Môj 3-mesačný novorodenec sa zvykne triasť, máte s tým skúsenosti?

nini1010
15. aug 2019

Chcela by som sa spytat ci mate niektora skusenosti s trasenim novorodenca.Nemyslim kmitanie ruckami a nozkami ale vyslovene tras.Raz rucky,raz nozky,dnes je to pomerne casto vecer,raz s nim dokonca aj celym zatriaslo.Maly ma 3 tyzdne.Obavat sa?zajtra zavolam pediatricke.

lenuska0075
15. aug 2019

Niekde som citala, ze babo to robilo a zistil sa u neho skryty reflux. Najlepsie to je riesit s dr.

nini1010
autor
15. aug 2019

@lenuska0075 no grckat dost grcka ale s tym som to velmi nespajala.napadol ma nejaky neurologicky problem.Hej hned zajtra jej zavolam,len viete ako,vystrasena matka...

nika3136
15. aug 2019

@nini1010 niektoré deti trasie, keď cikajú (ja nemám osobnú skúsenosť)

angi07
15. aug 2019

@nini1010 moj maly to mal ..nestane sa to ked s nim manipulujes? boli sme aj u neurologa vola sa to manipulacny tremor ze to je v pohode ale ak sa ti nezda objednaj sa na neurologiu.

mariah0307
15. aug 2019

Aj mna napadlo cikanie, mojim dvom kamoskam to robili deti ale neviem v akom veku... Ze ci aj tak malinke

mogaa
15. aug 2019

@angi07 musí mať odporučenie od pediatra

floren
15. aug 2019

Kamoskin malý to mal, nič nezistili.

lenuska0075
15. aug 2019

@nini1010 drzime palce, bude dobre. Plne chapem obavy, tiez mam drobca, ale netreba sa popredu stresovat, babo to citi 🙂

daisylucky
15. aug 2019

Aj moj sa triasol, resp. mikal najma pri kojeni ako zaspaval, ked bol babo, pediatricka povedala, ze u maleho babatka je tov pohode, potom to preslo. Ale radsej konzultuj s pediatrickou

tatinka
15. aug 2019

@nini1010 moj kpec sa obcas zatrasie ked cika , ked bol malicky ,obcas sa mu triasla hlavicka a ruciciky ked papal a pri papani zaspaval , pedina povedala,ze to je v poriadku,....uz mu to preslo ako je starsi,ma uz 13 mesiacov

bobula46
15. aug 2019

Môj syn má rok aj dva mesiace a trasie ho vždy keď ciká, dokonca teraz chodí na nočník a stále to robí. Prejde mu taká triaška celým telom. Mal to tiež od narodenia a tiež mal aj reflux.

angi07
15. aug 2019

@mogaa vsak jasne ja viem

deti95060810
15. aug 2019

mala moja dcéra....po čase sme skončili u neurológa....nám povedali že je to nedozretá nervová sústava...a samozrejme prišli aj postupne diagnózy. Lenže to musí dieťa vyšetriť lekár. asi ti nepomôže ani telefonát, skôr bude potrebná návšteva....

diewcatqoo
15. aug 2019

@nini1010 aj moj syn to mal. Obcas triasol hlavou, obcas sa zatriasli rucky alebo nozky. Chodievali sme na neurologiu (kvoli inemu problemu), spomenula som aj to trasenie, ale nic sa nezistilo. Lekarka spomenula, ze niektore babatka to takto maju, ked sa s nimi manipuluje. Tak cca v pol roku to preslo same od seba.
Ak sa ti to nepaci, chod k pediatricke, nech vam napise odporucanie k neurologovi. Ak sa da, nahraj si to trasenie na video.
A nestresuj, nemusi to znamenat nic vazne ;)

lulukaka
15. aug 2019

Moj sa triasol ked cikal a ked mu bola zima

alasea
15. aug 2019

Aj nas maly sa triasol, vzdy pri kupani aj ked sme mali vyhriatu miestnost na maximum. Po case to prestalo.

nikush24
15. aug 2019

@nini1010 ahoj,aj môj malý synček sa v pôrodnici aj doma triasol,detská lekárka mi povedala,že dôvodom je,že som v celom tehotenstve brala magnézium,lebo som mala kŕče v nohách. A cez krv to prešlo do neho. O cca dva tri týždne sa vybil a upokojil. držím palce,ak si brala magnézium,možno to fakt ma len z tých vitamínov😉

vinejka6
15. aug 2019

Nebrala si v tehotenstve veľa magnézia?
Alebo dlho?
Môže to byť z toho

nini1010
autor
15. aug 2019

@vinejka6 no brala 3 x denne aj 2 tablety ale len do 36tt.to uz by sa aj vyplavilobza tych 5 tyzdnov do porodu,ci?

vinejka6
16. aug 2019

@nini1010 tak sa aj odporúča vysadiť, v tom 36tt tak to neviem, či by sa to vyplavilo, len viem, že bábätká to zvyknú mávať po mg, ale môže to byť z toho, no nemusí. Ak sa ti to nezdá, spomeň Dr. 🙂

hadecka39
16. aug 2019

@nini1010 to môže byť kľudne spôsobený tým magnéziom. Moja sestra tiež brala veľa, keď bola tehotná a jej malinká sa prvý mesiac tiež triasla ale potom ju to prešla a teraz už má tri a pol mesiaca a vôbec sa netrasie.

eliaska101
16. aug 2019

Aj ja užívam magnézium, to vážne môže byť kvôli tomu? Nechcem, aby sa moje dieťatko triaslo. Je niečo, čo by som tiež mohla užívať a nemalo by to také dopady na malinké? Lebo doktor mi povedal, že magnézium jednoznačne musím užívať.

nini1010
autor
16. aug 2019

@eliaska101 to ani neries.Proste musis ist cestou mensieho zla.V teotenstve magnezium uzivat musis.Stale lepsie mensie trasenie ako predcasny porod.

eliaska101
16. aug 2019

@nini1010 asi máš pravdu, ďakujem ti 🙂

vinejka6
16. aug 2019

@eliaska101 určite užívaj mg aj ďalej, asi je dôvod prečo ti ho Dr. naordinoval a mg je v tehu prospešné, bábätku neškodí, len toto no, že môže to mať také účinky na babo, že sa môže triasť, alebo môže byť nekľudne, trhať sa zo spánku napr. Ale to si skôr myslím keď sú veľké dávky mg a dlho sa užíva čiže aj po 36tt. No vôbec sa nemusi u tvojho bábätká toto objaviť. Pokecaj o tom s Dr. on ti určite povie viac k tomu 🙂 a ešte hlavne je dôležity výber mg, čiže užívať mg ako liek nie ako výživový doplnok, napr. Šumivé sa v tehu vôbec neodporúča

adnil
13. máj 2021

@deti95060810 ahoj, prosim Ta, mozes napisat ake diagnozy a ako sa to trasenie prejavovalo? Bolo to od narodenia ci az neskor? Dakujem pekne

adnil
15. máj 2021

@nikush24 ahoj, je to sice stara tema, ale mozem sa spytat, ako sa maly triasol? Dakujem