Syn si búcha hlavičku, keď sa hnevá. Je to normálne?

elise
16. apr 2008

prosím pomôžte mi môj syn si začal ked sa jeduje a nechcem mu ustúpiť buchať hlavičku o zem alebo o stenu je to normálne alebo nie? ja ho vždy vtedy ako sa jeduje chytím do náručia a hovorím mu že ho ľubim .....ale niekedy neustriehnem, nebúcha sa silno ale neviem prečo ho to napadlo?? dakuje za každý názor🙂 ja sa spýtam doktorky ale chcelsa by som vedieť aj vaše skúsenosti. ospravedlnujem sa vopred za to keby tu takáto téma už bola, ale mne to vyhladávač nenašiel.

elise
autor
16. apr 2008

som fak sama stýmto problémom? ☹ 😒

mirka414
16. apr 2008

niesi deti mojej sestri vsetky tri to robia a teraz nieco podobne zacalo aj u mojej dcerky a to asi tak,ze si lahne na zem a zacne plakat...zatial si hlavicku nebucha,tak ked trucuje,tak ja ju ignorujem a po case sa postavi a prestane...ale snad tu budu este nejake rady,lebo viem,ze to robi viac deti..

crazy
16. apr 2008

nie si sama, aj moj Riško to robí, buď sa tlčie hlavu o zem, alebo aj o stenu, keď je nablízku, alebo sa aj sám búcha do hlavy, alebo sa búcha po ústach, má to pestré...
ale robí to len chvíľku, tak to moc neriešim, veď on si neblíži, zas až tak silno sa netlčie
ja dúfam, že ho to prejde, zatiaľ mi to pripadá skôr smiešne 😝

elise
autor
16. apr 2008

crazy tak to iste robí aj môj lukasko aj som si všimla že sa chce capkať ručičkou dakujem aj mirka tebe 🙂 ste zlaté dúfam že je to len také obdobie ktoré musíme prekonať🙂

cucoriedka
16. apr 2008

nas kubino ked sa jeduje, tak si sadne na zadok (akoze naschval silno padne) a este zdorazni "baaa" (bac). ja sa to snazim vzdy obratit na srandu, ale pri buchani hlavicky o stenu sa asi sranda z toho robit neda. treba mu vysvetlit, ze to sa nerobi, ze bude mat bobo, ale hlavne ho odputat niecim inym. deti v tomto veku su este lahko odputatelne, to potvrdila aj jedna detska psychologicka (citala som to na babetku.sk v poradni - mozes mrknut aj tam, boli tam podobne problemy).
proste deti teraz skusaju co mozu a co nie, je to take obdobie 😝

elise
autor
17. apr 2008

ja sa ho snažím zabaviť niečim iným ked sa jeduje nie vždy sa chytí, skúsim sa teda tej dokiny opýtať či je to bežné

petule.h
17. apr 2008

ahoj, já tohle měla okolo 13 měsíců, te´d mu byli 2 roky a už to nedělá, nějak to odeznělo samo, ale prozmněnu se zase mlátí do hlavy a vzteká se pořád, je to beránek.Pamatuji si, že měl krvavou hlavu od betonu a bylo to hrozné, ale opravdu po 2 měsících to odezní i když je to na nervy, ale určitě si s takovými raubíři ještě užijete

petusko
17. apr 2008

ahojte, aj môj syn si búcha hlávku o stenu, ale nerobí to len ked sa zlostí, niekedy to urobí "len tak". má obľúbené miesta v dome, kam príde, pobúcha a odíde. ja trochu dávam za vinu aj obľúbenému "baran buc", pretože to začalo práve vtedy, keď sa to naučil a teraz "bucká všade 😅

zuzana2706
17. apr 2008

elise, moj syn tobil presne to iste, nepomoze ani napominanie, ani zakazovanie, to musi prejst same, ty musis dat pozor aby sa silno nebuchol. moj syn ma teraz 2 roky a miesto buchanie si hlavicku o zem ma novinku ze si buchne ruku a potom povie, au boli a zacne si ju fukat, takze nie si sama

sstefi
18. apr 2008

aj moja to občas robí, ona si ju bucha o zem. tiež ked sa jeduje, a len tak pre zábavu to robi o zrkadlo na skrini v spálni. 😕
ale o zem sa bucha teda dosť silno, až má červené flaky na čele a aj ked jej to vysvetlujem, že nesmie, u nás je to ešte skoro(má 9 a pol mes.) a moc ma nepochopí aj napriek tomu, že je dosť chápavá. 😅

uhlikova09
18. apr 2008

moj sa tlcie o zem ,o stenu....a nic s tym nenarobim len sa ho snazim chytat

milhaus
19. apr 2008

moja sa niekedy hodi o zem cela alebo si bucha čelo o zem a kedysi si aj chrbat buchala o dvere

bora8
19. apr 2008

no aj môj syn to robil, a ako začal tak aj prestal, ber to tak že to má také obdobie.... bohužial som mu tom vždy nevedela zabrániť, ale časom pochopil že ho to bolí a prestal sám 😉

evka39
22. apr 2008

ahojte aj moja dcéra sa v zlosti hodí o zem a búcha si hlávku ale potom prestane.Myslím,že je to také obdobie lebo začala to robit dávnejšie a už ju to opúšta,prestáva s tým..

siguska
22. apr 2008

MOj drobec to tiez robil.. .a le asi po polroku ho to preslo.. nastastie... lebo niekedy daval fakt bohovske rany.. ☹

ankam
23. apr 2008

ahojte,my si nebucamehlavku ale ked je nervozna,tak sa po nej bije pastou,alebo si taha za vlasy.....a teraz najnovsie do vsetkeho hryzie,ked nieje po jej

osibisa
27. apr 2008

Ahoj, naše malá má 13 měsíců. Vzteká se asi od 10m a dělá to taky. 😒

maja26
27. apr 2008

naše to dělá taky věčinou se plácá rukou po hlavě,to by mě trefil šlak 😒 je to málá vsteklinka 🙂

emjee
7. feb 2009

syrael • 1d • 4. feb 2009 o 15:53
Ahoj!
Naše milé dítko začalo asi před čtyřmi měsíci vyjadřovat svůj nesouhlas a rozhořčení tím, že mlátí hlavou do stěny, podlahy, nebo nábytku. Dokonce to dělá i v momentě, kdy je sám a v poklidu si hraje v pokojíčku. Něco se mu nepodaří tak, jak by si představoval a následuje tahle mlátící sekvence...Myslela jsem, že si pouze vynucuje pozornost, ale pokud to dělá i o samotě, začíná mě to dost znepokojovat...Tchýně reagovala úžasným způsobem- je to cholerik po tatínkovi, když byl kluk, byl podobná vzteklina - s tím nic nenaděláš. Já se stím ale rozhodně smiřovat nehodlám a budu vděčná za každou vaší podobnou zkušenost a případnou radu!
Moc děkuju!

schwarzovka • 1d • 4. feb 2009 o 17:42
syrael:
náš malej to dělá zase pro zábavu a máma říkala, že moje ségra se tímto způsobem uspávala...taky jsem z toho na mrtvici...a taky kouše, jakmile sedím u počítače a má zvedlé nohy, tak příběhne a zahryzne se mi do palce...
nevím jestli si takhle nevybíjejí přebytečnou energii...jinak fakt nevím

jaja0110 • 2d • 4. feb 2009 o 18:00
syrael- na to by som sa rozhodne neprizerala. Aj tvoja svokra by uz mohla vediet ze take 2-rocne dieta ma dost sily na to, aby s takym mlatenim hlavy o stenu skoncil prinajlepsom na pohotovosti s rozstiepenou lebkou
Skus porozmyslat nad pricicnou jeho konania, az potom skus odstranit nalsedky, zamysli sa kedy to robi, co ho rozrusi najviac a tak... ak to robi aj ked je sam "z nicoho nic", tak vtedy by som ho zobrala a vyviedla z miestnosti a normalne mu v tom zabranila, pripadne by som mu vysvetlovala do nemoty ze je to nebezpecne a tymto cinom si moze ublizit...povedz mu ze si smutna ked vidis co robi, skus ale nanho nezvysovat hlas, skor to vysvetlovat jemnym trpezlivym hlasom...pripadne uputaj vtedy jeho pozornost na nieco ine.
Ak je to prejav jeho vzdorovitosti a trucu, tak detto- zobrat prec, vysvetlit a drzat v objati az kym sa neukludni

vefa • 4. feb 2009 o 18:08
no tak našemu malému je 15 měsíců a taky hrozně kouše a poslední dobou začal mlátit hlavou třeba o zem nebo cokoliv ho napadne a dělá to spíš pro zábavu...

bubba • 1d • 4. feb 2009 o 18:11
je to velmi nebezpecne vela deti to mava v poslednej dobe.ked dostane zachvat,najlepsie je ho chytit a drzat kym nepovoli vymlati sa sice do teba,bude kopat a mlatit ale aspon mas istotu ze si neublizi...jeho to po case prejde.v kazdom pripade by som sa o tom poradila s pediatrou a det.psychologom

sarinkam • 2d • 4. feb 2009 o 20:35
bubba to si delas sradnu ne, delat diteti ze sebe boxovaci polstar, aby si neublizilo ,

Sama pises, ze to delaji deti v posledni dobe, takze je asi neco nekde spatne, kde je nejaka dustojnost lidskyho tvora resp. matky??

jaja0110 • 2d • 4. feb 2009 o 22:27
sarinkam- bubba to myslela podla mna inaksie, nie nechat sa zmlatit, ale poskytnut tomu dietatu nejake utocisko, napriklad aj naruc matky aj ja som to tak bezne videla, je normalne ze matka objime dieta a drzi ho v naruci az kym zo seba tu celu zlost nevybije a neukludni sa respektive nesplynie s tou matkou v objati...

andosa • 1d • 4. feb 2009 o 23:29
Ja tiež niekedy nevládzem s našim krpcom. V poslednej dobe začal robiť neskutočné scény. Susedia si môžu myslieť, že z neho sťahujeme kožu za živa. Zaujímavé je, že to robieva keď príde manžel z práce a cez víkendy - takže keď sme všetci doma. Keď som s ním sama, tak mi to nerobieva.
Myslela som si, že si vynucuje manželovu pozornosť, lenže ten sa mu snaží venovať aj vyhovieť, volá ho hrať sa, ale krpec je ako keby mal v sebe 220 voltov. Reve ako tur, hádže všetko o zem - no je úplne besný. Darmo ho volám na ruky, darmo mu núkam piť alebo cumeľ - nič nechce, nikto sa ho nemôže ani dotýkať, podľa mňa ani sám nevie, čo chce. Je to úplne zúfalá situácia. Snažila som sa ho aj pevne objať, ale tak ma dobil, že som ho neudržala a zúril ešte viac.
Som rozhodnutá kontaktovať detskú psychologičku, lebo som si istá, že toto obdobie prejde, len neviem ako reagovať v týchto stavoch.

megee • 1d • 5. feb 2009 o 07:56
tak u nás je situace stejná, malej kouše a hlavou mlátí do všeho co má při cestě, ale nejhorší je, že to nedělá ze vzteku, ale spíš pro zábavu...taky nevím co s tím, pokouším se mu vysvětlovat, že to nesmí, že si může ublížit, ale podle mě je ještě moc malej na to aby to pochopil....vždy na mě koukne usměje se a pokračuje dál...

elly • 1d • 5. feb 2009 o 11:33
No ja jsem nekde cetla, ze tim deti vyjadruji svoji bezmocnost..jeste se neumeji vyjadrovat a nevedi, co z pocity. Mozna objeti obcas pomuze. Nevim, zda nejake vysvetlovani pochopi.

scharfinka • 1d • 5. feb 2009 o 11:44
No tak nás na škole učili na tyhle dětské výbuchy opravdu to pevné obětí-dítě chytit tváří k sobě a pevně držet, ruce se musí obvinout nad lokty děťátka, aby nemělo možnost s rukama mávat a mlátit, ideální je si s ním sednout, protože tak můžete přichytit i nožičky, ať nekope no a nebo když je dítě silnější než rodič, položit na postýlku a jakoby zalehnout (somosebou, že hlavičku musí mít volnou, ať se neudusí)....můj bratránek taky mlátil hlavou o zeď, měl na čele boule jako kola od vozu no a jeho máma mu dala po zadku a byl klid....Tak fakt nevím, která metoda funguje. Doufám, že náš drobek to dělat nebude, ještě má času dost a dost🙂

megee • 1d • 5. feb 2009 o 12:18
no ale co dělat, když to dělá pro zábavu? Vůbec se u toho nevzteká a to mi nějaké obbětí fakt nepomůže, když on je u toho naprosto v klidu a směje se...

scharfinka • 1d • 5. feb 2009 o 12:25
no právě, že bratránek to též dělal pro zábavu, jen tak, nic mu nechybělo, nic ho nevztekalo...teta zezačátku vysvětlovala, přemlouvala, nepomohlo a s modrou hlavou chodit nemohl, kromě toho si mohlk vážně ublížit...tak mu našupala po zadku a byl klid.....ovšem otázka je, zda trestat dítě za to, že ho to baví, ž e jo...jen jsem chtěla říct, jak to řešil někdo jiný, když sama s tímhle žádnou zkušenost nemám.....

megee • 1d • 5. feb 2009 o 12:37
to by u nás asi nefungovalo, já mu dát na zadek tak tou hlavou bude mlátit do zdi na truc...zatím to nějak neřeším, nejsou to velké rány, ale ja s ním půjdu k dr. tak se na to zeptám....

macocha • 1d • 5. feb 2009 o 13:49
Syrael a všetky, ktorých deti to robia "pre zábavu" - netvrdím, že je to Váš prípad, ale niekedy to robia deti keď majú málo podnetov. Takpovediac z nudy. U deprivovaných detí je to úplne bežné. Inak keď už to vypukne, tiež sa pridávam s hlasom za pevné objatie, prípadne skúsiť zaujať niečim iným, rozhodne nebiť. A ako prevenciu možno viac pohybu na vybitie energie primerane veku - behanie, kotrmelce, baran-buc...

megee • 1d • 5. feb 2009 o 13:55
macocha tak malej už asi víc pohybu mít nemůže celej den pořád někde lítá, nepamatuji se, že by někdy třeba jen 5 min. seděl v klidu, myslím, že pohybu má až až...já ho za to nebiju...ale už vážně nevím co s tím

syrael • 1d • Včera o 12:25
Macocha: Kuba to rozhodne nedela z nudy, nebo pro zabavu - naopak ve chvilich, kdy se mu neco nepovede, nebo veci nejdou podle jeho predstav...Povolanim jsem specialni pedagog, takze moje ditko si na nedostatek podnetu veru stezovat nemuze Ona to casto byva predzvest obdobi vzdoru. Delam se sebeposkozujicimi se a mnohdy i navenek agresivnimi autisty, takze poruchy chovani jsou vlastne muj chleba. U autistu staci vetsinou vysledovat pricinu zachvatu, ktery nikdy neni bez duvodu a clovek ma z valne casti vyhrano - odstrani se pricina a tim padem i jeji nasledky...Ale co s (dikybohu) zdravym klucinou, u kteryho je pricina jasna? Neco se mi nepovedlo, mama neni dost rychla, tata mi sebral nuz a nechce abych si snim hral apod. Zkratka jste me rozcilili a ja to ted potrebuju nejakym zpusobem zpracovat...V tom pripade neco jako metoda pevneho obeti OBCAS!!!pomaha - my treba dame jeste celo na celo a uprene se divame do oci...Nekdy ale nepomuze ani svecena voda
Co ale s ditkem, ktery to dela v klidu pro zabavu, tak to absolutne netusim...

megee • 1d • Včera o 13:54
syrael tak to jsi mě nepotěšila, zkusím se zeptat dr. třeba náhodou bude vědět

syrael • 1d • Včera o 18:13
megee: Na druhou stranu ale kdyz se ptam v okoli - aze mam celkem vyznamnej vzorek, protoze vedu MC, deje se to v kazdy druhy rodine...Takze bud v klidu - ja jsem presvedcena, ze si rozhodne neublizi - pozorovala jsem toho naseho prdolu a ten si vzdycky jemne testuje teren a kdyz se nahodou uhodi vi, priste si da sakra bacha Zkratka to musime nejak prestat...

enrikad • 1d • Dnes o 14:47
andosa: presne taký istý problém mám aj ja so svojim 18 mes. synom... Aj môj malý dokáže byť poriadne nervózny, búcha si hlavičku o podlahu, alebo si o ňu ťuká autíčko,... dokáže preplakať/prevrieskať polku dňa, niekedy je to riadny nápor na nervy... Plače aj cez noc, budí sa mi skoro každé 2 hod. na MM. Už teraz mám strach z odúčania od MM. Susedia majú z nás radosť, tí si myslia, že ho derieme. Ráno vstane s celkom fajn náladou a náhle sa mu zmení. Nepozdávajú sa mi tie rýchle zmeny nálad. Aj ja sa pohrávam s myšlienkou navštíviť psychológa.

syrael • 1d • Dnes o 15:41
enriksd: budi se co 2 hodiny? to by me asi odvez li!

elise • 1d • Dnes o 15:46
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tu sa to riešilo

yasmina • 2d • Dnes o 17:13
enrika a dalsie kocky...nam velmi pomohlo v tomto Magne B6 v ampulach...kt. nam odporucila neurologicka...je to na nervovy system a badatelne vidno vysledky...je to volne dostupne...

lena27
7. feb 2009

náš malý taky každého kousal a odnaučili jsme ho tak, že jsme vždy kousli do toho stejného místa a dokud nepustil tak jsme byli zakouslí. musí ho to trochu bolet a musí to dělat všichni i babičky a dědečkové. a to samé u štípíní 😀

tanja61
7. feb 2009

no s kusanim si aj mi poriadne uzivame,s nicoho nic pride a tak zakusi kde mu v
to vyjde ze dobre ze kus masa neodkusi a je to poriadne na nervy.... 😒 a ma s toho zabavu 😒

tanja61
7. feb 2009

a inak s tym buchanim hlavicky som uz tiez dost pocula neter to robila ale ta to robila dost dlho a v pripade ze nebolo tak ako ona chcela tak si dokazala tak udierat hlavu az mala hrce a modriny no preslo ju to ale trvalo to velmi dlho....nemyslim si ze je to normalne,len dufam ze nas to nepostretne....ved nie vzdy mozes ustrazit staci minuta a moze si ublizit,nieje ziadny sposob ako to deti odnaucit?stretla som sa aj s nazormi ze vytrieskat po zadku ze je to lepsie ako keby si dieta malo ublizit a rozbit hlavu 😒 tak neviem

enrikad
9. feb 2009

yasmina: Magne B6 si pamätám, užívala som ich v tehotenstve... ale netuším, ako by to pomohlo malému na spánok a jeho nervozitu. Nám neurologička zasa predpísala Dithiaden, čo som mu samozrejme nedávala, veď je to taký mierny oblbovák a s tým riešením vôbec nesúhlasím.
syrael: veru každé dve hodinky... a tiež mám ráno pocit, ako keby ma niečim poriadne praštili... ☹

rainbow
9. feb 2009

ahojte, ja neviem či je to poslednými zúbkami, máme už 18, stále v pusinke prsty, ale robí to už dlhšiu dobu, nabehne sa a buchne hlavou do mna alebo do muža, dnes mi spravil až hrču, mna to bolelo až mi vyhrkli slzy a on nič, samozrejme som vysvetlila zakždým že to nesmie robiť, bla bla, robí to stále, a ešte pritom aj škrípe so zubami a na tvári výraz, no des,,,,,potom príde obdobie že to vobec nerobí...či sa mu tie posledné stoličky, tlačia v inetrvaloch, ja neviem som zúfalá, už si myslím či ho nebolí hlavička, alebo to je vzdor 😢 😔 😕

syrael
3. mar 2009

Tak u nás máme zase rušný týden. Včera mi panáček vykousl díru do trika...Sice jsme kousání dost omezili, ale i tak to často stojí zua to. Jinak bouchání hlavičkou je snad na ústupu, ale rozhodně to nevypadá, že by mělo jen tak zmizet...

wanda007
12. mar 2009

pripajam sa, moje ked sa hneva, tiez si bucha hlavu o zem, o stenu, o stol, alebo sa po nej mlati celou silou. neviem, kde to ma pricinu, akoby sa nemala rada, akoby so sebou nesuhlasila. dava najavo, ze sa jej nieco nepaci. dietatko je inac dobre, radost s nou byt. to s tou hlavickou zacalo asi od veku pol roka.

papulka77
2. apr 2009

Moja mala to zacala robit asi tak red dvoma tyzdnami. Ale mam pocit ze jej sa to paci. Ked si buchne hlavicku dvihne tie male rucky a povie jooooj. A tiez to zacalo zacalo tym ze ju manzel naucil to "baran buc". Aj dnes to robila ked som ju dala spat. Odisla som ona vyliezla z postielky a o dvere poriadne rany. Snad ju to prejde uvidime. 😵

julie6
2. apr 2009

nas maly to zacal robit okolo 13 mesiacov, trvalo to asi 2 mesiace, prv som ho upozornovala, potom si ho nevsimala no nepomahalo, tak som sa snazila predchadzat situaciam ktore by ho hnevali, ak uz trebalo povedat NIE tak som ho rychle chytla do narucia aby nemal cas sa buchnut a zacala vysvetlovat preco to a to nemoze, a ze ho bude hlavicka boliet, a prestal to robit no len na 3 mesiace, kedze pred par dnami sa to objavilo zase, ide mu posledny ocny zub dole, je mrzuty, a zacal aj posledny mesiac vyskat,pisti priserne,krici, reve aj rano po zobudeni aj ked prideme domov, vonku to nerobi, urcite to ma suvis s psychickym vyvinom, takze len vydrzat a davat pozor, vsimla som si ze to robi hlavne ked sa nudi, takze cest prace...

blau
2. apr 2009

hm tak vidim , ze 13mesiacov je ten vek, ked sa to zacina. Aj nas to zacal robit, poviem mu s nesuhlasom, ze sa to nema a nech sa nejeduje a zatial hned prestane.Som zvedava dokedy ho moje dohovaranie bude bavit. V kazdom pripade som to videla u vela deti.

monca301
2. apr 2009

Moj maly to ribil tiez a ked som na to nereagovala alebo som mu povedala,ked sa zacal hnevar,ze si moze aj hlavu buchat,tak zazrakom prestal. Oni chcu na seba tymto uputat pozornosta vedia,ze ked si bude ublizovat,tak mi rychlo urobime to co chcu oni.