Vojtová metóda a zležaná hlavička

saska2208
7. nov 2012

ahojte mamicky,prosim Vas ktorá máte skusenosť s Vojtovou metodou koli zlezanej hlavicke?? droktorka na rehabilitacii mi dnes kazala s malou 3mesacnou dcerkou cvicit ,,zaujimavy,, cvik, ze ked lezi na chrbatiku tlacit jej na miesto medzi bradavkou a koncom rebier a drzat jej pri tom hlavicku a ona ma pri tom dvihat nozicky a otvarat opacnu ruku. napr.pritlacam pri lavej bradaavke a ma otvarat pravu ruku a zas naopak. neviem co jej to moze pomoct pri vylezanej hlavicke? prosim Vas ak mate skusenost poradte mi nieco, to cvicenie s ami vobec nepacilo,mala pri tom velmi plakala..... ako by som sa tomu mohla vyhnuť, mate nieco osvedcene? este raz vopred ďakujem!

swimka1
2. jún 2015

@lulka83 ako ta vojtovka?Nas poslali a mam z toho stres.Aby som mu tym neublizila pschicky?

brady1
2. jún 2015

@saska2208 naštuduj si liter., pomaha to. my sme tiež chodili, moja mala bola vždy vysmiata,teda pačilo sa jej to. niektore deti su proste uvreštane, rozmaznane 😒

saska2208
autor
2. jún 2015

@brady1 nasa nebola rozmaznana a ani nieje a vrestala akoby ju z koze drali.. som rada,ze sme to nemuseli cvicit a nasli sme si svoj sposob a vyriesilo sa to bez placu a nepokoja. a o kolko rychlejsie 🙂

prechtlova
2. jún 2015

My sme tiez cvicili vojtovku,kvoli zlezanej hlavicke,malý tiez vrestak ako divy na rehabkach a aj doma,ale stalo to zato,vsetko je tak ako ma byt. Treba byt trpezlivy,nenechat sa znervoznit placom.

jbizakova
2. jún 2015

Aj sme cvicili a tiez sme plakali ale zato nam to velmi pomohlo.Rehabilitacna my povedala ze deti placu nie preto ze ich to boli ale preto lebo tym cvikom ich nutime robit pohyb ktory im nie je prirodzeny.
Mojho syna to urcite psychicky nepoznacilo.

lulka83
2. jún 2015

Ahoj Saska.presne aj my sme toto iste cvicili.zacinali sme tak isto.ale tie zaciatocne cviky ako uvadzas nie su bolestive..dietatko by nemalo plakat.ale asi kazde je ine...moj maly mal tak isto zlezanu hlavicku,ale tento cvik bol hlavne na to,aby sa pretacal z jednej strany na druhu.takze neviem ako tvoje dietatko,uz sa pretaca??lebo ak nie tak tu ma hlavne dojst ku pretacaniu a nasledne,aby sa nejak naucil lezat aj na boku...u nas to neskor skoncilo tak,ze vojtovku sme prestali cvicit.takze klud,ziaden sstres...kosticky su este makke,tak to zlezanie sa upraviii...mohli sme polohovat ako sme len vladali,babo si aj tak naslo svoju naj polohu,kttora mu vyhovovala...🙂

swimka1
5. jún 2015

@lulka83 Myslis,aby sa pretacal nabok alebo aby otacal hlavicku zo strany na stranu?Nas pekne otaca hlavu,ale ked spi,vyvali si ju vzda len napravo.Ako dlho ste cvicili a od kolkych mesiacov?Nas ma 4,mame zacat cvicit na konci mesiacs,ideme prvýkrát ns rehabku.Jaj,tolko otázok,no chcem,aby mal peknu hlavicku.

prechtlova
6. jún 2015

my sme ju cvicili pokial sa mu tonenapravilo,krpec mal aj skrateny sval tym ze si hlavicku daval len do jednej strany,to vyriesilo kg cukru v postielke aj v kociku,ako zabrana,a potom bolo super

alchemilkazltozelena
15. máj 2017

@saska2208 a ako si to vyriesila?

saska2208
autor
15. máj 2017

@alchemilkazltozelena necvicila som s malou nic, a v postielke sme jej vypolohovali. Dali sme jej knizky do uteraka a nemohla otocit hlavicku na tu stranu kde ju mala zlezanu, ked sme prisli na ko.tak sa sestricka cudovala ze ako krasne sa jej to naprava, samozrejme ze som jej nepovedala ze sme necvicili ale vedela som,ze postupujeme dobre.

zbruna
15. máj 2017

Moja dcerka mala tiez Torticollis, uz v 2. mesiaci mala trochu zlezanu hlavicku, polohovanie nepomahalo. Zacali sme cvicit Vojtovku od konca 2. mesiaca (aj ten cvik, co spominas), cvicili sme do 10. mesiaca. Dovtedy sa ten stiahnuty sval upravil, ale to mierne zlezanie uz nie...teraz ma 3,5 roka a stale to vidim na hlavicke, este ze ma kucerave vlasky. Ja som vtedy riesila aj prilbu, ostatni z rodiny ma odhovarali, ze sa to spravi, ale ja som tusila, ze nie ☹

alchemilkazltozelena
15. máj 2017

@zbruna boze 8 mesiacov? a to pridavali dalsie cviky postupne ci?

@saska2208 my sme boli dnes 1.krat..nemam z toho dobry pocit...

saska2208
autor
15. máj 2017

@alchemilkazltozelena to sa ti ani necudujem, ja som mala dcerku vzdy kludnu, a ako sme zacali chodit tam, hned bola uplakana a nespoojna, potom som teda snou doma necviciila a zas bola dobra a ked sme mali kontrolu tak zas bol cely den zly, celou cestou od dr. cca 30min mi plakala v aute a cely den bol na hovno.

zbruna
15. máj 2017

@alchemilkazltozelena Ano, cvicili sme 8 mesiacov, cviky pridavali, ale uz ked mala 10, horko-tazko som ju udrzala. Mala uz strasnu silu, nastastie, sa ten sval dovtedy upravil...a zavisi aj od osoby, ktora dohliada na tu rehabilitaciu. Tu v tom rehab. centre BA nic moc, cvicili sme, ako povedala a vysledky nic-moc. Potom som v MT (ked sme boli u rodicov) isla ku inej, ta mi ukazala ako co, najprv sa mi to zdalo moc "tvrde". Ale ked som tak zacala cvicit, dlhsie a intenzivnejsie, vysledok sa dostavil 🙂

alchemilkazltozelena
15. máj 2017

@zbruna a to ako zistia ci je uz sval ok?

swimka1
15. máj 2017

Pri torticolis je to jednoducho tak,ze zlezaniu sa aj pri polohovani tazko vyhnut. My sme cvicili do roka,par cvikov bolo horsich,najma ten prvy,kde sa mu stlacala pod hrudou bod a natahuje sa,ale potom sa pridali rozne cviky na fitlopte,viac pohodove to bolo a moc som ocenila,ze sme mali moznost posilnovat telicko pod dohladom odbornika.Takto mi zacal v 6,5 mesiaci stvornozkovat. Dnes ma dva roky,uz som aj zabudla na halvku zlezanu,nieco asi ostalo,ale vlasy prekryli,je to ok.Kazdym cvicenim podporite ich silu,narast svalov,spravny vyvin. A cokolvek by nebolo vo vyvine ok,hned mate odbornika,ktory vam ho pravidelne sleduje.

zbruna
15. máj 2017

@alchemilkazltozelena To uz posudil lekar, urobil s nou nejake cviky, pohyby, pohmatom aj pnutie v svale ...

chrissa
15. máj 2017

Môj synček mal ako bábätko veľmi zležanú hlavičku a diagnostikovanú plagiocephaliu. Najhoršie to bolo okolo 5-6 mesiaca, hlavičku mal ako skosenú. Chodili sme na rehabilitáciu, ale len kvôli údajne stiahnutému svalu. Žiadna Vojtovka to ale nebola, bolo to pred 7 rokmi. Pediatrička ma ubezpečovala, že sa to upraví časom a že si o pár rokov na to ani nespomeniem. Mala pravdu. Keď syn začal loziť a neležal celý deň na hlavičke, začala sa lebka zaobľovať. Nakoniec sa tvar hlavičky upravil a ešte mu narástli aj kučeravé vlasy. Dnes by tomu nikto neveril, ako vyzerala jeho hlavička hrozivo, keď bol bábätko. Vtedy som sa natrápila, rozmýšľala som nad nosením prilby, ale v tom čase som nenarazila na podporu zo strany neurologičky....a aj pediatrička ma od toho odhovorila. To je moja skúsenosť 🙂

fialka21219
10. sep 2017

@brezulka dobrý deň aj ja cvičím Z malú vojtovu metódu mám jej tlačiť pod bradavkov bod jednu minútu ale neviem teraz ako často mám tlačiť bod mám jej tlačiť Z jednej strany minútu potom Z druhej strany A opakovať zas alebo len raz to spraviť ďakujem

alchemilkazltozelena
10. sep 2017

baby ja len tolko ze sme boli u fyzioterapeutky a som STASTNA !!! konecne niekto nieco pozitivne mi povedal. malemu absolutne nic nie je je zdravy ako ryba

neviete si predstavit ten pocit ako mi je

nijaky torticolis nemal ani nema povedala ze to je nieco uplne ine! on mal len zlezanu hlavu a trochu viac preferoval 1 stranu..pri torticolise by na tu druhu stranu ani hlavu otocit nemohol a on ju normalne otacal

Nad detskou fakultnou nem. len krutila hlavou ze kazdy jej to iste hovori ze je to tam o nicom len strasia rodicov a zbytocne davaju Vojtovku cvicit!

ale ja som od zaciatku citila aj verila ze nijaky toticolis nema...najradsej by som ich tam nakopala do zadku vsetkych tych mudrlantov sarlatanov 😣😥😑