Upchatý noštek a soplíky. Ako sa toho zbaviť?

alenka21
27. feb 2009

Ahojte mamicky,
chcem sa s vami poradit - mam taky problem, ze moja mala (8 mesiacov) mava problemy so soplikmi a upchatym nosom.pravidelne sa nam to opakuje a nakoniec mava uplne podrazdneny nostek.zle v noci spinka a mame problemy aj s krmenim... Boli sme u pani doktorky, ORL a odporucila nam roztok do nosa Otrivin baby care. Ma niektora z vas skusenosti s tymto produktom? pripadne mate nejake dobre a vyskusane rady, ako sa tohto problemu zbavit? vdaka 🙂 alena

blavacka
28. mar 2012

@stanuska3105 odporucam vybehnit k imuno alergolocke, normalna nadcha trva cca 7-10 dni

stanuska3105
28. mar 2012

Len bola som na alergologii so starsou a vravela som jej o tom ako mi mala sopli uz 3 tyzdne vtedy to bolo tri a ta mi povedala ze keby vsetky deti chodili k nej koly 3 tyzdnovemu sopliku tak by tam musela byt od rana do vecera.

lenka2507
17. júl 2012

Chcem sa len spýtať, či môže časté odsávanie soplíkov u bábätka pomocou vysávača nejako narušiť tvar nošteka. Možno smiešna otázka, ale chcela by som vedieť Váš názor, aby som si zbytočne nerobila výčitky. Lebo keď bola ešte malinká, tak často som jej odstávala soplíky a teraz sa bojím, či som jej tým neublížila. Ďakujem.

strapco13
21. júl 2012

@lenka2507 niee nezmenis tvar nosteka, neublizis
a ako sa starst o nostek najdes v mojom fotoblogu v clanku o toalete nosa, plus mozes svoje mliecko kvapkat do nosteka

lastovicka01
20. sep 2012

ahotje,tak ako citam tak mame podobny problem. maly ma uz asi 4 tyzdne sopliky. najviac sa mu pustia rano ked sa zobudime a ked sme vonku na vzduchu. odsavam tiez cez vysavac, ide to rychlejsie a jemu sa ulavi. ked som odsavala rucne tak sme sa natrapili. ja som alergik, tak predpokladam ze to bude mat asi po mne :( uzivame fenistil a kvapkame libenar ale nezda sa mi ze by nam to zaberalo. v pondelok nas caka ockovanie tak som zvedava ako to drobec zvladne.

tereziako
1. okt 2012

ja dnes skusim s odsavackou na vysavac.. trosku sa bojim ale spusta mamiciek mi vravela ze je to v pohode hlavne aby sa mojej malej dobrucko dychalo 🙂

polacka
25. sep 2013

Dievcata dnes som sa docitala, ze nasekana cibula v lanovom vrecusku na noc umiestnena nad hlavou uvolnuje dychacie cesty. Takze dnes to vyskusam a uvidime. Namiesto kolotoca bude mat cibulu v plienke.

anka1502
4. feb 2014

ta odsavacka na vysavat je na nezaplatenie,moja mala ma 22 mesiacov,je teraz chora a odsavame sopliky,hned sa jej ulavi anostek vytietame vincentkou!

katkashine
23. mar 2017

Ahojte, prosím vás dievčatá dá sa odsavacka pripojiť na tycovy vysávač? Skúšal niekto? Dá sa to ?
(Chcem si kúpiť tycovy,ale ak sa nedá tak nič z toho asi)