Upchatý nos 3 a pól ročného syna. Čo mu pomôže?

betkavlcekova
5. jan 2009

Caute baby! nemate nahodou niektora z vas podobny problem ako ja? maly ma 3 a pol roka, nos si vysmrka sam ked vidim, ze mu to nejde tak mu pomozeme sem tam s odsavackou ale stava sa nam, ze aj ked mu nejdu ziadne sople vybrat, mam pocit akoby mal stale upchaty nostek? neviete mi niektora poradit co mu mam dat na uvolnenie nosteka?

erika.30
5. jan 2009

ahoj mi mame ten isty problem a najlepsie zabera vincentka

betkavlcekova
autor
5. jan 2009

Erika dakujem pekne za radu. 🙂

erika.30
5. jan 2009

no dufam ze pomoze ale moja mala si sama natiahne vodu do stiriekacky a sup do nosteka tak asi jej to robi dobre 🙂

dadulka19
5. jan 2009

betka a nemá zväčšené nosné mandle?

betkavlcekova
autor
5. jan 2009

Pred vianocami sme boli na orl, mal zacinajuci zapal stred. ucha, doktor mu pozeral aj nos a povedal ze v poriadku, erika pytala som sa teraz v lekarni povedala mi, ze vincentka a tie roztoky z morskej soli su len na zvlhcovanie a udrziavanie hygiany v nose, mne minule ked sme boli u doktorky poradila kvapky sinupret to je na rozpustanie hlienov, takze asi tak 😉

erika.30
5. jan 2009

no ja ti poviem len tolko ze mi mame tento problem od narodenia a mala aj zvacsenu nosnu mandlu tak som jej nasadila Lymphomyosot a tuto vincentku a mame pokoj

jenny2009
19. dec 2010

@erika.30 ahoj ten lymphomyosot je volne predajny?

saska.t
19. dec 2010

@jenny2009 podla toho co som nasla su to homeopaticke tabletky a kvapky takze by mali byt volne dostupne 😉

sisiska
14. nov 2014

no tak ja oprasim tuto temu, aj ked je starsia, ale mame s dcerkou 4,5 rocnou podobny problem, uz niekolko tyzdnov sa trapime s upchatym nostekom, brala aj antibiotika celkove (Zinnat), zapal presiel, ale nos stale plny, teraz to vyrazilo aj do ociek, takze od pondelka sme jej davali kvapky Tobradex aj do nosa aj do ociek, dnes na kontrole zistili, ze zapal v nosteku este stale je...Trifed sirup absolutne nezabral...kasle, ale nevykasle ziaden hlien a rovnako ani z nosa ziaden hlien nejde napriek tomu, ze ma zapal v nose a neustaly pocit upchateho nosa...mamicky, neviete poradit?

sisiska
14. nov 2014

nikto nema skusenost s upchatym nosom?

sisiska
16. nov 2014

mamicky, moja mala ma upchate dutiny a nicim jej to nejde prerazit, ani Trifedom, ani Solmucolom, naparovanie nepomaha vobec, antibiotika zabrali iba na infekciu, ale hlieny v dutinach zostali, nosom dychat nevie takmer vobec, neviete poradit ako dalej? uz som z toho zufala

sampo
16. nov 2014

@sisiska trifedom jej to urcite neprerazis, neviem, aky mate ci zlty ci zeleny, zlty je skor antihistaminikum a ten vlastne len "vysusuje", solmucol ee, naparovanie nerooooob, hlavne nie nad niecim teplym, ja som si tym sakra zhorsila stav (teda mala som sa naparovat kvoli kataru dolnych dych. ciest a dostala som taky zapal dutin, ze som od bolesti skoro steny skrabala), takze iba ak inhalator, vlhke teplo nie! a moze dychat tym nosom? idu tie hlieny aspon trochu von? sinupret rozpusta hlieny

simca06022011
16. nov 2014

@sisiska no trifed ani solmucol jej na to nepomozu... morska voda do nosa poriadne, pockat vyfukat riadne a kvapky do nosa a (nasivin... ja davam malej pinosol a pod.). Ked sme my napuchnuti davam aj dithiaden alebo iny liek na "alergiu" aky nam prave lekarka da (aerius sirup, zodac...) na odpuchnutie... Ked nepomoze tak ku krcnej, mozno mate zvatsenu nosnu mandlu a bude treba ine kvapky alebo vybrat ak sa nezmensi. Ziadne naparovanie ani podobne specialitky neodporucam.. skro nejaky eukaliptovy kremik co sa dava pri kasli, na pomoc pri dychani... (neviem ako sa to vola, taka mala krabicka a dava sa to na chrbatik a prsia)

nelamol
16. nov 2014

@sisiska My máme tiež často podobný problém, síce nie až taký vážny, aby som dávala dcérke antibiotiká, ale skrátka dutiny má často upchaté, no vyfúkať nič nejde a dokonca ani odsávačkou odsať. Striekala som jej vincentku, ale efekt žiadny. Potom som v lekárni úplne náhodou kúpila nosný sprej PantheNose (sú asi štyri druhy, my máme s eukalyptom a s escínom) - kúpila som si to pôvodne pre seba, lebo som tehotná a to môžu aj tehotné ženy a deti bez obmedzenia. Mne síce na upchatý nos nepomáha, ale malej streknem raz do každej dierky a o chvíľu už idú soplíky pomaly samé von. Robíme to niekoľkokrát denne podľa potreby. Vyskúšaj, možno pomôže aj vám. Netvrdím, že to vyrieši tvoj problém, ale mohlo by sa jej aspoň polepšiť. A u nás ešte pomáha veľa veľa vetrať, chladný vzduch, spíme pri otvorenom okne aj teraz.
A čo sa týka vykašliavania, mám dobré skúsenosti so sirupom Prospan. Drahý ako šľak, ale účinný. Solmucol malej dosť pohoršil. Ale mne napríklad pomáha, je to asi dosť individuálne.

ada_dca
16. nov 2014

Dcére zaberajú antihistaminiká (zodac, fenistil), i keď nie je alergik. Odpuchne jej sliznica a potom ľahšie zaberú aj kvapky ako napr. Nasivin v kombinácii s izotonickou morskou vodou + niečo , čo rozpúšťa hlieny (sinupret, nasivin sirup, prospan....) .Tento postup používame už asi 3 roky, odkedy som zistila, že to na ňu zaberá. Inak mala stále upchatý nos, huhňavý hlas a často dýchala ústami. Musíme to ale nasadiť hneď a nečakať, kým soplíky zozelenejú. Zväčšenú nosnú mandľu nemá.

simca06022011
16. nov 2014

@nelamol tak tak presne, prospan je supis aj malej, a mne len solmucol 🙂))) .. a panthenose ma aj kremiky do nosa, su uzasne...

simca06022011
16. nov 2014

@ada_dca ak mate tendenciu zeleniet sa (myslim sopliky) suepr su morske vody s medou... som takto malu par krat zachranila pred atb 🙂)) Len sa moze len 7 dni

nelamol
16. nov 2014

@sisiska Ten eukalyptový krém, čo spomína simca, je Mucoplant Eukalyptový balzam. Aj to je dobrá vec. Natierame troška aj pod noštek a lepšie sa potom dýcha. Z nosných kvapiek a sprejov je u nás číslo jedna Olynth HA alebo Otrivin (rovnaká účinná látka). A aby som nezabudla, mne teraz poradili na ORL (keďže mám ako tehotná stále upchatý nos) Stérimar HYPERTONICKÝ. To vytiahne vodu zo slizníc a odpuchnú. Fakt to funguje. Nemá to síce taký dlhý účinok ako napr. Olynth, ale funguje to a nie je to žiadna chémia, len koncentrovaná morská voda.

nelamol
16. nov 2014

@simca06022011 Krémiky PantheNose zatiaľ nepoznám, ale určite vyskúšame 🙂 Inak aj ten Stérimar hypertonický, čo píšem, je s meďou. Píšu tam, že sa môže používať dva týždne.

modry_ponik
16. nov 2014

prírodna morska soľ PHYSIOMER 🙂 akurat som aj ja využila, lebo 3 týždne plny nos a pekne povolilo 🙂

jarabica123
21. nov 2014

Nam bol tiez na ORL odporuceny Sterimar a perfektne zabral, a to som uz tych sprejov do nosa vyskusala. My mame s upchatym nostekom problem pomaly od narodenia. Teraz striekame toto a super

zuzana76
17. jan 2016

@sisiska ahoj, mame ten isty problem, syn5,5 roka, stale akoby plny nos, asi bude mat zvacsenu nosnu mandlu, uz prekonal meningitidu minuly rok, teraz sme sa doliecili zo zapalu stredného ucha, ked bude uplne vylieceny ideme zase na rontgen prinosovych dutin , aj tam ma zapal a asi mu urobi aj vysetrenie nosnej mandle. Zistilo sa u vas niecO, z coho to mala malá, zlepsilo sa to nejako?

sisiska
17. jan 2016

@zuzana76 nasa mala ma nosnu mandlu vybranu uz asi tri alebo styri roky...a upchaty nos mame napr. aj teraz a trapime sa s tym uz asi treti mesiac, uz sa jej zapalila aj uzlina na krku, aj zapal stredneho ucha mala, no a v podstate nikto nic neriesi, vzdy len potlacenie zapalu a to je vsetko...uz si tiez neviem rady...

anitkanz
2. máj 2017

Ahojte.my toto iste.zacal chodit do skolky a uz 3 x mu pichali do ucha ....no to je strasne nieco...stale upchaty nos ked sa siri virus......a z upchateho nosa uz je na 3-4den zapal stredneho ucha. Teraz hovorili na orl ze denne 100×fukat nos.marne som hovorila ze ako debil stale to robime a nic z toho neide.hovoril ze len to pomoze. Tak dakujem za radu velmi ste nam pomohli.a este dodali ze ziadny liek nepomoze len fukat nos neustale.uz som z tohoto taka vycerpana.....