Väčšie lymfatické uzliny u dieťaťa. Čo s tým?

nici
18. jan 2007

ahojte maminy,

ja sa chcem spytat, ci niektora z vas ma nejake skusenosti s lymfatickymi uzlinami u malych deticiek...my ich totizto mame na krku, presnejsie na zatylku asi tak od 5 mesiacov...boli sme aj u pediatricky a na roznych testoch, ci uz krvnych a aj na ultrazvuku, ale vsetky vysledky boli dobre....a tak mi bolo povedane, ze je to klasicky uzlinovy typ....ale aj tak som neni spokojna....pretoze maly uz ma vyse roka a stale mu nezmizli....tak ak nieco viete, tak mi prosim poradte...dakujem

nika251
23. dec 2009

Ahoj. tiez som mavala tu uzlinu v detstve furt zvacsenu. Nerobili mu testy na toxoplazmozu? Vraj byvaju zvacsene aj vtedy. Mne po puberte proste zmizli a viac sa nezjavili. Mavala som ich zvacsene vzdy po nejakej infekcii. Zvacsenie uzlin je reakciou na nejaku infekciu. Moji synovia maju uzlinky na zatylku a za usami. Ked maju byt chori, zvacsia sa. Potom nejaky cas trva kym zmiznu. Myslim, ze to bude ok.

kejtina1
28. dec 2009

nika 251 dakujem ti za podporu uzlina sa mu zmensila nahrievala som mu to bio lampou ale este ju ma ale uz nie taku velku ako ju mal tak uvidim co povie lekarka ked pojdeme na kontrolu potom ti napisem este raz vdaka pa

ewiku1984
26. aug 2010

A nie je to zlé, keď má dieťa uzliny? Ja by som sa bála, či to nemôže značiť niečo vážne ☹

kikujka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danya222
4. jan 2011

ahojte maminy aj my mame podozrenie na mononukleozu brali synovi ma dva roky krvne testy dnes a zajtra sa uvidi ake mate skusenosti? aka je liecba? boli ste hospitalizovani?

maznacik007
4. jan 2011

@danya222 nie je nutna hospitalizacia... vela deti ma lahsiu formu mononukelozy... na mononukleozu nie su lieky... je len setriaca pecenova dieta, obmedzenie pohybu a sportu a liecia sa len prip. komplikacie...

u nas to mali obe deti.. chlapec v lete... a jemu hrozne opuchli uzliny na krku na to sa dava obklad s octanom a v teple mal dvojnasobne zvacsenu slezinu, zvecsenu pecen... v nemocnici nas nenechali... moc som nechcela /boli horucavy a nebola tam klima/ on mal aj zapal v puse na dasnach to sme davali taky roztok... plus vit. B skupiny...
samozrejme drzal dietu... / to zavisi od pecenovych testov/

dcera prekonala mononukleozu teraz v novembri ... ona ale mala horsi priebeh... najprv ju hospitalizovali na chirurgii... lebo tak sa jej zvacsili uzliny v brusku a tvorila sa jej volna tekutina a aj uzlinky v apendixe sa zvecsili... ked sa to ukludnilo / nonstop infuzkami/ tak ju prelozili na infekcne... ona mala tiez pecen slezinu zvacsene... uzliny v krku, plus mandle vela hnisu, taka ako podliata bola najma v tvari... a najma nakomplet vyhadzana... uplne cele telo velmi skarede to mala.... sa jej to zlievalo...

inak sa to nelieci nijak.... treba si kupit taky caj ostropec mariansky tak sa to dajak vola... to sa pritom pije plus vitamny a najma dieta a klud.

tie uzliny su zvecsene aj niekolko mesiacov... aspon u nas to tak je

danya222
4. jan 2011

@maznacik007 Dakujem za odpoved zajtra budu vysledky tak uvidim co a ako bude.......

evi55
10. apr 2011

chcem sa spýtať, či niekto má skúsenosť so zväčšenými lymfatickými uzlinami u detí (na krku). môj syn má teraz druhý deň zvýšenú a teplotu (37,4), je malátny a bolí ho krk, nahmatali sme pozväčšované uzliny po boku krku, nie pod čelusťou, na dotyk bolestivé. oči má akoby opuchnuté. vyzeralo by to na inf. mononukl., ale on ju už prekonal a má EBV v krvi pozit. z minulosti. na nič iné sa nestažuje. necíti sa dobre a len leží. čo to môže byť? nemali vaše deti niečo podobné?

januschka10
13. júl 2011

Ahojte, je este niekto na tomto fore?

marcy30
29. jún 2012

Ahojte, je tu este niekto? Aj my mame na krku centimetrovu uzlinku, ked maly otoci hlavu je to aj vidiet, boli sme na krv aj na sono, je to pozapalove, ale aj tak ked to vidim, je mi z toho akosi divno....zmizlo to vasim detickam? Za ako dlho? Popripade, nebrali ste nejake homeopatika na to?

januschka10
3. aug 2012

@marcy30 ahoj, moj maly ma taku asi 1cm uzlinku na jednej strane uz asi 3 roky. kym nerastie nemam sa stresovat. pred rokom mal mononukleozu a mal take uzlinky aj na druhej strane krku, asi 5 a boli vidiet, lekarka ich nahmatala este viac. uzliniek ma vela aj preto,ze je alergik. krv mal v poriadku, akurat mal pozitivnu prekonanu mononukleozu. tie uzlinky sa stiahli a vyskocia mu velike uzliny pri kazdej chorobe a vzdy som z toho na nervy. ta jedna uzlinka tam ale uz roky je a nemeni sa.

pikacu331
7. jan 2013

@slavomira Ahojte ja mam tiez dvoch synov a obaja to maju. maju uzlinky a tiez mi pediatricka hovori ze je to ok aj ked ja mam obrovsky strach s toho.

pikacu331
7. jan 2013

@marcy30 Aj my ich mame strsi syn ju ma uz asi 4 roky a mladsi ju ma neaky mesiac som s toho na prasky ale pediatricka mi povedala ze je to ok . Starsi mal len mononukleozu a to je v poriadku. Som s toho na prasky mam s tych uzlin strach.

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betina1984
8. jan 2013

Ahojky. Moja dcera starsia prekonala v auguste 2011 infekcnu mononukleozu, teraz vsimam, ze ma zvacsene uzliny. Je to nebezpecne? Ci lennasledok...

pikacu331
15. jan 2013

@reikina. Ahoj velmi pekne dakujem. A ak by si mi zohnala kontakt a kam chodi kedy do akych miest isla by som. Dakujem 😔

beruska9561
2. feb 2013

@pikacu331 moja dcéra má stále zväčšené uzliny + veľké krčné mandle. v decembri mala angínu, bola ale bez teplôt, ATB sme nemali, teraz v januári bola tiež chorá, bola to zrejme len chrípka, ktorá rýchlo odznela,ale opäť sa jej dosť výrazne zväčšili uzliny. na radu lekárky sme kúpili prírodný produkt Lymphomiosot a ja sa veľmi čudujem, lebo pomohol, tie uzliny, ktoré mala dcéra asi od októbra min. roka obrovské sa zmenšili dosť citeľne a tiež aj mandle nie sú také, ako boli predtým. škoda, že som tento prípravok neskúsila prv, než sme dali vybrať nosné mandle.

jajka78
3. feb 2013

@beruska9561 ahoj to vam dala prosim ta na predpis? a kvapky alebo tablety? to je tusim homeopatikum.maly ma teiz mandle ale atb nepotrebuje len nosna vraj na vybratie ale ja nechcem, okrem soplikov ziadne zdravot,probl.

beruska9561
3. feb 2013

@jajka78 nie je to viazané na lekársky predpis. sú aj kvapky aj tablety, treba sa popýtať v lekárni a objednať. my máme tabletky, ale naša malá zje všetko 🙂 . my sme mali podobný problém s nosnými mandľami, dcéra mala iba soplíky, vždy zelené, tiekli jej na litre 😖 žiadne teploty nemávala, ani kašel a pod. , no napriek tomu museli ísť mandle von, lebo mala opakovane bacil v nosíku rezistentný na bežné typy ATB, takmer každý mesiac jej ho tam našli, potom prestala dobre počuť, v uchu mala nahromadenú tekutinu, takže sme museli absolvovať aj drenáž ucha.

jajka78
4. feb 2013

@beruska9561 hej spytam sa, este pre info ako davkujete?diky

beruska9561
4. feb 2013

@jajka78 podľa dávkovacieho plánu, 3x denne 3 tablety, neskôr sa po zmiernení príznakov doba intervalu podávania predlžuje, teraz dávam len ráno 3tabl.

jajka78
5. feb 2013

@beruska9561 dnes som kupila 30ml kvapky ale tam je pisane ze ne pre deti. je tam 96perc.etanol, tak neviem

beruska9561
5. feb 2013

@jajka78 hmmm..no my mame tabletky a tam etanol nie je

pikacu331
11. feb 2013

@beruska9561 Dakujem za radu zajtra uz utekam do lekarne a vyskusam aj ja.

lindarty
14. feb 2013

ahojte, my sa tiez trapime s uzlinami, uz od leta minuleho roku. najprv som mu masla jednu na zahlavi, dnes ich ma uz niekolko na krku, v inguinach, este aj na hlavicke ☹ pobehali sme uz tiez kadejake vysetrenia: pediatricka mu robila rozbory, boli sme na internom, ORL, a na posledy uz aj u hematologicky. tiez prekonal cmv infekciu - ani nevieme kedy. tiez mi pediatricka hovorila ze ma viac takychto uzlinkovych deti. vsade mi len povedia, ze mame to sledovat a v pripade potreby kontrola 😢 a este hematologicka mi povedala ze uzliny do 1,5 cm su v norme a ze su uplne bezne po ockovani... uz som na prasky z toho, ked mi nikdo nepovie z coho vlastne ma tie uzlinky a preco stale pribudaju. keby aspon nepribudali 😢 mazali sme mu krk octanom, no nepomohlo. skusim teda este asi aj tie homeopaticke kvapky? uz som naozaj zufala z toho...

koly
3. mar 2013

Ahoj Linarty môj syn má 3 mesiace a tiež som má uzliny na krku a v inguinach robili mu odbery má vyššie lymfocity a potvrdili za zvýšené tytre protilátok na CMV a EBV. No v poslednej dobe je akýsi teplý a keď mu meriam teplotu tak zatial vyskočila na 37 stupnov. Som hotová keď pozerám na nete čo všetko to môže byť. Ešte sa mi k tomu aj potí. Už som hotova :(

lindarty
3. mar 2013

@koly ahoj, no a co dalej? idu aj nejake testy robit, ze z coho to ma? a o tej teplote si dr hovorila?

tonjadabik2
4. mar 2013

Ahojte. tak aj nas maly dostal uzlinky.ma 2,5 roka.je to take no..je tazky ekzematik,alergik a astmatik.nasla som mu uzlinky pod pazuskou jednu velku a jednu malu,potom som mu nasla dalsie v slabinach tiez velke.v jeden den sa to proste zjavilo vsetky naraz..teraz sme sli k doktorke a ta ich nasla viac.tak nas poslala do nemocky.urobili nam sono vsetkych buliek uzliniek co nasli.na druhy den mu brali krv az mi da sa povedat odpadol bol cely biely aj pery a ze mu je zle mi povedal po odobrati 3 ampuliek krvi.na buduci tyzden mame ist na dalsie sono bruska a potom po krvne vysledky.. neviem bojim sa velmi ake budu vysledky..pride sa naneho pozriet az doktorka z Bratislavy. Preco??? lebo kvoli tazkemu ekzemu nas maly nieje zaockovany od 3 mesiacov.je tazky pripad a vsetko co dostane choroby a tak..tak vraj vsetko je z ekzemu.raz bol prechladeny a dostal obojstranny zapal pluc a to som s nim bola doma a nechodili sme vtedy ani vonku. povedali mi ze je to z ekzemu ze to vbilo do pluc..teraz tie uzlinky a bojim sa co bude..ake budu vysledky krvi. moja otazka znie: Ma niektora z mamičiek tiez nazaockovane dietatko s uzlinkami??? viete mi neako poradit pomoct mozno aj psychicky neviem co z toho moze dostat alebo ci mu nieco hrozi ked nieje zaockovany??? prosim odpiste. Dakujem

kattikina
25. mar 2013

Mi sme ich dostali po zaockovani a prekonani chlamydii priblizne v 10 mesiacocj.teraz mame 2 roky boli sme na krvnom obraze vsetko ok. Ked mal asi rok boli sme na sone tiez ok ze mame len sledovat ked je teplejsie sa to zmemsi ked chladnejsie sa to zvacsi. A teraz som mu nasla ma krku inak sme mali v slabinach a na hlavicke ale jeho to neboli.co na to davate uz som na nervy preco sa to tvori

sisiska
1. aug 2013

mamicky, tato tema je sice dost stara, ale oprasim ju...su tu aj ine mamicky, ktorych deticky maju zvacsene uzlinky? my sme dnes boli na sono krku a dcerke tam dr. nasla pomerne dost zvacsenych uzliniek, dokonca az 11 mm...myslite si, ze je to v poriadku? vraj su to reaktivne uzlinky a dr. by to neriesila, ale mne to aj tak neda pokoj....mali ste nieco podobne aj vy? hlavne ma strasi ta velkost, lebo cca 1 cm sa mi zda uz celkom dost podla toho, co som citala....budem vdacna, ak sa ozvete so svojimi skusenostami alebo informaciami