Trhlinka na konečníku. Čo použiť na hojenie?

ave1
22. máj 2008

Ahojte,
mate niekto skusenosti s hojenim trhlinky na konecniku u vasho babtka. Maly je kojeny a kaka tak cca2xdenne
My sa s tym trapime uz 2.mesiac. Boli sme aj u detskeho chirurga, kt. nam doporucil Sudocrem, no nejak to nejde zahojit. Poznate nejake ine rady?

ikika
19. jan 2011

@bianca mas pravdu... budem na tom trvat... aj keby sme to mali zaplatit ako samoplatcovia... 😔
Ved to ma trapi, ze je to v tej plienkovej oblasti... teda, vsade by to bolo zle, keby mala trhliny... ale tu je to predsalen viac namahane, co sa tyka hygieny... 😒

bianca
19. jan 2011

@ikika u nas sa nastastie vzdy vsetko poriesilo sudocremom.Ale je pravda ze za 2 roky bola vystipana maximalne 2x takze pohoda.Vam budem drzat palce hlavne koli malemu lebo dobre viem co je to trhlinka 🙄 musi mu to byt chudatku neprijemne.Daj potom vedite ako si pochodila

ikika
19. jan 2011

@bianca diky, urcite dam vediet... 🙂
No, nastastie zaparena neni a nema ani plienkovu dermatitidu... ved prebalujem skoro nonstop... dokonca stale prebalujem aj v noci, co vela mamin uz neprebaluje po mesiaci... 🙂

ikika
27. jan 2011

@bianca ahoj, velmi sa tesim, je to zahojene, takze tie kortikoidy - Advantan - pomohli... plus natieram namiesto rybacej masticky kalciovou... snad sa to nebude opakovat... ak ano, prve co bude, tak trvam na vytere. diky za rady! 🙂

bianca
27. jan 2011

@ikika parada.Konecne ma mala i ty pokoj.Som rada ze liecba zabrala 🙂

bubinko83
5. okt 2012

čo možem dat 4 ročnemu synčekovi na hojenie? Neviem či nema aj vo vnutri konečnika lebo vonku moc nevidim. 😒

xlucia
5. okt 2012

@bubinko83 a so mu je? kaka krv? ci ma nieco ine?

bubinko83
5. okt 2012

@xlucia ma tvrdu stolicu ale kaka pravidelne aj 2 x za den .Ano mava sem tam krv pri utierani na papieri. Inak sa nestžuje na nič.

xlucia
5. okt 2012

@bubinko83 tak mu umy ritulu cistou vodou a natri bepanthenom. a v lekarni mu kup toto
http://www.docsimon.sk/tovar/pangamin-bifi-plus...
pomoze vam to.
ked to kupis, napis mi, napisem ti ako sa to davkuje pri vasich problemoch
u nas u syna uz hrozila operacia, take trrde kakal a pomohlo

bubinko83
5. okt 2012

@xlucia ano a kolko ma syn rokov? Ale ja neviem či mi vypije tabletku. Kupila som duphalac na začiatok.

xlucia
5. okt 2012

@bubinko83 starsi ma 6, ale ked sme toto riesili bol mladsi ako tvoj. neboj vypije. pomohlo to tu uz viacerym maminam. prehanadlo mu nedavaj. mozes mu sposobit hemoroidy.
potrebuje viacej pit. papat lanove semienko, vlocky, stavu zo slivkoho kompotu, alebo ak spapa, tak aj slivky.
alebo zavarane slivky rozmixuj a daj do joburtu
ak to stihnes kupis este dnes bolo by super. nestoji to ani 4e. moj bol na tom velmi zle, a uz kaka dobre

bubinko83
5. okt 2012

@xlucia a ako si mu davala? Zapit?

xlucia
5. okt 2012

@bubinko83 hej. normalne vodou. sa naucil

bubinko83
5. okt 2012

@xlucia a ake je to davkovanie?

xlucia
5. okt 2012

@bubinko83 ked kupis a vyskusas, ako mu to ide z prehltanim, potom ti to napisem do IP. resp. poobede, ked budem mat cas. ok?

bubinko83
5. okt 2012

@xlucia ok opytam sa na to v lekarni .

petra2012
6. jún 2016

ahojte, chcem sa spýtať, či nebola niektorá mamina na detskej chirurgii na Kramároch s trhlinou na konečníku u dieťaťa a ako to vyšetrenie prebieha. Malý 4r. má s tým poslednú dobu problém, už bola aj zahojená a objavila sa znova, zatiaľ sme boli len u našej Dr. a odišli sme s Duphalacom. Zatiaľ to liečim dostupnými mastičkami pre deti, ale asi to nestačí. Prípadne akú masť ste dostali. Ďakujem

luba22
20. feb 2019

Ahojte, ak sa môžem opýtať za trhlinku sa považujú aj drobné červené fliačiky, skôr mi to pripomína pluzgierik bez kože, okrúhleho tvaru, červenej farby, mam 5 mesačnú dcérku a dali nám na to framikoin, po dvoch týždňoch nič, a potom imazol a fucidin spolu a po týždni nič. teraz čakáme na výsledky z výteru konečníka...... neviem čím to dovtedy ošetriť

monika002
13. máj 2019

@xlucia dobrý deň, prosím vás o radu ako dávkovať Pangamin, ktorý odporúčate? Mám 6 ročnú dcérku a máme podobné problémy.

xlucia
14. máj 2019

@monika002 staci aj ten obycajny v sacku za 3e

monika002
14. máj 2019

@xlucia a to dávkovanie? Prosím vás a pomohlo vám to? Aké problémy mal váš syn? Môžte aj súkromnú správu.

zuzu100
14. máj 2019

Ja mám tiez trhlinu, ale uz chronicku...jediné ci mi pomôze je Hemagel procto čípky!!! U nás na Slovensku je momentálne vypadok, ale v Madarsku sa dajú kúpiť...

xlucia
15. máj 2019

@monika002
@monika002 davkovanie je podla veku a vahy prisposobene tomu ktore tablety ste kupila. ja neviem povedat davkovanie ked neviem co mate doma

klaudia1212
28. jan 2023

@zuzu100 dobrý deň môžem sa opýtať ako dlho ste užívala tie čapíky a ako rýchlo vám zabrali