Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

Zakladam tuto temu,aby sme naše skusenosti a uspechy s vitamínom C rozoberali tu

Niečo o Cebione - pre deti ,kedže myslím , že toto používame hadam najšastejšie pre naše ratolesti:
1. V 30 ml baleni je len ubohych 3 gramy vitaminu C (to je akoby ste kupili 3 tablety z 1000 mg v 1 tablete vit C)
2. Na 3 gramy je cena viac ako 4 Eura absolutne neumerna !!!!
3. Gycerol sam o sebe je nepripustna latka (Merck pouziva synteticky glycerin, nie prirodny), nie to este 85% v tych kvapkach. Neodporucam Vam v ziadnom pripade to dietatu podavat.

Mnohé sme vymenili Cebion za Cečko od Jamiesonu - http://www.jamiesonvitamins.sk/?id=product&prod...

No a niektore me sa rozhodli "zaexperimentovať" s cečkom s minerálmy - nejake odkazi:
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

a ostatne ... http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
marty_4
21. dec 2017
@seblicek nehovorim, ze som to nevnimala, vnimala, ale nevedela som kde je problem, nejako som si myslela, ze si tym musia prejst, ze je normalne, ze deti byvaju chore, len potom som zistila, ze to nie je normalne ani nahodou a treba s tym robit co najskor nieco 😉
monolulik
24. dec 2017
Ahojte. Chcem sa opytat, ta menej kysla alebo nekysla praskova forma vitaminu C má tiez bielu farbu ako to C z DM? Totiž mamina opatruje v Taliansku a tam maju nejake práškové C, co má dávat dedkovcom,o ktorých sa stará. Je to farba taká bledunkooranzova alebo ruzovkasta a nie je kysle. Tak či to je to V, ktore už netreba riedit. Kázala som jej odfotit obal,ale donesie mi to až koncom januara. A Este otázka- cez nemecky Amazon sa nieco nedá objednat? Mam tam totiž svagra, Este som nepozerala ponuku Amazonu,len teraz mi to napadlo. Nieco také,co aj detom by som mohla dávat,najlepsie asi ten askorbát vápníka? (Ak som spravne pochopila diskusiu?)
monolulik
24. dec 2017
A vedel by sa niekto vyjadrit ohladom zlozenia tohto vit.C od Swansonu? Či je vhodný na megaskorb.liecbu. Jedia mi ho aj deti,ale asi nie je vhodné ho rozhryzt v ústach,však?
Dakujem vopred za odpovede a prajem krasne prezitie vianocnych sviatkov, aby nás choroby obchadzali 😉 🎄
A link je tento. https://www.swansonvitamins.com/swanson-premium...
monolulik
27. dec 2017
@petot Prosím ta, v tehotenstve ak sa beru vyssie dávky vitamínu C, je treba doplnat aj vit.B alebo aspoň kys.listovu? Sa mi mari, že som to tu vo fire niekde zahliadla. Lebo som presne v polke teh. a kvoli chorobe som sa celé sviatky musela poriadne dopovat. Tak že či mám Este po niecom rychlo siahnut. A ak ano, tak vies aj poradit nejaku značku alebo produkt? Asi teraz medzi sviatkami len z lekarne. Prip. na co sa treba zamerat a tak. Dakujem velmi pekne.
petot
3. jan 2018
@monolulik V tehotenstve má samozrejme význam dopĺňať aj B-vitamíny, ale nesúvisí to s Cčkom. Kyselina listová je veľmi dôležitá v prvom trimestri.
barborkabar
19. jan 2018
@marty_4 nie je to normálne ani náhodou, u detí je potrebné budovať imunitu už od malička, aby v budúcnosti nemalo dieťa zbytočne zdravotné problémy, my pomaly od narodenia dávame Cebion, aby sme sa nemuseli trápiť či už výkyvmi počasia alebo tým, že niekto pri nás zakašle, lebo čo som počula od kamošiek, tak pri niektorých detičkách ozaj stačí málo, aby niekto zakašľal a už to majú, my našťastie sme v pohodičke a toto nás netrápi 🙂
marty_4
18. jan 2018
@petot suhlasim, v tehotenstve je potrebne brat viacero vitaminov, hlavne kvoli dietatku a Ccko je velmi dolezite pri dietatku ked uz je na svete, pre jeho imunitu, netreba silu vitaminov podcenovat 🙂
marty_4
18. jan 2018
@petot suhlasim, v tehotenstve je potrebne brat viacero vitaminov, hlavne kvoli dietatku a Ccko je velmi dolezite pri dietatku ked uz je na svete, pre jeho imunitu, netreba silu vitaminov podcenovat 🙂
marty_4
18. jan 2018
marty_4
18. jan 2018
marty_4
18. jan 2018
marty_4
18. jan 2018
marty_4
18. jan 2018
marty_4
18. jan 2018
dajna8
26. jan 2018
@barborkabar To je tak, deti sú na tieto veci veľmi náchylné, ak nemajú ešte silnú imunitu, dobre vybudovanú, tomu sa niet čo čudovať a to, že ju začneš posilňovať už skôr od malinkata, tak je to pre detí len výhoda, lebo aj do budúcna budu mať imunitu v lepšom stave 😉
seblicek
30. jan 2018
Tak my už sme vitamín C nasadili a užívame deň čo deň, vyzerá to, že sme na dobre ceste. Ale nechcem to zakríknuť, ale bola by som veľmi rada, keby nám tento vitamín udržal zdravíčko vo forme, čo najdlhšie 😛
marty_4
20. feb 2018
@seblicek tak to je potom super sprava, to sa tesim s tebou, cim dlhsie ho budete davat tym to bude lepsie 🙂 ja ti poviem to, co som sice uz pisala, ale mnohokrat sa mi to vynara v hlavke, lutujem, ze ked baby moje boli male, ze som im taketo vitaminy nedavala 😞
nelinkalucka
4. mar 2018
@prevenar Zdravím, náhodou som sa cez google dostala k vášmu príspevku o céčku z DM a ekzéme - to je presne náš prípad - po pol roku z ničoho nič ekzém po nasadení vyšších dávok. Chcem sa len spýtať, prosím vás, čím nahradiť toto céčko, ak má dcérka 3 roky? Vďaka!
lindsey
4. mar 2018
Ahoj. ..Je tu veľmi veľa strán .aké céčko pre seba a deti kupujete,?
prevenar
4. mar 2018
@nelinkalucka zdravim . treba vymenit za askorban sodny . napr. pghem.sk , centralchem.sk a urcite aj v inych shopoch, kde predavaju chemikalie pre medicinsky / potravinarsky priemysel. s tymto sme ziaden problem nemali.
nelinkalucka
4. mar 2018
@prevenar Ďakujem krásne za odpoveď!
nelinkalucka
4. mar 2018
@prevenar Ešte jedna otázka - je rozdiel medzi askorbanom sodným a askorbátom vápenatým - myslím ohľadom toho ekzému. Zaujalo ma totiž, že ten vápenatý neobsahuje sodík. Ďakujem ešte raz.
prevenar
4. mar 2018
@nelinkalucka ohladom ekzemu zrejme ziaden ...ale askorbam vap. je horky ..sodny ma neutralnu chut ..take nieco velmi mierne slane.
nelinkalucka
4. mar 2018
@prevenar Ďakujem krásne za odpoveď!
ajuska182
5. mar 2018
Dobry vecer, chcem sa opytat, ci je mozne podavat ročnému dieťatku práškový vitamin C napr. konretne ten z DM?
seblicek
15. mar 2018
Ja som tiež rada, že takto sme to začali dávať do poriadku, snáď budeme dobre na tom celý rok. Čas ukáže.
@ajuska182 Osobne toto neviem, ale ja by som dnes už nevymýšľala, ak nie je priamo pre malé deti určené, radšej vitamín C, ktorý je aj pre deti. Aby si mala istotu 🙂
barborkabar
28. mar 2018
@seblicek je dobré sa poradiť niekedy aj s lekárom detským, čo by on odporúčal, ale myslím si, že máš v tomto pravdu, netreba pokúšať 🙂
laguardia
24. apr 2018
@petot ahoj, dovolím si otázku na tému C vitamínu, keďže z diskusie mi vyplýva, že máš veľa skúseností aj vedomostí. Išla som si objednať askorbát vápenatý z iHerbu a tam v jednej recenzii užívateľa som sa dočítala, že treba sa mať na pozore pri vyšších dávkach Cčka, lebo môže ovplyvňovať hladinu estrogénu, čo nie je dobré, vzniká nerovnováha estrogénu a progesterónu a to môže mať všakovaké neblahé následky. Skúšala som o tom nájsť viac, len nie je mi to celkom jasné, najmä sa rôznia tie názory v tom, či vitamín C hladinu estrogénu zvyšuje, alebo znižuje a či je to na prospech, alebo naopak. Aký je Tvoj názor na toto? Prípadne kto vie, nech povie. Ďakujem.
seblicek
24. apr 2018
@barborkabar To hej, detskí lekári vedia, veď dennodenne s tým prichádzajú do kontaktu. Pred pár dňami som sa o tomto s kamoškou rozprávala, lebo sa sťažovala, že dcérka je chorá každú chvíľu a že už nevie čo skôr a najmä čo spraviť aby vydržala zdravá aby ju hocčo neskolila, tak som jej hovorila, že my sme nasadili Cebion a že zatiaľ si vedieme dobre, tak som zvedavá čo napokon spraví ako to s nimi pôjde, lebo spomínala, že už je z toho tak unavená, čo malá keď je chorá ani poriadne nespí
dagmara17
26. apr 2018
Keď čítam, čo ste baby písali, až sa hanbím, že už máme pol roka a ja som ešte neurobila nič pre Klaudikinu imunitu, asi najvyšší čas začať, čo?
Alebo to teraz s príchodom leta nemám riešiť a mám radšej na zimu počkať a potom niečo nasadiť?
petot
6. máj 2018
@laguardia Nečítal som žiadnu štúdiu o tom, že by vitamín C mal akýkoľvek negatívny vplyv na hladiny hormónov. Skôr naopak. Ale askorban vápenatý sa mi nezdá úplne najvhodnejšia forma. Teda, do istej miery sa používať dá, ale treba si strážiť dávku vápnika. Na vysoké dávky je vhodnejší askorban sodný príp. kyselina askorbová, príp. v kombinácii.
petot
6. máj 2018
@seblicek Cebion obsahuje trápne malú dávku vitamínu C za neskutočne prehnanú cenu, niečo ako 3g kyseliny askorbovej za 5 EUR. Prášková kyselina askorbová rozpustená vo vode nie je o nič horšia a cena je 100g za cca 2-3 EUR, a na rozdiel od Cebionu aspoň neobsahuje glycerol.
skjatqo
22. jún 2018
Mam otazku do plena: Koho deti prekonali ovcie kiahne, pripadne inu detsku chorobu? Davali ste vit C od zaciatku, alebo ste nechali chorobu prepuknut aby sa vytvorili protilatky na cely zivot? Mate s tym niekto skusenosti?
seblicek
28. jún 2018
@petot To je tvoj názor, ani ti ho neberiem. My ho dávame a nemáme problém, malá sa zdravotne drží veľmi dobre odkedy sme ho nasadili a pre mňa je to veľmi dôležité, že je zdravá a šťastná. To je pre mňa kľúčové a hlavne tieto kvapky sú priamo pre malé detičky určené, čo tiež som brala do úvahy 🙂
dagmara17
31. júl 2018
@seblicek Neviem či ťa neotravujem, ale chcela by som poradiť, prečo si sa rozhodla práve v takejto forme vitamín C kúpiť? Preto, že je to pre dojčatá už vhodné alebo?
seblicek
30. aug 2018
@dagmara17 Pretože je to čisto vitamín C a hlavne tieto kvapky, čo som písala sú určené aj pre malé deti. Veľa vitamínov je určených až od troch rokov a tieto kvapky môžu už aj napríklad dvojmesačné deti, čiže je aj pre dojčatá vhodný 🙂
dagmara17
31. aug 2018
@seblicek Mohla by si mi napísať ako je vhodné ho dávať? Koľko a ako často?
Predsa už teraz keď začne jeseň, prechod z leta do zimy, tak aby som to neriskovala, aby vydržala zdravučká 🙂
fiffinkaa
8. sep 2018
Ahojte, prosim vas da sa nejak neutralizovat kysla chut cecka tak, aby sa nestratil ucinok? Niekde som citala ze staci par zrniecok sody bicarbony pridat do pohara vody s C praskovym..poradi niekto?

Začni písať odpoveď...

Odošli