Upchaté dutiny a sťažené dýchanie. Čo by pomohlo?

renuliq
27. apr 2010

Ahojte maminy, nenasla som podobnu temu, tak zakladam novu..potrebujem poradit. Dcerku mam po chorobe (sopliky, kasel). Od choroby jej zostali upchate dutiny aj napriek tomu, ze som sopliky odsavala. Tazko sa jej dycha, hlavne v noci ked spinka a zacala mi aj dost chrapat, co predtym nikdy nerobila. Sopliky jej uz teraz netecu. Nasadila som Sinupret (poradili mi v lekarni) .Prerezavaju sa jej teraz sloticky (3 naraz), ale niesom si ista, ci to moze mat s tymto suvis..
Viete mi poradit nieco, co by nam pomohlo "uvolnit" dychanie?alebo, co robit??dakujem

latvia
27. apr 2010

strapco13 je ORL doktorka, urcite poradi ak jej napises ip 😉

renuliq
autor
27. apr 2010

Srdecna vdaka, napisala som 😉

strapco13
27. apr 2010

renuliq...pravdepodobne ma mala po chorobe zdurenu nosnu mandlu..pediatricka nech jej da antihistaminikum /napr fenistil/
a ty je sprav dokladnu toaletu nosa:
ak mala nema telotu tak ju nahrej alebo naparuj /biolampa, solux, vincentka, kamilky/...po vychladnuti jej nastriekaj do nosa roztok mineralnych alebo morskych soli/ vincentka, sterimar, phyziomer/ potom nech si aspon na 10 min lahne, nech to zatecie do celeho nosa a potom jej este nakvapkaj nosne kvapky na odpuchnutie /nasivin, olynth, otrivin/..a tiez nechaj posobit 10 min
potom odsaj, najlepsie odsavacka na vysavac alebo baterky

od 3 rokov /ale to este nesplnate/ sa da dat Nasivin sinus...uvolnuje dutiny a po vybati celej davky podporuje imunitu

prerezavanie zubkov..moze ist s chorobami ale nie so stazenym dychanim

ak by to chrapanie pretrvavalo aj napriek liecbe, treba ist na ORL skontrolovat nosnu mandlu, a ak je zvacsena tak ju operacne zmensit

renuliq
autor
28. apr 2010

Velmi pekne dakujem za vzacnu radu..skusime.

december
28. apr 2010

Ahoj, my máme ten istý problém robili nám výter, má tam stafylokoka, dostali sme ATB kvapky Pamycom , kázali nám tiež čistiť casto nejakým sprejom napr.morskou vodou sterimar a pod., o týžden ideme na kontrolný ster tak som zvedavá, lebo to chrápanie sa mi nepozdáva. 😉

basika
28. apr 2010

Mali sme podobný problém v septembri 2009 choroba (pokašliavanie, soplíky) a po chorobe nám ostalo zhoršné dýchanie počas spánku, žiadne soplíky, len to dýchanie. Brala dcérka cca 4 týždne Zodac sirup (účinky ako Fenistil) ale nezlepšilo začiatkom novembra 2009 sme boli na ORL so záverom obrovské krčné mandle a zvačšená nosná mandla s tým, že bola odporúčaná operácia, ešte sme to zdali posúdiť druhej detskej ORL záver bol ten istý. Vo februári 2010 sme absolvovali operáciu a dýchanie je už krásne.

zuzinr
31. máj 2010

aj my mame podobny problem s dychanim, chcem sa len spyta mozem pouzivat biolampu aj ne dieta kt. este nema 1 rok (prave budeme mat ukoncenych 11 mes.)

stanislavao
4. júl 2014

@strapco13 dobry den. precitala som si ,ze ste orl lekar, tak by som sa rada poradila. 4,5 rocny syn uz 5 tyzdnov na stale sopliky a kasle. kasel ma ale z toho, ze ma hlieny a zatekaju mu a dusi ho to. boli sme u dr. najskor dali len stoptussin a nasivin. nepomohlo. ked mat uz aj teplotu, tak nam dali antibiotika zinnat. mal zapaleny hrtan. bolo to asi pred tyzdnom, ked ho dobrasl. ale sople su stale a kasel z hlienov je tiez stale. hlavne ked zaspava, alebo ked sa prebudi. nahrievame - nepomaha. nechrape, hrdlo zapalene nema. teraz mame uz pamykon do nosa a na odkasliavanie mu davam mucoplant od dr. theisa. viete mi prosim takto na dialku poradit, ze ci je nieco lepsie, co by zabralo na tie hlieny? ako ho mam odhlienovat, nech uz je konecne zdravy? stafilokoka ma v sebe, ale ked teraz dobral tie antibiotika, tak by stafilokok nemam teraz robitsarapaty. nerada chodit po doktoroch a radsej by som ho vyliecila doma. lebo ked raz zacneme lekarov, tak potom to nema konca. dakujem.