Uzlinky na krku u detí. Máte s tým skúsenosti?

marcelka114
17. feb 2009

ahojte chcem vas poprosit moja mala bola v decembri chora na krku a za uskami sa jej objavili lymf.uzliny za vraj z choroby teraz je uz februar a mala ich stale ma doktorka tvrdi ze nemusia zmiznut vobec nemate s tym niekto skusenosti dakujem

zuza.m
17. feb 2009

ahoj mojmu malemu som objavila na krčiku za hlavičkou na oboch stranach ,tak že sa budem musiet na to poppytat doktorky.ale myslim že by to malo miznut nie??

junovka
17. feb 2009

marci, a netrpite nahodou nejakou alergiou?Lebo vacsinou alergici mavaju zvacs.lymf.uzliny. 😕

denisocka
17. feb 2009

marci,pozri do mojho albumu na posl.foku . mame zapal stredych ušiek,a toto za uškami,mali sme to aj predtým,pár týždnov a teraz sa to zväčšilo. Včera som kvli tomu bola zas na pohotovosti,či to nie je mums,alebo čo to je a vraj to je uplne normálne,bežne-zväčšenie uzliniek pri ochoreni.Dnes mame aj silnu nadchu a krčiar nam to ráno tiež tak vysvetlil,takže hadam traja doktory by sa nekopli , skore uzdravenie

a vraj to može mať aj par mesiacov po uzdraveni

geegee
17. feb 2009

marcelka, Matuskovi sa takto prejavila toxokaroza - uzliny a teplota par dni

denisocka
17. feb 2009

toxokaroza?to je čo

geegee
17. feb 2009

prenasaju to psy a macky, je to vlastne nejaka larva putujuca po tele a napadajuca organy. Vraj to ma vacsina deti, len u maloktorych sa to prejavi. Staci, aby dieta spadlo na zem, kde sa vysr...niekedy niektore nakazene zviera...nechtiac si neskor da neumytu ruku do pusy a larva je tam. A to nehovorim o verejnych pieskoviskach a pod.

addaa
17. feb 2009

Ahojte, aj my sme mali uzlinky fibrôzne vzadu kde sa spája hlavina s krčikom. Boli sme chorý, takže tie uzlinky boli z toho, potvrdili mi to štyria lekári nezáväzne od seba. Zmizli. minl týždeň sa nám objavil soplík, tak nám vybehla nova jedna uzlinka.

denisocka
17. feb 2009

aha , TOXOPLAZMOZA 😝

katarinagk
18. feb 2009

Ahojte, aj nas maly ma uzlinky za uskami, ale lekarka povedala, ze to je dobre, ze to znamena, ze sa mu dobre vyvija imunita, vraj vsetky sosovicky, hrasky su u dietatka dobre.... ma ich uz 3 mesiace a nie je chory.................

geegee
18. feb 2009

denisocka, toxoplazmoza je nieco ine a TOXOKROZA zase ine 😉 Skus gugel, najde kadeco o tom: toxokaroza, toxocarosis a pod.

denisocka
18. feb 2009

geegee fakt? 😅 tak mam riadne nedostatky,idem gúúúúgliť

margot
6. jan 2012

Prosím poraďte, počula som o uzlinkových deťoch,,,,moja malá bude mať onedlho(za mesiac) rok a tiež som jej nahmatala uzlinky,ani neviem,či sú to lymfatické uzlinky-ktoré sa zväčšujú pri chorobe..pretože ich má viacej a hlavne vo vlasatej časti hlávky,od ušiek tak 4cm a nad krkom smerom hore po oboch stranách a na jednej strane ich má tuším dve...ale je pravda, že teraz je chorá, prekonali sme šiestu chorobu,mala 3 dni 40-dsiatky 😖 a ešte k tomu vírusovú angínu a zúbky jej idú..tak je mrzutá malinká,,,ale tie hrčky-či uzlinky ma fakt znepokojujú...26.1. ideme na očkovanie ,tak sa opýtam na to dokyho ☹

skeptik
6. jan 2012

@margot hlavne jej to nechytaj a "nekontroluj"

anickamaros
6. jan 2012

ahojte moj maly ma uzlinku jednu na krku od narodenia je stale rovnako velka len ked sa chystame byt chorucky tak sa nam zvacsi a je to signal pre mna ale inak nam povedal doky ze je to normalne ze to samo zmizne aj sme boli na usg a vsetko v poriadku tak to neriesim

pingu1
6. jan 2012

uzlinky na krku su uplne normalne. ja som s tym letela k dokine ked bola malicka a upokojila ma, ze je to ok

ive56
12. aug 2020

@marcelka114 ako ste dopadli

ive56
12. aug 2020

@margot ako ste dopadli