Teplota 37,7-37,9°C v zadočku. Treba sa znepokojovať?

sivocka
31. mar 2008

Ahojte babulky, prosim Vas, uz asi dva tyzdne namatkovo malemu (3 mesiace) nameriam teplotku v zadocku okolo 37,7 az 38,1 bolo najviac bez odpocitania, cize 0,5 dolu, co je 37,2 az 37,6. Co mam robit? Znaci to chorobu, alebo je to normalne? Maleho iba dojcim, cize treba podat aj vodicku, alebo cajik? A ako? Cez flasu by som nerada, aby sme si nepohorsili v dojceni? Je aj trosku nervoznejsi ako obvikle. Pred tyzdnom bol ockovany, ale aj predtym maval takuto teplotku obcas, tak neviem ci si to mam spajat s tym ockovanim....dakujem za rady a skusenosti.

zuzka99
31. mar 2008

ja by som zavolala mudr. ale moj mava zase stabilne okolo 36,9 - 37 po odčítaní, možno mu je moc teplo, ale na takuto nízku teplotu sa vraj ešte nič nemá davat, až nad 38,5

pappo
31. mar 2008

v zadocku sa odratava 0,5 stupna takze ziadna panika ale kludne ,u zmeraj pod pazuchou to mas najistejsie

gabca1
31. mar 2008

odečítá se 0,5 st. Možná je mu jen trochu teplo.

shela
31. mar 2008

sivocka...cipky nedavaj kym nemate 39... najpresnejsie je merat teplotu v zadocku..po tom ako uz mamicky pisali odratas 0,5..

lucaska
31. mar 2008

sivocka ja by som zavolala doktorke a poradila sa s nou, ale mozno je mu len teplo.

moj drobec maval tak 37,4 po odratani boli sme u doktorky a bolo to len z prehriatia.... 😉

elise
31. mar 2008

odpočítaj 0,5 ale znepokojovať sa treba pri teplotke v ritke až ked bude mať 38,2 tak to mám info od dokiny🙂

dankaa
31. mar 2008

ahoj sivocka,ja by som Ti poradila zajst k doktorovi,istota je istota a zvlast ked ma Ondrejko len 3 mesiace.može to byt virusoveho povodu aby to neprepuklo v nejaku "skrytu"chorobu 😉

držim prsty!

mikca
31. mar 2008

sivocka jak píšou holky musíš odečíst (což děláš)....tekutiny podávat nemusíš pokud ti pije jak má..není to velká teploty při kterých by byla ztráta tekutin,,takže ten čajík bych nedavála třeba jen častěji přikládej..čípky se dávají při 38,5..já teda dávám při 38 teplotě...
určitě bych ještě počkala je to jen mírně zvýšená teplota není moc oblečený??

kikafilipko
31. mar 2008

My sme mali v nemocke okolo 38,1 a povedali nám, že to môže byť z dehydratácie, malému dali vypiť trošku čajíku a bolo to OK. Ale radšej sa poradiť s dr.

junovka
31. mar 2008

pokial odratas od toho asi 5 dielikiov, tak to bude 37,2-37,4.Daj mu nieco proti horucke a porad sa s lekarom.Ja by som sla k lekarke.

katka.m
31. mar 2008

Ja mám momentálne angínu. Môj 3-týždňový syn bol dnes v poradni a všetko bolo ok. Teraz je však čosi nervózny, akoby ho bolelo bruško. Používali ste v takomto veku niečo proti teplote? Čo by bolo najvhodnejšie?

junovka
31. mar 2008

koli tomu, ze ho boli brusko, neni dovod davat neake sirupy proti teplote, ak ju nema 😉 Ak nekojis, tak mu sparav cajik od Hippu Spokojne brusko 😉

janina77
31. mar 2008

sivocka, tak moj maly ma permanentne teplotu 37,5 - 37,8. Meriam mu v zadocku, takze 0,5 st. dole, aj tak je to nad 37. Skusala som aj ine teplomery, rozne casy merania, ale stale je to rovnake. Pod 37,5 ma len po cipku. Najskor som to riesila, doktorka mi povedala, ze dat pol cipku, ale potom o par tyzdnov, ked sa to neupravilo (ten cipok som dala len raz), mi povedala, ze su deti, ktore maju takuto teplotu, jednoducho je ich organizmus tak nastaveny.
A urcite maleho neprehrievam, ja mu niekedy nedavam ani o vrstvu viac ako mam ja, a teplota je vzdy rovnaka.
Ale urcite pred tym, ako sa s tym uspokojis, tak to ries s doktorkou, aby to nebola nejaka skryta infekcia. My sme brali krv aj vytery, a nic sa nenaslo.

bramburka
31. mar 2008

nemas nahodou digi teploměr? Ten muj takto taky měřil, Dr. rekla at si koupim rychlobezku a ejhle, od ty doby ma 37,3 - t.j. 36,8 😖

elise
31. mar 2008

do 37,5 je normálna teplota nemá sa s ničím zrážať po odrátaní je to 37 čo je normálna teplota používame na meranie digitálny teplomer aj rýchlobežku

shela
31. mar 2008

janina...ja som mimo SK a tu teplotu uznavaju az nad 38...vysvetlili mi ze kopec ludi moze mat vyssiu telesnu teplotu takze preto to takto beru...

sivocka
autor
31. mar 2008

Babulky dakujem za rady, mozno to je aj prehriatie, lebo maly je spokojny, casto byva v lehatku a ked tam lezka, tak mu malou deckou prikryvam nozicky.....asi to uz nebude ani treba.... budem ho este par dni sledovat a keby sa to nezlepsovalo, pojdem k lekarovi...my mame chlapa... 😠
Este raz dik, som rada ze tu ste..... 😵

shela
31. mar 2008

sivocka...alebo moze mat len trojdnovu horucku...to je len virus...moja mala to mala.. vsimla som si teplotku az v posledny den a potom na 4 sa jej porobili ako keby mapky na telicku...ale do 12 hodin to zmizlo...takze to bolo OK...a nedala som ani cipok..pritom mala 38,2 ale zaspinkala tak som ju nechala a rano uz bola opat zdravucka..

zajo510
31. mar 2008

mne lekárka vravela, že telota od 37-37,5 (už po odrátaní) je u bábätiek normálna, do 38 nič nedávať a ak vytúpi nad 38 (po odrátaní, tzn. že na teplomeri je 38,5) vtedy tekutiny a čípky

pietra
31. mar 2008

sivocka, moja kika mava po odratani teplotku cez 37 dost casto, pytala som sa dokiny a ta mi povedala, ze takato teplota je do roka uplna normalna a nemam sa znepokojovat

martuska00
30. mar 2012

chcela by som sa spýtať,včera sme boli na štepení do nožičiek večer malá dostala teplotu 38,4 merala som v zadočku a dneska mala 38 dala som jej čipku ,koľko je normálna teplota 3 mesačného babetka v zadočku

adeladl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martuska00
30. mar 2012

stále má teplotu 38 ale v zadočku

mates22
30. mar 2012

určitě k doktorovi, udělá asi krevní testy, ale může to být jeho normální teplotka...... dcera měla skoro rok teploty okolo 37,7 ve třech letech, takže měřeno už normál, dělali jí testy všemožný, na nic se nepřišlo a odeznělo to - prý se to dětem stává, teď má svojí normální teplotu 36,9- 37,2 . A syn teď na dvou letech to samý, jen má teplotu nižší tak 37,2 a předtím míval kolem 36,7. A taky má všechno v pořádku, takže pokud mu jinak nic není, není protivnej, ospalej, apatickej nebo podobně, tak to asi nic nebude

mandragora22
30. mar 2012

@martuska00 ahoj, po ockovani je bezna teplota do 38, aj vyssia (cize v prdelke do 38,5-39,00), po 3-4 dni po ockovani, takze to len sleduj a zatial by som sa neplasila. pokial prudko nestupa a prudko neklesa a da sa ustriehnut, vydrz tri dni, stejne ti pediater povie to iste. az po 3 dnoch vysokych horucok ma zmysel hladat nejaku zapalovu pricinu. inak ti budu radit zrejme rovnako ako ja

martuska00
30. mar 2012

a má jej dať proti horúčke čipok

31majka12
30. mar 2012

Teplota v zadocku je vzdy o 0,5stupna viac ako byva normalna.
Ten polstupen si treba odratat.
Cipky a sirupy davat len pri teplote zvysenej 38stupnov a viac.

veruneckaz
2. apr 2012

ahojte, tak mne dala lekarka taky letacik - tam je presne vsetko vysvetlene - ako merat, kedy podat lieky,.. A pise sa tam, ze pri 38,5 v zadocku by sa uz mala teplota znizovat. Ak teploty pretrvavaju 2 dni, vyhladat lekara a do tej doby podat lieky na teplotu. Mne lekarka doporucila nurofen cipky. Nastastie to viem zatial iba teoreticky 🙂

emalujza
10. apr 2012

@veruneckaz ja mam skusenost, ked bol maly taky maly do nejakych 5 mesiacov sa to dalo. Ale potom sa tak krutil, ze bolo jednoduchsie merat normalne pod pazuchov a zabat ho niecim, aby to vydrzal. Tie nurofenove cipky si tiez tak enchal zaviest a potom uz jedine sirup.

veruneckaz
16. apr 2012

@emalujza ano o tom sirupe sa dozvedam z tohoto fora. Ja som sa pokusala merat pod pazuchou, ale stale mi vysla ina hodnota - asi robim nieco zle. Ten zadocek mi pride presnejsi.