Ťahať alebo neťahať soplíky u dvojtýždňového?

natsa
31. okt 2008

Moje dieťa má 2 týždne a má soplíky ktoré si doniesol už z pôrodnice.Neviem či je to skoro už teraz ich odsávať.Ako to mám riešiť?

majaaita
31. okt 2008

Natso, odsávat. Opatrně, ale odsávat. Aby mu rýma nezůstala v hlavě a nešla do uší.
Taky je dobrý večer namočit vatovou tyčinku do Nasivinu (ředění 0,01 procent) a vytřít nosánek.

alica147
31. okt 2008

ahoj natsa,no ked má soplík mala by si mu ho odsať,lebo ked bude mať plný noštek nebude sa vedieťdojčiť.a skus Libenar kvapky do nosa,tie sa možu dávať stále aj malinkým bábätkám

agness02
31. okt 2008

ahojky, já bych taky odsávala, ať se netrápí, doporučuji odsávačku na vysavač 😉

radka.m.
31. okt 2008

ahoj,odsávačka na vysavač se doporučuje už od novorozeneckého věku,takže bych určitě odsávala,přesně,jak píše majaaita,opatrně,ale určitě odsávat.

elly111
31. okt 2008

ahoj natasa mali sme sopliky od navratu z porodnice odsavali sme az do 6tt denno denne, odsavackou na vysavac, nevieme si ju vynachvalit, dali sme urobit aj vyter a doniesli sme si este z nemocnice St. aureus 😖

safiah
31. okt 2008

aj ja som velmi spokojna s tou odsavackou tiez odporucam si ju zaobstarat 😉

certica
31. okt 2008

😀 citam so zaujmom nazov tejto temy a zaroven mi fantazia pracuje... ze co asi tahat/netahat..? prve ma napadlo, ze mliecne zuby kyvajuce sa 😀 . odsavanie by ma teda nenapadlo ani omylom 😉 😅

ale k veci - pokial tych soplikov nie je vela a nie su hlboko, staci aj obyc. hadickova odsavavacka. vysavacova je super, ale nemate taku skusenost, ze vam z toho napachla hadica od vysavaca? 😕

a este sa chcem spytat, ci nemate niekto sksenosti s odsavackou na baterky - nakolko je ucinna... lebo intenzitu tej na vysavac asi nedosiahne pri dvoch AA bateriach

inac, tema o odsavani tu uz je 😉

jeana
31. okt 2008

certica, my pouzivame tu baterkovu 😀 a je super podla mna 😉 ma 2 alebo 3 nasadky podla veku 😉

kili
31. okt 2008

neviem, či to tu už niekto napísal, nečítala som, ale nám odporúčali dávať dieťa na chvíľku na bruško, nech soplíky vytečú. a keby sa ti podarilo ho nejako dať kýchať, že napr. ho dáš na slnko, to môže byť tiež dobrý spôsob.

dzanka3
31. okt 2008

nas maly mal tiez sopliky ked mal 3 tyzdne a ked mu Dr. vzala ster z hrdielka mal zlateho stafylokoka - prineseny asi tiez z porodnice.....a dala nam kvapky do nosteka a tiez sme odsavali cez vysavac... 😔
- casom sa to zlepsilo... 😵

lante
31. okt 2008

Natsa Vili je 19.októbra, ale min. rok. A tiež si z pôrodnice doniesol soplíky. Takže sme asi 2 týždne odsávali. Stačil Libenar, na rozpustenie. Nebolí to, takže to znášal priam ukážkovo................teraz sa bráni ako čert, keď mu chcem odsať...........ale bolieť to nebolí........skúšala som na sebe. Máme odsávačku na vysávač. Len mu nezacpávaj neodsávanú dierku..........to som tiež na sebe skúšala.........skoro mi to vysalo mozog 😀

horallka
31. okt 2008

Môj syn mal teraz nedávno tiež soplíky, tak som na odporúčanie kamarátky letela do lekárne a kúpila si ten odsávač na vysávač a bola som s ním spokojná, pokým som nešla k dr, a tá mi ho vyslovene neodporučila, vraj môže ppškodiť sliznicu bábatka. Predpísala mi nejaké homeopatiká Sambucus v spojení s Libenarom a čuduj sa svete, malému sople vymizli. Tak teraz neviem, či to bolo tým vysávačom alebo Sambucusom a Libenarom 😀

chromozom
31. okt 2008

Ja by som setrne odsavanie len odporucila, v opacnom pripade sopliky, ktore su plne bakterii (predpokladam, ze ste si doniesli nejaku nozokomialnu nakazu z porodnice) sa v nosiku len dalej mnozia a mnozia a radi zalezu aj do uska, lebo taketo male deticky maju Eustachovu trubicu este kratucku, takze bacily to z nosika do uska fakt nemaju daleko. Ked sa zbavite hlienov, ochorenie ma vacsinou aj lepsi preibeh.

martina1206
1. nov 2008

My tiež práve teraz odsávame, malý ma soplíky a je to super 😀 . Ale daj veľký pozor, aké máte výkon vysávača. Nám sa dá regulovať, že saje silnejšie a slabšie. Ja som to skúšala a je to cítiť veľkký rozdiel. Odsávačka je určená do 1500 watov. Ale to už je dosť. Najlepšie je si to vyskúšať na sebe, aby ste vedeli, akú to má silu 😎 .

radka.m.
2. nov 2008

martino,vůbec nevadí,když vysavač má větší výkon,my máme 1800w a nejde nám to snížit a odsávačku taky používáme.on je totiž na té vysavačce takový otvůrek a ten slouží právě k přetlaku.

agnesska
2. nov 2008

já jsem taky pro odsávání,ale až když už je to opravdu silnější rýma-ono prý když se začne odsávat s příchodem prvních soplíků,tak se spíš tvorba hlenů zvýší... 😖

ivulinda
2. nov 2008

natsa na to si dávej pozor aby mu to nešlo do uší jak píše majaaita,aby mu pak ouška nepíchaly.Naše malá byla zahlenená tak,že jí pak oušku museli píchat v nemocnici ☹

mkr
2. nov 2008

my jsme měli první dva měsíce taky nějakou rýmu spíš holuby 🙂 a odsávali jsme každý den a nic malý nebylo, bylo to hned venku, jinak libenar je podle mě na dvě věci a ještě k tomu drahý, když už něco tak dr. doporučila vincentku, nebo malýho povykoupání vysmrkat

radka.m.
2. nov 2008

určitě s tebou souhlasím,mkr,odsáváním se nic nezkazí,libenar je jenom čistá voda na propláchnutí,zbytečně vyhozené peníze.my dáváme jedině vincentku,ta má dostatečný množství minerálů na to,aby obnovila rýmou poškozenou sliznici.

kacka.va
3. nov 2008

radko, libenar není čistá voda, ale slaný fyziologický roztok, který nos zároveň desinfikuje 🙂

radka.m.
3. nov 2008

ano,čistí nos,ale je to to samé,jako kdyby se každý den propláchl vodou.a pokud jsme se tady bavili o rýmě,tak libenar s rýmou nic neřeší.jak jsem psala,nemá žádné minerální látky!!!a ty jsou právě potřeba k obnově sliznice.

radka.m.
3. nov 2008

složení vincentky-velmi silně mineralizovaná,hydrogenuhličitano-chlorido-sodného typu,se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité.takovéto minerály libenar nemá,což je při rýmě důležité.podobné složení jako vincentka má také nasivin. 🙂

kacka.va
3. nov 2008

to jo, ale třeba ten nasivin se podle lékarnice nesmí podávat úplně malým miminům 🙂

kacka.va
3. nov 2008

jinak, jasně že asi minerály budou lepší, ale zároveň bude lepší Libenar, než obyč voda.

radka.m.
3. nov 2008

nasivin je pro dospělé ale i pro děti-v letáku je-novorozencům do 4 týdne-1kapku 2-3krát denně,od 5týdne-1-2kapky 2-3denně

macaeliska
3. nov 2008

no nas trapila nadcha pekne 2 mesiace. Boli sem aj na alergo a dr. nam predpisala pre istotu fenistil 3xdenne po 5 kvapiek. Dietatu to nemoze uskodit a odpuchnu mu dutinky a potom sa aj lepsie vysaju sopliky. a naozaj to pomaha. Najnovsie som vyskusala novy sprej do nosa s morskej vody - Physiomer a je naozaj uzasny. Vecer uz sople ustupili a na druhy den som uz ani neodsavala. Takze treba skusat.

agnesska
3. nov 2008

jinak k nasivinu-je daleko lepší dávat buď tu vincentku nebo např.stérimar a je jich víc,těch mořských a mineralizovaných vod...
záleží jaký typ rýmy to je...
na takovou tu zelenou hustou(hnisavou)žádná vincentka,mořská voda ani nasivin nepomůže...

radka.m.
3. nov 2008

taky jsem raději pro vincentku,má výborné účinky,dokonce je velmi vhodné,když starší děti trpí rýmou apd.tak vincentku přímo pít.a zelená rýma se samozřejmě už léčí většinou pamycoinem,ty jsou ale na předpis.

kejka
3. nov 2008

Od 30 měsíců věku dítěte můžete stříknout i Bioparox,je to spray s ATB,pokud je rýma hnisavá.
Vincentku pijeme,chuťově je hnusná,ale pomáhá.Jinak kupuju spraye s mořskou vodou a teď s novinkou-přísada magnesia nebo jodu.Cenově dražší. ☹ Nasivin jsem vyměnila za Otryvin spray pro děti s látkou zvlhčující sliznici nosu.