Uzlinky na krku a hlavičke.Stalo sa to aj vašim deťom?

marcelka114
27. dec 2008

ahojte chcem sa spytat moja mala ma na krku drobne uzlinky je teraz chora pred tm ich nemala uz sa to vasim detom stalo?

denduska
27. dec 2008

marcelka, ja si myslim ze pri chorobe je to normalne...je to reakcia imunitneho systemu....ved skoc k dr., ak si nie si ista 😉

lucia31
27. dec 2008

ak je chora, je to normalne, tak ako pise denduska, je to reakcia imunitneho systemu..moj syn mal uzlinky aj tesne za uskami aj v zadu na krku...niektore deticky su vyslovene "uzlinove", imunitny system takto zareaguje aj na uplne bezne prechladnutie, prerezavanie zubkov alebo aj kozne trampoty🙂

anavila
28. dec 2008

moja Laura ma od narodenia hrcky za uskami , napocitala som asi 4...aj ked je chora aj ked nie.... myslim ze taka tem tu uz bola, a vela mamiciek vravelo podobne....

buksy
29. dec 2008

aj moja mala ma uzlinky za uskami asi tak 3... dr vravela nech sledujem ci sa nezvacsuju a ze ich netreba stlacat ani nic podobne...

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magimary
30. dec 2008

aj môj najstarší ma hrčky na krku (od narodenia, takmer)a doktorka to jednoducho len okomentovala tak, že "niektoré detičky sú skrátka také uzlinkové"... 😉

margot
6. jan 2012

@lucia31 naozaj aj pri zúbkoch je to??to zn, že keď jej idú stále zúbky,tak bude mať tie hrčule aj vkuse trebárs rok??lebo tiež ich má na krku vzadu,tak 4cm od ušiek,tak neviem,či sú to lymfatické,tie sú tesne za uškami,či nie??moja malá má na jednej strane jednu a na druhej strane dve hrčky...pohyblivé pod kožou...prekonali sme teraz aj šiestu chorobu a má angínu vírusovú...tak aj z toho to asi má??ale pred mesiacom bola zdravá a už vtedy som si všimla dve rovnaké hrčky na hlávke po oboch stranách rovnaké,,,tak čo to je????sa čudujem,že si to môj doktor nevšimol,keď som bola s ňou tento týždeň u neho....

margot
6. jan 2012

@magimary to som počula,o uzlinokových deťoch...a to nevadí??to budú mať hrčky na hlávke a krku celý život??

magimary
8. jan 2012

@margot no, zrejme nevadí, keďže viacerí lekári k tomu rovnako pristupujú... a asi to budú mať celý život 😉

yvetulka
8. jan 2012

@marcelka114 pri chorobe je to bezne a este aj po ockovani zvykne byt taka reakcia, ze sa zvacsia uzlinky hlavne za uskami, my sme to mali, samo to zmizne, ale skus sa spytat aj pediatricky, pre istotu