Vbočené palčeky na nožičkách a zrastené stavce na druhom prste. Vytratí sa to?

tamia
14. aug 2008

Ahoj,
namáte niektorá podobný problém s drobcom? Moja malá má vbočené palčeky na nohách. Je to vplyvom (myslím si to ja) toho, že druhý prst na oboch nohách nezaradí medzi ostatné ale má ho hore a vraj má zrastený stavec zato ho má hore nad prštekmi.
A ešte jedna otázka, malá začala chodiť cca3 meciace chodí a palčeky na nohách stále krčí a kriví do vnútra, ona sa vlastne tým pridržiava a brzdí aby nespadla. Bojím sa, aby jej tak tie pršteky nezostali. Nemali náhodou vaše deti podobný zvyk, vytratilo sa to?
Akákoľvek rada nad zlato.....!
Ďakujem!

tamia
autor
15. aug 2008

nikto nemá ani len trochu podobný problém alebo v okolí...? Všetky deti pekne šlapú na nôžky bez toho aby pri tom krivili palčeky na nohách...?

kili
15. aug 2008

tamia, Samko sa tiež "pridržiava", ale ešte nechodí, tak neviem, či to bude pretrvávať.
a Adamkovi sa zas stále nezmestia všetky prsty na nohu 😀

tamia
autor
15. aug 2008

kili,
to ako vyzerá, že sa nezmestia..... 😉

samkovi to vyzerá tak podobne ako som to opísala...? Pýtala si sa na to lekárky?

bibula
15. aug 2008

no ja si to neviem dobre predstavit...
inac ondricek,ked je bosi,obcas zakopne o vlastny palec,lebo ho ma poriadne vacsi ako ostatne prsteky a "druhy prstek" a prostredny prstek ma zrastene po druhy clanok,ale to ma dedicna,aj ja to mam a zopar ludi v rodine tiez.nevadi nam to 😀

tamia
autor
15. aug 2008

bibula,
a tie zrastené pršteky má položené vedla seba? Lebo moja malá má jeden stalé uložený nad ostatnými prštekmi...

bibula
15. aug 2008

hej vedla seba...
ak to ma mala nad ,asi by si jej tam mala davat nejaky delic rozsirovac,napr.tamponik,alebo nieco take. 😖

tamia
autor
16. aug 2008

bibula,
ved práve, určite musí existovať nejaká ortopedická pomôcka.... ale náš otropéd, boli sme u neho 1x nám odporučil aby som jej to masírovala, čo sa mi moc nezdá a na kontorlu máme íst až v 1/2009. Tak skúšam pátrať inde, lebo to jeho odporúčanie,.... no skratka nie som s tým spokojná.... o pol roka nám povie, že to treba operovať lebo je neskoro.... ☹