Vaše skúsenosti s Holtovou masťou

denka1
15. feb 2008

Ma niekto skusenosti s Holtovou mastou?Ako casto ju treba pouzivat?Nie je navykova,alebo pri castom pouzivani aj skodliva?Chcem ju davat malickej dcerke na tvar.Pocula som,ze je dobra.Nic jej nepomaha .Ma cervene vyrazky a suchu pokozku,az take suche supinky.Skusala som jej davat modru indulonu,ale nepomohla.Ma to len na tvaricke.Uz som zufala.Ak ma niekto njake rady a podobne skusenosti,tak mi poradte.Dakujem 🙂

junovka
15. feb 2008

Ste doma niekto alergik?Moja Timeika to mala, a nakoniec z toho vyslo, ze atop.ekzem.Aj mojej kamosky syn ma taku tvaricku a liecia sa na atop.ekzem. 😉

rinuska
15. feb 2008

My sme mali na tvári mierny ekzém , okolo vlasovej hranice a ušiek , aj na uškách a po prvom natretí holtovou masťou to zmizlo zo dňa na deň.Neskôr sa ešte zopar ekz. miest ukázalo , ale už nebola holt. masť taká účinná. Okolo ústočiek mal malý mokvavý ekzém - ten sa po masti hojil , aj zkľudňoval,ale nestihol sa zahojiť celkom, lebo malý si na to stále slintal .Pred dvoma dňami sme to natreli hormonálnou masťou a je to preč 😲 Dokonca aj tie suché miesta okolo ušiek zmizli a to som ich horm. masťou nemastila.
Inak Holt je neškodná a neviem o tom, že by bola návyková. Len smrdí. 😀

veverica
15. feb 2008

no my sme holtovku davali ked mal tiez take cervene a suche fliacky na tvaricke. Natierala som 2x denne a preslo to.
Dnes som bola akurat na koznom a mame podozrenie na nejaky ekzem ci alergiu tak nam dali krem s kys. mliecnou na premastenie.
denka skus nejaky tyzden tu holtovku a ked nezaberie tak sa pytaj na kozne

rinuska
15. feb 2008

rozhodne jej sama nadávaj hormonálnu masť - musíš sa poradiť s doki

junovka
15. feb 2008

tak skus tu Holtovku, ale len tu, a ked do tyzdna neprejde, tak ako pisala veverica, tak chod na kozne. 😉

Rinuska, a uz ste boli na alergo?

rinuska
15. feb 2008

junovka , neboli - mal to len na tvári a v malom rozsahu , doki nás ani neposielala na kožné . Dúfam, že sa mu to nevráti.Inak detské ekzémy sú staré ako ľudstvo samé a niekedy sa zbytočne stresujeme. Samozrejme , rozsiahle atop ekzémy nie sú nič príjemné. ☹

junovka
15. feb 2008

Drzim ti palce, aby si mala pravdu. 😉 Moja Timka mala atopak, ...je to prvy priznak alergie.Ja som to nevedela, az pokial sme neprisli vo veku 3 rokoch naposlednu chvilu na alergo, a este som dostala spucovanie, ze kde som bola doteraz.Samozrejme atopak sa medzitym vytratil a nabehla alergia.Tot som chcela len napisat. 😉

rinuska
15. feb 2008

Viem , že atopie sa spájajú s alergiami , ale nemyslím , že Jakubko patrí do kategórie atopic.Aspoň zatiaľ. A 90% ekzémov u detí zmizne samovoľne do školského veku , ale niektoré sú bohužiaľ predzvesťou alergií a astiem.Na čo je alergická Timka a ako sa u vás prejavoval atopak.

lusil2005
15. feb 2008

ked mne to "do skolskeho veku" znie neskutocne daleko a dlho ☹

junovka
15. feb 2008

Vyrazkami, najma na tvaricke, suchou svrbiacou koze, dakde aj so supinkami.Alergicka bola na krav,mlieko, tu uz nie je 😵 😵 , roztoce, pele, travy...Odkedy jej vybrali nos.mandle, tak aj alergeny dajak pominuly a atopak sa stratil ked sme boli pri mori 😉

lusil2005
15. feb 2008

junovka kolko mala malicka ked ste boli pri mori? a kde ste boli? a kupala si ju normalka v mori? ako casto? 😕
sry za kanonadu otazok ale ja mam more ako taky svetly bod - dufam ze aj nam pomoze 🙂

junovka
15. feb 2008

Timka mala 4 roky, boli sme v Bulharsku, bola tam cierna piesocnata plaz, ktora obsahovala vela zeleza, to stredisko bolo pre Bulharov ako kupele, chodili sa tam liecit na koz.choroby...asi tym pieskom., samozrejme, ze som ju kupala v mori 😀 😀 cely pobyt bola v mori, nevedela som ju odtial vytiahnut 😝 😝 A chces ist terz v lete?Lebo to ta obdivujem s takym malym babom 😕 , aj koli tomu ta obdivujem, nakolko deti do 3 rokoch by sa nemali vystavovat hor.slnku 😉 😒

rinuska
15. feb 2008

vidíš lusil, pri mori to zmizne. Aj my chcema ísť v júni k moru a malý má teraz len 5 mes.-vytavovať slnku ho nebudeme 😉 len trošku 😀

rinuska
15. feb 2008

lusil, d90% z tých ekzémov "do školského veku" zmizne do jedného roka.
Okolo mňa sú samé mamky , ktorých deti majú líčka suché a červené ako Marfuška a vôbec nie sú znepokojené.Nečítajú , nezaujímajú sa a sú spokojné. A ono im to 100% zmizne. S kým sa rozprávam, tak dieťa malo ekzém , ktorý do roka zmizol 😀

junovka
15. feb 2008

....tak to su stastne maminy 😀 😀 🙂 😉

junovka
15. feb 2008

Rinuska, chcela som sa ta opytat, ci tvoj starsi syn mal tiez ekzem, alebo nie?Lebo musim poklopat/klop-klop/Nelinka je cista 😉 🙂

rinuska
15. feb 2008

junovka ani fliačik , mal od narodenia krásnu čistú pokožku , preto som teraz rozhodená z každej vyrážky 😒

lusil2005
15. feb 2008

junovka no chceme ist v juni. ked este nieje tak teplo. ideme do chorvatska cize to nieje az tak daleko. hned hore na krk. necelych 600 km. pocestujeme v noci takze dufam ze to mala prespinka. a jasne ze na priamom slnku s nou nebudem. akurat poclapkat vo vode a sup do tiena. a aj tam bude stale natierana a v klobuciku a tricku. a od tej jedenastej do tretej vonku ani nebudeme. nebude to az tak uplne "dovolenka", skor by som to nazvala liecenim 😀 moc si to neuzijeme, ale hlavne nech to malej pomoze...

lusil2005
15. feb 2008

rinus kiezby... ale dovtedy budem tomu aby to zmizlo pomahat ako sa len da...

rinuska
15. feb 2008

My to plánujeme rovnako Lusil, akurát , že my ideme do Zadaru 😀

lusil2005
15. feb 2008

rinuska no snad sa nam to obidvom podari 😵

sivocka
15. feb 2008

maminy ahojte, aj moj 7 tyzdnovy syn ma taku tvaricku ako popisovala Denka1. V lekarni mi na to odporucali Holtovu mast, aj som si ju kupila ale som ju nepouzila, lebo je na nej napisdane ze sa nesmie pouzivat na liecbu koze dojciat. Preto sa chcem uistit, pouzivali ste ju aj pri takych malickych detickach? Neublizi im to? Dakujem

junovka
15. feb 2008

Sivocka, ja som za to, aby to prvykrat videla dokina-koziarka 😉 , aby si nahodou nezrobila vacsie zlo 😉

lusil2005
15. feb 2008

ja som ju tiez uz mala kupenu, na radu veeela mamiciek, ale potom som si precitala ze pre dojcata to nieje tak som to hned zatrhla. tiez mam dilemu ci to skusit alebo nie...

livka299
15. feb 2008

Sivocka, podla mna je to skoro, ja som ju malemu natierala asi ked mal rok a strasne pritom plackal, lebo holtova je taka akoby mentolova na suchej kozi stipe....

junovka
15. feb 2008

baby nepokusajte certa! 😀 😀 😀

livka299
15. feb 2008

Mne koziar kazal malemu natierat zo sudocremom ale sem tam mu natrem aj klasickym kremikom od BUBCHEN

lusil2005
15. feb 2008

jj. inac baby - mne homeopaticka poradila natierat to mojim materskym mlieckom.
tak som zacala pri kazdom kojeni odstriekavat na kus gazy a potierat jej licka (tie mala vzdy najhorsie). dovtedy jej to nikdy z licok nezmizlo. len ked som dala kortikoidy... a s tym mliekom zrazu ano! odvtedy som jej uz ani raz nedala kortikoidy. vzdy jej to potieram mlieckom a ono to do tyzdna zmizne. zozaciatku som z toho mala dost dilemu, ci ano alebo nie... bala som sa ci jej to neuskodi. ale nastastie v kombinacii s ichtiolovou mastickou jej to super pomaha!

junovka
15. feb 2008

livka, tvoj ma tiez ekzem?

rinuska
15. feb 2008

Tak to som z toho blázon. Myslela som, že holt je absolutne neškodná , lekárnička dokonca povedala , že jedine holt je preňho bezpečný . Nepobadala som, že by malého po nej niečo štípalo , mala som len obavy , či mu to nebude smrdieť a dlho somto nechcela natrieť , natierala som tekutým púdrom s ichtyolom(aj to trošku pomáhalo)Mala som lem pocit, že čím viac som natietala , tým menej bola účinná .
A k tomu mat. mliečku. Nám práve po ňom ten mokvavý ekzém na tvári naboptnal , začervenal. Po každom kojení to mal rozdráždené aaž až ☹
Na každý ekzém asi zaberie niečo iné. Ja si teraz malého chodím každú chvíľu obzerať , aký je pekný bez tých červených fľakov okolo úst 😅
Inak , existujú aj teórie , že s ekzémom netreba bojovať(nejaká ezoterická záležiosť) , treba ho prijať a on zmizne.Prijímajte ho , keď sa dieťa celú noc škriabe a plače ☹