Vpáčený hrudník u 10-ročného

hivanik
3. júl 2019

Dobry den. Potrebovala by som poradit ak by sa niekto nasiel s tymto problemom ci uz u deti alebo pripadne dospeleho. Syn 10r.od narodenia sledujeme, ze ma tento problem. Boli sme pred 3rokmi na ortopedii a vraj kozmeticka zalezitost podla lekarky. Ale teraz ako rastie ide do puberty tak sa nam zda to trochu vyditelnejsie. Ake mate skusenosti alebo rady. Dakujem

benit
3. júl 2019

@hivanik nam radili cvicit.

hivanik
autor
3. júl 2019

@benit ..A ake cviky vam odporucili? Dakujem

benit
3. júl 2019

Chodil na rehabilitacie a tam ho ucili cvicit a dychove. Treba sa od detskej pytat.

jana_eyre_2
3. júl 2019

moj najstarsi to ma, sledujeme to od cca 3r lebo vtedy uz len rastol a moc nepribera (za to zrejme moze aj hit, lebo je dost), takze je dost chudy.. cvici vela, okrem bezneho pohybu somnou (trampolina, plavanie, behanie a podobne) chodieva na kruzok enklave mobility, je to cvicenie na spevnenie celeho tela (cvicia na zinenkach rozne cviky, kde ich vedie trener - skacu, stojky, kotrmelce a podobne) odkedy cvici pod dohladom trenera dost sa mu zlepsilo drzanie tela, hrudnik ma ale vpadnuty stale.. v auguste nas ortoped objednal na rtg, aby videli ci mu netlaci na vnutorne organy a potom sa uvidi, vraj ak ano, okrem rehabilitacie by mal nosit aj korzet..

hivanik
autor
3. júl 2019

@jana_eyre_2 ...aj nas je chudy az mu tie spodne rebra odstavaju a teraz ked sa vytiahol do vysky tak sa mi zda to trochu vyditelnejsie a este sa aj hrby....Zatial fukame balony tak uvidim.Ten korzet som pozerala. Dakujem

mon29
3. júl 2019

zaujimave ze to lekar neriesil skor..nasa mala vpadnuty hrudnik a od 2 rokoch chodila pravidelne cvicit a plavat..ma 5 rokov a problem je fuc..klop klop.. odporucam pravidelni rehabku, ta mu asi pomoze najviac.

baby26
3. júl 2019

Ahoj aj ja mam vpaceny hrudnik.Ked som bola mala musela som cvicit,nosit specialny korzet,operovat ma rodicoa nedali pretoze su potom dost viditelne jazvy .

hivanik
autor
3. júl 2019

@baby26 ....no predstava operacie ma desi tak hladam informacie ako tomu predist. Pomohlo nosenie korzetu a cvicenie?

baby26
3. júl 2019

Ano pomohlo

baby26
3. júl 2019

Zalezi ci ho ma vpaceny moc,na mne to je vidiet ale nie moc

hivanik
autor
3. júl 2019

@baby26 ....podla mojho odhadu cca 1cm

katie253
3. júl 2019

Môj bratranec mal veľmi vpadnutý hrudník, hanbil sa za to v puberte, nechcel chodiť ani v lete bez trička. Lekárka mu odporučila cvičiť s vlastnou váhou, chodil do posilovne, pravidelne a poctivo a pekne sa to upravilo. Vôbec nevidno, že ho mal vpadnutý, je Z neho chlap ako hora, ale naozaj poctivo cvičil lebo jemu samému to veľmi vadilo.

weli184
3. júl 2019

Aj moj syn ma vpadnuty hrudnik a nam nikto neodporucil ziadne cvicenia a ani operaciu jedine bolo co nas poslali na kardiologiu ci nahodou netlaci na srdce

carduelis
3. júl 2019

Môj brat má vpáčený hrudník (22r), v detstve to bolo dosť viditeľné, ale neriešilo sa to, počas puberty začal posilňovať až doteraz a nie je to také viditeľné. Myslím si, že ide len o “chybičku krásy”, neviem o tom, žeby to jeho nehak trápilo.

luckamorka
3. júl 2019

Môj syn má naopak vtáčí hrudník, to znamená do vonka.. od malička to dr riešia, okolo 2r sa ale zaťal nechcel vôbec cvičiť ani u dr ani doma, až teraz v 4r nastúpil do denného rehabilitačného stacionára kde s ním každý deň cvičia a intenzívne sa mu venujú, plus doma na spanie nosí takú bandáž na hrudník. Tiež som sa bála tých dopadov v puberte, tak snáď sa mu to upraví lebo dosť mu to vidno plus je strašne chudý čím sa to ešte zvýrazňuje. Tiež sa ale čudujem že u vás to doteraz nikto neriešil...

m14m
4. júl 2019

Moj syn to ma tiez (4r.)...chodime na rehabilitacie, mame ortezu na chrbat a cvicime aj doma. Je moc chuducky tak na nom vidiet kazde rebro 🙂 odporucaju sa dychacie cvicenia...fukat baloni, sviecky a pod...

luciella
16. júl 2023

@hivanik Ahoj,ako ste na tom s hrudníkom? Pomohlo vám cvičenie?
Syn má vpadnuty hrudník,obzvlášť keď vyrástol vidiet viac.

hivanik
autor
6. aug 2023

@luciella ....pravdupovediac syn necvici aj co som sa radila tak veľmi to vplyv nemá a ked tak cvicenie vlastnou váhou ....áno v období rastu sa to zviditelnilo...podľa lekárov je to estetická záležitosť pokiaľ to netlačí na vnútorné organy....