Vitamíny na podporu imunity pre 5 ročné dieťa

majuskovci
18. sep 2012

Dobrý večer,potrebovala by som poradiť pri výbere vitamínov na podporu imunity.Mám5 ročného syna,začal chodiť do škôlky a i napriek tomu,že papá veľa zeleniny a ovocia,je nachladnutý.Je predčasne narodený,má problém s imunitou,denne užíva Isoprinosine,ale i tak nám soplí,a z tých soplov keď mu pozatekajú tak samozrejme je aj kašeľ.Je strašne široká ponuka výrobkov a neviem sa rozhodnúť zvažovala som Marťankov imunactiv,potom Rakytníčka,hlivu ustricovú,colostrum.Poraďte mi prosím ak máte skúsenosti,ktoré je najvhodnejšie.Len mi nepovedzte,že mám syna nechať doma,kôly chorobám,ja ho nemôžem držať doma ako sklenníkovú kvetinku,niekde si predsa tú imunitu vybudovať musí.Potrebuje kontakt s deťmi,veď bol doma do 5 rokov.Vopred veľmi pekne Ďakujem za rady

mikibe
14. okt 2014

probiotika a kidská tie sa nám osvedčili najviac
http://www.zdravie-aloe.sk/produkty/podpora-imu...

tamaram283
19. okt 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

nam sa osvedcili probitika actibax

maca283
21. okt 2014

Na imunitu echinacinu sirup od firmy just

evadolna3
26. okt 2014

jednoznacna probiotika Actibax.. skusala som rozne pripravky.. ale iba toto sa mi osvedcilo..

zuzik311
11. sep 2015

@monulik2 ahoj aky rakytnik kupuješ? Sirup?

zuzik311
11. sep 2015

@dada97 možem poprosiť to porovnanie?

lucyk29
11. sep 2015

Dobry vecer, napiste mi e-mail na kedzuchova.lucia@gmail.com .Poradim Vam ,budete spokojna .

lucyk29
6. okt 2015

Pekny den prajem , mozem Vam pre Vase dieta ponuknut cukriky Factor base kids , je to prirodny vyrobok z byliniek bez chemie . Mam to odskusane ,moj syn ich uziva a som spokojna .
Ak mate nejake otazky napiste kedzuchova.lucia@gmail.com. Lucia

bohumilka27
26. jan 2017

@moon1979 viem, ze je to stara diskusia...ale o akom pripravku tu bola rec, ze nie je na dlhodobe uzivanie?

bohumilka27
26. jan 2017

@monulik2 prosim Ta, kolko davas toho rakytnikoveho oleja a sirupu? pomohlo vam to na imunitu, ci skor to vysadenie mlieka a sladkosti?

bohumilka27
26. jan 2017

@babkabubko prosim Ta, zaujimal by ma ten echinaceovy sirup bez cukru...a od kolkych rokov je vhodny?

monulik2
26. jan 2017

@bohumilka27 v tomto zimnom období rakytnikovi olej pol lyžičky kávovej a malú lyžičku sirupu do čaju alebo môj ti vypije v pohode sám. Je imunitu to používam. Mlieko a mliečne výrobky menené už vôbec a sladkosti som zredukovali. No babky ešte stále nechápu že biely cukor škodí.

bohumilka27
26. jan 2017

@monulik2 a mate na mlieko alergiu, ci?

babkabubko
27. jan 2017

@bohumilka27 pokojne od 1 roka, 1 čl denne preventívne pri zmene ročného obdobia alebo pri chrípkových obdobiach 🙂

monulik2
27. jan 2017

@bohumilka27 nie nemá na mlieko alergiu , ale keďže ho nepil bol dlho kojeny , tak mu ťažko trávy a zahlienuje ho. Používame rastlinné mlieka a makový olej je doplnenie vápnika.

nuska
27. jan 2017

Určite treba upraviť stravu. Ja sa tiež snažím redukovať cukor, aj preto že sama mám cukrovku, tak deti už pripravujem. A tiež bielu múku. Veľmi sa mi teraz osvedčila gaštanová múka. Super sú z nej palacinky a aj koláče, ani neviete, že je iná, len na rozpočte 🙂 A potom sa snažím stále striedať vitamíny. Nekupujem v lekárni lebo to je sám cukor a minimum vitamínov. Berú aloe vera gel ( dokonca aj 2 ročný). To berú stále. Potom striedam vitaaktiv (koncentrát ovocia a zelniny s vitamínom D), peľ, cistus incanus, colostrum, reishi. Všetko prírodné veci. A až neverím tomu ako to funguje. Investujem do toho, no deti som ešte nemala choré tento školský rok. Ten dvojročný síce niečo chytal 2-krát ale za dva dni prešlo. Ak sa mi zdá, že niečo ide, tak mám vždy tekuté Colostrum v domácej lekárničke a hneď nasadím. Fakt odporúčam, investovať do zdravia deti sa oplatí a pravdaže aj čo to do svojho, lebo deti sú závislé na nás. Ak by ste niečo chceli, resp. viac info, tak píšte. Ak sa objedná väčšie množstvo, je lepšia cena.

bohumilka27
27. jan 2017

@babkabubko mna by zaujimalo aj ako si ho spravit, lebo v kupovanych sirupoch je vsade cukor...

babkabubko
28. jan 2017

tinktúru urobíte z koreňa echinacei . vykopať, očistiť, nakrájať, vysušiť a 6 týždňov luhovať v 60% liehu alebo alkohole. potm scediť a užívať. recepty na výrobu domácich liečiv máme https://www.babickinazahrada.sk/blog/vyrabame-d...

bohumilka27
28. jan 2017

@teegreen
@moon1979 prosim, o com je rec, ze to nie je na dlhodobe uzivanie?

bohumilka27
28. jan 2017

@gabrielax po tych 6 tyzdnoch uzivania Colostra imunita zostava? lebo niekto pisal, ze imunita je len pocas uzivania a po vysadeni je telo zas nachylne, ci este nachylnejsie na choroby

lelenka35
28. mar 2024

@evakva livostin ste davali aj 5rocne? Nam ho teraz predpisala pediatricka ale vsade citam ze az od 6 rokov, tak som zmatena :/

evakva
28. mar 2024

@lelenka35 Syn je už starší