Upchatý noštek a soplíky. Ako sa toho zbaviť?

alenka21
27. feb 2009

Ahojte mamicky,
chcem sa s vami poradit - mam taky problem, ze moja mala (8 mesiacov) mava problemy so soplikmi a upchatym nosom.pravidelne sa nam to opakuje a nakoniec mava uplne podrazdneny nostek.zle v noci spinka a mame problemy aj s krmenim... Boli sme u pani doktorky, ORL a odporucila nam roztok do nosa Otrivin baby care. Ma niektora z vas skusenosti s tymto produktom? pripadne mate nejake dobre a vyskusane rady, ako sa tohto problemu zbavit? vdaka 🙂 alena

barbora7777
27. feb 2009

z mojej skusenosti je najhorsie to, ze babatko si nevie vysmrkat nostek, vsetko ostatne je iba nasledok - preto - ja by som poradila pouzivat odsavacku, myslim ze aj ten produkt co vam odporucila lekarka ma okrem roztoku aj tuto sikovnu vecicku - urcite neskusajte vysavac - mozno vam to znie hrozostrasne, ale pocula som o rodicoch co to riesia takto. Ten odsavac maju normalne myslim bez predpisu v lekarnach. Cudujem sa ze to lekarka rovno nenavrhla.

alon111
27. feb 2009

ja som ho tiez pri dcere pouzivala a je dobry a odsavacku tiez pouzi aby jej to vsetko z nosteka nestekalo na priedusky,my sme este davali aj sinupret skor jej sopliky presli.ale ten sinupret je uz len na tebe ci jej das alebo nedas.

marianeta
27. feb 2009

Barbora preco nie odsavacku na vysavac? Ta odsavacka nema chybu a dietatku neublizi,a vonkoncom nesaje takou silou ako vysavac sam o sebe.

Alenka skus aj morsku vodu Physiomer a aj ten Sinupret nam pomohol.

barbora7777
27. feb 2009

no neviem, proste v roku 2009 ist na babatko s vysavacom mi pride barbarske. neni to hygienicke ani bezpecne. a ked sa da kupit za par korun efektivna odsavacka, nie je o com...

alenka21
autor
27. feb 2009

Alon, chcem sa ta este spytat, aku odsavacku si pouzila ty?a ako sa pri tom spravala tvoja dcerka? ta odsavacka na vysavac znie fakt tak trochu hrozivo...

marianeta
27. feb 2009

Samozrejme nechcem tiju vnucovat,ale nebezbecna nie je ,ta koncovka sa do nosteka ani nevojde tak nemas ako babatku ublizit.
A inu efektivnu nepoznam, balonikova je nanic.A ja tu vysavacovu pouzivam aj ako tu klasicku hadickovu,len dam dole tu koncovku co ide do vysavaca.
A co si myslela tym,ze je to nehygienicke?

zlatica007
27. feb 2009

Caute matky,
nehygienicke? Opytajte sa lekara a kazdi lekar Vam povie, ze sa tym prenasa infekcia. Citujem uznavaneho detskeho lekara: vysavacom vyriahnete dietatu rozum nie sopel. Barbora ma pravdu

madi
27. feb 2009

akurat som doodsavala sople mojmu synovi....odsavacka na vysavac je najlepsia vec co sa v minulom storoci vymyslela.... vytiahne krasne sopliky, rychlo, bez bolesti, stresu a strachu... je to na nezaplatenie fakt... dokonca ked som chora, aj ja si s nou odsavam /samozrejme mam vlastny nadstavec, nepouzivam ten simonov/ - a neviem co by na nej malo byt nehygienicke.... a tiez - co je na nej nebezpecne?

a tie odsavacky co su elektricke / baterkove...najprv musis naliat do nosa plno vody / roztoku alebo neviem coho, aby sa hlieny uvolnili a potom hodinu vytahujes sople s tou odsavackou... a s vysavacom je to otazka 10 sekund MAXimalne fakt...

chymenitta33
27. feb 2009

My ked má synček soplíky tak dám vela roztoku morského alebo kvapky určené pre neho a potom poodsávam odsávačkou na vysavač, som rada že mám na vysavač, nech si vraví kto chce čo chce davidko neplače nebojí sa ani toho zvuku ani ničoho tak nevidím dôvod, prečo Nie?!!! 😒 Ako každého osobná vec ako dieťatku pomôže lepšie dýchať, mali sme aj pumpičku, aj tu čo matka jeden koniec tahá do seba ale táto je najlepšia.

alon111
27. feb 2009

ja mam klasiku s hadickou co si ju ja vkladam do ust a taham.dufam ze rozumies ale inac ti to neviem vysvetlit.ja som nikdy odsavacku s vysavacom nepouzivala.tak mam istotu ze ju to neboli lebo viem aku silu pri odsavani pouzijem

zuzlaxx
27. feb 2009

Caute, spat k Alenkinej otazke, aj ja som skusala Otrivin roztok v kombinacii s odsavackou u svojho synceka a musim povedat, ze uplne super to zabralo a syncek je teraz bez soplikov, stastny a zdravy

marianeta
27. feb 2009

A aka je ta Otrivinova odsavacka?

l3nka
27. feb 2009

my sme včera kúpili odsávačku na vysávač, kedže mala má už 2 týždeň soplíky a také infekčné zelenožlté. Ťažko sa klasickou odsávačkou ťahali a malá pri tom dosť plakala. Pri tejto sa tváry spokojne dokonca sa jej to páči 🙂 Ale stála 427 Sk ☹

kamiletka
27. feb 2009

ahoj moja ma 7 mesiacov, a takisto bola trocha chora a mala sopliky, tie sme jej aj 5 krat denne odavali to jej pomohlo,,, tak skus odsavacku na vysavac alebo taku rucnu, a potom sme jej davali otrivin,ale ten jej nerobil tak dobre ako olynt, ktory je urcedny pre dojcata,,,a vraj je dobre kvapkat aj materske mlieko do nosteka,,, vraj je to najlepsie aj do uska - ak je tam problem,,, materske mlieckoobsahuje to co babetko najviac potrebueje - radi ti moj manzel -detsky lekar

tara33
27. feb 2009

ahoj alenka, tiez pouzivame odsavacku na vysavac a je ozaj ucinna 😉 nemusis sa jej vobec bat 🙂 Maly pri tom vobec neplace a je to raz dva 😉 Najskor sme pouzivali obycajnu odsavacku, ale ta bola o nicom 😒

trixi
27. feb 2009

ahoj alenka, je tu niekolko tem ohladom roznych odsavaciek, skus si ich precitat, je tu velmi vela mamiciek, ktore nedaju na odsavacku soplikov na vysavac dopustit. A urcite nou rozum babatku nevytiahnes.

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

graziela
28. feb 2009

Ahojte,
moj 8mes. Jurko mava od 3 mes. casto sopliky, kasel, zahlienenie...doteraz som pouzivala klasicku hadickovu odsavacku, ale ta sa mi zdala malo efektivna...prave vcera mi prisla bateriova odsavacka LivingLab, ktr. som zatial na malom neodskusala, len na sebe a na sucho, ale zda sa byt celkom vykonna...Podla mna na tom nie je nic nehygienicke, ved po kazdom pouziti predsa akukolvek odsavacku kazda mamicka umyje a prip. vyvari, ci sa mylim? A urcite ju nepouziva cela domacnost, teda kazdy jej clen...Podla mna je to vynikajuca pomocka a je isto lepsie a bezpecnejsie, ked sa sopliky odsaju akoby mali stiect do priedusiek a sposobi tam zapal ...

paola.o1
28. feb 2009

Zlatica a aky uznavany lekar ti povedal ze odsavacka na vysavac je zla?????????????????? ved ju odporucaju vsetky detske nemocnice. Ja som vyskusala rozne odsavacky a to teda s vysavacovou mame odsate za 5 sekund a vsetky sopliky. Nedam na nu dopustit, je to to najlepsie co na sopliky vobec vymysleli.

anica
28. feb 2009

Aj mna by zaujimalo, aky lekar povedal, ze odsavackou sa vytiahne rozum.... 😀 Musel byt sfetovany....Pracujem na detskom are a mame odsavacky elektricke s regulovatelnym podtlakom - napoji sa na tenky kateter a zavedie sa do intubacnej kanyly, nosa....kde je treba poodsavat hlieny. Doma pouzivam odsavacku na vysavac a pravdupovediac si neviem predstavit ako by som mohla sople poodsavat inak. Skusila som ustnu a ta neodsaje nic. Len netreba odsavat casto / t. j. kazdu chvilu /, moze to podporit opakovanu tvorbu hlienu. Najlepsie vtedy, ked su sople nahromadene 😉 Mimochodom, Otrivin je obycajny fyziologicky roztok, len drahsi...

pastuska
28. feb 2009

No tak pridám svoju skúsenosť, malý má už tretí deň hroznú nádchu, takú som ešte nezažila ani u seba. S obyčajnými odsávačkami som mohla odsávať nonstop 24 hodín, čo mu stále tieklo z nosa. Ale kúpila som odsávačku na vysávač (hoci som bola proti) a zabralo, malému vytiahlo všetko z nosíka a chvíľu má pokoj. Aj tak musím odsávať ca. každé 2 hodiny, lebo sa mu nedá dýchať, ale pomaly sa to zlepšuje. Inak výter negatívny, soplíky sú len biele vodové, žiadny zápal...tak lekárka povedala že len odsávať a vytierať noštek.

dominka11
2. mar 2009

my používae tiež odsávačku na vysávač a je to super vynález 🙂 ostatné nám nič nevytiahli.

ollako
2. mar 2009

ahojte chodili ste s drobcami von, ked mali sopliky? lebo mne drobec doma nechce spavat...dakujem

basado
2. mar 2009

ja somtak isto spokojna s tou odsavačkou, je fakt super.
ollako ja si myslím, že ked nema malinky teploty tak kludne možeš

fifinna
2. mar 2009

ollako, môzes ist von, ked ma maly sopliky, ved je zababuseny v kocari, tak sa mu nemôze nic stat.

baby, co pouzivate odsavacku na vysavac, aj nad nou rozmyslam, ale maly najviac potrebuje odsavat v noci a neviem si predstavit, ze by som v noci pustala vysavac. Ako na to reaguju deti v noci ?

l3nka
2. mar 2009

deti reagujú normálne, malá ešte nerobí rozdiel medzi dňom a nocou... Horšie je to zo susedmi a ostatnými členmi rodiny 🙂

fifinna
2. mar 2009

lenze môj je uz starsi a reaguje na den a noc. no veru, to si neviem predstavit, co by hovorili na to susedia, uz teraz sa cuduju, preco maly o deviatej este nespi, ked ho pocuju buchotat, keby poculi vysavac, tak si myslia, ze na hlavu...

l3nka
2. mar 2009

keď je už veľký tak neviem. niektorým deťom sa to páči a dokonca pri tom aj zaspia. Malej tiež nevadil a teraz už plače ako o dušu asi preto, že odsávame dosť často a dlho a znervózňuje ju to... ja odsávam večer pred spaním a potom až ráno okolo šiestej keď sa budí na jedenie...

jerika
3. mar 2009

fifinna popravde prd na susedov 😕 to nema vyznam dieta trapit. Nas maly ma tiez sopliky zrovna je to aktualne a odsavacka na vysavac je skvela vec. Klasickou hadickovou sme sa natrapili, poskrabali nostek a hlavne to straaaaaaaaaaasne dlho trvalo. Co je nehygienicke tak hadickova odsavacka pretoze je tam vysoka pravdepodobnost ze dietatu nielen vytiahnete soplik ale vdychnete baktrerie z vas. Hygiena a vysavas tazko sudit netusim. No a odsavacka ma tolko redukcii ze nejde ani tak o silny prud vzduchu to zdaleka! ale o staly prud. Ked sa sopliky netahaju tak môze rychlo dôjst k zapalu stredousia. No a pre porovnanie v 7 mesiacoch sme boli hospitalizovany a kto nebol nevie si predstavit aku tam maju odsavacku. Pre upresnenie kompresom, tenucka hadicka ktora sa zavadza hlboko do nosa a silny prud taha soplik dietata. Maly jacal ako tur a vzdy mu isla krv z nosteka. 😔

sjuzocka
3. mar 2009

jeri, my sme teraz v nemocke a robia mu to tu niekolkokrat denne, len upresnim, ta hadicka sa prepcha cez nostek az do hrdla. ale - zabera to. len ten rev, chuda moje male...

simona55
3. mar 2009

moj maly mal ani nie dva tyzdne hripku bral antibiotika uz nam bolo fajn a vnoci znicoho nic sa mu spustil soplik je to normalne?