Väčšia hlavička u bábätka. Stretli ste sa s tým?

addaa
13. aug 2008

Ahojte babulky, náš malý má trochu väčšiu hlavičku. Mne sa to teda vôbec nezdá, ale manžel tvrdí že áno a asi zo dvaja ľudia to tiež podotkli. V porodnici nám nič nepovedali, ani pediatrička sa nikdy k tomuto nevyjadrila. Stretli ste sa s tým? Môže to byť z umelého mlieka?

annag
13. aug 2008

addaa, z mlieka to nebude, každý z nás je iný, niekto má väčšiu hlavu, niekto kratšie nohy, viac rozumu sa mu do nej vojde 😉

vážne - keby tam bol čo i len náznak nejakej patológie, odchýlky nad normál, lekári by to podchytili, je to jedno z dôležitých kritérií rastu bábetka, preto sa v poradni hlavička pravidelne meria

addaa
autor
13. aug 2008

Ano merajú ju na poradni, nikdy nič nehovorili. Len manžel ma dnes vystrašil, že čítal nejaký článok o zväčšenej hlave bábätka vraj to je nebezpečné. Ale dakujem za odpoved, upokojila ma

sonoga
13. aug 2008

zvacsena hlavicka ako choroba moze byt hydrocefalus. ale vo vasom pripade to asi nie je, pretoze na to by lekari prisli.
mne hovorili uz ked som bola tehotna, ze mala bude mat velku hlavu, ale hydrocefalus ultrazvukom vylucili. tak som si povedala, co uz, ved aj manzel ma velku hlavu. a ked sa narodila, tak nemala velku hlavu.

erikasadek
13. aug 2008

keby bol tam problem tak by ti to lekary uz davno povedali na to sa berie u deti vitamin D,

addaa
autor
13. aug 2008

Skúšam hladať nejaké foto detičiek s tým hydrocefalom. Alebo nejaké tabulky s rozmermi hlavičiek, ktoré majú zodpovedať veku bábätka, zaztial sa mi nedarí. Ak niečo máte pošlite link. Bud. týž. ideme k pediatričke, tak sa na to spýtam, nech mám srdce na mieste...

bambusko
13. aug 2008

adaa, to je jednoznacne, kazdy dr. by to hned vedel, aj laik

http://images.google.sk/images?hl=sk&q=hydrocep...

addaa
autor
13. aug 2008

Bamusko dík za link, ked vidím tie obrázky je mi do plaču. Fakt je treba každý deň si uvedomovať aké šťastie vlastne prežívame s našími malými zázrakmi...

gucz
14. aug 2008

addaa chlapček v 5 mesiaci by mal mať obvod hlavičky 41 - 45 cm, v 6 mesiaci 42 - 46 cm, v 7 mesiac 42,5 - 46,5cm, 8 mesiac 43,5 - 47 cm, 9 mesiac 44 - 48cm, 10 mesiac 44,5 - 48,5cm, 11, 12 mesiac 45 - 49cm
tieto údaje som opísala z knižky a platia len pre chlapcov. Do týchto rozmerov spadá 94% detí, ostatných 6% má hlavičku väčšiu alebo menšiu. Ak by si tvoj pediater všimol, rýchlejší rast hlavičky, určite by Vás poslal do ambulancie pre rizikových novorodencov, a tam by mu spravili sono mozgu. Tak sa neboj, určite je v poriadku
a hlavička sa meria nad obočím a tesne nad uškami v najširšej oblasti hlavičky

marianeta
14. aug 2008

Pane boze tie fotky su hrozne.Ako sa moze priroda tak vyvrsit na tych ubohych detickach.
Sa mi az plakat chce.