Upchatý noštek a soplíky. Ako sa toho zbaviť?

alenka21
27. feb 2009

Ahojte mamicky,
chcem sa s vami poradit - mam taky problem, ze moja mala (8 mesiacov) mava problemy so soplikmi a upchatym nosom.pravidelne sa nam to opakuje a nakoniec mava uplne podrazdneny nostek.zle v noci spinka a mame problemy aj s krmenim... Boli sme u pani doktorky, ORL a odporucila nam roztok do nosa Otrivin baby care. Ma niektora z vas skusenosti s tymto produktom? pripadne mate nejake dobre a vyskusane rady, ako sa tohto problemu zbavit? vdaka 🙂 alena

habibi78
11. mar 2009

altea jaska, že som to skúšala najprv na sebe..... mne to sople nevytiahlo..... 😀
odsávam jej takto už rok, nemá problémy so sliznicou..... zase nemáme doma maxiturbovysávač...... 😀

simona55
12. mar 2009

ja som mojmu malemu skusala tan vysavac no vyac ho nebudem skusat mal cely nostek krvavy aj hadicka bola krvava,mne to nepasuje a pritom mi vysavac ledva papier vysajeje slabunky .

monika77
13. mar 2009

môže sa na odsávanie soplíkov použiť vysávač aj u mesačného bábätka?

zuzos
13. mar 2009

ahojte,
my sa tiež trápime so soplíkom druhý týždeň a veľmi ma mrzí, že som tak dlho odolávala odsávačke na vysávač...je uuuplne super, nemôžem povedať, že by malý pri tom zrovna relaxoval....ale tie sopliky idu rychlejšie a ja mám hlavne dobrý pocit, že obyčajnou by som ich určite toľko nevytiahla....odporúčam...a ten kompresor v nemocnici...no neviem, či by som to psychicky zvládla....ale keby nebola iná možnosť...

monika77
13. mar 2009

babuľky prosím poraďte mi ... môžem odsávať soplíky vysávačom aj u mesačného mimča???

monika77
14. mar 2009

nikto neporadí???

martao
14. mar 2009

monika77
možeš aj takéhoto malého. odsáva sa len v nutnosti, to znamená, že mu soplík bráni v dýchni, ak mu volne vyteká len utieraj. ak budeš odsávačku používať častejšie podráždiš mu sliznicu a bacil sa dostane do krvi a soplíkov sa nezbavíte.

slavica2
14. mar 2009

monika mozes, my sme odsavali a bolo to ucinne, momentalne mame zatila najsilnejsiu nadchku... no neviem co by sme bez vysavaca robili 🙂

monika77
14. mar 2009

martao a slavica moc vám ďakujem .. už som myslela že sa nedočkám odpoveďe ... no lenže ako často ... zatiaľ som mu odsávala 2x, lebo stále vnoci chrchlal ... dúfam že to je v pohode

martija
14. mar 2009

dievcata prosim vas,viete mi poradit,ci tych odsavaciek na vysavac je viac,ake su to znacky,ktore su dobre.Lebo moj manzel kupil v lekarni odsavacku na vysavac,sklada sa zo skla,co sa ma vkladat do nosteka a plastu,co sa dava na vysavac,nam to nic nevytiahlo - vola sa to NOSTEK,je to v ruzovej krabicke.Podla toho,ako si to chvalite,som to kupila,ale nam to nefunguje,a maly sa meta ako rybka na suchu a toho placuuuu,a ked skoncime,tak je zahlieneny z placu este viac ☹

habibi78
16. mar 2009

slavica, my sme boli tento víkend mimo domu, tak som tam vnoci otravovala recepčnú., že potrebujem vysávač.... no a ked som jej povedala, že chcem malej odsať soplíky, tak na mna pozrela ako na debila!!!!!! 😀 😀 či jej to akože do nosa strčím trubicu????? tak som sa smiala...... 😀 😀
malá najprv krivila pusu, ked začula vysávač, ale teraz ked je zasopelná a vidí odsávačku, tak sa už usmieva a sama odpochoduje k vysávaču.... zistila, že jej to robí dobre...... 😀

marija, naša odsávačka nie je taká ako opisuješ....hladala som na nej názov, ale nie je tam, skúsim zajtra nájsť krabicu od nej a napíšem.....

habibi78
18. mar 2009

slavica, našla som obal od odsávačky...
je to modrá podlhovastá krabica, je na nej napísané Arianna odsávačka hlienov, táto obsahuje aj čistiacu kefku...
snád som ti pomohla.... 😉

martina46
18. mar 2009

ahojte.
mala ma sopliky, mam podozrenie, ze zo zubkov, tlaci sa jej 1. stolicka. no pri odsavani (vysavacom) s jej objavili krvne zrazeninky v soplikoch, inac su biele 😒 nic zelene.
co to je?

habibi78
18. mar 2009

mati, to neviem.....ale asi by som odsávala na nižšom výkone vysávača... a ked jej tečú soplíky tak sú tiež krvavé?
nemá krv v pusinke?

martija
18. mar 2009

habibi dakujem,takze ich je viac.Ale aj tak nechapem,ked saje ten vysavac,tak preco to nasmu malemu tato odsavacka neodsala....no nic,ved uvidime.NAm sa aj osvedcilo to,ked nastriekam do nosteka sterimar a pod. ,tak potom ho nakojim a on tym,ako sa snazi dychat nostekom,to povyfukava von,pripadne poprehltava s mlieckom,sice tiez nic moc,ale lepsie,ako zapchyty nostek,alebo na priduskach,ved to potom vykaka......takze po kojeni ma cisty nos 😀

martina46
18. mar 2009

habibi, mame to na nizsom vykone, dostava aj vincentku predtym do nosteka. sopliky jej tiekli malicko iba 1. den, ona inac dycha volne, v spanku sa jej obcas akoby dostane hlien husty do krku, obcas to aj potrebuje predychat, aby mohla opyt nosom dychat. napalo ma, ci to nema z toho vysavaca, no neodsat sa bojim. zas to s castym odsavanim neprehanam. skusim to zajtra obmedzit na ranne a vecerne.

fifinna
31. mar 2009

baby ja sa opravujem , neviem preco pisem sinupuret, ked myslim na Sinupret. Teraz ani neviem ci existuje aj sinupuret 😅 . No ale k tomu Sinupretu, kedze nam dosiel, tak som si bola kupit novy a pytala som sa lekarnicky , ci ho môzu aj deti do jedneho roka a povedala , ze ano. Davkovanie je vlastne hned na krabicke a je tam pisane dojcata 3 x 10 kvapiek denne.

mirip
11. mar 2010

ahojte, konečne som našla túto tému a my máme s odsávaním problém, akonáhle pustím vysávač malá reve ako oživot a pri odsávaní je to ešte horšie a kým ju po odsatí ukludním tak má spole naspať, takto sa trápime už druhý týždeň a stále máme hlienové biele sople dávame do nosteka aj mar a otrivin detský ale aj tomu nie je nadšená ked dám a navyše posledné dni hocikedy ked sa potrebuje sama ukudniť začne kývať hlavou zéo strany na stranu aj dnes ked sa zaspávala v kočíku hádzala hlavou zo strany na stranu toto robíme od soboty, to sme začali aj reagovať na vysávač strašným plačom a navyše sa už aj zo spánku strhávame a to len kvoli soplom a odsávaniu ☹

martineckac
12. mar 2010

Mirip my sme tiež sopľavý a dnes sme boli u doktorky, tak nám dala Fenistil kvapky, Bronchipret sirup a malému dávam do nošteka Libenal a Nasivin kvapky a odsávam odsávačkou na vysávač, ale máme taký vysávač čo nehučí veľmi, tak malý je v pohode.A ešte nám povedala doktorka, že mu mám natierať hrudníček.

rainee
12. mar 2010

mirip my sa trapime so soplami uz 3 mesiace a stale to neprechadza, vyzera ze to je alergickeho povodu /mozno aj alergia na mliekto ktore zahlienuje/ nakolko su vsetky vytery ok. takze sa este natrapime 😒 odsavam denne 2-3x 😠

mirip
12. mar 2010

my už máme zakázané odsávať šli nám hliene už viac ako 10dní a posledné včera už aj krvavé, celkove malá nechce a neznáša ked jej pchám aj niečo do nosa a nie len vysávač a ked jej ešte chytím ruky ked sa odsáva tak koniec.............preto začala od nervozity kývať hlavou, tak ventilujem nervozitu a sa ukludnuje dnes sme dostali ATB do nosa, lebo už to je o inom vraj, suple sú odsaté ale podráždená nosová sliznica a tiež halixol kvapky, dnes síce chrchleme že počuje že sú sople ale ked dám kvapky tak može dýchať noštekom a konečne sa po dvoch "takých hluchých dnoch" aj nahlas smiala a každému prihovárala a škrekotala dokonca aj rozbláznila ked ju prišla krstná mama pozrieť včera a predvčerom to bolo už len o plači podráždení a ked aj kukučkovala tak smutný pohlad zamračené čielko no akoby to nebola ona a to kývanie hrozné, dnes síce sme kúvali hlavičkou ale sme to odpútali hryzátkom, hrkálkou alebo hladkaním a prestala sama od seba, hádam sople ustúpia a kývanie hlavou tiež prejde a strhávanie sa zo spánku tiež 😔

n161109
12. mar 2010

ahojte dievcata

my sme konecne prestali odsavat, ale bolo to tiez hrozne takze viem o com hovorite No doktorka nam povedala, ze to nemame prehanat, pretoze soplik sa bude stale tvorit ( trosku ).. momentalne davam len morsku sol - poradila lekarka je to na cistenie nosteka a naozaj to pomaha lepsie sa jej dycha ..
drzim palce

miriam11
12. mar 2010

alenka21, my sme mali tento problem, hoci ma moja mala ani nie 5 mesiacov, vkuse mala vyse 2,5 mesiaca taky problem aky opisujes. Nevedeli sme, ako dalej, stale som len odsavala a odsavala a odsavala. Bola som z toho zufala, vsade som videla len s prepacenim "sople" Potom sme sa dozvedeli, ze hlavnou pricinou je __ prekurene miestnosti v byte, suchy vzduch. Preto sme zacali mavat v byte okolo 21 - 22 stupnov, v noci davame okrem zvhcovacov vzduchu na radiator aj mokru plienku a mokru plienku vesiam aj na baldachyn nad malej postielku. Pomohlo to. Miska je odvtedy zdrava, ziadne sople, nadchy, nic. Potom som aj na internete citala clanky, ze rodicia robia opak a ked je "takto" dieta chore, tak nenapadne ich tato vec, vykuria izby, aby bolo teplo. Neviem, ci Ti to pomoze, ci je to prave toto, ani neviem aku mate v byte vlhkost, ale ak si to neskusala, tak vyskusaj to. Ja by som si to nikdy nepomyslela, myslela som, ze nasa ma nejaky virus. ale nebolo to tak. 😵

miriam11
12. mar 2010

aaaa opravujem, vsak ona mala problem pred rokom, ved uz je tok 2010. ja som teda......... 😉

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkaivka
1. jún 2010

corinno, nie je to nebezpecne zapchavat ustocka pri kychani? Mne vzdy vraveli, kychaj poriadne, nech Ti nepraske nejaka cievka v hlave-je to silny tlak

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina149
2. jún 2010

No my sa trápime so soplíkmi tiež už 3-tí týždeń,ale nám ešte zistili aj zlatého stafylokoka tak sa trápime.

ingulka
31. okt 2010

Ahojte, my tiez pouzivame odsavacku hlienov na vysavac... jedine s cim si potom neviem rady je ako to spravne umyt.... poradite? Vopred dakujem

andrejka1983
4. nov 2010

moja dcerka raz mala nadchu, ked mala 3 mesiace...a pekne som jej odsavala sopliky odsavačkou..jednu hadičku do nošteka, druhu mne do ust a tahala som...🙂zo zaciatku jej to nebolo prijemne tak manžel pridržal hlavičku, ale potom už poslušne držala...a ešte som jej vytierala nosne dutiny roztokom z morskej soli, dostat v lekarni.Ak nema teplotu nedavt žiadne lieky ani kvapky do nosa...nič...len odsavat a pit vela čajika🙂