Trhlina na konečníku

ria_s
17. nov 2018

Ahojte, nemali ste niekto skusenost s trhlinou na konecniku, mala som to.v minulosti a teraz zhruba od pôrodu, je to strašná bolesť. Navstevujem aj lekara, uz to vyzeralo relativne dobre a tento týždeň nanovo bolest pocas stolice a po nej, nedokazem sediet, mam strach uz aj na toaletu ist... Prosim o hocijaku radu :( Mam vyskusane cipky, kremiky ...

evittam
17. nov 2018

@ria_s Mast z konope s dubovou korou.

evitka83
17. nov 2018

@ria_s od bolesti mozes skusit faktu mast a cipky, ak je fakt neznesitelna bolest, dala by som si 20 min pred velkou potrebou na to miesto mesocain mast. Kym sa to nezahoji, tak bezvyskovu dietu a psyllium na zmakcenie stolice. Akurat nevien ako sa psyllium moze brat ak kojs

katmac
17. nov 2018

Rakytnikovy olej

tanyan
17. nov 2018

procto-glyvenol (krém a čapíky) obsahuje aj lidokain. neodporúča sa len v prvých troch mesiacoch tehotenstva. keďže sa môže len 2x denne, tak som si pomedzi dávala krém hemostop.

ria_s
autor
18. nov 2018

Dakujem pekne, budem skusat 🙂

nasrdena
19. nov 2018

@ria_s ráno nalačno lyžička medu, lyžička škorice a zaliať cca 1dcl horúcou vodou, vypiť.. Mne pomohlo len toto.. Po pár dňoch som sa zbavila bolesti, zahojilo sa mi to a už som nemala strach ísť na WC.. Mimochodom, poradil mi to práve cievny lekár.. Vyskúšaj..

ria_s
autor
19. nov 2018

@nasrdena určite vyskusam, dakujem 🙂

fjury
20. nov 2018

@ria_s ahoj mne dal chirurg na to krém doloproct ale či to zaberie neviem od zajtra ro idem len začať používať

dalinaa
22. nov 2018

ahojte, mala som rovnaky problem ktorý sa po porode zhorsil, bolesti aj krvacanie. Diagnoza bola trhlina a kedze to bolo vela tak vznikol aj polyp. Lekar mi odporucil analny dilatator, znie to hrozne ale velmi velmi mi to pomohlo...ale koli polypu som musela ist na operacne odstranenie polypu - operacia prebehla v pohode. Ak by si mala dalsie otazky rada odpoviem lebo viem ze bolesti su velke a dilatator velmi pomoze.

ria_s
autor
22. nov 2018

@dalinaa mne tiez ten dilatator chirurg odporucil- ale velakrat ho kvoli bolesti v daný den neviem pouzit :( ty si ho ako často používala? A teraz máš uz úplne pokoj?

dalinaa
28. nov 2018

ahoj mne odporucili pouzivat 3x denne po 15min. , ked som ho kupovala bol v baleni s mensim priemerom a s vascim priemerom dilatator...dolezite je natriet ho pred zavadzanim obycajnou vazelinou(zda sa mi ze niektore kremy na tieto problemy s konecnikom maju aj zlozku znecitlivujucu tak by stalo za to skusit natriet dilatator takymto kremom, mne vtedy pomohol Doloproct -ale je iba na predpis) a zavadzat v lahu na boku s pokrcenými nohami. Ano, zo zaciatku to velmi bolelo ale po aplikacii bola ulava a po niekolkych dnoch uz v pohode. Teraz uz mam 3 roky pokoj a to som myslela ze zosaliem 🙂

ria_s
autor
28. nov 2018

@dalinaa aha dakujem pekne, budem sa musiet tomu venovat castejsie a hlavne dlhsi cas aplikovat 🙂

dalinaa
28. nov 2018

vies co urcite ked uz sa podari aplikovat treba aj 30min.vydrzat... cim dalej tym to bude lepsie

mony03
5. dec 2018

@dalinaa prosim te jakou operaci jsi mela?Stehy nebo laser?

dalinaa
5. dec 2018

@mony03 mne sa neskor kedze som to neriesila hned pri trhline spravil polyp a ten bolo treba odstranit...myslim ze klasicky...bola som normalne v narkoze...potom v pohode nic nebolelo nejako zvlast

mony03
6. dec 2018

@dalinaa děkuji ti.Mě doporučil laser,že se to líp hojí a nemusí být stehy.Mělas to vevnitř nebo na okraji?Mě vylízá ven polyp a svědí mě to.Je to taková malá kožní řasa,tak si říkám že to přece nemůže tak strašně bolet.A taky to dělají v krátké narkoze.
A už máš klid nebo stále použiváš dilatator?

dalinaa
6. dec 2018

@mony03 aj mne vyliezal von ten polyp...potom som este nejaku dobu pouzivala dilatator ...cca 2 mes.ale teraz 3 roky potom uz nic nepouzivam a mam pokoj...

mony03
6. dec 2018

@dalinaa dekuji moc!uklidnila jsi me,na jinem foru zase jedna pise ze by uz nikdy na to nesla ze mela pak neskutecne problemy.Asi je to i odvedene praci chirurga 😊

stellaaa
9. dec 2018

@nasrdena prosim ta fakt ten napoj pomoze na hemoroidy?ako dlho si to uzivala?

dalinaa
9. dec 2018

@mony03 aj ja som sa strasne bala...ale inak to nebol zivot...a fakt tesne po op.minimalne bolesti skoro ziadne...drzim paste

nasrdena
9. dec 2018

@stellaaa myslím ze to len napomaha k rýchlejšiemu zahojeniu tej trhliny. V podstate to ľudovo povedané "premaže zadok" a tým padom menej bolestivé vyprazdnovanie.

mony03
10. dec 2018

@dalinaa prosím tě jště čtu zpětně a nedočetla jsem se,jestli ti to dělali v narkoze nebo jen umrtvili a mělas stehy nebo ti to dělali laserem?děkuji

dalinaa
10. dec 2018

@mony03 bolo to v celkovej narkoze a myslim ze klasicky stehy...nespominali nic laser

nicuka
10. jún 2020

@dalinaa Ahoj. Ako sa mas zdravotne? Ta trhlina sa ti neobjavila znovu? Dakujem

dalinaa
10. jún 2020

ahoj po odstraneni polypu a liecbe dilatatorom je mi dobre.... momentalne 4 roky v pohode

nicuka
10. jún 2020

@dalinaa Wau super, tak to som rada. Aspon mam nadej🙏

nicuka
10. jún 2020

@dalinaa Prepac, neda mi to. Mozem ti napisat IP. Dakujem

dalinaa
23. jún 2020

@nicuka áno jasne môžeš

simivaneska
28. júl 2020

@dalinaa prosím ta, mám predpísaný doloproct masť a v letáku píšu, že aplikovať 1g krému.... Prosím ťa koľko to je asi? Veľkosť hrášku,či?

dalinaa
28. júl 2020

Ahoj dávala som odhadom na koniec prstu...