Vaše skúsenosti s Holtovou masťou

denka1
15. feb 2008

Ma niekto skusenosti s Holtovou mastou?Ako casto ju treba pouzivat?Nie je navykova,alebo pri castom pouzivani aj skodliva?Chcem ju davat malickej dcerke na tvar.Pocula som,ze je dobra.Nic jej nepomaha .Ma cervene vyrazky a suchu pokozku,az take suche supinky.Skusala som jej davat modru indulonu,ale nepomohla.Ma to len na tvaricke.Uz som zufala.Ak ma niekto njake rady a podobne skusenosti,tak mi poradte.Dakujem 🙂

maca793
16. feb 2008

nikdy viac, nemám s ňou dobré skúsenosti. strašne smrdí. ale to nič. ja som jej ju dala na vypareninu vraj že to pômože, to mi vraveli v lekárni, ale viac sa jej rozmokvala zaparenina.

livka299
16. feb 2008

Ja si pamatam ze moj brat sa s tym natieral roky, takze mne to uz aj vonia 😀 😀 😀 ale malemu ju nedavam lebo ho stipe

junovka
16. feb 2008

a co ze smrdi, hlavne ze pomoze.Timkine maste tiez strasne smrdeli a vydrzali sme to 😎 😎

lusil2005
16. feb 2008

aj mne to strasidelne smrdi 🙄
keby som jej to mala dat na nozicku - tak este mozno. ale na tvaricku k nosteku... 😖

masinka
16. feb 2008

ahojte
Nelka mala okolo jedneho mesiaca zrejme novorodenecke akne - pupaciky a cevenu pokozku, umyvali sme to repikom, holtov krem nam predpisala pediatricka ale tiez niektore maminy pisali ze to stipe, tak som to malej nechcela dat, po par tyzdnoch to preslo same. na obocku mala tiez tie chrasticky, tie sme natierali salicylovym olejom co nam tiez doktorka napisala a tiez ked mala take vo vlaskoch - pomohlo to po par dnoch - hodinku po natreti to pekne zmaklo a dala sa vacsina toho oskrabat a potom sa toho tvorilo stale menej a menej.
na suche telicko (a supinky) sme pouzivali infadolan - to je ako taka vazelina, maju to v lekarni a stoji to cca 30 sk, nema to ziadne aromy a pekne to premasti kozicku
nelinka mavala pod bradou a na brade take cervene skvrny zrejme zo sliniek, nechcelo to zmiznut asi dva mesiace - skusali sme na to sudocrem aj holtov....raz sa nejakym nedopatrenim dostala k holtovmu kremu a trochu z neho ochutnala...do druheho dna bol ten flak prec (samozrejme sme sa hned pytali pediatricky ci sa nemoze otravit )

jeny
17. feb 2008

Nasej malej mi dr kazala tie vyrazky potriet sudokremom a naozaj to zmizlo po par natretiach,obcas sa to vrati ale zas natrem a je pokoj 🙂

denka1
autor
17. feb 2008

No tak my natierame rano a vecer uz trti den Holtovkou a mozem povedat,ze zabera.Som rada,taka je krasna 🙂 .Dufam,ze to bude postupne prechadzat a co sa tyka smradu,tak som si na to zvykla 😖 Uz mi ani nesmrdi.A ked si malu berie na ruky manzel,tak jej hovori,ze :pod ku mne ty moj udenacik 😀

rinuska
17. feb 2008

Denka1 , to sa teším 😀 Ja som sa tiež zdráhala kvôli smradu ,ale malému to nevadilo a pomohlo 😀

lusil2005
17. feb 2008

denka to fakt???? tak gratulujeeeeem!!!! zeby som ju aj ja vyskusala? 😒

denka1
autor
17. feb 2008

Dakujeme.Skuste to,ved za to nic nedate.Ten smrad sa da vydrzat.Nie je to az take hrozne.Skuste tak tyzden mast pouzivat a ked nezaberie,tak ju jednoducho prestante pouzivat.Na letaku nie je napisane, ze be by bola njak skodliva.Myslim si podla prispevkov,ze by sa nemala asi davat na mokvave miesta,asi by bolo dobre tie miesta najprv vysusit, bud pudrom a potom dat Holtovu mast,alebo vysusit repikom.Teraz neviem, ci repik vysusuje alebo harmancek.Treba skusit. Nie som toho nazoru,ze to treba nechat tak a to sa samo zahoji.Ja to nevydrzim ☹ stale chcem malinkej pomoct,lebo si myslim,ze ju to mozno aj bolka a preto je aj sem-tam podrazdena.Ale teraz pekne spinka 😉 tak som rada.

lusil2005
17. feb 2008

hmmm nam stale mokvaju loziska na lytkach ☹ asi preto ze tie si stale sucha a skriabe. a hned jak si presucha kozu zacne to mokvat. dam jej na to hypermanganove obklady, zapudrujem maizenou (homeopaticka poradila), ono to prejde a do 24 hodin si to zas rozsucha... 😖

rinuska
17. feb 2008

lusil , my zatiaľ o.k - ani stopa 😀

lusil2005
17. feb 2008

rinuska super! ja rozmyslam ze zacnem drzat nemliecnu dietu. doteraz som si stale vravela ze to tak urcite nieje, ze na mlieko alergicka nieje. ale - uz druhy krat som jej skusila dat mliecnu kasicku, a prave som doprezliekala seba, ju a poutierala vsetko co ovrackala. ☹

goja
17. feb 2008

ahojte kocky, viem, ze tato tema je o holtovke, ale skusala ste niektora od A-dermy zinkovu mast Dermalibour (modra rada pre babatka) je k tomu aj dezinfekcna hojiva tycinka. Trosku drahsie, ale myslim, ze vysledky stoja zato a nemusite mat dilemu, ci ju smiete pouzivat pre svoje mimi alebo nie... 😉

rinuska
17. feb 2008

lusil , tak skús , možno, že odmieta mliečko , daj vedieť 🙂

tynushqa
7. apr 2009

Ahojte, chcem sa opytat ci mozem tuto mast dat malej okolo pustinky, lebo to ma hrozne vyhadzane a nevieme sa toho zbavit, take cervene pupaciky ako potnicky to vyzera a ma to aj okolo ociek.
Dakujem

tonita
7. apr 2009

tynuska ja som to malemu davala na tvar ked uz nepomahalo nic- bola to super mast len potom Dr. povedala, ze ked nejako extra nepotrebuje tak to radsej na tvaricku nemam davat.

altea
7. apr 2009

tynushga 😲
ak sa jedná o potničky na to je dobrá Pasta Zinci oxydati 🙂 a nie Holtov crem,ktorý je na lišaje,ekzémy.

jaja0110
7. apr 2009

My mame pod chvilou lisajove exemy, take flaky cervene vacsinou na hrudniku a chrbatiku a vyskusali sme uz strasne vela "osvedcenych" kremov, ale Holtova mast bolo jedine co nam nakoniec zabralo... 🙂 aj teraz uz mazeme asi tyzden a flaky takmer nevidno, len po vacsine ako prestaneme mazat tak sa zas "vratia"...a neviem ci s tou mastou mozem mazat non stop...ale na lisaje naozja nema chybu... 😉

danu
18. jan 2010

beejay • Dnes o 06:10 Ahojte vsetci, je tu okolo toho vela pisane, ale akosi som nenasiel konkretnu odpoved. Nas maly ma atopicky ekzem. Zacalo sa mu to na tvaricke a teraz to ma uz aj na rucickach. Chcem sa opytat, ci sa moze pouzivat Holtov krem aj na troj mesacne babo? Chceme ho totiz vyskusat. Diky za odpoved...

mirka907 • 1d • Dnes o 07:01
Beejay...ja som malej dala Holtov krem ked mala 7 tyzdnov a pekne zabral..U mna sa vsak jednalo o novorodenecky vysyp. V kazdom pripade vyskusaj a uvidis. Skus ale najprv iba na malu cast tela, ak by nahodou nan maly mal reakciu....

icejane • 2d • Dnes o 08:45 beejay tema o holtovom kreme tu uz niekde je...mi sme tiez davali na atop.ekzem a tiez nam pomahal

denduska
18. jan 2010

no my sme ho tiez pouzivali a skor sa to zhorsilo nez zlepsilo. jedina mast ktoru toleruje a zaroven pomaha je Atoderm pp antirecidive... aj po Lipobase sa mi pod rukami vysypala 😒

mrka2
18. jan 2010

nasa bambula mala suche cielko,tak nam MuDr. odporucila ten Holtov krem,no ale malej tie supinky len zozltli a boli vidiet este viac a vobec to nepomohlo. no neviem,natrela som jej to potom Nieveu baby na velmi suchu pokozku a hned na druhy den bola kocka + to este aj pekne vonalo. 🙂 mozno som nemala,ale pomohlo. a ten Holtov nemozem ani citit. je to strasny zapach. 😒

katerin11
28. feb 2010

som v 3 tyzdni tehotenstva, chcem sa spytat ci je bezpecne pouzivat holtovu mast, kedze mam atopicky ekzem.neposkodi to plodu?

gabika17042010
29. dec 2010

Ahojte, chcem sa s vami poradit, moja 3,5 mesacna dcerka ma mokvajuce zlte chrasticky za uskom, a aj na hlavicke tie zlte fliacky, ktore sa potom supu. Davam jej na to Bepanthen, ale pomoze len na chvilu. Myslite, ze mam davat Holtovu mast? Zaberie? Dik..

denduska
29. dec 2010

@gabika17042010 skus nieco s obsahom kys.mliecnej radsej, mozes opytat aj pediatricku nech ti napise krem ktory ti urobia v lekarni...je tu tema seboroicka dermatitida, su tam aj dalsie tipy 😉

matula1981
29. dec 2010

@gabika17042010 ahoj my sme pouzivali salycilovu mast, ktoru nam predpisala Dr. a do tyzdna nam to zmizlo z hlavicky

macik27
29. dec 2010

@gabika17042010 určite nie holtovu masť na hlavičku...tie fliačky sme mali aj my až také velké mapy ...ja som to len po kúpkaní vyčesavala a potom dobre premastila olejčekom teraz má len sem tam nejakú šupinku ale snažim sa jej to preventívne premastiť

mirka907
29. dec 2010

@gabika17042010 my sme na zlte fliaciky na hlave pouzivali olivovy olej...ten sme votreli a potom vycesali....neskor ked bola mala vacsia (7-8 mesiacov) som vlasky len klasicky umyvala (bez oleja) a potom ucesala a zislo to samo....
A k holtovmu kremu...ten u nas na tvaricke, suchych miestach na tele a podobne zabera v priebehu par hodin, takze parada. Skusali sme aj excipial , modru indulonu a katastrofa.. Na excipial mala Vikinka silnu reakciu a vyzerala ako popalena, taka bola cervena. Holtov nam zabera na vsetky kozne prejavy....dokonca aj pri zubkoch stiahne vyrazky, ktore vzniknu slintanim malej...ale straaaaaaaasne smrdi....

halime
13. jún 2011

Kocky existuje podobna mast holtovej masti aj v anglicku???

modrofuzik11
20. okt 2013

nuz nam holtov krem ani neuskodil ani nepomohol. podla mna je vhodny pri "lahkych diagnozach".