Vegetariánske dieťa. Skúsenosti, postrehy

lucia123
14. mar 2008

Je tu niekto, kto vychovava vegetarianske dieta od narodenia? Rada by som popisala o skusenostiach, postrehoch, a zaujimavostiach. 😉

anlu
23. aug 2011

@marfuskaanjelik nemate teraz slniecko? ja som na slnku susila tie chlebiky ale v rure ked budes susit tak na 45 stupnov maximalne 😉

adriana7
23. aug 2011

@marfuskaanjelik , mne to bolo hneď divné, že ešte pred pôrodnicou aj stíhaš sušiť 😀

marfuskaanjelik
24. aug 2011

@anlu ale to vieš, že máme slniečko, len to v meste nemám kam vyložiť, nemáme balkón. Navyše teraz menia potrubia na celom sídlisku, tak si asi vieš predstaviť koľko je tu prachu. No a v byte mi to splesnivelo ☹
@adriana7 prečo by som nestíhala? 🙂 Už mám asi syndróm hniezdenia. Vlastne ho mám už posledný mesiac.

adriana7
24. aug 2011

@marfuskaanjelik , ja som ťa nechcela uraziť, asi som to posúdila podľa seba, ja už ku koncu som len fučala, ležala a bola som neschopná (tiež boli takéto horúčavy) 😒

anlu
24. aug 2011

@marfuskaanjelik to chapem... ja som pred tym tak tiez byvala uprostred velkej krizovatky bez balkona. To by mi tiez ostavala len rura alebo susicka. A ja som ani pri jednom tehu nemala syndrom hniezdenia... asi som zase cudna 😀 😀 😀

Viem ze je to mimo temu ale coskoro budem mat na predaj latkove plienky, keby niekto chcel kludne napiste IP 😉

marfuskaanjelik
25. aug 2011

@adriana7 joj,moja, vôbec si ma neurazila. Ja mám teraz také striedavé obdobia fučania a hniezdenia. Dnes napríklad fičím, teda fučím 😉

anlu
25. aug 2011

@oscarka3 uz som si kupila aj Cecko z DM tak som sa rozhodla ze budem tak brat ako si mi pisala a uvidim co to zrobi 😀 sak prinajhorsom umrem a to aj tak raz musim 😝 Inak uhorky vyzeraju byt uz skvasene ale este som nechutnala. Nevies, treba ich potom dat do chladnicky a tu vodu z nich zliat? Alebo aky je postup?

oscarka3
25. aug 2011

@anlu , kvasená zelenina sa má skladovať v chladničke, neviem o tom , že by bolo treba zliať vodu, práveže musí byť stále ponorená zelenina a pri odparovaní dolievať prevarenú vodu

rancuzkaf
25. aug 2011

@anlu mnam ty mas kvasene uhorky....ja som to uz tiez robila podla knizky co som tu nedavno davala, neviem ci to mate este (http://cid-82fe2c19e88c8ee4.skydrive.live.com/r...)
.....vodu som nezlievala a cele som to drzala stale v sudku az kym sa nezjedlo....no len neviem ako to vydrzi v tychto horucavach 😒

anlu
25. aug 2011

@oscarka3 @rancuzkaf tak to idem supnut do chladnicky. Dufam ze sa podarili, ja ich mam velmi rada no naposledy som ich jedla ked ich este moja mamka robila... Joj dobre ze si dala link lebo ja som ju mala stiahnutu v starom pc a neviem kedy sa mi podari z neho vsetko vydolovat 😒

anlu
25. aug 2011

@rancuzkaf a prave pozeram ze aj paprika tam je kvasena tak tu urcite vyskusam lebo jej mame habadej 🙂

adriana7
26. aug 2011

@rancuzkaf , ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem...
ja som si ťa s tým príspevkom privolala 😉 , už dva týždne sa chystám kvasiť, recept som si pamätala, že si sem dávala a nevedela som ho nájsť (ale hľadala som ho len úchytkom popri malej), ešte dnes mi mama a zajtra svokra stážia malú...ešteže tá telepatia funguje 🙂

rancuzkaf
26. aug 2011

@anlu na papriku sa aj ja chystam 🙂 som zvedava

@adriana7 vsak som si aj hovorila, ze nazaskodi oprasit stranku (pre nove baby: su tam recepty na kvasenu zeleninu).....vidis a tvoje telepaticke myslienky nemuseli daleko chodit, nastastie sme este na sk 😀 a prajem vydarenu oslavu a Miuske vela zdravicka!

adriana7
26. aug 2011

@rancuzkaf , ďakujem aj za miušku, len som si práve poplakala kôli mojej svokre, z práznin si musím zobrať deti o deň skôr, lebo chce ísť na nejaké slávnosti a ani miušku mi nepostráži, ako mi sľubovala, a to ich má jeden krát za rok, ách, jo ☹

renin
26. aug 2011

@adriana7 No určite si neodradila a neurazila.ja som sa dosť často nerváčila a teraz to mám tu.imunológ bol celkom fajn.celkom dobrý prístup,aspoň počúval,čo mu vravím.

renin
26. aug 2011

@adriana7 No veru,preto okrem klasickej medicíny ešte strava a čaje,obklady,aby tých liekov bolo čo najmenej a veru aj určite bude.

renin
26. aug 2011

@anlu Veru,to je uplná pravda.Liečenie stravou je niečo uplne iné,ako liekmi.Mne tiež najprv bolo horšie,ale teraz je už celkom dobre.Všetko chce svoj čas,veď aj choroba neprišla zo dňa na deň,tak aj liečenie chvíľu potrvá.

renin
26. aug 2011

Už som tu pár dní nebola a zatiaľ sa tu nakopilo veľa užitočných rád a príspevkov.

anlu
27. aug 2011

@rancuzkaf este cviklu by som skusila ale pisu tam ze len na kratko tak asi len tak do dvoch malych flias skusim... Inak uhorky mi splesneli ☹ neviem kde som urobila chybu... A uz nam uhorky koncia na zahrade, skoda... je to uplne ina chut take kupene a domace bio.

Viete co som dnes jedla? Taku surovu kukuricu a bola taka fajnucka sladucka, vobec ju netreba varit 😲 😲 MNAAAM

klementina
31. aug 2011

mozes vas poprosit nejaky dobry recept z tekvice hokaido, tak aby bola v tom jedle trosku zamaskovana ako omacka alebo privarok? robila som ju pecenu, ale malej moc nechutila. dakujem

zojec
31. aug 2011

@klementina
polievka hokaido:
1 tekvica, 3-4 zemiaky, cibula , cesnak, sol, smotana (nemusi byt), kari korenie (tiez nemusi byt), cibulku s cenakom oprazime na oleji, pridame na kocky nakrajane hokaido, zemiaky a kari, uvarime, rozmixujeme, nakoniec pridame smotanu, a nechame prevriet 😉 cim menej vody, tym hustejsie.. moze sa to urobit aj ako priloha k nejakej zelenine ako kasa 😉 polievka sa da uvarit z akejkolvek tekvice aj cukety

adriana7
31. aug 2011

@anlu , veru, aj my sme našu cukrovú jedli surovú, fakt lahôdka 🙂

adriana7
31. aug 2011

@zojec , ty už máš hokaido? lebo mne to príde, že to je nejaká neskorá tekvica, ja mám ešte len také malé žlté tenisové loptičky, a sadila som ich zarovno ostatného na jar

anlu
31. aug 2011

@adriana7 ja som videla v jednom bio obchode ze ich maju ale neviem ci ta cena bola ok, taka ako lopta stala 2,50 je to vela alebo akurat? Rozmyslam ze ju kupim aspon na vyskusanie a budem mat aj semienka hned.

zojec
1. sep 2011

@adriana7 mne hokaido nezislo, mam pocit, ze mi zisla len okrasna tekvica 😖 dala mi kamoska, a teda dost velke, tu z vedlajsej dediny 😉
@anlu taka je cena hokaido, u nas na trhu predavaju kilo po 1,50 sa mi zda... ale z tejto mam semien skoro za 3 dcl poharik, tak potom mozem poslat

klementina
1. sep 2011

nasim v zahrade zislo krasne hokaido, aj je velm chutne aspon pre mna. ja som to malej minuly rok kupovala tiez okolo 2-3EUR stala jedna mala tekvica, vtedy jej to hrozne chutilo a teraz ked mame vlastne plody, tak to nechce. ☹

@zojec dakujem za recept, vyskusam, myslite ze detom bude viacej chutit polievka alebo mate nieco overene, co fakt z tej tekvice zjedia?

zojec
1. sep 2011

@klementina podla mna polievka bude chutit 🙂 je velmi chutna naozaj, ked budes prazit cibulku tak tam mozes pridat lyzicku trst. cukru a skaramelizovat, bude taka nasladla 😉

jaron
1. sep 2011

Ahojte,

ak by vás zaujímal môj článok o možných zdrojoch vlákniny v reštauráciach, tak tu je:

http://restauracie.sme.sk/clanok/vlaknina-na-ta...

(i keď vy už všetko, čo je v ňom viete 🙂, ale môžete doporučiť svojim známym)

anlu
1. sep 2011

@klementina skus jej dat este len taku surovu mozno jej bude chutit. Nam tiez nevyrastla zidna tekvica a to sme mali dva druhy...
@zojec tak ja ju kupim, lebo to mali v bio obchode, cize predpokladam ze aj tekvica bude bio 🙂

adriana7
1. sep 2011

@anlu , aj ja som v zime kupovala takú drahú, pár krát som si dala doviezť bedničku biozeleniny z ba, lebo začiatkom roka po všetkých sviatkoch a nových rokoch majú u nás mizerné ovocie aj zeleninu