Synovi zmizli semenníky z mieška

sonicika
14. feb 2016

ahojte, moj dvojrocny syn nema od narodenia semenniky v miesku a caka nas operacia a vcera som si vsimla ze 4 rocny syn ktory ich tam krasne doteraz mal tak ich ma zrazu hore vystupene ako mladsi a miesok ma uplne scvrknuty co to moze znamenat? ze ich mal a preco takto zmizli?

elenajezova
14. feb 2016

To je zvlastne, ale to musi urcite riesit doktorka.

worker_falcon
14. feb 2016

@sonicika
@elenajezova
A vam nahodou cez noc nezmizli prsia? Mal by som sa ist skontrolovat, ci aj ja mam vsetko tam, kde ma byt.
Fakt si myslite, ze mozu semeniky len tak zmiznut? Lutujem doktorky, ktore musia riesit taketo zahady ako z Aktov X.
Vajka sa do urciteho veku daju akoby zatlacit do tela, tam odchadzaju napr. pri pocite chladu.

worker_falcon
14. feb 2016

@sonicika a ozaj, co na to tvoj chlap? Nevie dat chlapske stanovisko k danej problematike?

jeemima
14. feb 2016

Z najvacsou pravdepodobnostou maju obaja pruh v slabine preto tie semeniky putuju hore dole...malemu od narodenia zostali vyssie a starsiemu asi putuju hore dole raz su dobre inokedy vyjdu hore.....ked ho posadis do tepleho kupela (toho starsieho myslim) mali by zist same dole....nie je dobre ze putuju horedole lebo v bruchu je vyssia teplota ako vo vajkach a to im nrobi dobre...preto je to lepsie hned rieisit....takze odporucam aj so starsim ist na urologiu na vysetrenie...

worker_falcon
14. feb 2016

@jeemima kdeze, oni su tam iba pocas chladu a je to obranny mechanizmus proti chladu... To nie je chyba, to je vlastnost, a dobra vlastnost. Stavil by som sa, ze ked sa dnes chalan zobudi, bude vsetko OK. Ak nespavaju v pivnici, pripadne ak ho maminka nestresuje neustalym kontrolovanim...

jeemima
14. feb 2016

@worker_falcon nie je to vlastnost ze vybehnu do brucha....tak to nema byt...obed deti mam na to operovane dokonca jeden takto o semennik prisiel lebo sa okolo neho omotalo crievko a bolo ;/ ...

saurian
14. feb 2016

tieto "migrujuce" semenniky byvaju u chlapcov casto. v podstate ide o to, ze "vybehnu do bruska". niekedy je tento jav "fyziologicky" - normalny - a stava sa zriedkvavo v niektorych situaciach , napr ked sa dieta zlakne alebo vojde do studenej vody a pod.... ak je to zriedkavo a je to na chvilocku, je to v poriadku, nie je to rizikove, treba to sledovat a ak je to prilis casto/castejsie chodi sa s tym urologovi ktory to sleduje.
vacsi problem je ked "nebehaju" naspat, stava ca to casto, alebo tam ostanu dhsie a nevedia sa dostat naspat, moze to byt bolestive. potom uz sa to riesi. mne co vysvetloval urolog tak ak je problem vazny je potrebna casto operacia, je to nebezpecne a moze byt aj bolestive.
sleduj starsieho ci sa mu vratia, ci sa mu to deje casto, kontroluj ho. pre istotu nech je aj v sledovani odbornika.
mojich obidvoch sledovali, a usudili ze u nich je to fyziologicke, ze sa to stalo ked boli zlaknuty (z lekara). vekom to bolo menej casto, teraz uz sa nam to velmi dlho nestalo.

worker_falcon
14. feb 2016

@jeemima crievko sa mu omotalo okolo semennika? :-O mozno tak semenovod, ale crievka? 🙂

worker_falcon
14. feb 2016

@saurian to si odporuje same sebe... Ze treba sledovat cim viac a nakoniec zistit, ze vlastne je to sposobene tym castym sledovanim...

sonicika
autor
14. feb 2016

@worker_falcon ty si mentalne zaostaly alebo co? manzel to mal nezostupene semenniky je to diagnoza ktoru ma dost deti.. a ma to aj mladsi od narodenia nikdy ich nemal v miesku nikdy ani v teplej vodicke a snim som objednana na operaciu
ale cudujem sa ze starsi ktory ich dovtedy mal zrazu zmizli a zima mu nie je ma to cele dva dni a predtym sa stazoval na to ze ho tam nieco skriabe

Chlapské stanovisko je: Počúvajte, vy „odborníci“ toto je vážna vec, tak si láskavo nestrieľajte zo mňa, mojej manželky a mojej rodiny. Máme rodinnú anamnézu, môj brat na to bol operovaný a ja som bol v nemocnici s ním, ale s inou príčinou operácie. (Predtým niekoľko rokov bral bolestivé hormonálne injekcie, ktoré nepomohli…) Mesiac sme sa po operácii nezasmiali, lebo rezy boleli… Nechcem, aby to isté absolvovali aj moji synovia, tak sa manželka obrátila sem, či niekto nebude mať skúsenosti, ale vidím, že ľudia, keď niečomu nerozumejú, tak si vedia akurát tak uťahovať… Vďaka za také povzbudenie, ozaj vrelá vďaka…

saurian
14. feb 2016

@worker_falcon ppc ale nerozumiem, co pises som nenapisala. prave tym ze som im to castejsie/pravidelnejsie kontorlovala, aj v klude, ale aj napr po vlezeni do bazena, tak som zistila ze za beznych okolnosti tam su, a nie vzdy v tych rizikovejsich situaciach nie.
pri skutocnosti, ze sa nieco kontroluje, sa dana udalost predsa nestava castejsie, len je castejsie zaznamenana a my mame k dispozicii presnejsie udaje.

jeemima
14. feb 2016

@worker_falcon jemine ved pruh chapes prietrz vydutie creva skus pogooglit lebo nemam viac casu sa k tomuto vyjadrovat.... po narodeni sa neuzavrie kanal crevo sa pri kychnuti, kaslani placi vyduva do miesku a vajko vybieha hore ....potom ak dieta nema stastie dojde k azuzlenie zaskrteniu a semennik odumiera....zachrana je vcasna operacia ....to iste sa moze stat babatkam dievcatam s vajecnikom ....preto su tieto pruhy nbeezpecne .......skus nedavat rady vo forach kde nemas v temach jasno...nemyslim ze sme rozpravali o tej istej veci.....Slabinový pruh

Najčastejšie sa vyskytuje v slabine a v 90% postihuje mužskú populáciu, jeho príznakom je pologuľovité vyklenutie v slabine, ktoré sa objaví náhle a môže sa zväčšovať, u chlapcov môže zostúpiť až do mieška. Pri tomto type pruhu je oslabeným miestom brušnej steny slabinový kanál.

Ak sa cez jeho vonkajší otvor tlačí do podkožia črevo, asi je v slabine hrčka, ktorá potvrdzuje pravdepodobnosť vzniku slabinového pruhu. Ak zasahuje do mieška, podstatou je nedokonalo uzavretá komunikácia medzi brušnou dutinou a mieškom, pretrvávajúca pri zostupe vajíčka (semenníka). Zostup vajíčka nemusí byť dokončený pri narodení, v miešku má však byť najneskôr do šesť mesiacov veku dieťaťa.

Slabinový pruh sám nezanikne, preto je jeho jediným riešením operácia, čo najskôr po zistení tejto anomálie. Dôvodom rýchleho operačného zákroku je totiž riziko, že sa pruh zacvikne.

baby2
14. feb 2016

@worker_falcon no nezjedol si mudrost sveta.Pisatelka nemysli reakcie na chlad.Urcite percento deti ma diagnozu -putujuce semenniky bez ohladu na chlad.A ako chlap vies ze je to ne bezpecne ohladom plodnosti do buducna,nakolko v vtele je vyssie teplota...

zita19
14. feb 2016

@worker_falcon mam pocit, ze tebe sice semeniky zostupili, ale pridal sa k nim aj rozum...

luciferkax
9. nov 2019

@sonicika prosím 🙏 riešili ste to vtedy aj so starším?