Tvrdá stolica u dieťaťa. Ako ju zmäkčiť?

spantex
22. mar 2008

Ahoj!
My máme taký problém, že náš malý Patrik /11,5 mesiac/ má tvrdú stolicu. Vykaká sa do nočníka ale niekedy máva trošilinka krvavý zadoček. Nie je to červená krv ale taká hnedstá. Kaká každý deň, pije 3dcl čajíka, na raňajky Nutrilon, desiata výživa, obed zemiakové piré+zelenina alebo mäsko, olovrant puding alebo pribináčik, večera krupicová kaša. Dávala som mu aj Hipp slivkový nápoj, no veľmi nepomohol.
Ak máte radu, alebo podobné skúsenosti, napíšte mi prosím.
Ďakujem.

babulka82
15. jan 2016

@tomasko27 kup si psylium http://www.slnecnica.sk/produkt/psyllium-plus-1... velmi dobra vec,len pozor treba vela pit pri uživani.

babulka82
15. jan 2016

@monika2309 nam duphalac pomohol ,uplne sme vysadili po tyždni lebo ho prehanal už. A teraz kaka pekne už. Ked zmäkne stolica tu vlankninu možeš davat aj nadalej ak vela pije.

monika2309
18. jan 2016

Odozva na rady....problem sme maly z kakanim jak som vysie pisala....nasadali som duphalac a vlakninu.....a nemam vacsiu radost z nicoho ineho ako z toho ze kaka....dva dni za sebou sa pekne vykakal ani som o tom nevedela len som zacitila smrad.....den pauza a dnes zase kakal....tak som rada....a uz nemava krce v brusku a zase spunkame celu noc......az nad ranom sa budi na papanie....a potom spi dalej.....povedal som ze budem informovat....tak uvidime jak budemem pokracovat....

mily7
18. jan 2016

@monika2309 hádam bude dobre vidíš potrebuje vlákninu a bude dobre. Duphalac nechaj to až neskôr a postupne vysadzovat tuším aby nebol problém a určite zaradiť viac prírodnej vlakniny a stavy riedene vodou do budúcnosti a bude dobre aj bez liekov

dominca0308
28. máj 2017

@zajkka ako malemu pomozete ked sa to zasekne? Tiez sme mali teraz dva dni ten problem 😣

zuzdomi
29. máj 2017

Ahojte, po rokoch kadejakeho skusania mozem povedat, ze sa to upravilo. Teraz ma syn 4,5 roka. Stale musim davat pozor na to co zje, ked zje vela peciva a nedostatocne pije tak zapcha je ista. No ked dohliadnem na pitny rezim, dostatok ovocia a zeleniny (zeleninove bagety) a na ranajky aspon 2xtyzdenne spravim kasu z ovsenych alebo raznych vlociek( rozmixujem nahladko) dochutim domacou vyzivou, lekvarom, hrozienkami alebo cokolvek a dolezite je pridat do toho za cajovu lyzicku kvalitneho oleja, tak so stolicou nema problem. Nedavno som kupila ten dzbanovy mixer na smoothie- no ja robim len ovocne akoze stavy( nakrajane ovocie niektore aj so supkou zalejem vodou a rozmixujem dohladka) je to perfektna vecicka a odporucam kazdemu kto ma taketo problemy. Syn vypije denne aj 0,5 litra takejto stavy a stolica je makka konecne sa netrapi pol hodinu na zachode 🙂 Nam vlaknina tak ako sa predava nerobila dobre skor sa mi tie vlocky rozvarene a rozmixovane na kasu osvedcili.

lenka6309
1. jún 2017

od lekárky máme predpísany duphalac

zuzdomi
17. jún 2017

duphalac pomohol aby sa to zmakcilo ale ak by som neupravila stravu tak by to musel uzivat dlhodobo... takze hned ako zabral duphalac som zacala zistovat co mam upravit v strave a viac sme ho uz nemuseli pouzivat...

gabina23
17. jún 2017

Ako davkujete duphalak? Malej nepomáha..dakujem

marcelka30
10. júl 2017

@gabina23 nam duphalac tiez nepomahal. kupili sme prebioticku vlakninu a po dvoch dnoch pouzivania malu prehnalo a odvtedy kaka bez problemov.. Treba vyskusat vrelo odporucam

chelsea12
19. okt 2017

Ahojte chcela bi som sa spitat pomaha infacol na tvrdu stolicu moja mala ma 10 meiacov kaka as po 2 as 3 dnoch a ma velmi tvrdu stolicu pomoholl bi mi nato infacol dakujem

patriciaaaaaaaaa
21. jan 2021

Prosiiim vaaas peknee dva mesiace 15 mesačna saskinka nam krasne kakala raz mala strasne tvrdu stolicu od vtedy sa boji kakat upravili sme stravu skusali vsetko mozne uz bola na sonografi V BB hrube crievko ze ma hladke ze to by nemalo byt pupocek ma tiez von ze to tiez neni dobre kakame len s pomocou cipky zo sona nas poslali na chirurgiu tam povedali tiez ze ma crievko hladke teraz mame termin na gastro ale ze len ohladom stravy nie a nie dosiahnut makku stolicu prosim vas pekne vas prosim ak mate niekto stym skusenost prosim poradeee naam dakujeem za vsetky odpovedee dakujem :(