Viróza v Trnave. Máte ju niekto?

sveti
15. nov 2008

Mamicky, ktore ste z Trnavy a mali ste alebo mate deticky, ktore hnackuju a vracaju. Ako to zvladate?
Mladsi vracal vcera vecer, boli sme potom aj na pohotovosti, pustili nas domov, s tym ze ked bude vracat mame dojst na prijem.
Cez den nevracal, ma len zvysenu teplotu, vela nepapa a tekutiny sa snazim do neho nalievat,no nie vzdy sa dari?
ako postupujete vy?

nnika
15. nov 2008

sveti, ja som síce z okolia BB, ale podobnú virózu sme akurát prekonali, malý mal
vysoké teploty a zvracal, začalo sa to v sobotu, to mal len teplotu, v pondelok začal zvracať, teploty pretrvávali a bohužiaľ sme skončili v nemocnici, lebo malý len spal , spal a spal, čiže ani nepil a tak nás dali na infúzie, včera nás prepustili a už sme OK , ale moja skúsenosť s touto virózou bola hrozná, takto strašne to malého neodrovnalo, ani keď mal zápal pľúc, čiže moja rada strašne veľa pite a ak začne byť dieťatko veľmi malátne a apatické, radšej choďte do nemocnice , tie 2 - 3 dni to vydržíte.

mata78
15. nov 2008

my sme takuto virozu prekonali presne pred rokom. mala nič nepila, iby zvracala a hnackovala. skoncili sme v nemocnici. ale vždy ked sa niečo také zopakuje tak jej nysilu davam piť . samozrejme, že nechce tak jej tekutiny podavam vžy striekačkou cca každých 10 min, aby sme do nej dostali aspon niečo. a vyrím jej vyvyr z ryže. tiež jej davam soletky bez soli a po troske koly. to všetko nam poradili v nemocnici.

sveti
autor
16. nov 2008

prave sme sa vratili z pohotovsti, maly vracal 2 x a oni sa zatvarili, ze len????? to pidite ked bude 8-10 x.
Tvrdia,ze je dost zavodneny, neviem ako to ta dr. videla. ale ok
nic nepapa, vcera ason trosku.
vcera aj chodil, dnes zatial len lezi a spi.
nnika...zacina to mat priebeh ako u vas,
neviem naco som sa tam 2x na tu pohotovost trepala, pozerali na mna ako na blazna.Ved kazdy chce pre svoje dieta iba to najlepsie nie? je mi z toho na nic. teraz sa budeme doma trapit , do vecera ked bude iba spat sa dehydratuje a mozeme utekat znovu.

adulak
17. nov 2008

ahojte. my sme nastastie take nic nemali...klop klop klop. ale ja mam doma kupeny rehydratacny roztok KULISEK. da sa to normalne kupit bez receptu. 😉 je to sice pri hnackach, ale ja by som to davala. 😉
http://www.magister.sk/product_info.php?product...

rohacka
18. nov 2008

Kulisek existuje aj taky, co je aj proti zvracaniu - vola sa Kulisek Forte. My sme to mali v aprili cela rodina ☹ , s oboma detmi som skoncila v nemocnici. Nasi ten rehydratacny roztok nechceli, nechuti to velmi, mam pocit, ze je to trochu slane. Na pohotovosti nam radili vysumenu coca colu light + 1 lyzicu sody bikarbony - ze vraj ked to vypiju, bude dobre. Ale nechceli to absolutne pit! Detska lekarka hovorila, ze davat pit prevarenu mineralku alebo slabucky cierny caj prisladeny hroznovym cukrom. Hlavne pit, hoci naozaj aj striekackou po par mililitroch.

sveti
autor
19. nov 2008

ahojte,
prisli sme prave z nemocnice, boli sme od pondelku. nakoniec lukasko uz iba spal,nic nepil tak sme isli na pohotovost a dali ho na infuziu. uzavreli to ako gastritidu, teraz mame dietu, nemoze ani mliecko a strasne malo toho spapa. davam mu marina keksy, banany, ryzu, zemiaky a skusim aj mrkvu. neviete ci by mohol cestovinu? ak mate napady co mu dat papat, budem vopred vdacna, lebo ryzu a zemiaky to bude tak na den a dost.
dakujem moc

bibula
19. nov 2008

no my mse bratislav-vcera ondricek v noci sa zobudil s placom a zrazu sup 2 x zvracal a horucka vystupila az ku hviezdam.....vcera bol cely den taky ospaly-pospinkaval-cuckal len moje mliecko-no navecer ozil,behal,tancoval a hajat isile standartne az o 23 hodine.....v noci spinkal-aj ked dohanal hydrataciu na cecku-velmi pelne-a uz je zdravuckyyyyy,papa,cita,sklada a nespiiii 😀 😀 😀
prajem,aby ste to prezili tak dobre a rychlo ako my....papa

😖 jaj inac aj mne bolo predvcerom zle,uz som slintala na d zachodom ,ale maly ma tahal stade prec,ale zle mi bolo tak,ze s malym bola dcera a ja som musela aspon na 30 minut zaliest do postele.....

tak sa drzte mamule,aj deticky

bubaczik
19. nov 2008

fuuuha..to som nevedela ze nieco take "beži " v trnave!!!no sice v noci sa mi muž zobudil s krčami v žaludku a stravil noc na zachode,chudak,tak dufam,ze tu virozu nechytil,a nedonesie ju k nam domov,kedze si neviem predstavit,ze mi to chytia všetky štyri decka.. 😒 no dikes za info,dam si pozor,chcela som ist s malym k lekarke,kvoli ockovaniu bezny den,tak radsej skocim v "poradnovy" den,tam je mensie riziko nakazy od inych deti!!! 😖

sveti
autor
20. nov 2008

Babenky, este by som potrebovala poradit. Maly pije sunar a uz sa ho dozaduje, vecer je cirkus, mame dietu .
Ako dlho ste po vracani nedavali mliecko?????