Upchatý noštek a soplíky. Ako sa toho zbaviť?

alenka21
27. feb 2009

Ahojte mamicky,
chcem sa s vami poradit - mam taky problem, ze moja mala (8 mesiacov) mava problemy so soplikmi a upchatym nosom.pravidelne sa nam to opakuje a nakoniec mava uplne podrazdneny nostek.zle v noci spinka a mame problemy aj s krmenim... Boli sme u pani doktorky, ORL a odporucila nam roztok do nosa Otrivin baby care. Ma niektora z vas skusenosti s tymto produktom? pripadne mate nejake dobre a vyskusane rady, ako sa tohto problemu zbavit? vdaka 🙂 alena

jerika
3. mar 2009

sjuzocka tak vies asi sama posudit ci je odsavacka na vysavac nebezpecna a ci tie nazory typu vytiahnes mu mozog 😲 su adekvatne. myslim ze malemu akurat pomôzem a neublizim hned je pokojnejsi a nechrci. Inak maminy skusali ste homeo na nadchu? Ake mate skusenosti?

trixi
3. mar 2009

jerika, ano skusala som homeo na nadchu, v Matkovom a aj v mojom pripade je jedno ci jeme homeo, nadcha nam trva rovnako ako bez homeo. Malemu som vzdy tie tabletky rozdrvila a trosku rozmiesala s vodou a s lyzickou to spapal. Chuti mu to, lebo je to sladke, ale nejaky zazrak to nie je.

fifinna
3. mar 2009

simona, aj nam sa to stava, nasad znova kvapky do nosteka a uvidis. Pokial neni ten soplik zlty az zeleny, tak sa neboj 😉

my pouzivame pri nadche homeopatikum Corizalia a zmierni nam to priebech nadchy, k tomu pridam sirup Sinupuret, potom sa rychlejsie vylieci.

jaja257
3. mar 2009

Ahojte,
pripojim sa k teme. Barborka nemala este ani 3 tyzdne ked sme dostali silnu nadchu. Poviem vam, ze noc s placucim novorodencom ktory sa dusi soplikmi stala za to. Ani uzasna otrin odsavacka ani druha odsavacka do ust nefungovala. Mala sa duisla, sopliky vsade, nevedela papat. na druhy den nam doktorka povedala, ze odsavacka na vysavac a manzel klusal kupit....... Uz po prvom odsati bolo lepsie, napapala sa a spinkala asi 2 hodiny v kuse. Najskor som bola aj ja proti odsavacke na vysavac ale teraz nedam na nu dopustit. Najlepsi vynalez vsetkych dob a mala zvuk vysavaca miluje.

nimi22
3. mar 2009

jaja257, ja som si vzdy myslela ze to nejde na normalny vysavac ved moj maly by asi umrel, vysavaca sa boji, je pravda ze mi mame taky stary huciaci ako neviem 😀 , takze to sa naozaj hodi na vysavac a nebojis sa ze by mu to sliznicu poskodilo??, moj ma tiez nadchu momentalne a prezili sme prave noci ked nemohol vobec dychat a tym padom spinkat, ale odsavam ja ustami, neviem si predstavit ze by som nakopla tu nasu hroznu huciacu vec 😀 .

simona55
3. mar 2009

diki fifina za radu.

simona55
3. mar 2009

rano som volala k dokine ze co mu mam kupit ze vraj nic mam mu stipku soli rozpustit v troche vlaznej vode. to je ako libenar kvapki ze aj toje roztok len.tak uvidime
.

nimi22
3. mar 2009

fifina, Sinupuret je na kasel ?? dakujem

fifinna
3. mar 2009

nimi, sinupuret je na uvolnenie hlienov, ked ich nevie dieta same vykaslat, takze aj na nadchu a aj na kasel 😉

simona55
3. mar 2009

je velmi dobry aj mukoplant na vykasliavanie hlienov. moj maly to mal, velmi spatne kaslal normalne ako by mu piskali plucka tak to to som mu dala a bolo fajn.no a teras neviem co je zase cely den place a place.

nimi22
3. mar 2009

fifinna, no neviem asi ho este nebudem kupovat, lebo kasle ale nic nevykasliava skor mi to pride ako keby ho to len drazdilo aj to sem tam no uvidime, lebo ja mam skrabanie v hrdle tak je asi dost mozne ze to chyti lebo ja som od neho chytila nadchu ☹ , simona55 no vidis aj moj maly je dnes nejako mimo, hadze ruckami a bucha a mrnci ale zrejme su to aj zubky idu mu predne, tie asi bolia ☹

fifinna
3. mar 2009

chcela som napisat vykaslat a vysmrkat a môze sa uzivat dlhodobo, takze simona skuste ho aj vy 😉

nimi22
3. mar 2009

dakujem fifinna

jerika
3. mar 2009

fifinna dnes som bola v lekarni mali len sinupurent kvapky, pisu ze sa môzu uzivat az od roka. Misko ma 10 mesiacov a je vidiet ze nevie spracovat soplik zacne chrchlat kaslat a nakoniec to prehltne. Myslite ze by som mu mohla tie kvapky dat a kolko?

fifinna
4. mar 2009

jerika, uz ma tu upozornili, ze sinupuret je az od roku, ale ja sa to na pribalovom letaku nemôzem docitat, je tam akurat, ze deti v dojčenskom veku môzu 3 krat denne 10 kvapiek. Dalej sa nesmie podavat osobam s pecenovymi ochoreniami,alkoholizme, epilepsii a poskodeniach mzgu. Aky je podla teba dojcensky vek ? Ale radsej ho teda bez porady s lekarom nepouzivaj.

zuza.m
4. mar 2009

cchem sa opytat kolko asi tak trvaju sopliky??nema to niekto odsledovane??maly ma už asi tak 3 alebo 4den sopliky davam mu nasivin kvapky a aj mar striedam to,pravidelne odsavam ale nezda sa mi že by sa mu to lepšilo.sem tam aj odkašle ked leži na hrudničku.teplomal len mierne zvyšenu.tak neviem či mam ist k dr alebo ešt ečakat??

bzucinka
4. mar 2009

☹ Nasa ma tiez sopliky,ale su take nevytiahnutelne.. /aj tak rici a meta sa ked sa pokusam odsat/ ..su priesvitne, obcas aj zakasle. Sme po chorobe. Doktorka ju pocuvala a povedala, ze dychanie ma ciste, ze sopli preto, ze ma opuchnute dasienka a tie sople jej zatekaju a z toho kasle. Sople ma skoro stale priesvitne,semtam troska do biela. Mna len ten kasel trapi. Myslite, ze to naozaj kasle z tych zatekajucich soplov a slin? Ked bola chora mala predpisany Solmucol,ale teraz uz nic neberie iba do nosteka. Ja som tiez uvazovala nad kupou sinupretu,ale mala ma len 5 mesiacov.

fifinna
4. mar 2009

zuzi, nadcha trva tyzden a viac, pokial tie sopliky nema zlte az zelene, tak nemusis ist zatial k dr

fifinna
4. mar 2009

bzucinka, skuste sirup od kaslu hedelix, ale neviem od akeho veku je vhodny, môze kaslat so soplikov, spi na vyvysenej postielke ?

monika77
5. mar 2009

mne doktorka odporúčala na soplíky kvapky ... len už neviem ako sa volajú

tin007
5. mar 2009

bzucinka, skus nastrieat do nosteka fyziologicky roztok (physiomer, sterimar a pod) a dat malu konikovat. obcas sa nam stane, ze drobec vykychne sopliky sam. vzdy ho necham take 2 minutky na brusku a potom este odsajeme (odsavacka na vysavac).

bzucinka
5. mar 2009

Dakujem. My davame Libenar,alebo striekam Physiomer. Mala od malicka nechce byt na brusku...a ked ju dam tak po chvilke rici..je pravda,ze vtedy sa sopliky uvolnia. Mna viac trapi ten kasel ... ktory ma podla vsetkeho zo soplikov co zatekaju ...chcela som nejaky sirup,ale väcsina je od roka ...a nasa ma 5 mesiacov

fifinna
5. mar 2009

bzucinka, tak ten hedelix je vhodny aj pre deti do jedneho roka, môzu ho aj dojciace a tehotne zeny, takze ho skuste, je dobry. Ale môzete skusit aj homeopaticky sirup od kaslu. Inak nam Dr, vzdy odporucala sirup Ambrobene, ked nemal maly este rok. Popytaj sa v lekarni a urcite malej nieco nasad, aby nedostala zapal.

tin007
5. mar 2009

bzucinka, trochu "jedovania sa" pri paseni konikov nevadi, dieta sa aspon viac hybe a tym napomaha svojim svalom, slacham, aby sa vyvijali. skus dat konikovat poloz do pol metra pred dcerku hracku, mozno sa aj jedovat zabudne 😉

zuza.m
5. mar 2009

fifina dakujem sopliky ma zatial len priesvitne,snažim sa mu to odsavata ale už je uplne vystresovany len pustim vysavač chudiatko.a aj ked odsajem stale ma ten nos ako keby pllny.odkašliava asi tiež len za tie sopliky čo stekaju.tak asi počkam lebo už ani teplotku nemal zvišenu tak dufam že je to len nadcha.

monika77
10. mar 2009

vysávač dávate na aký výkon najslabší či najsilnejší? idem to dnes prvý krát robiť, tak mi držte palce ... mám z toho väčšie obavy ako malý 🙂

habibi78
10. mar 2009

monika, ja dávam vysávač na maximum.... malá sa ho najprv bála, ale teraz si už zvykla, drží hlavu statočne pri odsávaní.....
inak, aj máme problém už tretí den malá soplí, tečie jej z nosa ako keby voda, má ho upchatý....
lekárka má poradila prečisťovať Sterimarom, dvakrát dennne Fenistil, 3 krát denne kvapky do nosa a zvlhčovať vzduch v byte.....

monika77
11. mar 2009

už to máme odskúšané ... malý sa držal statočne, vôbec neplačkal ako som si myslela a krásne mu vytiahlo soplíky, ale len priesvitné ... no a dnes sme ešte boli na čistenie očiek a aj tam mu vyšli nejaé hlieny noštekom, teda čo mi hovorila lekárka ... ja som pri tom nebola, pretože mi bolo malého ľúto a bola som zbabelá sa na to pozerať

altea
11. mar 2009

habibi78
s tým vysávačom na max.,by som bola trošku opatrnejšia-môže poškodiť vnútro nošteka 😕 .
skúšala si to na sebe?
ja áno,a skoro mi to rozum vytiahlo 😀

jerika
11. mar 2009

fiffine je to hned na krabicke. Ja som to malemu dala a pomohlo dva dni mal soplov a soplov a potom dobre. Krasne mu to povolilo