Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

anlu
15. feb 2011

@rancuzkaf ak nemas cas scanovat, skusim otravovat manzela ci mi to neoscanuje 😉

anlu
15. feb 2011

moze sa pit Lapacho pocas dojcenia?

zojec
15. feb 2011

@anlu no hadam predavkovat sa neda.. ci ho pijete na hektolitre 😀 😀 zas vsetko s mierou.. ale ked si da denne 2 deci, tak hadam predavkovanie nehrozi.. to tak asi zodpoveda hrsti orechov 😉
ja inak robievam tento mrkvac:
0,5 h (hrnček) hnedého cukru** 1 vanilinovy cukor, 2 vajíčka** 3/4 h oleja** 2h špaldovej celozrnnej múky, alebo obycajnej spaldovej** 2 čaj.lyž- soda bikarbona** 2 čaj.lyž. prášku do pečiva** 1/4 č.lyž. soli** 1 č.lyž. škorice** 4h strúhanej mrkvy(ja dávam takých 5 väčších mrkiev)** 3/4 h nasekaných vlašských orechov***alebo ake mam 😉 v originalnom recepte je 1,5 hrnceka cukru a 4 vajicka.. som to trosku zredukovala 😀 ale je vynikajuci 🙂 taky stavnaty..

zojec
15. feb 2011

@anlu lapaco asi velmi nie...

anlu
15. feb 2011

@zojec no preto sa pytam lebo pred vcerom Oli vypila asi 400 ml orechoveho mlieka a este k tomu moje ale to asi mala taky dobry den 😀 inak tak okolo 200 vypije za cely den, to by malo byt akurat ze? Ja len ci jej to mam nejako strazit aby nevypila viac... Ten kolac vyzera fajneeee. Ja som mrkvovy prvy krat robila teraz ale podla Bukovskeho. Najlepsi bol na druhy den. A mala som malo mrkvy tak som dala aj torchu jablka.
Lapacho je vlastne na detoxikaciu organizmu, tak si ho radsej necham na neskor 🙂

oscarka3
15. feb 2011

@anlu , nedá sa predávkovať. to by sa potom dalo každým 😉 .ale ak má niekto alergiu na orechy, tak bude mať problém aj pri malom množstve.

divoska
15. feb 2011

ahojte po vikende. som lietala krizom krazom po svete a okrem toho som sa stihla asi priotravit alebo presojovat 😀 sa budete rehotat sa mi darilo no. som robila ten psenovy nakyp co je recept ze 3 hrnceky sojoveho mlieka 2 vody, a kedze psena malo a tekutiny vela tak som tu stresovala a nakoniec som to zahustila ryzovou mukou, a troskou normalnej a spaldovej krupice 😀 povodne som tu zufala ze to budem moct vyliat. vysledok ale prudko jedly.
sojove jogurty uz inak robit nebudem, po par hodinach vyzerali ze sa podaria ale ked som ich nechala dlhsie spolu s normalnymi, tak sa oddelilo prilis vela tej vody a cele sa to zgrclo, no vyzeralo to nechutne. tak neviem ci bol problem ze som ich nechala robit prilis dlho ako mliekove, alebo neviem. kazdopadne hrdinka, reku sak zlejem tu vodu a ten zvysok sa hadam bude dat jest. tak mozno aj z toho mi bolo zle. alebo som tiez schytala nejaky virus. ale zas az taka tragedia to nebola, len som behala a citila som sa slaba jak mucha.
@jaron drzim palce prednasajucemu ;) @havino za recept dik. a amaranthovu teda skusim prisypavat do toho co budem robit dik za upozornenie. ble kasami som nechcela urazit ich uzivatelov, neboj, ja som si tiez svoje polotovary odjedla 🙂 ale ked vidim ten sortiment ze malinova, hentaka, tamtaka, silne pochybujem ze to co i len islo okolo ovocia. ved aj minule som sa dala nalakat v bille na zlavovy utorok a po dlhom case som kupila nejaky dzus, ze brusnicovy, malinovy a jahodovy. a v kazdom z nich je toho po com sa to vola nejakych 8%... 🙂 btw proti nomine nemam vobec nic ved ta sa predava v zdravych obchodoch, stale ju chcem kupit lebo o nej viem a furt sa k nej neviem dostat 🙂 ja som myslela tie nestle, sunarky a tak.
@zojec @oscarka3 mne ziadne neprisli sakra. zas preto ze som medzi poslednymi v abecede? one, minule mi dosli na nejake umele vyzivy. to teda fakt vyuzijem 😀

oscarka3
15. feb 2011

@divoska 😀
my keď kupujeme, tak len 100%, aj keď sú síce pasterizované, ale aspoň je to z ovocia 🙂 , dúfam

jaron
15. feb 2011

@divoska ten sójový jogurt, to je normálne, aj nám sa to tak oddelí, ale nie je to závada, my ho najskôr najemno rozmixujeme a potom dáme do pohárov a do chladničky, potom sa už nezvykne tak oddeliť, ale keby aj, tak ho stačí normálne zamiešať alebo rozmixovať.

divoska
15. feb 2011

@jaron a robite ho normalne v teple ako bezny jogurt nie? az potom do chladnicky

jaron
15. feb 2011

@divoska robíme ho v pekárničke s programom na jogurty, je tam zrejme primeraná teplota a čas tuším 3 alebo 4 hodiny, hotový je taký hustý, ale musíme ho kvôli tomu oddeleniu od vody rozmixovať, čím trochu zredne, asi ako bežný nízkotučný jogurt. Tiež záleží na druhu sój. mlieka a kultúre, najviac sa nám osvedčil jogirt danone s "bifido..." a Alfa Bio mlieko, ale ide to aj s inými viac menej, len treba s kúšať

a čítal som, že predávajú aj nejaké sušené baktérie priamo na výrobu sój. jogurtu, ale neviem, či to na SR dostať, alebo iba napr. v Rakúsku

anlu
15. feb 2011

@oscarka3 uf tak to som si vydychla, alergiu zatial nema aspon na tie co sme skusali nie 😀
@divoska to si robila v jogurtovaci?

anlu
15. feb 2011

uz aj ja mam kupony do DM 😀

zojec
15. feb 2011

@anlu ja som dnes s nimi nabehla do dm a nemali nic.. :( ze mozno vo stvrtok.. presne ako som predpokladala.. :( predavacka nemala ani sajnu kde ten kokosovy olej hladat.. tak vo stvrtok pojdem kuknut zas.. podla mna som bola prva co sa tam nan pytal 😀
@divoska ze by sojovy jogurt s tebou urobil to, co zvykne spravit s bruskom zive mlieko?? 😀 😀 😀 nestiham odpisat na IP :( :( :( ale polepsim sa.. a dakujeme za clanocek 😉

divoska
15. feb 2011

@anlu hej hej v jogurtovaci. pekaren mi aj tak odisla. @zojec ja ti netusim, mozno som sa presojovala po dlhorocnej soja abstinencii. vo stvrtok vecer som mala salat s tofu ktore bolo 2 dni po... 😀 nejak som nan zabudla a si vravim ze tomu nic nemoze byt. potom som mala na ranajky ten nepodareny jogurt s neviem cim uz asi nejakym keksom, na obed ten nakyp, potom ma vonku skoro odfuklo a k veceru uz mi zacalo byt divne. cize si vyber ze ci tofu, jogurt alebo vsetko alebo nic a uplne nieco ine 😀 ale inak mozno aj bolo pretoze dodnes mam zaludok este ako na vode. respektive nie zaludok uz jem hocico, ale v utrobach mi obcas este stale tak zblnka 🙂 pohoooo, sak ja tiez nic nestiham teraz mam dojem. na a sak sa tesim ze som sa dostala do tej vasej blogerkej elity 🙂 som nam aj chcela tu spravit reklamu ze viac pooddelujem tie knihy, a dopisem ze tu vegetariansku radi posunu ludia z tejto temy, ale po x pokusoch co mi to vzdy rozhasilo ten zvysok cislovania som to vzdala

anlu
15. feb 2011

@zojec hmmm no som zvedava ci u nas ho budu mat, mam 3 pokusy, lebo v centre je tolko DM ak ho budu mat a u vas nie tak ti mozem poslat postou 😉 chcem vymamit este jeden kupon od segry ona ho asi aj tak nebude kupovat 😝 som si povedala ze konecne normalne kupony 😀
@divoska skoda ze nemam aj ja jogurtovac, ten sojovy by som skusila... niekto mi raz vravel ze sa da robit aj v miskach tuperware (tie na kysnutie cesta) neviete o tom niekto nieco?

zojec
15. feb 2011

@anlu ja som raz nasla navod na jogurt v klasickych 7 dcl poharoch.. pockaj skusim vygooglit

zojec
15. feb 2011
anlu
15. feb 2011

@zojec sikovna si sikovna 😀 a myslis ze to bude fungovat aj zo sojoveho mlieka? ale jogurt budem musiet aj tak dat taky normalny, ze? no ked sa vyberiem do DM tak kupim aj mlieko a vyskusam 🙂

divoska
15. feb 2011

jo tak som kedysi robievala ale vadilo mi ze bol prilis tekuty a mazlavy,. ten z jogurtovaca ma predsalen hustejsiu konzistenciu. hej @anlu jogurt normalny, aj @jaron odporucal kdesi nazaciatku diskusie ;)

anlu
15. feb 2011

@divoska ja len trochu vyskusam urobit lebo sa bojim ze aj ta troska jogurtu bude vadit 😒 a to mozem rovno do tej misky supnut, nie?

divoska
16. feb 2011

@anlu asi som prispata ale nerozumiem na co sa pytas, do akej misky?

anlu
16. feb 2011

@divoska do tej tuperwarovej 🙂 co som pisala pred tym... ja len preto ze niekto v tom robi jogurt ale neviem ako

divoska
16. feb 2011

@anlu jaj to neviem s tou nemam skusenosti, v hrnci normalnom som robila, vo vyhriatej rure

zojec
16. feb 2011

@anlu podla mna je pri jogurte dolezite udrzat stale rovnaku teplotu, je jedno do coho to nalozis .. ale takto som neskusala.. my mame jogurtovac, ale priznam sa, som leniva ho robit, vzhladom k tomu, ze by som musela kupit dobre mlieko, v jogurtovaci je 6 -cca 3dcl poharikov a teda mame co robit aby sme to zjedli... lebo ja zas nie som extra jogurtova... ale ked bude b. vacsia, tak urcite budem robit jogurtiky 😉

anlu
16. feb 2011

@divoska @zojec dnes budem robit pokusy tak potom dam vediet vysledok 🙂 ale asi az zajtra lebo az poobede idem kupit mlieko, to musim do DM skocit

oscarka3
16. feb 2011

@zojec , u nás bol olej pri soliach do kúpeľa 🙂 , tak skús pozrieť tam

zojec
16. feb 2011

@oscarka3 jaaaaaaaaaj tak to preto isla zenska kukat ci nie je od pokladne k mydlam.. taaaaaaaake oci som ocila 😕 😕 😕 mozem to ja hladat medzi potravinami 😀 😀 😀

indy
16. feb 2011

ja som tiez nemohla ten kokosovy olej najst 😀 Kedysi v mensej predajni DM co som chodievala ho normalne mavali medzi potravinami, ale teraz chodim do novej DM a tam tiez mi ho predavacka priniesla niekde zo zadnych regalov, kde je len kozmetika. Ale aspon bola ochotna a vedela kde hladat 😀

anlu
16. feb 2011

@zojec @oscarka3 @indy oni to beru tak ze sa tym budeme natierat a do kupela davat 😀 ale ja som sa dnes bola pytat tak ze v pondelok budu mat, ta som zvedava ci naozaj

no jogurtik sa robi tak som zvedava co z toho bude zajtra...