Veľmi suché a červenkasté fľaky. Čo na ne pomáha?

cvika
3. jan 2009

ahojte moja mala ma na brusku,chrbate,laktoch a na lytkach velmi suchu kozu ktora niekedy zacervena,su to take ostrovceky.v poradni mi povedali ze treba viac mastit, no ja som vyskusala vstko,maste aj olejceky a to dost na hrubo som ju natierala.dokonca som vyskusala aj oilatum do vody a nic,neviem co jej mam na to davat,myslim si ze ju to nesvrbi ani nic take lebo je pokojna.no chcela by som jej pomoct len uz neviem ako a hlavne cim ju natriet.mastili sme tiez kremom od koznej lotio ale tiez nic...poradte prosim...dakujem ☹

mukky
3. jan 2009

cvika ahoj,no neviem ci si skusala sudocream,je vyborny dostat v lekarni,a ja som mavala suchu kozu na cele,a kozna mi dala Excipial U Lipolotio,velky jemny krem,no neviec ci je aj pre deti a ci nie je len na predpis,tak skus si dat do googla,letak uz nemam,alebo sa na neho opytaj mudr,je to vlastne emulzia a asi po tyzdni bolo dobre a uz je tomu viac ako rok 🙂

denisa2214
3. jan 2009

Ahoj cvika, aj moja malá to občas má, je to tiež suchá a drapľavá kožička, niekedy červeno sfarbená, nesvrbí. Skúšala som Excipial U Lipolotio, ale moc to nepomohlo. Najlepšie sa nám osvedčila klasická modrá indulona- po nej nám to takmer vždy prejde. Odporúčila nám to kožná lekárka. Nedúfala som, že by niečo tak "obyčajné" mohlo zabrať, ale je to fakt zázračný krém. Držím palce.

zuzkagu
3. jan 2009

Tak baby aj mi sa prae s týmto už asi od narodenia trápime, máme znova lístok ku kožnej. ta nam ale predtým dala nejakú antibitokovu mastičku, teaz ho tým potieram a zatial sa mi to zda že to trocha ustupuje. Ale aj ked to vyliečim tak to o par dní mame znova. Predtým sa mi cekom dobre osvedčil aj holtov krem. Al e ešte vyskúšam aj tu indulonu. ta pomohla aj švagrovej malej - diagnostikovali jej atop. ekzém.
Ak máte ešteniečo čo by pomohlo sem stým. A je to vlastne atopický ekzém alebo nám dokonca kožna povedala že to môže byť aj so zvieracích chlpov.

barborka08
3. jan 2009

Ahojte maminy, nasa malicka mala tiez taketo suche cervenkaste flaciky na nozkach a rukach. Osvedcil sa nam lanolin na popraskane na bradavky. Asi po 4 - 5 tyzdnoch natierania (1 - 2 x denne) vsetko zmizlo. Nie je dobre striedanie roznych kremov.

cvika
autor
3. jan 2009

mukky expicial U lipolotio sme skusali tiez sudokrem aj bepanthen

denisa vidis take jednoduche ako indulona ma nenapadlo,skusim ju dakujem moc

bibianka
3. jan 2009

U malého sa to objavilo len pred pár dňami na nožičkách, zaujímalo by mam, čím to je. Zatiaľ skúšam Excipial U Lipolotio.

cvika
autor
3. jan 2009

ja tiez neviem cim to je,nam expicial u lipolotio nezaberalo,

ivankaalenka
3. jan 2009

Nam sa take nieco zvrhlo v ekzém a nic na to nezabera, skusim tu Indulonu, zatial nam kozna moc nepomohla a dost sa nam to rozrasta. A sesternica ma nieco podobne a dnes mi volala, ze vcera vyskusala Aloe Vera a uz dnes to ma lepsie, a tak asi pojdem aj to objednat.

bubatinko
4. jan 2009

ak mozem poradit moje obe deti to mali aj starsi ten ma atopicky ekzem a mladsiemu sa to tiez urobilo nam na to dost dobre zabera mast Cicaderma aj to premasti a aj upokoji podrazdenie ... dolezite je to premastovat a skuste natierat aj Pytiolom nam sa to vzdy do dvoch dni s tymto uplne upokoji a pokozka je opat OK ... ale dolezite je zistit z coho sa pokozka drazdi a vyvarovat sa tomu...

zuzkagu
4. jan 2009

Inak presne to aloe vera ma tiež teraz napadlo, brat je tiež alergik už dlhšiu dobu a tiež mu pomáha iba aloe vera. Nam excipial nepomohol

petusaaa
4. jan 2009

baby a neskusali ste zmenit kozmetiku? lebomaly to mal na lickach a krku a zacali sme pouzivat excipial a pridom sme zmenili johnsons mydlo za niveu a zmizlo mu to. akurat neviem, co zabralo 😕

cvika
autor
5. jan 2009

petusaaa praveze som menila,johnsona sme nepouzivali vobec robil jej zle,mali sme niveu a rozne veci od lekara a nic

zdenus
5. jan 2009

baby, nasa 2 rocna eliska ma teraz asi tyzden take flaky o akych pisete na nohach...som to ukazala doktorke a ta povedala, ze to moze byt zo sladkosti, ktore teraz viac jedla 😲 , ale to sa vasich deti netyka....alebo ze to moze byt z toho, ze teraz deti viac obliekame -pancuchy, hrube nohavice...a kazala to len premastovat - hocicim - excipila, infadola, modra indulona..... 😉

petusaaa
5. jan 2009

zdenus, ok, tak mojmu uz tie salonky nebudem davat 😀 😀 😀 😝

cvika, tak ja fakt neviem. ked to ma vysusene, tak jedine premastit. ja sa pamatam, ze niekedy nase babky davali obycajne maslo na premastenie 😖 ale modru indulonu si tiez chvalia. a ked to nezaberie, tak by som neodkladala navstevu u koznej.

luci21
5. jan 2009

Baby ahojte tak presne takýto problém máme aj my, malá to má vzadu na krku až na chrbátik to ide, vyskúšam najprv tú Cicadermu tú mám doma a ak nie tak tú Indulonu, dakujem za rady.

zuzana.k
5. jan 2009

Aj ja mam suche flaky na nohach, laktoch. Striedam nechtikovu indulonu a nechtikovu mast od Weledy. Ta pomaha najviac a mazem nou aj malu. Teraz v zime ma tiez vysusenu pokozku, najma na licach. Na supinatu pokozku som robila kupel z ovsenych vlociek. Tiez si myslim ze ku kvalite pokozky dopomohla sviatocna strava 😉

luci21
11. jan 2009

Baby tú cicadermu mozem len odporučiť, zmizlo nám to po nej za 3 dni.

sikula
11. jan 2009

cau baby, moj maly to mal tiez, davala som obycajnu klasicku modru niveu a preslo to, mal to asi dva tyzdne, tak skuste 🙂

maartinkaa
12. jan 2009

cvika jednoznacne modra indulona je to zazrak

bibianka
12. jan 2009

nám tiež pomohla modrá indulona

wali
12. jan 2009

my sme tiez pouzivali klasicku modru indulonu, a zabrala. niektore maminy radili aj cervenu dezinfekcnu indulonu, ale osobne sme neskusali, tak neviem, ci zabera. asi je to fakt individualne a niekomu zaberie, niekomu nie. ale ako tip to mozno nie je zle.

alishia
12. jan 2009

ahoj mohli byste mi prosim popsat jak ty fleky vypadaji, a jak jsou velke a kde se mimcum objevuji? dekuji

bibianka
12. jan 2009

U nás to boli také drsné zružovené plochy na nožičkách. Malý ma inak veľmi jemnú, hladučkú pokožku, tak to bolo dosť citiť ten rozdiel. Asi nie je náhoda, že sa to tu u viacerych objavilo po Vianociach. Ja osobne trochu podozrievam kapustu a orechy nemohla som si pomôcť 😉 )

alishia
12. jan 2009

ja nekojim. Me se tyto fleky vzdy delaji s prichodem zimi, a malej to asi podedil, udelali se mu dva asi pul milimetru sucha kolecka na tvricce. a jeden na zadickach. je to uplne to same co se dela me ale v hojnejsim poctu a na jare to zmizi a zas se to objevi az s prichodem zimi. Ja mam strach protoze trpim na atopicky ekzem, aby to nebyla nejaka forma alergie:(

alishia
12. jan 2009

a dost podeziram banan....ted to nemel co sem mu banan nedala, a vcera sem mu zas kousek dala a dneska uz mu to tam zase rasi:/

magdulik
13. jan 2009

ahojte. nasemu malemu sa taky flak vyhodil na zaciatku zimy na licku. cerveny, suchy, horsie to ma vovnutri (mozno sucho v miestnosti...), po dlhsom pobyte vonku to takmer nie je vidno. a dnes som mu to na radu mamy, ktora to pocula v nejakej relacii, natrela medom. a zabralo! uvidime, ako to bude pokracovat, ale urcite je to lepsie!

cvika
autor
14. jan 2009

baby ja som vyskusala tu indulonu a malej vsetky flaky zmizli...to je vecicka,ake jednoduche 😉

alishia
inak aj ja podozrievam banan,mala ho miluje,my sme zacali prikrmovat pred mesiacom a banan papala velmi casto a jak sme prestali netvorilo sa to

kingstonka
14. jan 2009

nam tiez najlepsie pomaha "modra indulona"...clovek by neveril

durdik
14. feb 2009

ahojte, môže mi niekto poradiť ako sa robí ten kúpel v ovsenych vločkách? My máme tiež také suché flaky a hlavne na hlavičke, keďže nema ešte vlásky, iba zajtra má 3 mesiace, stále sa mu o niečo šúcha. Chcela by som vyskúšať dávať do kúpela tie ovs.vločky, ale neviem ako sa to pripravuje.

A tie maminy, čo majú bábätká bez vláskov, ako sa staráte o pokožku na hlavičky?

artemis
15. feb 2009

Ahojte. Tento problém so suchou kožou, ktoré sa začerveneli mal aj môj synček, keď mal cca 0,5 roka. Po odporúčaní lekára - padiatra, aby sme viac mastili, som dala na jeho radu a v lekárni bola jedna milá pani, ktorá mi povdala, že jej malá to mala tiež a nič jej nepomohlo, len obyčajná kozmetická vazelína. Trvalo to asi 2-3 týždne a fliačky boli preč. Odvtedy už nepoužívam detský olej, nie je moc vhodný, radšej preventívne natriem malého kozmetickou vazelínou. Vrelo odporúčam.