Veľké nebolestive a tvrdé uzliny u 16 mesačnej dcérky

mishka023
31. okt 2015

Dobrý deň, chcem vedieť či nemáte niekto takúto skúsenosť. Dcerka ma už tri týždne velke uzliny ktoré jej idú od uška popod sanku. Tie uzliny sú tvrdé, nebolestive a nepohyblive. Objavili sa doslova zo dňa na deň. Najväčšia má 4x2cm! Týždeň sme boli na diagnostickej hospitalizácii na detskej onkológii v BB. Teraz sme na víkend na priepustku a v pondelok nastupujeme s tym, ze idú zobrať vzorku uzliny. Moc sa bojím. Všade citam že takýto priebeh má nasvedomi rakovina. Krv má v poriadku, mala zvysene crp, leukocyty aj lymfocyty ale po dobrati antibiotík hodnoty klesli do normálu. Boreliozu aj monomukleozu vylucili. Ešte nie sú hotové výsledky asi dvoch serologii na uzlinovy syndróm. To čakanie má asi zabije. Stretli ste sa niekto s niečím podobným a aj napriek tomu to nebola rakovina?

karolinka2010
31. okt 2015

Nestretla. Ale z celeho srdca vam drzim palce,aby to dobre dopadlo. A jedna rada-oskusana-pozitivne myslenie je polovica uspechu... drzte sa

dzudka
31. okt 2015

@mishka023. Moj syn stredne dieta je uzlinovy typ
Toto leto zrazu z nicoho nic uzliny ako vajcia velke vid foto
Nakoniec mononukleoza boli sme v chorvatsku na dovolenke a teda tam som to neriesila az po prichode domov co boli asi dva tyzdne uzliny mal skoro mes. zvacsene mal echtembarovej virus nie cmv
Drzim palce inak mal velmi zle vysledky krvi velmi malo trombocytov a zvysene hepat. Drzali sme dietu uz je ok.

mishka023
autor
31. okt 2015

@dzudka ďakujem za reakciu. Prosím ťa a tvoj malý ich mal tvrdé, boleli ho? Boli pohyblivé? Nám už monomukleozu vylucili.

stratenanajdena
31. okt 2015

dobry vecer, vasa dcerka uz bola ockovana na MMR?

mishka023
autor
31. okt 2015

@stratenanajdena viem že aj z ockovania byvaju uzliny, ona mala posledné očkovanie v marci. Neviem ako sa volalo tuším hexa. Ona má zatiaľ len dve ockovania.

stratenanajdena
31. okt 2015

no ak ma teraz 16 mes a ockovana bolanaposledy ako 10 mes ak dobre ratam, tak neviem kao dlho po ockovani to stihne vyskocit tie uzliny. lebo to MMR sa ockuje v 15 mes a je to asi najrizikovejsia ockovacia latka, ktora sa detom podava ohladom vedlajsich ucinkov. ale ak ste ju este nedostali, tak potom netusim z coho tie uzliny moze mat zvacsene...

mishka023
autor
31. okt 2015

@stratenanajdena nie nedostali. Tiež sa ma všade ako prve pýtali či sme neboli nedávno očkovaný. Bohužiaľ tu pricina nebude. Ale.ďakujem za reakciu

inull5
31. okt 2015

@mishka023 ahoj,ja som si týmto prešla v marci,najprv malý,uzliny okolo 2,5 cm. Boli sme ba sono,krv,mononukleoza nie,a nakoniec v hrdle betahemoliticky streptokok. Brali sme penicilin. O mesiac nato,ako vravíš som pri česani malej našla uzlinu iba na jednej strane..3,5 cm,nasledovalo ORL,sono,výter. A našiel sa tiež tento betahemoliticky streptokok..
Verím ti ze prežívas veľké stresy držím vám palce. ATB nedali? A vyslovene chcú z toho brat vzorku?

inull5
31. okt 2015

@dzudka asi vírus EBV,nie? Ebstein-Barrovej vírus ten spôsobuje infekčnu mononukleozu.

inull5
31. okt 2015

@mishka023 aha,prepáč,vidím že ste atb brali. Čiže sa nezmensili ani po nich?

cucoriedkafiha
31. okt 2015

ja som sa s tym stretla len moja to mala ovela ovela horšie bola mii na operacii ako osem mesačna ....moja to mala strašne vonku na povrchu ,ma to dieta niekde zapal a ten zapal može kedy kolvek vyskočit bud na krku aalebo na zadnej strane uška... alebo na hocijakom mieste tela ....

alenka7777
31. okt 2015

ahoj. mojej malej sa ako 10 mesacnej objavila tiez zo dna na den obrovska nebolava uzlina. tyzden sme behali po lekaroch, nikto nevedel, co to moze byt. vsetky vysetrenia krvi, sono, orl bolo ok. atb nezabetali. po tyzdni jej dr na orl konecne nahmatala v tej uzline hnis, hned jej to rezali, hnis vybrali. polezali sme si tri dni a doliecovali sa atb doma.....drzim palce, aby to dobre dopadlo. dobre, ze som vtedy necitala internet, lebo keby som sa docitala to, co ty, ze rakovina, tak osediviem........tak skus aj ty nemysliet hned na to najhorsie.

mammamiamiama
1. nov 2015

Ahoj, viem, ze je priam nad ludske sily nevystresovat sa na maximum, ale naozaj to nemusi by ono. Moja sestra mala ako 14 mesacna. Bolo to narocne, bola dva mesiace v nemocnici, potom jej ich.este ambulantne prepichovali. Bolo to narocne obdobie hlavne pre mamku, ale chvalabohu to nebol rak. Vela sil prajem

mishka023
autor
1. nov 2015

@alenka7777 a na sone hneď nevideli hnis? Naša tam má tých uzlin viacej, jej sa uz z toho urobil taký paket. A tvoja mala tu uzlinu tvrdú? Nepamätás sa či bola pohyblivá?

mishka023
autor
1. nov 2015

@inull5 abtb brala takmer tri týždne. Uzliny sa nezmensili. Výber z nosa aj hrdla bol v poriadku.Aj monomukleozu vylucili.Už všetko vylucili tak preto musia zobrať vzorku aby vedeli príčinu. A tvoje deti mali tie uzliny tvrdé a nepohyblive? Boleli ich? Lebo mi vraveli že bolestivé a pohyblivé sú ok, malá ich má presne naopak.

mishka023
autor
1. nov 2015

@cucoriedkafiha aj naša to ma vonku na krku. Strašne jej to vidno. Má tam jednu veľkú hrču. Vyzerá to ako opuch ale je to tvrdé. Tvoja mala tú hrču tvrdú? Nakoniec to mala zo zápalu? A bola to uzlina podľa sona?

dzudka
1. nov 2015

@inull5 Hej,maly mal mononukleozu z virusu EBV ale nie z CMV cytomegalovirus.
@mishka023 mal ich velke a jeho v hrdle zacalo boliet spuchnute znutra mal ze nevedel prehltat.
Asi u vas to bude ine...... Mozno fakt lepsie ked vezmu vzorku a bude sa vediet co to je

Moj inak bojuje s uzlinami po celom tele zvacsene od ockovania prevenaru a hexe......odvtedy nebol ockovany na mmr.

inull5
1. nov 2015

@inull5 nie,neboli bolestivé. Ani malého neboleli.prvý krát mu vyšli keď mal 6 chorobu,to sme boli tiež v nemocnici a mal ich teda tiež dosť veľké,a potom pri tom streptokokovi. Uzliny boli také stredné,ani tvrdé,ani mäkké. U malej to bolo iba jednostranne,bolo to viditeľné voľným okom. Nebolestive,a ako píšeš,tiež ich bolo.viac a splynuli akoby do jednej hrce. Mala to tak pod uškom a hýbať sa tym nedalo. Brala tiež ATB dva tyzdne,no brala ich druhýkrát v živote a nerobili jej dobre. Na prečistenie uzlín mi poradili taký koktejl z minerálky,cvikly a jabĺčka.
A všetko má teda v poriadku,aj krv? A má to jednostranne,či na oboch stranách?

inull5
1. nov 2015

@mishka023 ta predchádzajúca správa bola určená tebe.

alenka7777
1. nov 2015

@mishka023 na sone nic nezvycajne nevideli,ten hnis sa jej zrejme vytvoril neskor.bolo to nebolestove,ci tvrde,ci pohybl.npamatam uz.jej to vsak menilo farby,najprv cervene cez bordovu az do fialova....uzatvorilo sa to ako akutny zapal lymf.uzlin

mishka023
autor
1. nov 2015

@inull5 viditeľné má na jednej strane, podla sona aj na druhej strane 1,5 cm ale tie nevidno. Ale trošku si ma ukludnila že aj vo vašom prípade boli nepohyblive a nebolestive a nebol to rak

mishka023
autor
1. nov 2015

@alenka7777 farby menilo na pokožke?

alenka7777
1. nov 2015

@mishka023 ano,na pokozke....

cucoriedkafiha
2. nov 2015

@mishka023 ak to ma vonku na povrchu tak čim skor k lekarovi pretože ten zapal sa rozširuje po celom tele a priamo jej to niekde vyvrcholi a može byt neskoro ale nevidela som ake to mate vy my sme to mali nehorazne červene zapalene ..... nas poslali do nemocnice ležat z malym osem mesacnym babom najprv na infuzke potom lekari jej davali atb že jej to možno stiahnu .. lekar ma furt uttešoval že toto čo uvidite klud ked som videla moje dieta čo snim robia a malinka bojovala aby ju nechytali a na monitore mi dr. ukazal toto je ta čast ktoru nemožu oni stym nič urobit ten zapal bol skoo všade hlavne na tom krku my sme mali hrču tak okamžite ma poslali na prevoz do ba na operaciu ..... a tam jej vytiahli 15ml hnisu no zaleži podla toho či ju to boli lebo moju to bolelo..... a od tej doby sme chorlavi a crp raz mame 24 potom 167 ,,,, tak na to si davajte bacha ma byt v norme že vraj 7.....

mishka023
autor
2. nov 2015

@cucoriedkafiha My nemáme zapal, bohužiaľ ten dávno vylucili. Sme v BB na onkológii. Najväčšiu uzlinu idú vyberat aby sa zistilo čo to je.

inull5
2. nov 2015

@mishka023 držíme palce,aby to bolo ok.vybratie vzorky je jediná možnosť zistiť čo ti spôsobuje,to.že idú brat vzorku ešte nič neznamená.A rastie jej to? Ci to zostáva rovnaké?nemyslí hneď na najhoršie,ja viem,že je to ťažké,ja som bola na chirurgii v BB s malým 4 krát keď ho operovali.Viem že to nie je veľkí pozitívne prostredie.A krv má ok? Nemáš v krvných výsledkoch náhodou,či nerobili hladinu LDH?

cucoriedkafiha
2. nov 2015

@mishka023 aj tak davajte pozor aby ste nebodjbože nechytili zapal lebo neviete čo a ako bude ..... tak sa držte ........ a v krvi vam nič nezistili vysetrenie

inull5
4. nov 2015

@mishka023 ahoj,tak ako? Už viete niečo nové?

mishka023
autor
4. nov 2015

@inull5. Dneska jej vybrali najväčšiu uzlinu u. Robili jej aj odber kostnej drene. Teraz len čakať na hystologiu. Len tá určí príčinu a konečne nám.stanovia diagnózu

inull5
4. nov 2015

@mishka023 no tak teda držím palce,prajem všetko dobré.