Teplota 37,7-37,9°C v zadočku. Treba sa znepokojovať?

sivocka
31. mar 2008

Ahojte babulky, prosim Vas, uz asi dva tyzdne namatkovo malemu (3 mesiace) nameriam teplotku v zadocku okolo 37,7 az 38,1 bolo najviac bez odpocitania, cize 0,5 dolu, co je 37,2 az 37,6. Co mam robit? Znaci to chorobu, alebo je to normalne? Maleho iba dojcim, cize treba podat aj vodicku, alebo cajik? A ako? Cez flasu by som nerada, aby sme si nepohorsili v dojceni? Je aj trosku nervoznejsi ako obvikle. Pred tyzdnom bol ockovany, ale aj predtym maval takuto teplotku obcas, tak neviem ci si to mam spajat s tym ockovanim....dakujem za rady a skusenosti.

mamazuzana
18. apr 2012

moj maly si na zadok nenecha siahnut. takze klasicky ortutovy a pod pazuchou je naj. A pouzivam ten nurofenovy sirup a je super, maly ho ma velmi rad.

emalujza
24. apr 2012

no ja som teraz kupovala, lebo mi dosiel, som mala pomarancovy a dojedol ho ako ho teraz boleli tie zubky a kupila som jahodovy tak uvidime co povie, ked ho bdueme musiet vyskusat.

31majka12
24. apr 2012

v zadocku ..si ale treba odratat 0,5 stupna.

tuttifrutty
24. apr 2012

nerob nič, pokiaľ nebude mať na teplomeri 38,5 netreba nič robiť. Ak už má 38,5 treba dať niečo proti teplote a hlavne veľa čajíku 😉))

mistula
25. apr 2012

Pri takej nizkej teplote by som nic nerobila. Teplota cely den kolise, navyse zvysena v zadocku moze byt aj z toho, ze tlaci - snazi sa vytlacit teplomer von. Niekde som citala, ze od pol roka uz je meranie v zadocku nepresne, prave z toho dovodu, ze dietatko moze tlacit. Navyse teplota 37.2 (teda po odcitani 0.5st) nie je nic. Ja to riesim podobne ako ostatne mamky. Do cca 38.5 nedavam nic, potom dam najcastejsie nurofenovy sirup a ked teplota pretrvava tri dni, idem k lekarovi.

zuzanaa2
25. apr 2012

jasne, to nic neni, len by som cakala a premeriavala. Ak by telota vystupila nad 38,5 dala by som Nurofen, alebo iny liek, proti telote, ale ja mam tento odskusany a vzdy malemu pomohol.