Vadí ak malá došlapuje na špičky?

dena14
20. jan 2009

ahojte neviem či už tu je takato nejaka stranka ale zatial som nič nenasla. chcela by som sa spytat ci neviete niektora ci vadi ked ,malinku nechavame skakat a ona nedoslapuje na cele nohy ale len na spicky.ci to moc vadi 😢

janina77
20. jan 2009

dena, kazde dieta vo veku 6 mesicov skace na nozickach, ked ho drzis pod pazuskami. A takmer kazde ide do spiciek. Prave preto sa to v tomto veku ma robit co najmenej, nedavat dietatko do chodaka, aby si u neho nepodporovala tento nespravny navyk. Vydrz par tyzdnov, sama sa postavi, zacne preslapovat popri nabytku a po spickovani nebude ani naznak. Ale teraz ju v tom nepodporuj 🙂.

jarka007
20. jan 2009

Nas na kurze ucili prave opak 😒 . Aby deti citili tlak na nohy, aby si ich uvedomovali, mali sme ich chytit pod pazuchy a davat im pocitit zem. Samozrejme nie tak, aby sa sami postavili, to ani nevedia. Praveze v tomto veku idu len na spicky.

kvetina05
22. jan 2009

dena, ja neviem, či to je v poriadku, ale myslím si že tvoja malinká ked špičkuje tak sa zoznamuje s nožičkami, a ked bude staršia tak bude došlapovať na celé nožičky,. Naša malá má len dva a pol mesiaca, tak neviem či to bude robiť aj ona. Uvidíme. Ved zbehni doktorke, a spýtaj sa jej na jej názor... Pa

miriamkac
22. jan 2009

dena 14 Kazde dieta ma svoj rytmus vyvinu a niecim takym ako stavat 6 mesacne babo na nozicky nic neurychlis, take dieta este nema fyziologicke predpoklady na to aby stalo, nebodaj chodilo.
jarka007 chytit pod pazuchy a davat pocitit zem....to sa da spravit 2-3x za den pri hre, prebalovani, ale nie ako "podme chodit"...."jeeeek ona chodi"...
takze ja by som to nechala na babo, raz sa ti postavi a potom budes rada, ked si konecne sadne.... 😀 😀 😀

jarka007
23. jan 2009

miriam myslim, ze sme sa zle pochopili 😉 , nehovorila som o chodeni ani o urychlovani. Ano, moze sa to robit napr. pri prebalovani, suhlasim. Ty drzis dieta celou vahou a zeme sa dotykaju v podstate len spicky nie celym chodidlom.

lucustek
24. jan 2009

no neviem ako vase deticky ale moj Danko nevydrzi sediet ani minutu a stale sa chce dvihnut a chodit ked sedi na posteli tak sa smyka s ritkou a mrnci si ze chce ist dole tak s nim musime chodit po byte tak ze ho drzime pod pazuchy a on aby chodil no stale doslapuje na spicky. Aj ked ho drzime na rukach tak uteka s nozickami dopredu a place a chce ist na zem behat. V rodine este nebolo take babatko,ktore by doslapovalo na spicky. Ale on je aj hyperaktivny to mame potvrdene od doktorky z neurologie, tak neviem ci to moze byt tym ze chce vsetko urychlit.

miriamkac
24. jan 2009

jarka...presne taak som to myslela 😉 ....
lucustek....skus ist s nim na zem, tak, ze budes "v jeho vyske" a co najviac aktivit na zemi. T.j. aj lahnut zarovno nim....nech sa na zemi predvadza, plazit, lozit....aby mu spevneli svaly, ked bude dost pevny, postavi sa aj sam. To rychlo zistis 😉 . Nie kazde dieta lozi, takze moze ist rovno na nohy, ale musi to spravit sam. Take to chodenie pod pazuchy by som odmedzila pokial sa da na minimum. 😉 ....vela zdaru...

lucustek
24. jan 2009

miriamkac ... dakujem za radu ale uz som to skusala lahnut si s nim na zem na deku a hrat sa s nim tak ze vezmem do ruky ja hracky a hram sa s nimi alebo mu citam knizku. na tom sme sa spolu pobavili a maly sa vela nasmial. lozit uz skoro vie t.j. z lehu na brusku sa zdvihne na styri ale nevie sa pohnut dopredu na styroch, hybe sa len tak ze sa opiera o lakte, ale snazi sa 😀 no a ked si sadne tak uz rovno len stat by chcel.no ja ho necham trosku sa ,,vybehat'' a potom ho dam opat lahnut na brusko... dufam ze tie jeho spicky sa zmenia na doslapovanie na cele paty. len musi prist ten spravny cas 😉

lucia123
16. feb 2009

Nas poslala MUDr. Smetanova na ortopediu, prave koli "spickovaniu". Cely vystraseny, ze dieta je pomaly postihnute sme v ten den leteli na sukromnu, nou doporucenu ortopediu, zaplatili 500,-SK este nas objednali "na kontrolu" kde sme ani nesli. Potom sme boli este u statnej a ta nam povedala ze vsetko je v poriadku. Viete si predstavit ten sres aky sme zazili tych par hodin?

Neskor sme sa vsak dozvedeli, ze to posiela kazdu druhu mamicku, lebo dohadzuje sukr. ortop. pacientov. Samozrejme, ked kazdy zaplati 500,-Sk,tak je to celkom slusny obchod.

uz by som v zivote nesla, nasa mala pekne chodi, skor beha 🙂 MUDr. sme zmenili. a nie len koli tomu.
Takze tak so spickovanim.

vrtulka27
18. júl 2011

Babule maly ma 11 mesiacov ...este nechodi sam ked ide popri nabytku ide pekne po celej nozicke sem tam spicka....ale ako nahle ho chytim za rucicky a ideme tak stale spickuje.........????co s tym? 😒