Syn má ťažkú poruchu imunity. Čo nás čaká?

denisocka
14. jan 2009

no,po všetkých mojich rôznych temach a starostiach,som sa dnes dozvedela ,
že moj syn ma ťažku poruchu imunity.

Neviem nič viac,len IgA skoro nemá,IgE ma vysoke a ešte jedno Ig M alebo G nemá ....

neviem vôbec čo ma čaka,čo to obnaša,čo to znamena, čo do buducna ....

prosim,ak mate taketo problemi,alebo skusenosti,vedomosti - poradte. Dnes som ešte v štadiu šoku a paniky,hadam to nie je až take katastrofalne,ako to teraz vnímam,aj ked viem,že to nie je sranda

vdaka za rady

junovka
16. jan 2009

Ty mu uz davas KM?....a jablka ako mu zvyknes davat?Surove, alebo obvarene?Sorrry, za otazky 😅

denisocka
autor
16. jan 2009

Jablko surove,km nie-ale jogurt (ci tam km neni?xixii),maslo,a obcas nieco,kde sa km pridava-palacinka,omacka.ale tie licka ma daavno,skor to jablko,banan,alebo zahada nejaka

junovka
16. jan 2009

ale, jasne, ze v jogurte je KM 😀 ...vies co, ak ti mozem dat typ, sice neviem, aku znacku mu davas jogurty, ale podla alergologicky Timkinej, vraj sa maju davat Sabi jogurty, niekde som aj citala, ze su vhodne aj pre alergikov, lebo ze vraj v ostatnych su same chemie a same alergeny.U Timky to mame vyskusane, nakolko, ked jedla Sabi, tak nemala ziadne alergicke priznaky, ale ked zjedla nejaku inu znacku, tak mala upch.nos aj 3 dni. 😉

denisocka
autor
16. jan 2009

Ach,sabi nam robi najhorsie.bud zvracia,ale hnacka par dni.ja davam casto rajo vanilka,biele mi do ust neda

junovka
16. jan 2009

biele ani mne neda, ale ked zamiesam tam nejaky dzemik, banan, alebo piskot, tak spapa 🙂 😉

denisocka
autor
16. jan 2009

V nedelu mal sabi jablkovy a poobede 38,5 a nato hnacky,tak neviem

kejka
17. jan 2009

Denis tu srágoru mívají po ATB.Kup v lékárně probiotika,to mu upraví žaludek a střeva.Dala bych menší dietu,ale jablko určitě ne,protože je sice zdravé,ale kyselé,takže mu v tom bříšku dělá brikule.Doufám,že už je dneska líp a ATB zabralo-většinou zabírá ten 3den. 😉

denisocka
autor
17. jan 2009

áno,už sme bez teploty,od večera 🙂 ufffff ,trochu premýšlam či to nie je 6.choroba,ale podla obrázkou asi nie,ale podobne vyrašky sme mali pri predošlých horučkach

a čo je to " sragora" ? 😀

kejka
17. jan 2009

Hnačka 😀 😀 😀
Tak to je supr,teď už bude jen líp.

denisocka
autor
17. jan 2009

jáj sračka 😀

kejka
17. jan 2009

ánooo sračka 😀 .Vidíš,jak se domluvíme. 😀

denisocka
autor
17. jan 2009

pěkne z husta 😀

eliska7
17. jan 2009

deni pisali sito ty na strane dva o 12.09 16.1 😉 ,ja som to kopirla.pozerala som tie vyražky,okolo brucha to ma stopro od plienky,ostatne všetko ma ako atopik,neviem čo konkretne jedava,ale pri tomvšetkom čo popisuješ by ste mali dodržiavať zasady alergikov v jedeni-jogurty len aktivia,alebo tie špeci bez krav.mlieka,ovocie len jablko,banan,hruška(iked aj na banan byvaju skrižene reakcie)žiadne koreniny,exotika,orechy,normalne mlieko(ani vo varenej strave)a ešte kopu iných veci,rozhodne toto patri do liečby riadneho doktora,on je ešte moc malinky na experimnty ,može to mať z akehokolvek jedla,deti su moc citlive,a už nekojiš?fakt chapem ake maš trapenie,my sme prešli aj takymto exzemom,chceto len prisnu dietu,mazanie kremami a lieky patria k tomu-ztohto vyrastu deti,len treba robiť čo dr.nakaže.my hoci ma dva ,ked porušim dietku hned sa to ukaže na koži-chcela som ti len tým povedať,že o tej 6 chorobe zbytočne rozmyšlaš,to čo všetko pišeš,je jeden "zakliaty"kruh,najprv treba dať doporiadku teličko zvnutra!!!a potom zvonka,darmo mu budeš davať maste,ked vo vnutri je to "chore,imunita s alergoi a traviacim traktom je uzko spojena,ver,všetko bude ok,ale jeto dlhodoba zaležitosť

denisocka
autor
17. jan 2009

eliška,on neje nič take alergizujuce,asi raz týždenne jogurt,len jablko a banan,nič ine,ja tiež nejem exotiku- a kojím ho.toto na fotkach,tie flaky nie su ekzem,tie lička asi,alebo neviem čo,teraz to nema,

mam podozrenie na jablko aj mrkvu,ale fakt netušim čo z toho hej

inač,zas ma 37,8stC tak neviem čo to je,robia sa mu aj tie flaky,take mapky a miznu

eliska7
17. jan 2009

vieš,exzem nemusi byť len šupinatý,alebo ako to nazvať,ale aj rôzne vyražky,flaky.,moj maly mal take divne vyražky dlhoaž take malinke vodnate pluzgieriky,stale sme ho natierali až raz to prestalo-,take lička mali obidvaja znamej synovia,raz mali pekne ,inokedy zničoho nič uplne take sytočervene,niekedy až draplave,bolo to zo stravy,ale pomahalo,ked to umyvala bylinkami-očistec.na tej fotke č.11 uplne ako keby som videla ich,inač videla som mnoho deti s atopik.exzemom a každe bolo ine 😖 -len podstata je ta istá-alergia
ked kojiš,to je super,nejedavaš vela mličnych veci ty?ja som musela uplne zo stravy všetko od mlieka,včetne syrov,okrem soli žiadne koreniny,ovocie len čo mala,žiadne udeniny!ani salamy,len šunka občas(to plati aj pre maleho)len žltok-bielko nie,neviem čo by som ti ešte poradila.som zvedava ako sa vyjadri ten imunoalergolog,ake lieky nasadi,vy neberiete zatial žiadne lieky na alergiu??to je taky vysypany len teraz alebo dlhodobejšie 😕
kolkí den ma už teploty?lebo ked aj na 4-5 den uživania ATB nezaberaju a teplota začne znova stupať,tak treba dať ine-neboli spravne(nezaberaju na bakterie,virusy čo ma v tele)a flaky,mapky možu byť aj s teplot ako reakcia tela

eliska7
17. jan 2009

deni ty si zdravotna sestra???aj ja 😀 ,podla lekarov sme najhoršie mamičky,lebo merame teplotu ked dieťa sa len hlasnejšie nadychne 😉 ja som tiež taka,že hned vidim horor,no ty ma tronfneš všetkymi piatimi,moj alergo by mal steba radosť,mna ked vidi,už ho hlava boli,no dosiahnem svoje a tešim sa ked je detom ok 😉

denisocka
autor
17. jan 2009

eli,tak idem poporiadku

-dne som urobila test,kedže tie líčka nas trapia dlhšie,a neviem za fras z čoho,raz su rano krasne,raz nie, tak som vzala svoj debilniček,ktory si pišem od 27.12. a došla som k zaveru,že stale ked mu dám na večer kašu HIPP obilno-ovocnu s jogurtom,rano ma líčka červene.Asi to bude znieť smiešne,ale až dnes som prečitala zloženie 😖 no a je tam mango,ananas,marachuja ... ja som inač mala asi 5 druhy kaší,jablčne,bananove,tieto ovocne a ešte neviem ake,nikdy som nezapisovala v ktory večer aku som dala,teraz to je viac menej nahoda,ostali mi 2baličky tejto.no ako som mu ju dala za hodinu mal červene lička a ucho,takže VYHADZUJEM JU a davam k nej velky výkričník!!!!!

- ja na lička davam iba inudulonu,alebo excipial -ale ten velmi nepremastni,a kyselina mliečna tiež nijak nezabrala.Na telo nedavam nič,iba ak tak fenistil kvapkyäako teraz kvoli líčkam)

-ja toho vela nejem,mlieko nepijem,jogurt asi 1x týždenne 😀 ale denne taveny syr+šunka a véééla pečiva,obedy a mäso nemusím,polievky neznášam 😀 ,ovocie tropicke ani ine nejem,iba jablko,banan-to iste čo maly. Vajcia a mlieko iba v jedle . Aj malemu už davam od roka cele vajco,praženicu,nejak po nej nevidim zhoršenie

-zatial neberieme nič,teda na alergiu,len ten fenistil ked je to nutne,no a vysypany bol-mal take štípance ako od žíhlavy asi týžden,vychadza mi to,že to mal bud z papriky čo som ja zjedla,ale predtym som jedla tiež a nič,ale na 95% z jahody,teda 25.12 dostal od švagriny bebe brumik lodičky bez konzerv.latok s jahodovou plnkou,na druhy den mal štípance,tie mal asi 4-5dni? a zjedol asi 5 lodišiek äako piškota) ... potom asi 4dni oki, a tak som mu dala na ranajky chlieb s domacim jahodovym lekvarom a nič,a k večeru zas 1. bebe lodičku a po hoidne mal štípance zas + večer na líci a na hrudniku,ako mám na fotke,takže mi to vychádza na tu jahodu

-no a čo sa týka teploty,mal ju od stredy - 36hodin v kuse,od 38.5 - 40stC, dostali sme ATB , na dalši den mal potom už len do polnoci 39.1 naposledy,po kupeli nič,do včera rana bez teploty,včera teplota 3x -rano,obed a naposledy o 18.00 a potom až dnes mal 1x poobede 38stC ale, nič sme mu nedali,sama do hodiny klesla a zatial je bez..... no a tie mapky možu byť aj z ATB si myslím

-

eliska7
17. jan 2009

deni a ešte ma napadlo nemal nahodou hnisavu anginu?niektore deti su aj vtedy vysypane 😖 ,nedala ti dr.ani fenistil kvapky?ani nezmenila antibiotika,ked sa začal takto vyhadzovať 😕 nechapem jej postup ako mohla nechať len tak 😕 mohlo isť kludne aj o alergiu na tie anbiotika 😖
razprišla kamoška ku mne maly sa jej cely postupne vysypaval flakami ,fakt vyzeral desivo,dostal fenistil a postupne to prešlo,dodnes nevie z čoho 😖 a tiež bol chory a bral aj ATB 😖 dokina ich radšej zmenila

denisocka
autor
17. jan 2009

fenistil samozrejme mame, tušim som to písala

a tie štípance mal pred ochorením,dostal ich 26.12 a horučku až 27.12 o 16hod (bola som už oblečena na stretnutie zo strednej,ale žial ako to býva,ked niekam treba isť tak bude sa ti dieťa zoserie alebo ochorie 😀 -ako vravi moja kamoška) , na pohotovosti lekarka na tie štípance vravela,že to z MM,lebo som ja jedla vlašske oriešky a mandle cez vianoce. No a ten chrbatik,to už bolo tuším po dobratí antibiotík,asi na dalši den sa takto vysypal,dokyna vravela že to neni ekzem,že to je akoby sa telo prehrialo a vybilo to von takto,či sa nahodou neprehrial. takže neboj,doktorka to videla

eliska7
17. jan 2009

čiže akože aj potničky tak vyzeraju 😖 a inač,no vidiš to čo pišeš može byť aj z jedla-taá kaša by sa nemala vobec-jogurtova?u takychto deti aj ty si troška pojedla čo nebolo treba,kedže ma oslabenu imunitu ma ta angina ťažky priebeh s kadečim,snad sa ztoho skoro dostanete,už to trva dlho 😖 ja som si robila podrobny dennik,od narodenia do 18 mes 😉

denisocka
autor
17. jan 2009

no ja od vianoc a do konca zošita ešte daleko 😀

jaja0110
18. jan 2009

denisocka- zbezne som toto precitala, ja len k tej teplote, my sme mali pred tyzdnom 39.5 teplotu (po odcitani) a ked ju mala takto najvyssiu tak sme isli dat studene zabaly a jak som jej vyhrnula tricko tak po vyse brucha mala jeden velky ako keby stipanec, bolo to v noci takze nemohlo ju nic postipat, vyzeralo to ako od komara, dost velke, cervene a v strede ako pluzgierik...som sa zdesila, volali sme na pohotovost a povedali nam ze ci len jeden taky mame, ze pri vysokych a dlhodobych teplotach to byva ako reakcia tela, ze sa takto vyhadze... dve hodiny sme davali mokre zabaly a ked sme tu teplotu zrazili na 38.5, ten velky pluzgier tam uz nebol.... proste nebolo po nom ani stopy... 😕 😕

denisocka
autor
19. jan 2009

no hej,ale my sme nemali jeden velky pri teplote,ale maličke len tak,sa objavili zmyzli ...a zas,asi týžden

tak my sme už bez teplot,iba maly sa v noci budi okolo 2-3.00 a plače a už do rana spí a medzi to sa budí s plačom,no a hrozne ma upchaty nos,ale to asi bude zo zubkov a zo sucheho vzduchu.už neviem ako zvlhčiť izbu,odkedy sme vymenili okná tak je potom hned cela stana ako ošťata a začína sa robiť pliesen,rano máme na parapete kupalisko

tamia
19. jan 2009

denisočka,
potom máte v byte, dome vlhko, ked ráno máte nokrú parapetu...nie?
nemáč merač vlhkosti? dá sa to kúpiť, ctojí to cca 100 - 150sk, taký úplne jednoduchý....

denisocka
autor
19. jan 2009

tamia,skor by som potrebovala na noc zvlhčovť a na den pohlčovač vlhkosti.Je to tak vlhko v spalni,kedže tam spíme traja

martina46
19. jan 2009

my mame tiez velmi zarosene okna (to je problem plastovych 😒 ) a napriek tomu je v spalni skor suchy vzduch a to v noci nekurime. byvame v panelaku.

eliska7
19. jan 2009

my vtej izbe nemame plastove a po parapete my tiež tečie,aj plesne sa robia a na druhej strane mame plastove a tam je to iste 😠 a tie plesne su velmi zle pre oslabenych jedincov 😖 ,ja davam morsku sol na radiatory,lebo kuriť musim,ked vypnem ja mam chron.zapal moč.ciest,hned prechladnem,takže od tej 23 zapnem a rano o 5 vypynam,na radiator som dala nadoby s vodou a morskou solu,aj solove uteraky,takže takto-iked zase toto alergo neodporuča,koli roztočom,takže na zblaznenie-len si vybrať čo nam robi lepšie 😖

mkr
20. jan 2009

my máme plastový okna a mokrý je nemáme každý den pořádně vyvětráme musí se vyměnit vzduch a vlhkost, neudělala jsem to jednou asi 2x za sebou a hned se na nich začala objevovat voda, takže větrat to je základ a mělo by to zmizet

denisocka
autor
20. jan 2009

mkr-ako často vetráš teraz v zime a ako dlho?

denisocka
autor
21. jan 2009

tak sa ozývam až dnes,kedže šimona maroda vystriedal marod mančel-s angínou a izolaciou vo vedlajšej izbe,tak je to ešte viac o hubu,jakeby som bola sama so šimonom

včera sme teda boli na tej imunoalergologii,ale nič som sa nedozvedela,nič sa nevyšetrovalo.Pol hodiny sme spisovali anamnezu , a aj tak sa bude čakať na dg. z Gastra,podla toho sa opäť vykonaju niektore odbery a doplnia dalšie.Akurat som odišla s hrbou letakov, s tým že žiadne banany mu nemusim davať,aj my sme vyrastali bez bananov a sme tu,takže nám ostalo len jablko ,a aj to je podla mna pre neho horšie ako ten banan-podla líčiek teda. Obaja máme mať prísnu dietu,takže okrem toho že nejeme nič čo jedia už iny,nemožeme jesť ani to. akurat ma potešila ohladne nízkych hodnot imunoglobulonov,vraj v Levočskom labaku zahadne každemu vychadzaju nizke,asi maju zle nastaveny stroj,preto ona vezme ešte raz,a da urobiť do sukromneho labaku do Prešova imunoglobuliny.Zaznela akurat jej verzia diagnozy- celiakia tak neviem,či sa mám "tešiť" že sa niečo objavilo,či ma má šlahnuť. Ale podla nej to aj tak nie je žiaden problem mať celiakiu,stačí zmeniť muku,a je po probleme" no ja to nevidim zas tak jednoduche ,no ale nechcem predbiehať.

šimon nám po tejto tretej chorobe pochudo,má cca 9300,takže zjavne aj 500g schudol,už som zufala čo mu mám davať jesť,nejak z ryže čo jedol cely čas nič nepribera,tak sa začínam aj tej celiakie obávať.

No a ja som definitibvne dostala prve krámy 19.1. tak sa cítim uplne inak,tak štíhlo , som aj rada ,bo takto žiť bez nich tiež nebola výhra

no neviem čo ešte napísať,nejak nemám čas ani chuť ,bo sa naozaj bojím že to bude celiakia,bodaj by to bol len reflux