Syndróm periodických horúčok. Aké máte skúsenosti?

janulkama
8. jún 2010

Ahojte,mám 2 a pol ročného chlapčeka,ktorému stanovili túto diagnózu.Chcem sa Vás spýtať,či máte s ňou nejaké skúsenosti a ak áno,aké boli intervali medzi tým,kedy horúčky dieťa malo a kedy nie.My sme boli teraz za posledné 4 mesiace 3 krát v nemocnici s teplotami.Vraj sa budú opakovať cca každých 4-5 týždňov ☹ ☹ ☹
Je to tak aj s Vašimi deťmi???
ďakujem za odpovede

lady730
2. aug 2021

@lenulik92 tak vy máte ešte aj nižšiu dávku. V podstate to máte skoro rovnako ako my. Držím palce aby boli výsledky v poriadku a nech to rýchlo prejde 🙏🏻 som zvedavá ako bude prebiehať kontrola v septembri. Potom sem napíšem

lenulik92
2. aug 2021

@lady730 ďakujem vám 🍀držím palce aj ja vám, a napíšem potom aké prišli výsledky. Potom aj vy napíšte aká bola kontrola.

lady730
2. aug 2021

@lenulik92 ďakujem. Samozrejme sa ozvem.
Ešte sa vás ale opýtam, prednison máte vo forme tabletiek? Ako ich podávate? Rozpustite vo vode?
Mne ťa moja doktorka stále len čipky predpisuje a tie dlho nevydržia. Malý má akurát zas vysoké horúčky, lebo sme nemali doma dva dni DENEREL a musím čakať 3 dni kým mi vyrobia tie čipky.

lenulik92
3. aug 2021

@lady730 mame tabletky a áno rozpustim mu to vo vode, inak mi to nevypije keďže je to horké. Ale stalo sa ze mi to aj vyvrátil a musela som čipky rectodelt dat. Držte sa, nech vám to čím skôr prejde 🙏

lady730
6. aug 2021

@lenulik92
Mne lekárnik povedal že Prednison sa nesmie rozpúšťať preto som sa pýtala. Aj vy sa držte 🙏🏻 po kontrole v septembri napíšem čo je nové

lenulik92
10. aug 2021

@lady730 my vždy rozpúšťame nakoľko by 3/4 tabletky nezjedol.
Ale mame už aj my horúčky od nedele, mal v nedeľu až 39,6 som mu musela prednison podať a o hodinu neskôr aj ibalgin sirup. Potom už nemal, len v pondelok poobede 38,3 a dnes ráno znova mal teplotu. Tak dúfam ze už nebude teplota. Ani zúbky nevyzerá žeby mu išli, ani hrdlo nemá červené, trocha biely jazyk len. Denerel stále užívame, ale naposledy mal atak 20. 4. čiže denerel to predĺžil z každého mesiaca na 3,5 mesiaca. Takže oveľa lepšie ako každý mesiac sa trápiť.
A na výsledky z Martina stále čakáme, už to je 2 mesiace.

pianina
10. aug 2021

@lenulik92 aj my sa trapime s periodickými teplotami😩od ako veku to máte?my od 6 mes. Kedy sa Vám to začalo predlžovať ?my každý mesiac 😟

lenulik92
11. aug 2021

@pianina od 8 mesiaca. Malý bude mať o mesiac 2 roky. Užívame od marca denerel, tak ten vyzerá zatiaľ že pomáha. Raz v apríli mal periodu, ale to vtedy nebral denerel. Kiežby pomohli a interval medzi atakmi bol dlhší. Teraz po 3,5 mesiaci dostal horúčku, takže všade musíme len cestovať s prednisonom a denerelom, bez toho ani na krok... Uvidíme aké výsledky nám prídu z Martina...

andiee212
11. aug 2021

@lenulik92 prosím vás, môžem sa spýtať aké výsledky vám v Martine robili na základe čoho vám spravia/ nespravia genetiku? Nám denerel nepomáha vôbec, a z prístupu z Martina som sklamaná, akurát pravdepodobne budeme.presrupovat do Bratislavy . Ďakujem za odpoveď.

andiee212
11. aug 2021

@pianina dobrý deň, aj vy choditevate do Martina beriete denerel ? Pomáha ? Lebo nám nie

bublinkaa2
11. aug 2021

My sme chodili do Martina 2 roky a celé dva roky nám Denerel nepomáhal, potom mu skúsili dať Colchicín a ten okamžite zabral a pol roka mu neprišiel atak. Bola som z toho úplne v šoku. Ďalší atak potom znovu o pol roka. Čo je pre nás obrovská zmena...

andiee212
11. aug 2021

@bublinkaa2 Prosím vás a ten colchicin ste si navrhli sami alebo vám ho navrhli oni ? Beriete ho každý deň ? Robili vám aj genetické vyšetrenia na fmf a hyper igd syndróm ? Ďakujem

lenulik92
11. aug 2021

@andiee212 viete čo asi len základné krv mu zobrali a zistia podľa toho či treba ísť na genetiku alebo to ma len obyčajnú pfapa. Povedala nám doktorka že keďže vidi ze denerel zaberá tak pravdepodobne by to mohla byť obyčajná pfapa z ktorej vyrastie. A aj keď mu dám prednison a klesne teplota tak tiež že ide o obyčajnú pfapa. Tak mi povedala. Tak dúfam ze bude to takto že vyrastie z toho a nebude to nič iné. Uvidíme, aké prídu vysledky...

pianina
11. aug 2021

@lenulik92 super úspech , že Vám to tak oddialilo. To my to mame skoplikovane ešte aj febrilnymi krcami. Tak ako dom si pomaly zvykala na tie teploty,zrazu prišlo toto😢

pianina
11. aug 2021

@andiee212 nechodíme do Martina. Vraveli, že je to zbytočne. Že stačí chodiť na imuno. Zmrazili tam zatiaľ krv pri záchvate. A mame zobrať na imuno. Neuzivame denerel.

pianina
11. aug 2021

Aké obdobie Vám trvajú tie záchvaty. Vravia, že tak približne dva roky budú trvať.

bublinkaa2
13. aug 2021

@andiee212 Robili 2x genetické vyšetrenia, ale nikdy sa nič nepotvrdilo. Tak oni navrhli skúsiť Colchicin. Ten sa dáva pri stredomorskej familiarnej horúčke, že môže mať nejakú odnož, i keď na genetike sa nepotvrdila. Pretože tých mutácii je veľmi veľké množstvo a my Slováci to nevieme diagnostikovať.

bublinkaa2
13. aug 2021

@pianina Dcéra mala záchvaty do 11 rokov a syn má 8 rokov a stále pokračujeme...

lady730
13. aug 2021

@lenulik92 to je jasné. Ani môj by to nezjedol.
No tak tie ataky sa aspoň poriadne predĺžili. Keď nič iné. Mne výsledky prišli až po vyše troch mesiacoch.

pianina
13. aug 2021

@bublinkaa2 a od akého veku to mali

bublinkaa2
14. aug 2021

@pianina Dcéra začala ako 6 mesačná a syn 11 mesačný...

lenulik92
20. sep 2021

@lady730 zdravím vás 🙂 ako sa máte? Už ste boli na kontrole v Martine? My stále čakáme na tie výsledky, už sú to 3,5 mesiaca, nervózna som z toho.
Malý mal periodicku horúčku 8.9. ale našťastie zabral nám čipok rectodelt, lebo prednison rozpustný mi 2x vyvrátil. Denerel užívame stale.

lady730
21. sep 2021

@lenulik92 dobrý deň. Volala som aby som ho objednala a povedali mi že doktorka teraz rotuje, zrejme ordinuje aj inde. Tak že keď malý nemá problémy stačí keď prídeme v januári. V liečbe pokračujeme. Mal jeden záchvat ale zvládli sme to aj bez Prednisonu. Skúste tam zavolať v utorok alebo vo štvrtok, sestrička vám to pozrie, či už prišli výsledky. Ja som tak tiež volala.
Som rada že aspoň čipok zabral. Dúfam že už nebude mať tak skoro záchvat

andiee212
16. nov 2021

@lady730 dobrý den, prosím vás uz ste boli na vyšetreni? Denerel stále beriete a zaberá vám ? Nemáte už ataky ak áno sú slabšie? Okrem denerelu beriete aj niečo iné ? Napr. vitamín D ?

andiee212
16. nov 2021

@lenulik92 dobrý den, prosím vás boli ste na kontrole v Martine v najbližšej dobe? Denerel beriete stále ? Predĺžilo vám to tie epizódy alebo už nemáte vôbec ? Okrem denerelu beriete aj niečo iné napr. vitamín D ? Ďakujem za odpoved

lady730
16. nov 2021

@andiee212 dobrý deň. Na kontrolu by sme mali ísť v januári. Teraz vo štvrtok tam budem volať. DENEREL berie stále, ataky sú už len ozaj občas a to len také že maximálne má 37,4 teplotu. Aj to keby neskontrolujem tak si to asi ani nevšimnem. A áno stále dopĺňame vitamín D, keďže z výsledkov mu vyšlo že ho má menej.

andiee212
17. nov 2021

@lady730 Supee ďakujem a beriete ho dvakrát do dňa, lebo my mávame len polovičnú dávku, ale konečne sme od augusta nedávali prednizon mala atak po 7,5 týždňoch od začiatku nás rekord ale stačil jeden nurofen. No my práve kvôli tej komunikácii v Martine sme chceli odísť do ba,ale tam nám lekár z Ba povedal ze denerel neuznáva a ze nezaberá, nie si na to žiadne štúdie a mne sa.konexne zdá že dcérke niečo zaberá, ale neviem či je to tým denerelom berie ho od júna ale efekt sme videli až teraz, no zmenili sme jej aj vitamín D a začali dávať lyzin. Kazali vám do Martina priniesť aj zmrazený moc ? Nám tento moc na mevalonat kontrolovali ešte v marci keď mali podozrenie na.pfapu v nemocnici a našťastie vyšiel negatívny, ale do Martina mi už nekazali.priniwat zamrazeny moc.

lenulik92
17. nov 2021

@andiee212
Dobrý deň, do Martina by sme mali ísť v marci, ale neprišli nám za 5 mesiacov ešte výsledky zo sériového amylodu, neviem co im to tak trvá, volala som tam minulý týždeň a ze nemajú výsledky z ba ešte. Není som vôbec s tým spokojná, za 5 mesiacov aby neboli vysledky? Co to ide z Hongkongu?
A denerel berieme od marca(pol tablety ráno, pol večer), ale čím dlhšie ho berie mam pocit ze vôbec už nezaberá, od augusta sme stále chorý, minulý mesiac sme aj v nemocnici boli. Začal mat malý aj lymfatické uzliny zdurene na krku, čo nemával pri pfapa. Takže každý mesiac mame atak, musím mu dat prednison. Teraz mal včera atak, a musela som ju dat až dva dni po sebe prednison, čo nikdy nebolo treba, po jednej dávke bolo po horúčke... Tak neviem co bude, cele zdravotníctvo je zle.. Vitamín D mu dávam vigantol 4 kvapky denne.

andiee212
17. nov 2021

@lenulik92 hmm to ma mrzí, a vám tie výsledky na ten amyloid ešte nerobili ? Až teraz prvýkrát doktorka kapustová ? Lebo nám ho robili už raz v nemocnici keď sa riešili periodické horúčky a trvalo to dva mesiace to bolo v marci. Inak aj naša ma tu jednu uzlinu zdurwnu, ale mávala to pri pfape ale teraz to máva dosť dlho pred aj po, akoby jej to ani nemizlo ale náš pediatrická nás s tým poslala na sono a povedali nám že je to zväčšené ale nič patoglocike to nie, tak viac sa to neriešilo. Vám čo povedali na to ? Takže ste denerel vysadili ?

lenulik92
17. nov 2021

@andiee212 robili nám amyloid minulý rok v nemocnici keď sme 1x ležali keďže mal horúčku a vysoké crp nevedeli sme ešte ze je to pfapa. Výsledky boli za necelý mesiac, poslali nás na imunológiu, prestúpili sme do Martina dr. Kapustovej, prišli len výsledky z biochémie a krvný obraz a amyloid a ešte lgD tuším to je, esttw neprišlo. Tak nevieme ani aký typ pfapa to je alebo ci bude treba genetiku nič. Na nervy to už je všetko... Denerel berieme stále, nebudem vysadzovat pokým nepovedia že nemáme ho brať. A na uzliny sme boli minulý mesiac v nemocnici mal crp 203 a zdurene uzliny, sono mal v poriadku že žiadny nález, oslabená imunita, bral antibiotika, ale keď sme prišli domov prišli hneď horúčky a musela som mu tak ci tak dat prednison, keďže ATB nezabrali. Pritom vedeli ze malý sa lieči na pfapa, nedali mu v nemocníci prednison... Čiže keď ma horúčku, a uzliny sa mu robia, viem ze je to pfapa a dávam prednison. Keďže je to jeden z príznakov. Je to svinstvo ten prednison, ale čo spravím, nenechám si zničiť syna na srdiečko, keď ho človek vidí trápiť. Len ma mrzí ze znova každý mesiac skoro rovnaký čas to ma...