Upchatý noštek a soplíky. Ako sa toho zbaviť?

alenka21
27. feb 2009

Ahojte mamicky,
chcem sa s vami poradit - mam taky problem, ze moja mala (8 mesiacov) mava problemy so soplikmi a upchatym nosom.pravidelne sa nam to opakuje a nakoniec mava uplne podrazdneny nostek.zle v noci spinka a mame problemy aj s krmenim... Boli sme u pani doktorky, ORL a odporucila nam roztok do nosa Otrivin baby care. Ma niektora z vas skusenosti s tymto produktom? pripadne mate nejake dobre a vyskusane rady, ako sa tohto problemu zbavit? vdaka 🙂 alena

gani
7. nov 2010

Ahojte my sa už trapime so soplikom od 2 tyždna čo mi dr, kazala prikrmovat (a samozrejme že sa mi mala odstavila do mesiaca uplne! 😠 Malá stale akoby občas zachrapkala, balonikovou odsavačkou skoro nič nešlo,viac som vybrala štetôčkami do nošteka. Moja dr. mi len povedala že to ma zuženu nosovu priehradku a to deti mavaju(na 3-tyždnovej prehlidke) Na 6 tyždnovej ked som vravela že sa to zhoršilo, tak kazala kupit sterimar a tym trošku noštek prečistovat(kedže to chrapkani bolo viac počutelne 😠 KAmoška mi ešte poradaila odsavačku na vysavač (na ktoru nedam dopustit) takže teraz sopliky vytahujem uplne super stači nam 3x denne odsať adavat ten sterimar. Aj som sa začala velmi radaovat ked som zistila že malej pomaličky sopliky ustupuju a odsavat akurat tak 2x denne.Ale radost trvala len asi 3 dni a potom sa spustili riadne sople, stale viac aviac zatekaju, malá mi prerstava pit mliečko,ked aj niečo vypije často sa stane že sa rozkašle až nakoniec to čo vypila aj vyvrati
.....a sme bez TT.Sopliky su biele....myslite že ten kašel bude určite len zo soplov a može sa jednat aj o nejaky druh alergickej reakcia na mliečnu bielkovinu?Staršia dcerka mala atopicky exem z mlieka..... ☹

katkabg
8. nov 2010

@gani boze to mas aku dilinu doktorku...ved zober malu na riadne vysetrenie...ved aj ona sa urcite citi na figu a nekomfortne...chudatenko takto soplikovat stale 😒

katkabg
8. nov 2010

@katkabg a drzim prsteky nech sa da do poriadku vsetko a nech to ten ekzem 😉

katkabg
8. nov 2010

@gani drzim prskteky nech je vsetko v poriatku a nech to neni ten ekzem...inak aj moja segra pouzivala vysavac a nevie si ho vynachvalit 😀

gani
8. nov 2010

Tak dnes sme po 2,5 hodinovom čakani v čakarni a vysledok :vyter z nosa, predpísane ATB podla vysledkov mojej staršej dcery a dnes večer TT 38....(priedušky su ževraj čiste a ten kašlisko je z toho) a velka vdaka vysavaču (skoro ma trafil šlak ked večer vypli prud...som nevedela čo budem s tymi soplikmi robit...naštastie po 10min nabehla) 😖

lucik106
26. dec 2010

Ahojte, maličká má soplíky. Najprv jej to v nošteku stálo a nestekalo, teraz jej to začalo stekať dolu, nevie poriadne papať ani piť, používame odsávačku na vysávač Arianna, roztok Libenar a morskú vodu Stérimar, len nejako to neprechádza... Chcem sa len opýtať, čo je ešte na to dobré? A ako často odsávať noštek?

bojovnica185
3. máj 2011

ahojte babenky aj moja mala ma už vyše mesiaca sopliky dr.jej brala vytery všetko ok ale idu jej j 4 stoličky naraz tak hadam aj stoho ma

timcsika
11. nov 2011

Ahojte chcela by som Vas poprosit o radu. Moj synček má 3,5 mesiaca od narodenia už v porodnici mal soplíky a kýchal. Chodili sme do nemocnice na odsavánie soplíkov ale nepomohlo zase má soplíky a začína aj kašlať. prosím poraďte

rikarika
11. nov 2011

@timcsika kup si v lekarni klasicku odsávacku - stojí asi euro. Existuje aj odsávacka na vysávac, ale so starsou dcerou som s vysavacovou odsavackou nemala dobru skusenost, lebo sopliky sice vytiahol super ale ten hukot vysavaca ju príserne rozplakal a tak sa jej sopliky tvorili znova a znova. S touto klasickou odsavackou treba vyuzit kedy je babo kludne a rýchlo povytahovat - ide to dobre. Skus este nejaké prípravky na zvlhcenie nosa, v lekarni ti poradia, ale hlavne odsavat, odsavat... a dieta dat do vyvysenej polohy napr. nosit na rukach, do postielky podlozit nieco pod matrac na mieste kde ma babo hlavu, alebo u nas najlepsie funguje autosedacka

zubrienka1
11. nov 2011

@timcsika A bola si s nim u lekarky? Nic ti neporadila? Na sopliky: zvlhcit sliznicu nosa (napr. morska voda alebi fyziologicky roztok), rozpusti o sopliky, potom odsat a kvapky proti opuchu do nosteka (nasivin alebo otrivin). Popripade fenistil kvapky. Takto postupujeme my ked maju nase babule sopliky. Kasel ma pravdepodobne z toho, ze mu sopliky zatekaju do hrdialka. Ked moja mensia zacina kaslat a ma sopliky, tak ju radsej zoberiem k dr. nech ju popocuva a som kludnejsia 😉

zubrienka1
11. nov 2011

@timcsika Mimochodom pouzivam odsavacku na vysavac, super vec. Je to sice boj, ale treba vydrzat 😉 Bababtko to neboli...

milenavitova
12. nov 2011

moja 2 mesačna dcerka ma upchaty nos od narodenia , a stale to pokračuje pobrala aj antibiotikum a nič nepomohlo,,,teras jej davam sinupret ,,pomohol ale nie velmi to znamena že upchaty nos ma iba rano a večer a cez den tak minimalne ,,

majoslava
23. nov 2011

ahojte babenky.... môj troj týždnový drobec má soplíky a neviem si s ním dať rady ☹ kúpili sme odsávačku takú hadičkovú a dr. nám dala fyziologický roztok aby sme mu na noc davali aby sa mu lepšie dýchalo... spustilo mu to soplíky také huste a prehlta to a potom sa dusí ☹ každú chvýľku mu ich odsávam a už z jednej dierky mu ide krvička ☹ neviem ako hlboko mu mám tú hadičku dať do nošteka aby som mu odsala soplíky ☹

mariakajelova
24. nov 2011

mám s tým soplíkovaním dosť skúseností. malá (3 mesiace) mi v jednom kuse soplila jeden celý mesiac. po takom prvom týždni soplenia sa jej začali upchávať slzné kanáliky a neskôr začala kašlať lebo jej stekali dole tie hlieny. najprv sme používali Fenistil kvapky (orálne) a k tomu Nasivin kvapky. Figu to pomohlo a navyše malá malá podráždenú sliznicu v nošteku. Potom mi dala alergologička pár ampuliek Physiomeru s morskou vodou. Tie boli super. Keď sa minuli, kúpili sme jej ten Otrivin. Ten je tiež skvelý. Používam ho aj teraz, hoci je to už OK. Ja som jej ním preplachovala noštek, počkala chvíľu a následne som jej odsávala tie hlieny klasickou odsávačkou (na vysávač to ešte nie je ono).

zubrienka1
25. nov 2011

@mariakajelova ahoj Otrivin je nieco ako Nasivin, len je tam ina lieciva latka. Nemal by sa pouzivat dlshsie ako 10 dni (kukni si pribalovy letak), aby sa jej neposkodila sliznica v nosteku. Na preplach nosika jej kup morsku vodu (sterimar, physiomer, mar plus, vincentka) alebo fyzilogicky roztok (libenar)

zubrienka1
25. nov 2011

@majoslava ked boli moje deti mensie a mali sopliky, najprv som im dala do nosika morsku vodu alebo fyziologicky roztok, chvilku som pockala a odsala odsavackov na vysavac (tam je taka koncovka, ze sa nemusis bat, ze to das hlboko do nosika). potom som kvapla, podla navodu Nasivin. Odsavam, len vtedy, ked pocujem, ze to moc "bubloce" v nose alebo nemozu dychat. Aj teraz mala mensia sopliky... a takto sme postupovali.
mas este velmi male babatko a ked kasle radsej by som s nim isla k dr., aby ti ho popocuvala.

mariakajelova
25. nov 2011

@zubrienka1 máme Otrivin ampulky s morskou vodou. len som to tam zabudla napísať 🙂

zubrienka1
25. nov 2011

ahaa, to som ani nevedela, ze take existuju 😅 aspon viem zasa nieco nove 😉

majoslava
1. dec 2011

@zubrienka1 no boli sme u Dr. a skončili sme v nemocnici :( dnes nás pustili s tým, že malý má reflux :( a mliečko sa mu dostáva do pľúc a preto tak kašle a zvracká a napína ho...a ešte k tomu aj tie soplíky... odsávali mi ho tam... chudám tak plakal... a ja s ním... a stále mi ho doniesli zakrvaveného 😠

hairline
2. dec 2011

Dnes som kupila odsavacku na vysavac. Je to skvela vec. Maly (2,5mes) ani nezsregistroval ze mu nieco robim. A to ked vidi ze mam palicku v ruke hned vresti 😀 Nieje to nic drasticke, tiez som si to nevedela predstavit. Nsjskor som to skusila na sebe... Odporucam

perlaoceanu
23. jan 2012

potrebujem poradit, kupila som odsavacku na sopliky Arianna, no neviem aky vysavac by bol najvhodnejsi. Sackovy bezsackovy ? Doma mame plavajuce drevene podlahy, takze vysavac nemame, tak uvazujeme nad kupou no nevieme sa rozhodnut, ak ytyp vysavaca mate vy? (rodicia sice maju starsi typ *Rowentu, no neublizi malej ten prach z vysavaca?)

zuzka38
14. feb 2012

@perlaoceanu ahoj, podla mna je to uplne jedno ci sackovy ci bezsacckovy, vsetky typy su ok, musia mat len nastavenie vykonu, aby si vedela regulovat ten vykon, teda ked odsavas dat na co najnizsi vykon.. ale pozeram, ze si to pisala davno, tak si to aj asi poriesila, ci?

inciatko1
18. mar 2012

mozte mi prosim poradit.maly ma skor vodicku ako sopliky sice ked spi chrape ,ale ked sa snazim odsat nic nejde,potom spusti plac a tecu vodove sopliky do toho idu zubky tak je ubolaveny.chcem len vediet ci treba aj taketo nieco silou mocou odsavat ,alebo nie.nechcem aby bol zahlieneny ,ale ani to nevyzera na odsavanie tak neviem.nema niekto skusenosti?

lenka1311
18. mar 2012

ja som sa o vysávačovej odsávačke dočítala až teraz a hneď som ju vyskúšala na malej - neni nič lepšie. Konečne malá ma čistý noštek v priebehu niekoľkých sekúnd a nie ako predtým keď som ťahala ako blbá cez hadičku- jednak mi to dlho trvalo a malá bola nervózna a ja som nevládala s dychom a točila sa mi strašne hlava potom Ešte ja mám jednu otázku. Aký sirup proti kašlu ste dávali 6-mesačnému bábätku. Moja malá dostala strašné soplíky po povinnom očkovaní a vykašliava len hlieny.

natyadko
18. mar 2012

barbora7777
aj ja som tohoto nazoru. Nas maly sa boji vysavaca ako cert kriza 🙂 a nie to este odsavat mu sopliky pomocou vysavaca...

86ivona
27. mar 2012

Odsavacka na vysavac je sice prakticka pomocka, ale precitala som aj dost negativnych skusenosti. Je tam treba regulovat odsavaciu silu, inac moze viac uskodit, ako pomoct. Existuju aj elektricke odsavace, ake aj my pouzivame, je to taka zlata stredna cesta, odporucam.

ducci
28. mar 2012

ja som zastanca vysavackovej odsavacky - samozrejme davam to na minimalnom vykone 🙂.... na par sekund je to prec, aj ked teda mala reve jak tur.. a ked ma dlhsie sopliky tak si na to normalne zvykne a vobec neplace 🙂.. inak skusali ste si to na sebe? ja hej a celkom v pohode to je.. 🙂

stanuska3105
28. mar 2012

Tak toto je presne moja otazka z rana.Mam 8 mesacnu dcerku a sopli v kuse uz mesiac mali sme uz aj antibiotika aj nasivin ktory sme striedali s morskou solou a nic nepomaha.doktorka nas uz chcela poslat na alergologiu a nakoniec povedala ze to mozu robit aj zubky.Tak teraz neviem chcela som tu odsavacku na vysavac ale tiez som sa toho bala lebo malej stacilo pocut vysavac len z dialky a uz plakala.No teraz uz je trochu vacsia tak si ju asi aj ja kupim ked tu na nu citam take dobre odporucania.