaž) http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont... kupila som ho od damiana tuna