Väčšie lymfatické uzliny u dieťaťa. Čo s tým?

nici
18. jan 2007

ahojte maminy,

ja sa chcem spytat, ci niektora z vas ma nejake skusenosti s lymfatickymi uzlinami u malych deticiek...my ich totizto mame na krku, presnejsie na zatylku asi tak od 5 mesiacov...boli sme aj u pediatricky a na roznych testoch, ci uz krvnych a aj na ultrazvuku, ale vsetky vysledky boli dobre....a tak mi bolo povedane, ze je to klasicky uzlinovy typ....ale aj tak som neni spokojna....pretoze maly uz ma vyse roka a stale mu nezmizli....tak ak nieco viete, tak mi prosim poradte...dakujem

juja78
26. máj 2017

@fifi24 ako sa to vyriešilo?

denne73
13. jan 2018

@siska Ahoj moja prvacka ma presne takúto uzlinu na krku ako tvoj maly na foto.Na vianoce dostala anginu brala sumamed po dobrati sa jej.vyhodili kutiky,ktore trvaju uz,druhy tyzden sme nabehli k doktorke,nerirsia povedala ,ze uzlina moze byt zo zubov,po tej angine ,ale nasu aj bolia.Prave vtedy kedv boli je to vrajok ok.Tie co nebolia tie sa vrajnedajú riesia.Dostali sme ATB mastvna kutiky,.

surrender
8. máj 2020

Maminky detí, čo mali zväčšené uzliny na krku, prosím vás, zmizli im časom? Ja som.tiez nášmu objavila este v januári a nasa pediatricka mi v telefonickom rozhovore tvrdila, ze u deti je to normalne a vraj ani nezmiznú. A vraj ani nemáme ísť na vyšetrenie.

sonja226
8. máj 2020

@surrender podla toho,ake su velke.Ak ako hrasok,tak to neriesia.Ak vascie,tak treba ist k dr.Moj syn mal posledne zvacsene na krku a bolestive,tak sme sli.Bolo podozrenie na mononukleozu.Ale z vyteru mu zistili streptokoka.Bolo treba atb.

andrejka2808
23. jún 2020

Dobry den vidim ze tato diskusia je z roku 2007 ale ma niekto z vas este problem s tymi lymfatickimi uzlinami? Chcem sa opytat lebo moj 4 rocny syn asi pred 3 tyzdnami dostal jednu velku uzlinu na krku , mal horucku a cervene hrdlo. Tak si mysleli ze to je streptokok. Dali penicilin na 10 dni uzlina sa zmensila a potom zase zvacsila pocas tych 10 dni. Volam doktorovi ze tam stale je . Tak nam dali dalsie antibiotika na 7 dni Clarythromicin. 3 dni po dobrati moj syn dostal zase 39 horucky tak som utekala uz do nemocnice s nim. Spravili vsetky krvne testy a sono . Ze je to reaktivna uzlina a ze je to ok a z krvi mu zistili ze mal trosku vyssie hodnoty na infekciu. Davali mu 3 dni do zili dalsie antibiotika a domov nas pustili s dalsimi antibiotikami na 7 dni. Malemu to neprechadza a ja uz stresujem ze ma tu rakovinu lymphomu. Aj doktorov som sa pytala povedali ze to neni jeho pripad. Zijeme v Anglicku a mne pride ze tito doktori niekedy neberu vsetky veci vazne a preco nam nezistili aku infekciu ma a dali spravne antibiotika nechapem . Strasne sa stresujem a som v 6 mesiaci tehotenstva. Prosim ak mi vie niekto pomoct a poradit budem strasne vdacna dakujem pridavam aj foto . S pozdravom Andrea
Na fotke to mal v priebehu tychto 3 tyzdnoch velke a potom zase mensie vyzera to ze kazde rano ked sa zobudi to ma vacsie a cez den mensie

simca06022011
23. jún 2020

@andrejka2808 nestresuj. A uzlina sa neobjavuje, ani nemizne. Ona je a zväčšuje sa a zmenšuje. Nezmizne. Moja dcéra a aj ja mame takéto uzliny na krku stále. Najväčšia ma do 2cm, a ani to inak ako vyšetrením krvi neriešil nik.

simca06022011
23. jún 2020

Inak my sme dávali octanovu masť keď sa mala vyliečila na odpuchnutie. Ale to len trochu stiahlo a uzlina je tam, samozrejme ďalej. Ja tiež keď sa mi objaví si natriem (mne sa robí hneď pod kosťou celustnou a neskutočne ma to potom boli).

sonja226
23. jún 2020

@andrejka2808 a testy na mononukleozu nerobili?Moj syn ked mal zvacsene uzliny na krku,tak to bolo prve co riesili.Mal aj zapalene hrdlo.Nakoniec mu z testov vysiel streptokok.Nestresujte sa rakovinou,nic nehladajte na nete.Lebo Vas to len vystrasi zbytocne.

denisa434
22. feb 2021

Zdravím mam 2,5 ročneho syna včera som ho kupala a za lavím uškom som mu našla malu uzlinu volala som aj pani doktorke a povedala ze to mam natrieť octanovou masťou mam stoho strach mate niekto stým skusenosti dakujem krasne

sonja226
22. feb 2021

@denisa434 nemusis sa bat,to sa stava ked telo s niecim bojuje,alebo pri chorobe.Natrieraj tou octanovou mastou.Moj syn ma napriklad na krku od malicka uzlinu,ktora mu nikdy nezmizla.Doktorka vravela,ze niekedy nemusia ani zmiznut.Riesia len vacsie uzliny okolo 2 cm,ale aj tie najprv sleduju a potom to riesia,ked nezmizne.Moj syn mal na slabine velku,nevedeli z coho a radsej mu ju vybrali a poslali na histologiu.Bolo to v poriadku.

andrejka2808
22. feb 2021

@sonja226 Ano robili nemal vtedy pritomnu a stale tu uzlinu ma pojdeme na kontrolu akurat robili mu sono uz asi 3krat vsetko v poriadku ale stale to ma od juna

cestazababom
12. apr 2021

Ahojte, viem ze teraz uz stara tema ale ako ste dopadli s tymi uzlinami? Dnes mi doktorka povedala ze mam pravdepodobne uzlinove dieta a nemalo by to byt nic vazne tak snad

surrender
12. apr 2021

@cestazababom Mne tiež tvrdila, že uzliny už nikdy nezmiznú. A že je všetko v poriadku.

cestazababom
12. apr 2021

@surrender a ako ste dopadli?

surrender
12. apr 2021

@cestazababom Minule leto mu pediatricka vyšetrila krv a vraj je vsetko v poriadku

cestazababom
12. apr 2021

@surrender tak ste to nechali tak? Neskusali stedaku luecbu? A teie uzlinky este stale ma? Na ktorych miestach?

blableblu
29. máj 2021

@deborah1 dobrý deň je to síce uz veľmi stará téma, ale do kedy ste mali tie uzliny v slabinach ?

blableblu
31. máj 2021

@lindarty zdravím veľmi stará téma ale ako ste nakoniec skoncilic s tými uzlinami

kandrea
1. okt 2021

@renfa prosím vás ako stena koniec dopadli? Zmizlo to?

renfa
2. okt 2021

@kandrea nie, stále ich tam má, ale nemenia veľkosť

ivanaa346
2. jan 2023

@mata128 Prosim ako to nakoniec u Vás dopadlo s tou uzlinou 16 mm .Zlepšilo sa to ? My sme na tom rovnako preto sa zaujímam ako to dopadlo? Ďakujem;)