Syn spapal ploskú baterku. Mám s ním íst k lekárovi?

adus123
10. nov 2008

Mamičky, môj malý dnes spapal ploskú digitálkovú baterku. Máte s tým niektorá skúsenosti?Mám s ním íst k lekárovi?

roasha
10. nov 2008

titkova,aj ja som,a nerobim paniku. 🙂
zase tak rychla reakcia to nie je,aj ta baterka musi nieco vydrzat.. 😉

titkovamiriam
10. nov 2008

snad hej ☹

roasha
10. nov 2008

urcite to bude ok 😉 🙂

bibula
10. nov 2008

ja akoze nic,ale rontgen? ked ma nieco v zaludku? no mne sa zase to nezda,ako r tak sono

adus123
autor
10. nov 2008

Baby, ste zlate, ako sa mi snazite pomoct.Dakujem. Zatial sme nekakali, uvidime vecer. Dnes ako na potvoru nie a nie kakat. Ine dni kaka aj dva , tri krat a dnes nic.

adus123
autor
10. nov 2008

Snazim sa ho krmit co najviac, nech ma plne brusko, aby sa to co nasjkor posunulo von. Aj cajik som mu davala, aj jablcnu stavu...no uvidime.

emilyz
10. nov 2008

no nechcem si predstavovat, ako ta baterka prechadza hrubym a tenkym crevom 😖

slnieckova
11. nov 2008

no emilyz neviem, ci jej tymto pomozes... 😖 stalo sa, uz sa neodstane, myslim si, ze adus 123 je dost stresovana aj bez takychto viet... 😒

adus123 tak ako?? Kakal maly? 😅

bibula
11. nov 2008

nezahustuj ho daj mu to kysle mlieko,je dobre aj ako ochrana criev nech aspon nieco chrani pred ruptutou. uz mohol byt vykakany od vcera 😖 cim dlhsie to tam ma,tym horsie. mysli na to,ze pri hustej strave sa mu to moze niekde prichytit a zarast-potom uz len operacia-niekedy je lepsie mysliet na najhorsie,aby sa predchadzalo hlupym napadom. 😒

ukana
11. nov 2008

ja som pocula, ze je dobre dat zjest chlieb ( vraj ten predmet obali) a kyslu kapustu ( urychli travenie)...o ako stare dieta sa jedna??? 😅 aby mu to zasa viac neublizila ta strava, co odporucam 😔

bodka13
11. nov 2008

no neviem-neviem,zdá sa mi že väčšina sa tu riadi heslom mojej svokry "ZACHOVAJTE PANIKU !!!",deti pojedli aj iné možno nebezpečnejšie veci a vyšli von prirodzenou cestou/kocky z lega,retiazka na ruku=sesternicín syn/
-tá hustá strava je niekedy celkom dobrá pomocníčka,napr.zemiaková kaša-predmet sa do nej obalí a ak je hranatejší nepoškodí steny čreva
Aduš zatiaľ sa musíš tváriť že si laborantka čo hľadá poklad 🙂

bibula
11. nov 2008

😀

titkovamiriam
11. nov 2008

tie kocky,mince a neviem co ale nieje nebezpecny odpad!!!
baterie obsahuju velmi nebezbecne jedy a je to uz 24h co je v tele maleho dietata 😲 ,asi by som zavolala aj inemu lekarovi ako tomu prvemu.

matullienka
11. nov 2008

myslim ze miriam ma pravdu

andrea78
11. nov 2008

ja by som bola u lekára už dávno 🤐 ak už pre nič iné , tak aspoň pre pokoj mojej duše, nech je pod kontrolou a viem naisto, že mám čakať (okrem toho v batériách sú jedy)

syn mojej kolegyne zjedol mini magnetku (mala ju na chladničke) a vychádzala /prechádzala mu traktom 6dní, až potom vyšla, no denne boli na pokyn chirurga v ordinácii, kde skontroloval, v akom stave a štádiu sa to tam v črievkach nachádza a či sa to neskomplikovalo, či ešte čakať alebo zakročiť.....videli denne posúvanie a vykakal ho
takže asi by som vylúčenie tej batérie nečakala zo dňa na deň

titkovamiriam
11. nov 2008

andrea presne tak 😒

marse
11. nov 2008

ja by som tiez uz davno nabehla k dr., nechem aby to znelo ako vycitka, to nie ale istota je gulomet, radsej dvakrat a zbytocne ako raz a neskoro 😒 lebo poznam pripad ze dietatko tiez zjedlo daco male a dostalo sa to k slepemu crevu a uz bolo zle, ☹

bodka13
11. nov 2008

možno je už baterka vonku
Aduš písala že ak nevyjde do 24hod má ísť na rtg-musíme čakať na nové a hlavne dobré správy 😉

titkovamiriam
11. nov 2008

ved sme jej to viacere vraveli ale konzultovala to s lekarom tak uvidime

sirinka
11. nov 2008

juj, ja by som veru tiez asi nemohla doma cakat...baterka je baterka a zaludok a creva maju silnu schopnost veci naleptat a rozlozit....a ze tu niekto robi paniku? ja sa ani necudujem... 😒

bodka13
11. nov 2008

teraz ma napadlo že aj my máme skúsenosť s ploskou baterkou- u nás skončila v nosnej dierke ale našťastie na niekoľko pokusov sa ju Davidkovi/mal necelé 2 roky/podarilo vyfúknuť
teraz má 5 ale niekedy sa v jeho ustach objavujú také veci že strach-pero s vrchnáčikom,špendlík lebo si ide vymeniť obrázok na nástenke a mňa obchádza hrôza

ukana
11. nov 2008

no ja som hlavne zvedava ako to vsetko dopadne......nas syn mal "len" kovovy srobik v nose a boli sme na krcnom, kde mu ho vytahovali 🙄 nic moc ☹

adus123
autor
11. nov 2008

Ahojte. KOnecne som sa dnes dostala k PC. Vcera vobec nekakal, az dnes rano. No aj tak som v hovienku nic nenasla. Tak sme isli k detskemu a odtial nas poslal na chirurgiu. Chirurg nas poslal na rentgen, ktory ukazal, ze baterka je v brusku. Dokonca sa asi rozdelila na dve, lebo ma v brusku dve kovove casi, blizko pri sebe. Nachadzaju sa uz v hrubom creve, vraj by ich uz mal vykakat, ale od rana dnes zase nekakal..... ☹ ...na rtg sme boli okolo druhej poobede, tak uvidim, ci dnes este nieco vykaka. V kazdom pripade musime ist na rtg aj zajtra rano. Ci ju vykaka, alebo nie, na rtg musime ist. Dokonca ma chcel poslat aj do nemocnice na pozorovanie, ale nakoniec sme sa dohodli, ze staci ak pojdem do nemocnice ak bude zvracat, alebo bude nekludny, alebo bude mat citlive brusko na dotyk. Takze z dnesneho dna nie som o nic mudrejsia, akurat viem, ze baterku na 100percent spapal. Zase mi neostava nic ine, len cakat. Zajtra sa uvidi. len skoda, ze stale treba rtg. Nerada ho davam ozarovat, ale nic sa neda robit. Drzte nam na zajtra palce, urcite dam vediet, ako to dopadlo.

adus123
autor
11. nov 2008

Este som chcela napisat, ze syncek ma rok aj tri mesiace.

nevesta
11. nov 2008

Adus, drzime palce, nech cim skor vylezie a nech niesu nasledky 😔 Som rada, ze ste isli na RTG 😉

jonatanka
11. nov 2008

adus drzim vam palce, nech maly tu baterku rychlo vykaka,a nech to vsetko dobre dopadne 😉

andrea78
11. nov 2008

adus, držím palčeky, nech sa dostane čo najskôr von...no hlavne, že ste pod lekárskym dohľadom....informuj priebežne, celý deň som na vás myslela 😔

bibula
12. nov 2008

😒 dnes by to malo ist von- tiez drzim palce,nech nie su ziadne problemy. 😉

titkovamiriam
12. nov 2008

adus drzim palce a to mu nevedia urobit ultrazvuk !!!!

danulka2
12. nov 2008

adus aj ja drzim palce.Viem, ze rodic by mal dat pozor aby sa take nieco nestalo, ale niektore deti su neskutocne sikovne hlavne na to co by nemali robit. Drzte sa! 😉