Väčšie lymfatické uzliny u dieťaťa. Čo s tým?

nici
18. jan 2007

ahojte maminy,

ja sa chcem spytat, ci niektora z vas ma nejake skusenosti s lymfatickymi uzlinami u malych deticiek...my ich totizto mame na krku, presnejsie na zatylku asi tak od 5 mesiacov...boli sme aj u pediatricky a na roznych testoch, ci uz krvnych a aj na ultrazvuku, ale vsetky vysledky boli dobre....a tak mi bolo povedane, ze je to klasicky uzlinovy typ....ale aj tak som neni spokojna....pretoze maly uz ma vyse roka a stale mu nezmizli....tak ak nieco viete, tak mi prosim poradte...dakujem

renfa
20. jún 2014

ahojte, pripojim sa a dufam ze tu mate niektora podobnu skusenost lebo asi zosaliem od strachu. cca pred tromi dnami som nasla malemu /4roky/ pod pravou pazuchou zvacsenu uzlinu, ma okolo 1,5-2cm. bola som s nim u doktorky, zobrala mu krv, vsetko v poriadku. V utorok este vysledky na toxoplazmozu, ale co som citala tak pri toxoplazmoze sa zvacsuju uzliny na krku. Maly nebol uz dost dlho chory, uzlina ho neboli a ja sa priserne bojim, lebo co som nasla na nete tak sa vsetko tocilo okolo onko....

lulusha
22. júl 2014

@renfa ahoj, prosim ta, ako to s vami dopadlo? boli ste u lekara? nasmu skoro 4-rocnemu vcera tiez navrela uzlinka na krku, boli ho, nevedel poriadne ani krkom hybat- na pohotovosti nasadili ATB a mame prist na kontrolu o 3 dni... vraj to moze byt z hrdla, z nosa - co je naokolo.

renfa
22. júl 2014

@lulusha na krku byvaju povacsine vraj len z infekcii, horsie su nad klucnou kostou a pod pazuchami ale ani to nemusi vraj znamenat to najhorsie. malemu to zdiagnostikovali ako nezhubny nador /tukovy/ a budu to len sledovat. A tvojmu malemu to urcite po ATB prejde uvidis 🙂

teruliatenko
22. nov 2014

ahojte moj maly ma 4cm uzlinu mame ist do MT na hematologiu ...trpnem , nervozna bojim sa aj spat ,,, poradte ak mate nejake skusenostii,, prepusteny s oddelenia v CA ,,, ze musime dorobit vysetrenia ,,,

inull5
22. nov 2014

@teruliatenko ahoj a kde ma uzlinu?aj máš nejake výsledky ci odporúčania do MT?

teruliatenko
23. nov 2014

Ma ju na krku ,,praveze vysledky nejaka silna alergicka reakcia ale nik nevie naco a poslali ma na hema, a alergologiu stym ze to mam obchodit cim skor,,, vylakana s nemocnice utekala domov stym, ze som precitala cely net o tom a nic dobre nepisu na take velke uzliny

teruliatenko
23. nov 2014

dobry vecer moj maly ma na krku uzlinu 4cmlezali sme na oddeleni a prepustili nas domov na vysetrenia do mart,na hemat, a ostatne,, som doma nemozem s toho spat ani nic myslim len na najhorsie pretoze je srtrasne velka,,,,vie mi niektoporadit, mate skusenosti

denisamko34
23. nov 2014

@teruliatenko kolko ma maly rokov?Nas maly mal uzlinu pod pazuchov ako 3M z nasledku ockovania TBC boli sme s tym aj v nemocnici kde mu ju vytlacali a pol roka bral atb.Ako 3r dostal mononukleozu a navreli mu uzlinyna krku.Kedze bol maly hned nas poslali na hemat.do BA.Mysleli si ze to moze byt aj nieco horsie co sa nastastie nepotrdilo.Takze sme rok chodili skoro kazde 2M na krv.Uzlinu tam ma stale a povedali nam ze pri kazdom prechladnuti alebo ked chyti nejaky virus uzlina sa zvacsi.Neprekonal maly nejake prechladnutie?

uankab
23. nov 2014

@teruliatenko vraj u malych deti su take velke uzliny bezne, vraj do predskolskeho veku.. teda aspon nam bolo povedane, mali sme ich tiez obrovske,.. ak mala co i len soplik, tak hned "napuchli", hlavne jedna za lavym uskom... este aj minuly rok. a musim povedat, ze teraz po nich nie je ani stopy (mame 5 rockov)...

teruliatenko
23. nov 2014

maly ma 5rokov ,,, a prekonal anginu , dostali sme vysyp po celom tele a horucky a vsetko mozne po tom 10dni antibiotika , lezali sme 5dni v Ca oddeleni kde nam povedali treba ist na hema do MT a alergologiu lenze zajtra tam idem volat a objednaju ma mozno o tyzden a co ja nebudem v noci spavat,,,viete keby to bola mala nevadi mi to tak ale je to 4cm gula ,,,,,, no katastrofa,,,

denisamko34
23. nov 2014

@teruliatenko nemusis sa bat u niektorych deti pri chorobe lepsie pracuje lymfaticky system ako u inych.Ved uvidis co zistia v krvi ale ja si myslim ze to nebude nic hrozne.Teraz co vsade citam vela malych deti ma taketo problemy s uzlinamy.Mozno je to dobou alebo nejakymi novymi vyrusmi co su vsade okolo a telo sa len brani.Takze zatial kludne spi.

teruliatenko
24. nov 2014

dakujem v stredu do mt a hadam vsetko dobre dopadne

sonja226
2. júl 2015

Ahojte zienky.Sice starsia tema,ale hadam niekto napise.Mame problem s lymfatickymi uzlinami.Na slabine ma jednu vo velkosti cca.2 cm.Ma to od konca aprila a nevieme sa toho dako zbavit.Octanova mast vobec nezabera.Teraz mu davam lymfomiosot.Doktorka hematologicka po mesiaci ako sa mu to objavilo navrhla operaciu.Ale obavam sa jej.Kolko vasim detickam trvalo,kym zmizli,ak teda zmizli (hlavne take velke uzliny) .Lebo detska doktorka vravela,ze nemusia vobec zmiznut.Dakujem za kazdu radu.

elika
8. aug 2015

Ahoj, nam sa objavuju priebezne, zvycajne sa mi zdalo, ze z nicoho nic, potom sme si vsimli, ze aj po mensom sopliku, alebo bolesti bruska a tak. Mame za oboma uskami, asi velke ako hrozno a najnovsie aj niekoko na hlavicke vo vlasovej oblasti, tam len take vypuklinky. Kym som neprisla na toto forum, bola som vydesena. Uz sme s tym raz boli na kramaroch, ale zrovna icch mala zmensene a nevedeli to poriadne nahmatat, tak to vraj mame len sledovat. robili iba bezne vysetrenie krvi.

sisiska
1. mar 2016

@lulusha ahoj, prosim Ta, vyssie pises o tom, ako sa malemu v r. 2014 zvacsila uzlina a bolela ho...mal ju vtedy aj zapalenu? boli ste na sono? co vam na to dali a z cho to mal podla lekarov? dakujem moc za odpoved a za info

sisiska
1. mar 2016

Máte niekto skúseností u Vašich detí so zapálenou uzlinou? Nemyslím teraz so zdurenými uzlinkami, lebo to je u detí bežné, ale myslím naozaj zapálenú...naša dcérka mala už dvakrát zapálenú uzlinu pod bradou a začínam mať strach, lebo na nete som o tom nečítala nič dobré...u nej sa to prejavilo tak, že ju začalo bolieť hrdielko, bolesť neustupovala a do jedného-dvoch dní jej hrdlo pod bradou opuchlo a na sone jej zistili zapálenú uzlinu, dokonca s miernym hnisavým nálezom, liečili ju antibiotikami, po ktorých jej to ustúpilo, ale mám z toho strach...nemáte s tým, prosím, niekto skúsenosť?

lulusha
1. mar 2016

@sisiska ahoj, tak na sone sme neboli, dostal trojdnove ATB a ono to pozvolna preslo... cize vobec netusime, z coho to mal... potom mu na jesen vybrali nosnu mandlu a odvtedy bol s tym pokoj, chvalabohu

janula2511
6. júl 2016

@sisiska a odkial vieš ci je uzlina zdurena alebo zapalena?

petra122
6. aug 2016

Ahojte moj syn ma 5 rokov a uz 2 tyzden tvrde nebolave uzliny na krku.Doktor nam prvy den predpsial amosiklav ale oni sa zmensili a o trosicku.Vcera sme boli zas a objednali nas na ultrazvuk a diagnozu napisali zapal uzlin.Len u nas je ten problem ze bratranec z mojej strany mal rakovinu uzlin takze mam aj strach lebo syn nekasle ani nesopli a ma ich.Sice mame problemy lebo byval casto chory a mame aj pozitivny test DS DNA takze to moze mat suvis a sme objednany na reumatologiu a chodime uz asi vsade neurologia,imunoalergologia,krcne a skusame vsetko a ja uz mam taky chaos vo vsetkom.A pritom bol kojeny skoro 8 mesiacov.Tolko moja zatial skusenost.

simca06022011
12. aug 2016

Moja ja 2 cm uzliny na krku od cca 2 rokov stale.... Vysledky ok. Ked ochorie zvacsia sa. Vylieci sa a trochu sa zmensia... Vidno ich stale aj na pohlad.

@petra122 biopsiu alebo vybratie neodporucili? Ked sa tak velmi bojis.. To je najistejsie potom.

petra122
14. aug 2016

@simca06022011 boli sme u krcneho a ten vravel ze asi prekonal nejaku infekcnu chorobu.Brali mu znova krv a v pondelok budu vysledky.A uzliny uz skoro miznu.A nas alergolog vravel ze sa mozu objavit ked su caste zapaly a tak.Ze nemusia hned pri chorobe ale neskor.

janula2511
12. sep 2016

@nici ahoj no ako ste na tom z uzlinami?

gabriela93
28. feb 2017

Ahojte,dievcata ako ste na tom s tymi uzlinami?Zmizli vasim detickam same,alebo ste na to nieco davali?Malemu namerali na jednej strane 10mm a na druhej 13mm.Lekarka dala spravit KO a bol v poriadku.Myslite,ze je to v pohode,nemusim sa bat?Lekarka kazala iba sledovat.

simca06022011
28. feb 2017

My máme uzliny veľké stále, neriešime už. Nezmizli, zmenšujú a zväčšujú sa ako sa im páči 🙂 pri chorobe, ale napr neboli sme chorí skoro vôbec minulý rok ak neratam pár dňový spolok v decembri a uzliny sú tam. Lekárka povedala že my sme také typy a neriešime, KO kontrolujeme ale to je tak všetko.

gabriela93
28. feb 2017

@simca06022011 a boli ste s uzlinami aj na usg?Ake su velke?Ja mam s toho nejaku hrozu.

simca06022011
1. mar 2017

@gabriela93 neboli, veľké sú u malej do 2 cm, na jednej strane na dve a na druhej jednu...

gabriela93
1. mar 2017

@simca06022011 a tak ma napadlo,nemoze to mat zvacsene aj od zubkov?Teraz mu idu stolicky,ci to s tym nema nic spolocne?Nevies nahodou? 🙂

simca06022011
1. mar 2017

@gabriela93 10mm uzliny sú nič... Veď ti prečítaj tie rozmery v momentoch predtebou... Iste môže to byť z hocičoho, zubov, pri teplote, infekcií, soplikoch... U nás vždy vezmú krv , jednak na KO ale aj napr borelie, chlamýdie, ebv -vírus, ak je to ok nerieši sa.... Ak sa zmenšujú/zväčšujú, ak malej ktk opuchol veľmi keď bola chorá dávali sme octanovu masť.

simca06022011
1. mar 2017

Bože...V komentoch pred tebou .. :D

catrin1
1. mar 2017

ahoj nemate niekto skusenosti zo zvacsenymi uzlinami v bruchu?dcera sa uz tyden stazuje na bolest brucha v okoli pupka ..pride to vzdy az vecer..na sone zistili zvacsene uzliny v bruchu