Vitamíny pre novorodenca

ivuska1680
18. aug 2012

Ahojte...moje čerstvo narodené dieta užíva Cebion kvapky, Maltofer kvapky, a Acidum folicum. Prosím Vás viete mi poradiť nejaku lepsiu náhradu?Ďakujem🙂

mimi
18. aug 2012

@strapco13 myslis, vitamin D, vsak? TAk nemam davat cebion multi? Lebo vigantol sa ma podavat do 15 mesiaca,tak co mi bolo aspon povedane.

nani7278
18. aug 2012

@ivuska1680 Toto je kombinácia na liečbu anémie, treba sa určite o tom porozprávať s lekárom, ktorý dieťatko sleduje a s hematológom.

strapco13
18. aug 2012

@mimi hej D som myslela 😅 dik za opravu...ja by som cebion nedavala...staci Decko

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@ustrachana a ako dlho ste to vsetko uzivali??🙂

ustrachana
18. aug 2012

@ivuska1680 asi do 6 mesiaca, ale postupne nam to vysadzali, kazdu kontrolu sme mali toho menej a menej , teraz mame uz len vigantol
vies a asi by som toto vsetko konzultovala s lekarom a nie na fore modry konik, myslim, ze kazde ma nieco do seba a pri predcasniatku by som asi rady z modreho konika neriskovala, urcite ma lekarka dovod nato aby to takto naordrinovala

mimi
18. aug 2012

@strapco13 este ma napadlo, ze mala brala pyridoxin a vit.E, mozno aj preto namiesto kazala davat cebion multi, len ten vit.D ma tam zneistil.

strapco13
18. aug 2012

@mimi tak v tomto pripade davaj iba cebion multi, kedze mate brat aj ine vitaminy

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@bianca ano, o tejto teme sa urcite budem rozpravat s Dr. 🙂

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@strapco13 na cebion cisty...a davkovanie kazdych 12 hod 4 kvapky

strapco13
18. aug 2012

@ivuska1680 pokial nema anemiu, poruchu imunity, nie je dovod davat navyse vitaminy
dojcenim pomozes babatku ovela viac

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@ustrachana ano, ale ja si stale vypocujem viac rad ako len jednu hoc to je od Dr. nie zeby som potom ignorovala Dr. to nie len chcem vediet rozne nazory na danu temu

ivuska1680
autor
18. aug 2012

@strapco13 dik ozaj za rady🙂

ustrachana
19. aug 2012

@ivuska1680 ja som to nemyslela v zlom, ale je rozdiel zdravy novorodenec a patologicky
a u patologickeho je to tiez u kazdeho ine a individualne
urcite som to nemyslela v zlom 😉

didi79
1. okt 2012

ahojte pripojim sa k diskusii. my mame tiez predcasne narodene dvojcata ( v zahranici) a inak uplne zdrave a o to je jedno ci su krmene UM alebo kojene uzivali do 3 mesiaca extra vitamin A-C-D a teraz uz iba D a zelezo ..a nikto im krvny obraz nerobil.. tu dostanes prirucku a tam je to pre kazde dieta naordinovane ...

spuki
25. jan 2013

Aj keď je už táto diskusia dávno ukončená, ak by sa sem niekto dostal, tak len na vysvetlenie. Ide o to, že v posledných mesiacoch tehotenstva si dieťa ukladá železo do zásob od matky. Pokiaľ je dieťa narodené predčasne, je takmer isté, že zásoby nebude mať dostatočné- v závislosti od toho, ako predčasne sa narodí. To znamená, že po pôrode mu ho treba substituovať spolu s vitamínom C- ktorý podporuje jeho vstrebávanie a pyridoxínom príp. kys. listovou. Materské mlieko síce obsahuje všetko, čo novorodenec potrebuje s výnimkou vitamínu D, ale zďaleka neobsahuje také množstvo železa, aby dokázalo nahradiť to, čo dieťa nezískalo v posledných týždňoch pred pôrodom od matky. Preto je liečba železom u nedonosencov namieste. Nedostatok železa vážne ovplyvňuje vývoj dojčaťa.

trudka4
6. feb 2013

@ivuska1680 My jsme všechny tyto tři léky užívali při chudokrevnosti miminka.

trudka4
6. feb 2013

@spuki My jsme nebyli nedonošení, jen chudokrevní a brali jsme Maltofer, Cebion C, kyselinu listovou a Pyridoxin.

spuki
6. feb 2013

V tom prípade je možné, že ste vy nemali v tehotenstve dostatok železa.

momoka85
25. nov 2013

@ivuska1680 My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný (aj pre dospelých)!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...

katren
25. nov 2013

@momoka85 najskor sa pozri z ktorého roku je diskusia.....
a prestaň uz v kazdej diskusii o vitaminoch davat to isté a robit reklamu....za to sa tu plati a ak to predavas zaregistruj sa ako PRO

momoka85
25. nov 2013

@katren každý si to môže kúpiť kde chce... Aspon sa mamičky dozvedia o prírodnom D-čku a nie umelinám z lekárne....

jane18
15. mar 2022

@ivuska1680 kdesi som čítala že by malé dieťa malo dostávať hlavne vitamín K a D. Ale či by malo aj čerstvo narodené možno 2-3 týždňové netuším na to by som sa tu opýtala. Keby bolo treba tak nech mám pripravené keďže 7.4. mám termín.