Veľmi suché a červenkasté fľaky. Čo na ne pomáha?

cvika
3. jan 2009

ahojte moja mala ma na brusku,chrbate,laktoch a na lytkach velmi suchu kozu ktora niekedy zacervena,su to take ostrovceky.v poradni mi povedali ze treba viac mastit, no ja som vyskusala vstko,maste aj olejceky a to dost na hrubo som ju natierala.dokonca som vyskusala aj oilatum do vody a nic,neviem co jej mam na to davat,myslim si ze ju to nesvrbi ani nic take lebo je pokojna.no chcela by som jej pomoct len uz neviem ako a hlavne cim ju natriet.mastili sme tiez kremom od koznej lotio ale tiez nic...poradte prosim...dakujem ☹

renuskacool
21. feb 2009

Presne tieto fliačiky máme i mi,už ako bábätko to moja dcéra mala potom dlllllho nič a teraz zase.Na kožnom mi predpísala olej do kúpela Linola Fett a aj krémik Linola Fett tak uvidíme.No a ešte máme dáku mast zarábanu z lekarne.Predtým sme mali tiež Excipial aj mliečko,aj kremik a pomohlo,len tiež v kombinácii s takouto zarábanou mastou,ktorou sa potierajú iba tie suché ložiská....To je atopická pokožka a nieje vhodné-podla môjho názoru skúšat všeliaké maste či pomôže alebo nepomôže....Bud/alebo.......treba navštívit odborníka.......

jankajs
21. feb 2009

Mojej švagrinej kožná lekárka odporučila modrú indulonu - práve preto, že je taká "obyčajná", čo je jej výhoda, lebo neobsahuje chemicky vyrobené prísady a "liečivá", farbivo, parfém a pod. a teda nemá čím pokožku dráždiť. A v pôrodnici sestry tiež preferovali používanie modrej indulony, keď prebaľovali detičky.

saymonka88
17. feb 2012

Ahojte chcela by som sa opytat ci by ste mi vedeli poradit co so suchou pokozkou babatka na hlavicke vela ludi dokonca aj lekarka mi odporucila natieranie olivovym olejom ale akosi nevidim rozdiel....zda sa mi to rovnake moznoaj ''suchsie'' vedela mi nejaka mamicka nieco co by pomohlo odporucit alebo myslite ze by to mohlo byt aj od kazdodenneho kupela citala som niekedy to vysusuje pokozku a vtedy je dobre obmedzit kupanie na 3 az 4 ktat v tyzdni...co si o tom myslite ??? vopred velmi pekne dakujem 🙂

milota164
4. aug 2015

Ahoj, my sme na vsetko suche pouzivali a aj pouzivame Bepanthen, super premastuje

modrofuzik11
19. sep 2015

nam na suchu pokozku pomaha bepanthen alebo bambucke maslo. obidve su velmi ucinne. sme spokojni.

1katyka1
7. dec 2015

ahojte, ja to mam uz dlhe roky, najviac sa to objavuje pri podrazdeni, napr. v lete od slnka, v slanej vode, v zime od chladu, v prostredi kde sa kuri, tiez pri zaprasenom prostredí alebo zmene prostredia.
Vyskusajte kožnu lekarnu v dedine Banka pri Piešťanoch. Tá jediná mi pomohla, predpisala mi na to zarábanú masť,ktoru vam zarobia na mieru k vasej kozi v lekarni tam. pouzivam to uz dlho, posobi to ako balzam,akonahle zacne svrbiet či zacervena, ,natriem a o par minut zbledne a nie je to suche a nesvrbi.
potom sa to vsak znovu po case vrati, ale ked znovu natriem, je to ok.

kedysi som pouzivala Excipial , ten mi pomohol na ekzem na nohach dost vyrazne.

maykaaa1122
29. jún 2016

ahojte, ja na suché lakte používam care bepanthen..je hydratačný a jemný..super akcia tento mesiac v lekárniach..dostala som dva za super cenu.. 😉

lubka3232
12. dec 2017

ja vždy skúšam najprv bapenthen care. zvykne pomôcť na začervenanie hocikde na telíčku. ak však malého chytá zase exém, tak naň platí len atoderm od biodermy. skúšali sme aj excipial ale ja neviem, mala som pocit že sa malému rýchlo vpil. tieto exémy sú hnusoby,lebo každému zaberie niečo iné. tak asi ostáva len poskúšať

lilu7
2. jan 2018

Ja som pri synovi skusala vela kremov od masticiek od koznej drahe z lekarne...ktore mi stoja na policke, casom mu fliaciky zmiznu aj same, neprehanam to s kozmetikou max olejcek po kupani pri masazi a bepanthen care proti zapareninam.

monilik
28. máj 2018

Konopny olej je zazrak

sonka1981
30. sep 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

alebo detsky olej, alebo potom kozmetiku na suchu, atopicku pokožku

monilik
4. okt 2018

nam po polroku trapenia pomohol kupel s ovsenych vociek s konopnym olejom a kremovanie s Bioderma Atoderm.

andula77
4. okt 2018

Zdravím. Len pridam nasu skusenost. Obaja synovia (7 a 9) maju/mali psoriazu na laktoch. Najma v lete sa im to dost zhorsilo. Dost suche ich mali a mladsi akoby mal na laktoch az taky rozsiahly vysev malych suchych vyrazok, velmi ho to svrbelo. Excipial sa mi zdalo, vobec nepomahal. Skusila som par dni modru indulonu ako som sa docitala v diskusii vyssie. Po par dnoch zacali obaja synovia chodit na plavecky, chodili cely minuly tyzden na 2 hodiny denne. Na lakte sme vecer votreli pupalkovy olaj z tobolky. A viete co?? Po tyzdni maju lakte takmer ciste!!! Ja neviem ci to bol zazrak, ci bolo v bazene vela chloru (haha) ci to bolo kombinaciou INDULONY, PUPALKY a BAZENU, ale pomohlo to!!! Uz to len udrzujeme. je to,u len par dni ale mam z toho radost. teraz uz nenatieram indulonou, tu som len par dni pouzila, za to mam krem ALLERGIKA, tiez obsahuje pupalkovy olej tak si myslim, ze najma ta pupalka zabrala! Skuste. Krem mam od koznej, dala ho svokre skor ako podpultovy tovar, neviem ci ho maju v lekarni ci nie. Je na nom vsetko po nemecky pisane..

essenceee
5. nov 2018

konopny olej je OK, ale jedna pani písala, že ho dáva v kombinacii s nejakym mliekom Protopan. Viete niekto čo to je?