Upchané slzné kanáliky. Poraďte, čo na to

tomik5
4. sep 2007

Ahojte! Ked mal synček 2 týždne začalo mu slziť očko a vytekať niečo žlté, akoby hnis. Doktorka mi dala kvapky septonex, no tie nezabrali. Potom nám očná doktorka dala kvapky pamycon a framikoinovu masť, ani to nepomohlo. Tak mu prečisťovali slzné kanáliky. No mám taký pocit, že ani to neúčinkuje a už nechcem aby mu to prečisťovanie opakovali. Neviete mi niekto poradiť? Skúšala som mu aj kvapkať do očka materské mliečko na rady niektorých mamičiek a nič.

vierockamatkova
7. sep 2017

@vierockamatkova boli to pamycon týždeň som mu to kvapka la min.5krat za deň a masírovať a a pomohlo mal vtedy 7t.keď mu to dávala teraz ma 9m.a zatiaľ žiaden problem

nity
7. sep 2017

Masirovat viem ako,na preplach je uz velky. Starsiemu tiez preplachovali a tomu to na 1x sa podarilo. Malemu to nejako nevedeli,iba spodne sa podarili al. horne uz neviem. Vtedy mal uz rok,tak to bolo tazsie ako u babatka.

michelitta
7. sep 2017

V Nemecku sa caka 20 mesiacov kym sa vyvinú chlopne len tu na Ceskoslovensku su masochisticke praktiky a prepichuju to na pase a niekedy to ani tym detom nepomoze..

sayurinka
7. sep 2017

Aj my sme sa trapili s jedným očkom, no naša očná preplachovanie jednoznačne vylúčila, kým nemá aspoň rok presne kvôli tým chlopniam. Odporučila nam masaž a kvapkanie mlieka, čo pomohlo, no nie úplne. Zabralo nám to až v kombinacii s homeopatikami a to hneď za dva dni mal už očko krásne čisté a vôbec sa mu to už nevratilo. 😉

michelitta
7. sep 2017

@sayurinka ake homea ste prosim Ta brali?
Nam tiez materske pomaha najviac 🙂

sayurinka
8. sep 2017

@michelitta moja homeopatka nám ich odporučila presne podľa typu babatka, aký je malinky a ako sa správa, aby mu sadli čo najlepšie, takže my sme brali pulsatilu. Ale pri inom dietatku moze viva vyhovovat ine homeo. 🙂

nity
8. sep 2017

@michelitta Ved to,som citala,ze niektorym to opakovane robili,aj v narkozach a nepomohlo. Tak som povedala,ze to teda nie,davat ho uspavat a aj tak je vysledok velmi neisty a co potom? Budu ho chciet este 5x uspat??? A v Nemecku to ako riesia po tych 20 mesiacoch,nevies?

kallanchoe
8. sep 2017

Môj malý mal od narodenia jedno očko hnisajuce.raz menej inokedy viac. Nevyzeralo že ho to svrbí alebo žeby to nejak vadilo. Vytielala som ociankou lekárskou (kvapky), tak ako Dr kazala. Raz nám dala aj pamycon. Nemala som pocit žeby to nejak extra zaberalo.... Tiež Dr. vravela, že nás nechce zbytočne posielať na očné lebo budú mu robiť preplachy a pod. Že deťom sa okolo 3 mesiacov kanáliky upravia samé. A aj tak bolo. Malý mal 3 mesiace a akoby utalo zrazu ocko čisté a od vtedy máme našťastie pokoj.😉

adriannasvk
8. sep 2017

Masirovat kanaliky a kvapkat bud ocanku alebo ohtalmoseptonex,aspon 5x denne,nam to pomohlo. Ziadne ine kvapky id dr nic a potom som zacala s tymto,niekolko dni sme tak fungovali a pomohlo to. A to som s nim chodila od malinka po dr,upravilo sa to ked mal cca pol roka

michelitta
8. sep 2017

@sayurinka pullsatilu som brala v tehotrnstve to je od stresu..to.sa.davalo malickemu ci Vam?

oli155
13. aug 2018

@anka24 viem, ze to bolo uz davno, ale boli ste na tej operacii nakoniec? Pretoze my chodime do ke kde to dcere sondovali ale nic nepomaha a uz nas chcu poslat na operaciu, dcera ma 3 roky

michelitta
13. aug 2018

@oli155 anka absolutne to nerieste v nemecku sa caka 18 az 24 mesaicov kym z toho deti vyrastu nam to preslo same..mam spravu od dr z berlima co ma ocnu kliniku tu na sk je masochizmus ziadna sondaz nepomoze..nerieiste to..len vyvarena voda a umyvajte

oli155
13. aug 2018

@michelitta no len my uz mame 3 roky...takze nam to nepreslo same.

zuzkaleng
13. aug 2018

Môj synček to mal tak isto. A nakoniec mu zistili že má nevivinuty slzni kanálik a urobili mu umeli prievod slznich kanálov pod anestezov ,keď mal tri roky skúste stým ísť na orl sa popitat

maciatkolulu
13. aug 2018

@michelitta tak podľa mňa sa nedá paušalizovať.... Moja prostredná mala hrču pod okom a nevedeli si poradiť a myslím,že by nebolo na mieste čakať. Bolo to plne hnusu....až prednostovia sa podarilo to prečistiť. Takže Berlín neberlin,záleží od pripadu k prípadu. Určite by som sa neopovazila niekomu len tak poradiť,že nechať tak,lebo jemu to jeho dieťa a jeho stav niekto poradil.😉

oli155
14. aug 2018

@zuzkaleng no presne o tom nam uz vravela ocna, este mame ist ba kontrolu ale asi nas posle na orl (aj ked uz je to lepsie, stale to trochu slzi). Ak sa mozem opytat kde vam to robili, ako dlho to trvalo, kolko ste boli v nemocnici, ako ste sa potom o to starali a ako to dieta zvladlo. Dakujem, konecne som nasla niekoho kto ma s tym skusenosti.

katka2984
14. aug 2018

Syn to mal tiez, nastastie mame normalneho lekara, ktory nie ke zastancom tychto invazivnych praktik a zmizlo to sice po dlhsom case, od narodenia tri mes. Alr zmizlo

oli155
14. aug 2018

@katka2984 ani ja nie som zastancom tychto praktik ale nasa dcera ma 3 roky, takze tu uz nepomoze ze z toho vyrastie.

zuzkaleng
14. aug 2018

Tak nam to robili aj v banskej bystrici ,a aj v kosiciach .v kosiciach ked sme.boli jeden den pred operaciou a druhy den nas odoperovali a pustili nas vecer domov.v banskej bystrici ked sme boli tak nas rano prijali odoperovali a na druhy den sme isli naobed domov ale to len preto sme s ke a nemali sme kde prespat.operacia trvala tri hodiny.a po operacii sme malemu len mali davat kvapky do oci ale to len dva dni.tak sme boli na kontrole na ocnom a orl.mali to zvladol lavov zadnou ,bol len kusok vistraseny s vizivi ale potom to uz zvladol ,

pieskomil
14. aug 2018

Aj náš malý to mal, známa očná lekárka mi odporučila masírovať vnútorné kútiky očí a kvapkat ocuflash...asi približne v piatich mesiacoch to odznelo same...dovtedy mával očká plne hnisu.. niekedy to proste chce čas...

oli155
14. aug 2018

@zuzkaleng a mozem vediet preco ste boli aj v ke aj v banskej?

zuzkaleng
14. aug 2018

V banskej sme boli prví krát tam mu to nevedeli urobiť lebo mu zistili že mu chýba slzni kanálik ,a v ke sme už boli na vitvorenie umelého slzného kanalika ale musím povedať že už 4roky syn žije s umelim Prievodom a už sa nikdy netrapime stým ,a to sme sa hrozne tri roky pred operáciou trápili ,každý deň tri AS 5krat sme to čistili a viskusali všetko mozne a nepomahalo

oli155
14. aug 2018

@zuzkaleng takze KE hodnotite lepsie? A predtym vam to nikdy nepreplachovali a nesondovali? My sme teraz zmenili ocnu, nie sme z ke ale teraz chodime do ke k ocnej a ona uz rozmysla, ze nas posle na operaciu, tak som sa rozhodovala medzi ke a banskou. Je pravda, ze do Ke to mame aj blizsie. Robili vam len jedno oko alebo obe? Ospravdlnujem sa za tolko otazok, ale ste prvy clovek, ktoreho poznam s rovnakym problemom (vacsinou to riesia len babatkam).

zuzkaleng
14. aug 2018

Skôr ke by som odporúčala ,a pána doktora primára v novej nemocnici na orl je Andrej Koman on nám to operoval ,robili nám iba jedno očko ,nám to robili prieplachy ale nepomáhalo nič a očnú máme pani doktorku v Magdaléna tehlová,

zuzkaleng
14. aug 2018

@oli155 kľudne sa má pýtajte rada pomôžem.

oli155
14. aug 2018

@zuzkaleng super, toho pana doktora som pozerala presne. Je fajn mat nazor od niekoho kto moze porovnat. Nam jedno oko slzi stale od narodenia aj hlieni/hnisa, ked bola mala velakrat nemohla ani oko otvorit po zobudeni, teraz uz nastastie nie, uz len obcas v kutiku jej vyteka hlien. Teraz nam to opat 2 krat sondovali ale to uz v KE a vidim zlepsenie, len stale sa jej robia zrasty v tych slznych cestach. Este ma napadlo ako dlho ste cakali na operaciu, za aky cas vas objednali?

katka2984
14. aug 2018

@oli155 to ano, ale mozno by som navstivila viacerych ocnych lekarov, nie len jedneho,.. mozno na nieco pridu

zuzkaleng
14. aug 2018

Na operáciu sme čakali mesiac kôli zdravotnej poisťovni ,nakoľko každú operáciu musí poisťovňa lekárom povoliť kôli platbám ,ale doktorka aj lekár nám to povolili hneď ,hneď nám povedal že mu to urobí a že bude dobre ,tak on je takí skvelí doktor milí a všetko visvetlil a aj ukludnil že sa nemusíme báť,že to pomôže a pomohlo ,

oli155
14. aug 2018

@katka2984 to nie je prva ocna.

oli155
14. aug 2018

@zuzkaleng super, dakujem za odpovede, precitala som si o tom velmi vela ale nikde konkretnu skusenost mamiciek s detmi. V nemocnici ste mohli byt so synom normalne cely cas?