Vracanie. Čím to môže byť?

marorlinko
7. mar 2009

ahojte, moj maly dnes zacal vracat od vsetkeho co zje, aj kasle nevidela som ho est etakto, uz 2x za sebou vracal a stale po jedle, cakam na muza a pojdeme na pohotovost, len neviem co to moze byt. mate niektora z vas take skusenosti,ak ano budem vdacna z akazdu radu.

simonka99
7. mar 2009

ahoj marorlinko,aj moj maly takto vracal asi 2 dni,mal aj zvysenu teplotu(cca 38),tiez sme boli na pohotovosti a tam nam dali taky roztok soli a cukru a ten sme mu striekacou davali cca kazdych 10 minut asi 2 hodiny-to vobec nevracal a nayse bol nadmieru spokojny 🙂 potom este zopar krat vracal doma,ale preslo to a vraj to bola crevna chripka.

zuzkafuny
7. mar 2009

Fu!
U nás už tretí deň črevná chrípka...
Prevetrala celú rodinu 😀 😀 😀
Ale už je oki...
Marorlinko... boli ste na pohotovosti...??? Ako sa máte???

srnkamt
7. mar 2009

no nas to zastihlo tiez...boli sme na pohotovosti...nedavaj malemu papat ak nechce..nenut ho dolezite aby mal dostatok vody ale tu tiez nedavaj naraz..treba davat po lyzickach..aby sa ta vodicka stihla rozptylit do telicka..vacsie mnozstvo by mu mohlo sposobit tazobu a nasledne vracanie co by bolo este horsie...musis zabezpecit dostatok tekutin...ak by chcel papat zatial mozes dat starsie pecivo slabucky cierny cajik neosladeny,na obed varene zemiaky ,varenu ryzu,alebo ryzovy odvar...zasadne nic mastne...neviem ci to zozenies ale skus sa opytat v lekarni na roztok proti dehydratacii pre deticky...malo by to ustupit do troch dni ak by sa to zhorsilo zavolaj lekara...
😉

marorlinko
autor
7. mar 2009

neboli sme dnes bo som myslela ze bude uz dobre bo nevracal uz az terazv noci zase nema teplotu,hral sa ,ale zacal kaslat a ma upchaty nostek. skusim mu zajtra dat jest to co tu bolo pisane uvidim jak bude zajtra mal aj hnacku tiez. ja ho neutim jest on sam si pytal. jedol jogurty ovocie,chlieb so syrom, ajvonku sme boli bolodobre a teraz zase, zacal kaslat a potm vyvracalvsetko co jedol naposledy. inac moze aj dzusik pit? bo pil dnes. zajtra ideme k dr a dam vediet co povie,trapim sa koli nemu,boli ma vidiet ho takto, dneska vracal 3x,
dakujem vam zatial za rady.

nicky95
8. mar 2009

marorlinko- ahoj , nám vždy pomohla fatra, ale neviem ,či u vás dostať. My sme mávali často rotavírusa a toto nám pomohlo. Tie rehydratačné roztoky nechcel vypiť. Ja som mu napr. dávala aj originál pepsi kolu po lyžičkách. A daj mu slané tyčinky s takými veľkými kúskami soli. Organizmus potrebuje doplniť soli, ktoré sa vylúčia vracaním .

marorlinko
autor
8. mar 2009

nicky95, a coca col apomaha? lebo maly ju zboznuje, to by mi vypil, nemame slane tycinky doma, al eo chvilu ideme k dr. dnesk ajedol normalny obed, zatial nevracal,tak neviem. al edost kasle, tak potm dam vediet,ze ako sme dopadli. fatra sa tuna kupit neda apodobnu som este nevidela, neviem ci by mi vypil ten roztok,pretoze on len tak hocico nevypije.uvidime.

nicky95
9. mar 2009

Ahoj! Ako sa máte , už je to lepšie?

marorlinko
autor
12. mar 2009

ano uz j edobre boli sme min nedelu k dr a nevidel tam nic zle, je ok, vravel,ze len daky virus ma, co je bezne,iba kasle teraz a ma hlieny,tak dakedy aj vracia od kaslu ho napne teraz aj mna bo aj ja mam teraz ten kasel, ale nie stale vracia z neho, uz je lepsie,on papa rad co chce. takze vsetko je ok teraz.

nicky95
12. mar 2009

To je super. Prajem skoré uzdravenie.