Syn si búcha hlavičku, keď sa hnevá. Je to normálne?

elise
16. apr 2008

prosím pomôžte mi môj syn si začal ked sa jeduje a nechcem mu ustúpiť buchať hlavičku o zem alebo o stenu je to normálne alebo nie? ja ho vždy vtedy ako sa jeduje chytím do náručia a hovorím mu že ho ľubim .....ale niekedy neustriehnem, nebúcha sa silno ale neviem prečo ho to napadlo?? dakuje za každý názor🙂 ja sa spýtam doktorky ale chcelsa by som vedieť aj vaše skúsenosti. ospravedlnujem sa vopred za to keby tu takáto téma už bola, ale mne to vyhladávač nenašiel.

majernicka
2. apr 2009

aha, tak uz som pochopila ze je to normalne... ja som to tiez riesila a nevedela som co robit...ma take trucovite obdobie, najmä ked jej nieco zoberiem, tak sa hodi o zem, skor to nerobila...alebo najnovsie si sama taha uska... 🙂 , alebo sa bije po tvaricke, divne ... maly masochysta... ale nastastie to robi len obcas... inak je to zlaty anjelik... i ked niekedy s rozkami... 🙂

srnkamt
2. apr 2009

moja mala si nebucha hlavku,ale riadne si capne facku...nechapem odkial to ma nikde pred tym to nevydela..neviem ci ju ignorovat ci co vlastne robit,zase ked si ju nevsimam tak si capne aj 3x po sebe...co robit????? 😖 poradte.....prosim...

papulka77
2. apr 2009

srnkamt nemala by si si ju vsimat. Ked si da taku fajnu bolavu urcite ju to prejde fackat sa ked zisti ze to aj boli. 😀

srnkamt
3. apr 2009

dnes rano som ju ignorovala..a si predstavte ze ona prisla az ku mne aby som si ju vsimla a taku si capla az jej ustocka zmrstilo.. 😝 som nevedela ci sa mam smiat ci ju polutovat...ale ked som jej odviedla pozornost na babiku s kocikom tak aj zabudla preco si tu facku capla..asi je dobre odviest pozornost ze?? 😉

zucha
9. apr 2009

moja si zacala buchat pestickou do hlavicky, ked jej isli stolicky. Zrejme ju velmi bolela hlavicka vtedy, lebo priebeh toho prerezavania bol dost drasticky. No a zubky su uz vonku a jej to ostalo. Robi to, ked jej poviem, ze nieco nemoze. Vtedy sa tukne, az to tak zaduni. Naucili sme ju, ze ked sa buchne, alebo buchne niekoho ineho, ma urobit "moja". To bolo prve stadium a teraz skusam si to nevsimat {podla rady nasej lekarky} a ked jej nieco zakazem, tak to urobim asi takymto sposobom "nechytaj ten kvietok, laska moja". Ked pocuje to moja, tak sa nebuchne. Uvidime, ako dlho to bude fungovat, ale zatial to zabera.

mirko
10. apr 2009

mne mama hovorila, ze ked som bola mala od nervou som sa hadzala na zem a trieskala som hlavou a to doslova "trieskala" o dvere.....a ja sa cudujem po kom to moje dieta ma....esteze to s tymi dverami nerobi ale to hadzanie o zem........ 😒 😒

martina46
26. apr 2009

na sa tanka to obcas spravi tiez, ale sranda (teda sranda to nie je 😅 ) je, ze ked jej nieco milym hlasom poviem, ze tanka, toto nerob alebo neber, ona sa zacne trestat packanim sa do hlavicky a predtym alebo pocas toho este ohlasi, ze "hlava" 😅 😕

martina46
26. apr 2009

este som zabudla dodat, ze ona n ie je vtedy nazurena, ze jej nieco zakazeme, uplne je inac pokojna...

danu
11. feb 2010

sweetangel20 • 1d • Dnes o 12:18
Ahojte maminky. Môj syn má 19 mesiacov a už cca 2 týždne vyvádza. Keď mu niečo nedovolíme alebo zoberieme, ľahne si na zem a buchne si naschvál hlavu, tak isto aj o stenu. Snažili sme sa to ignorovať, vyhrešiť ho za to, aj sme ho zachytili, keď sa "to" blížilo, ale nič nepomáha, nič nič nič. Ja už fakt neviem. Občas si ju buchne tak, že mu aj modrina zostane. Nechcem, aby si nejako ublížil, ale neviem, čo s tým. Máte niekto podobnú skúsenosť?

zuza.m • 1d • Dnes o 12:57
a ked si ju buchne silno neplače potom??ja by som asi odišla z mmiestnosti aby osm to ako že nevidela robil by to aj potom??alebo ho zober do naručia držo pevno pokial ho to neprejde,popripade zabav z niečim inym.ale ak sa bucha určite mu nedaj to čo chce.bude v tom určite pokračovat ked bude vidiet efekt.mne začal teras strašne revat kedm u niečo nedovolim a tak radčej odidem a on dojde zamnou s revom.pytam sa ho či ide ku mne alebo ine veci na všetko je nie a en reve.tak som s azobrala a išla zase inde.najprv reval moc a potom s revom pribehol ja osm sa nanho ani nekukla a začala osm si pozerat autička a on sa pridal.v momente bol ticho a chcel ist na ruky.ja osm ho zobrala a bol klud,

kolca • 1d • Dnes o 13:02
ahoj sweatangel - máme podobný problém. Syn (20 měsíců), když se naštve, tak schválně padá dozadu a bohužel párkrát si už dal do hlavy, protože jsem ho nestihla chytit. Taky nevím co s tím. Když už sebou teda chce fláknout, tak ho chytím a položím a nechám ho vyvztekat a jdu pryč. Když už leží, tak se nesnaží si ublížít, vyvzteká se a přijde. Ale ten prvotní problém, kdy je prostě riziko, že se fakt hodně bouchne do té hlavy, mě dost štve a nevím co s tím.

sweetangel20 • 1d • Dnes o 13:03
ved to je to, že aj ked sa robím, že to nevidím, tak reve ako blázon. neustupujem mu, on zjavne skúša, čo si môže dovoliť. ale to je o nervy. občas aj smiešne, ako sa šteluje, aby sa mu podarilo tresnúť sa o tú zem. no hrôza. aj tento za mnou dolieza s revom, ked mu dačo nedovolím. skúša, čo sa len dá. hryzenie ho už prešlo, teraz toto a ešte k tomu nás krpec jeden chce aj biť

zuza.m • 1d • Dnes o 13:08
no bitie mame aj my,ked ho chcem vychovne tresnut tak to vracia .najlepšie stym ani nezačinat naštastie ale u nas pomaha nono a zvyšenie hlasu a poviem mu že sa nahnevam a hned je kludny.to iste aj ked ma chce buchnut vyrazne nono a prestane.len ked nebude učine nono neviem čo si počnem.ale je to narmalna faza v ich veku tak že treba byt trpezlivy a dosledny.a nevšimat si a vela vysvetlovat.

zuzufek • 1d • Dnes o 13:21
moja malá robila to isté,keď mala asi 16 mesiacov,keď nemala po vôli začala si trieskať hlavu o dvere,stenu alebo ľahla a trieskala si o zem,niekedy to bolo také,že som ju musela zobrať na ruky a hádzala sa mi na rukách,lebo som sa bála,že si rozbije gebuľu...inak som ju aj ja nechala nech sa pojeduje a prestala sama,upotila sa,unavila sa....potom to ani neviem presne kedy prešlo ťuk-ťuk a teraz má zase iné metódy jedov,keď nie je po nej...takže pevne verím,že to prejde aj tých vašich 😉

bibione
22. jún 2010

no pekne 😠 vy uz mate velke deticky oproti mojmu...moj toto robi odkedy zacal liezt cca mesiac...vzdy sa posuva a psuva a nechape,ze uz dalej ho to nepusti a jemu jedno,ze ho to boli,aj tak si bude trieskat tu malu hlavku bud do postielky alebo do hraciek a fakt su to niekdy supy jak svet,lebo pritom strasne place...neviem comu to mam pripisovat 😅 vacsinou to je v tej postielke,ked sa snazi si najst vhodnu polohu a nedari sa mu,tak sa zacne jedovat a jak sa posuva,uz je na konci a buci do tych mrezi a buci...no trdlo je to

mimi198
23. jún 2010

Ahojte, no nas maly si tiez bucha hlavicku o zem alebo co je zrovna na blizku, nerobi to casto ale viem ze to robi s trucu proste ked sa jeduje, najprv som nanho isla po dobrom nepomohlo tak som mu uz potom dala za to po zadku trocha a pomohlo prestal aj plakat aj sa buchat o zem ,, potom sa potulime, polutujeme troska a je to ok.

sherilin007
23. jún 2010

Moja to robila castejsie ked bola mensia teraz uz to neako ustupuje,no podla mna som ju rozmaznala to mam zato 😀

mimi198
23. jún 2010

A este som si na toho nasho vymyselnika vymyslela taku taktiku.. ja mu vzdy vecer rozpravam rozpravky ale vymyslam si ich a vzdy tam hra hlavnu rolu Andrejko a rozpravam mu to takym stylom ze co vsetko sa udialo pocas dna a co vsetko urobil dobre hlavne to dobre co sa vsetko naucil a tak no a sem tam spomeniem co sa mu nepodarilo pocas dna napr. to buchanie hlavicku o zem a tak mu to obkecavam a on to priamo zerie a pocuva a naozaj niekedy mu to potom pripomeniem pocas dna ze ci si pamata na tu rozpravku a aj sa niekedy ukludni , trocha to zabera. No musim mu to stale dokola pripominat, On to casom pochopi uplne sam teda dufam.

caterinna
12. jan 2011

Moj maly to tiez robi uz asi 2mesiace. Teraz ma 18mesiacov... Ked sa mu nieco nedari,alebo mu nieco zakazem,tak si zacne buchat hlavicku o zem,ale poriadne...Zacala som ho ignorovat a pomaha to. Presne tak oni chcu len uputat pozornost.

lucia29
18. jan 2011

Aj my mame takyto problem a mame 16 mesiacov. Vyskusam vase rady. Dakujem

cikitka79
16. jún 2011

Ahoj aj ja mám taký istý problém s dvojročnou dcérkou tiež si búcha hlavu o zem až si tam vie urobiť poriadnu hrču a aby toho nebolo málo tak si dokáže aj vlasy trhať som z toho úplne hotová a je mi vtedy do plaču nič nepomáha a keď skončí tak príde za mnou sa polutovať Vopred ďakujem za všetky dobré rady aspoň vidím že v tom nie som sama lebo už som si pripadala ako úplne neschopná mama

spalka
16. jún 2011

Aj dcerka s tym zacala, ale ona si bucha rucickou po hlavicke ☹. Zatial to bolo asi dvakrat, ked nieco nemohla. Vycape aj mna, ked sa jej nieco nepaci. Ale vacsinou sa to stava ked je uz unavena a s niecim nesuhlasi. No nic, musime siahnut este hlbsie do zasob nasej trpezlivosti, ono to prejde. Som rada, ze je vas v podobnej situacii tolko, asi to bude vazne normalne 😀.

alinocka
17. jún 2011

jej tak nie sme sami 😀 paráda..Moja malá už za pár dni dvojročná si trieska hlavu o zem ked jej nieco nedovolím alebo vezmem,buchala si ju aj o stenu ale raz neodhadla silu a taku hrču mala že to prestala robiť-na chvíľu,teraz si lehne na zem(pekne na chrbát)a tak si ju búcha-dúfam ze to už prejde(obdobie vzdoru je hrozná vec)......a ešte ma štípe a najnovšie sa ma pokúša pokúsať-hrozná sranda ked mama víska 😝 .Ja sa vatšinou snažím predchádzať tomu aby si tu gebulu trieskala o zem a ked to nejde(to vatšinou)tak ju dám na posteľ tam sa vyzúri a je klud alebo ide ku mne sa lútať vtedy silné objatie(dosť rychlo sa ukludní)..........Len to musime vydržať a modliť sa nech si hlavy neroztlčú 😅

prechtlova
20. jún 2011

tak tento problem sme mali aj my,moj syncek ked mal rok tak si zacal hlavicku udierat do vsetkeho co mal na blizkumzarubna,stena,postielka,hodil sa na zem a do zeme sa udieral a trvalo to asi mesiac,preslo ho to a teraz mal syncek 2 a chyta ho to nanovo,ale uz nie tak drasticky ako ked mal 1 rok,robi to vtedy ked nieco chcemhlavne to co nemoze a ked sa od jedu rozplace a poviem mu aby sa siel do postielky ukludnit,tak ide ale musi mat paplon v naruci a za minutku je vsetko fajn ako keby sa nic nestalo.Chce to pevne nervy,dietatku pekne vysvetlit ze sa to nesmie a casom ho to prejde.

janka8297
6. júl 2011

Moja mala si tiez bucha hlavu o vsetko mozne alebo Sa bije Do tvare a pritom krici aua! neviem ako ju odnaucit uz sa s nou hambim ist na ulicu kedze toto robi vsade

cacenka_d
9. júl 2011

@elise Muj bratranek, mel takovyhle obdobi v roce a pak tusim ve trech, obcas ze vzteku a obcas kdyz chtel byt zajimavy, to prejde 🙂

mimivikinka
4. okt 2011

Ako sa tak divam, vidim, ze nie sme jedini.. moja Vikinka je tazko nedonosena (24+2tt, 690g cize ma 26mesiacov, korigovane 23) tak som si to davala do suvisu s tym co si musela prezit. Ale tu mate vacsina zdrave deticky, ze? Moja mala si dava facky, ked sa jej nieco nedari, ked jej nieco zakazem, zoberiem z rucicky a obcas si aj bucha hlavicku o zem ale to je skor zriedkave. Myslela som, ze to robi demonstrativne od jedu ale vsimam si, ze to robi aj ked ju nikto nevidi. A obcas si da taku slahu, ked ma v ruke napr. hracku, ze len pozeram a mala sa tvari, akoby sa nic nedialo. A najhorsie to bolo nedavno po navrate z nemocnice, teraz sa to nastastie zlepsilo. Chodime aj k psychologicke no premeskali sme termin skrz hospitalizaciu, tak som zvedava co poradi. Co vam odporucali odbornici ak ste s tym boli? Dik za reakcie

nikina17
13. nov 2011

Ahojte baby, ako tak citam je nas tu viac. Nasa mala ma 10 mesiacov a robi to asi tak posledne 2 mesiace ako sa naucila barany buc. Tak ked je v ohradke a my si ju nevsimame (napr. manzel je v praci a ja varim alebo nieco robim) tak ona si zacne buchat hlavu o tycky na ohradke. Ako keby robila barany buc. Prvy krat mi to prislo vtipne, som si myslela, ze len skusa robit barany buc do ohradk ked nik nie je poruke 🙂 lenze ona to potom zacala robit castejsie, vzdy ked bola v ohradke a zacala sa nudit a chcela uputat pozornost, aby sme ju odtial zobrali. Okrem toho niekedy da aj nam take pecky do hlavy. Napr. manzel jej povie, ze daj mi pusinku (vie pekne davat pusinky) ale niekedy si proste zmysli a pre nas uplne necakane namiesto pusinky nam ustedri riadnu ranu do hlavy. Tak teraz neviem ci je to teda normalne alebo nie. Ci je to len prejav hnevu, ked ju dame do ohradky a nudi sa alebo sa jej to jednoducho len paci......................

katrinka8
14. nov 2011

@nikina17 - ahoj, aj nasa mala ma oblubu robit barany buc takou silou, ze nam hlava ide odletiet a ona sa na tom smeje. Dokonca mala obdobie, ze ked sa udrela napr. do skrinky, tak niezeby zacala plakat, ale ona este druhykrat (alebo aj viackrat) sa znovu naschval udierala. Aj teraz to este obcas robi, ale omnoho menej. Ja si myslim, ze oni len tak skusaju, co sa bude diat. Alebo chcu uputat pozornost. Vyrastu z toho. My jej len povieme, aby sa nebuchala, ze ju bude boliet hlavicka a prip. jej rukou zabranime v tom pohybe ((ak sme pri nej a stihneme a da sa to). A dalej to nekomentujeme a nevsimame si to. Prestane obvykle hned a dalej pokracuje v cinnosti.

modastore
24. jan 2013

ahojte ,moj malý má 19 mes. a tiez si hlavu bucha o stenu lebo nemá po vôli,isla som na neho aj pekne aj dostal na zadok nic nepomáha, svokra vraví ze ho treba tuho objat no skusime a bojujeme dalej vela zdaru vsetkým

vvia
26. feb 2014

moja mala ma 14mesiacov a uz viac ako mesiac takto vystraja. vcera som si uz aj poplakala, tym som chcela povedat ze nie ste v tom same 😀 adufam ze ju to rychlo prejde

adrianka1712
26. feb 2014

Aj moj 6rocny syn to robi, a dava si teda dost velke rany. robi to uz od malicka, zacal myslim ked mal cca 1 rok. dufali sme, ze ho to prejde, ale nepreslo. bucha sa vzdy d je nahnevany alebo ked mu nieco nedovolime, ale niekedy proste len tak, ked ma vela energie. Doktorka nam povedala, ze to zatial nemame riesit, ze vekom to prejde. ale uz to trva 5 rokov a stale nic :-\

alenky
20. júl 2016

Obnovujem staru diskusiu. Chcem sa opytat mamiciek co robia v pripade ak dcerke nieco nedovolim zacne sa bit po hlavke a tahat si vlasy. Doma si ju nevsimam, alebo jej pohladkam hlavku so slovami nech prestane, snazim sa ju upokojit. Ale mam problem ked sme vonku, dost sa za nu hanbim a neviem ako ju spravne utisovat-lebo mam pocit, ze utisenie ju este viac vyprovokuje. Robi to ked jej nieco zakazem. Ma rok a pol.

katka253111
10. nov 2016

@alenky ahoj, aj ja som akurat nasla tuto temu... ako mala? Uz ro prestalo? Moj 2rocny si zase mlati hlavu o zem :( a presne, cim viac clovek dohovori, tym horsie...pomoze len nechat tak... najhorsie ze on si aj yvedoni ze ho to boli...ale aj tak to robi 😕

alenky
10. nov 2016

@katka253111 Ahoj, jednoducho som si ju vobec nevsimala, trvalo to par tyzdnov a preslo ju to samo. Ale prestali sme jej ukazovat tuk-tuk na hlavicku. Teraz ukazuje len ked vidi spievankovo-tuki tukalo. Ale zacalo nam momentalne obdobie vzdoru s jednym prestane s druhym zacne. Naposledy sa nam hodila o zem uz to urobila druhykrat. Ked som ju chcela zodvihnut bolo to este horsie. 2x som si ju uz nevsimala poplakala a ukludnila sa-ale bolo to doma, vonku si ani neviem nechcem predstavit. O kriku a vreskote ani nepisem-hrozne...