V noci sa budí a tlačí. Čo mu pomôže?

casy30
25. feb 2009

ahojte...nemáte niektorrá skúsenosti s častým budením babatka sprevádzaným tlačením? trvá to asi týždeň...malého cez deň kojím, doobeda papá jablčko, na obed zeleninku, okolo piatej má kašu tú prvú od nutrilonu, okolo siedmej ho nakojím a dokrmim nutrilonom night, okolo pol noci mu dám iba nutrilon night a potom nad ránom už kojím....do polnoci spinká pekne...ale od polnoci, sa budí každú hodinu a tlačí, tlačí....ked si poprdká, tak zaspinká a o hodinu, niededy o pol hodiny sa opakuje to isté...až do rána...nevietemi poradiť, čo robiť? už to trvá týždeň a ja padám dolu nosom...dakujem za každú vzácnu radu...

ivana82
25. feb 2009

Ahoj, nas maly to mal takisto, obcas to ma aj teraz ...Neviem, co sa proti tomu da robit, my sme skusali cvicit s nozickami a masirovat brusko, trosku to pomohlo a teraz to uz tak casto nerobi ...neskusila si zmenit nutrilon night za nieco ine?

tamilla
25. feb 2009

Ahoj, moja mala to ma teraz tiez, aj ked to zacina az okolo stvrtej. Prvy krat sme to mali ked isli zubky a teraz jej idu vsetky 4 horne naraz takze ja to pripisujem tomu. Treba vydrzat

casy30
autor
25. feb 2009

ivanka 82, už som rozmýšľala nad tým....vyskúšam...

Tamilla, aj mojmu malému idú zúbky, spodné...už ich vidím len nie a nie sa prerezať...ty si myslíš, že tlačí kvoli zúbkom? ako dlho vám to prvýkraát trvalo?

stvura
25. feb 2009

Ahoj Casy, budu to tie zuby {problemy s kakanim nemame a sme dojceny + prve prikrmy}, mi mame to iste, tiez uz zubky vidim, daju sa uz nahmatat spicky a cakam ich kazdym dnom. U nas to trva uz druhy tyzden, ale sme zvyknuty, nakolko bol plne dojceny tak sa budil castejsie ako deti na UM 😉

casy30
autor
25. feb 2009

stvura, tiež tak neustále tlačí a tlačí?

tamilla
25. feb 2009

no to trva dost dlho, myslim, ze aj 2 tyzdne 😝 aspon nam to tolko trvalo.
Ja by som mlieko nemenila to mu este viac zatazi brusko, nechaj to na co je zvyknuty aj tak to budete musiet vydrzat. Ja som si potom chodila lahnut snou aj cez den, kaslala som na domacnost. Moj muzicek to toleroval 😀 je uzasny 🙂

stvura
25. feb 2009

🙂 Presne...a nie je to fakt kakanie, lebo uz ho mam odpozorovaneho, momentalne kakame raz za 3 dni. A prdi neurekom, len sa tak perina nadvihuje ked spi s nami v posteli a musim sa tomu velmi smiat dakedy...ticho a on hadze salvy...Mliecko nemen, vyckaj, hadam raz tie zuby aj vyjdu...
BDW, tiez padam od unavy, ale uz som si zvykla...dobra sprcha to napravi!

ivana82
25. feb 2009

Prepacte, ja len davam rady, ktore poznam, su overene a nam pomohli, kedze mam len 3 a pol mesacneho synceka a este nie je na prikrmoch a ani mu nejdu zubky ... 😀

tamilla
25. feb 2009

Ivana neospravedlnuj sa to je OK, aspon budes vediet ze ked vam pojdu zubky tak netreba menit mlieko ale vydrzat 😎

simsonek
25. feb 2009

Nám sa to tiež stalo, a to chcela kakať. Mali sme s tým problém keďže mala tvrdú stolicu a bolelo ju to ☹
Nám zabrali probiotiká 😀 Trošku jej tú stolicu zmäkčili. Bola som už zúfalá. 😢

casy30
autor
25. feb 2009

dievčatá, moj kaká 4 krát za den..takže tam problém nebude...ale fakt mi ma nenapadlo, že to tlačenie súvisí so zubami...

stvura
25. feb 2009

Mi sme boli dokonca upozorneni, ze aj to ze si taha a sklbe uska suvisi so zubami....no chudence deti!

casy30
autor
25. feb 2009

no radosť...chudiatka detičky ale aj mamičky ☹

lasicka_
25. feb 2009

no moj takto tlaci skoro cely den, najviac nad ranom...tlaci, tlaci, potom prdne a za par sekund zas...a je to pravdepodobne kolika ☹

macaeliska
25. feb 2009

no a ja som sa čudovala, prečo si tá moja malá, okrem toho tlačenia, ťahá aj tie ušká. Môže byť na tom pravdy, pretože aj my sme mali problémy s bruškom a tiež sem si ťahali ušká a už máme 3 zuby vonku. Vždy sa nám to dialo, akurát, keď išli zuby. A to ten prvý nám išiel 1,5 mesiaca.

casy30
autor
25. feb 2009

macaeliska to si ma potešila ☹ 😝 už teraz po týždni padám dole hiubou ☹ lasicka, u tvojho to može byt kolika, ale moj ma 7 mesiacov a kaka pekne sam...toto tlačenie som fakt nechápala...asi to budu ozaj tie zuby 😝

pinco
27. feb 2009

casy, my mame presne to iste, ale ja som si uz dako na to asi zvykla, lebo to trva aj viac ako mesiac 😖 Do olnoci pekne spinka a potom sa zacne metat a ak si poprdka, tak spi dalej, ale inak len na mne (na cicke) sa ukludni a za hodinku zasa. A okolo piatej musim s nou vstat, zobudit ju, rozbalit a tak sa vykaka a okolo osmej mi zasa zaspi (ja uz nie, lebo by som bola rozbita cely den). Ja ju len kojim, akurat tento tyzden sme zacali s mrkvou, takze som si myslela, ze to ma z toho, ze v noci by aj kazdu hodinu jedla, tak ze ma plne brusko... Tie zuy ma nenapadli... Ale presne si stale jedno ucho skrabe a taha.... A teraz ma aj hrozne vyrazky po tvari, tak zeby to s tym tiez suviselo?

amarelka
27. feb 2009

mne sa zdalo, že náš malý tiež tlačí a tlačí, ale vydával pri tom aj zvuk, akoby sa hneval....lenže jeho bolelo hrdlo 😕

evixa
27. feb 2009

hm, dobre, ze pisete, tiez riesime co je tomu nasmu krtosovi. Odbije druha hodina rano a od so zatvorenymi ocami nacvicuje. Tiez som si vsimla to usko. A pediatricka povedala, ze uz ma dasienka akoby mu isli zubky.