Vracanie dieťatka 13m. Pomoc!

zuzka011
25. aug 2008

prosim vas mate niektora skusenost s vracanim dietatka a acetonovym pachom z ust? Nataska ma 13 mesiacov a za posledne dva dni sa mi 3x povracala. Jedlo bolo natravene a citila som jej z ustociek acetonovy pach. Jeden krat to bolo z pribinacika, druhy krat z instatnej kase a treti krat z paradajkovej omacky. Dakujem

danuska24
25. aug 2008

a preco si nesla k doktorke?

bambusko
25. aug 2008

zuzka, my sme po takom vracani skoncili v nemocnici na infuziach, mladsia dcera mava taketo problemy, o polnoci ju naplo prvykrat a do rana do piatej uz nevladala ani chodit ☹ urcite nasad dietu a davaj je vela pit, pre deti je rehydratacny roztok kulisek. v moci mava po vracani vzdy este par dni aceton a chodime to kontrolovat k lekarke. vraj by mali deti s problemom acetonemickeho vracania jest menej tukov

dididi30
25. aug 2008

nasa mala vraciavala kvoli refluxu.....ten zapach mava vzdy ked ma byt chora 😉

vieruna
25. aug 2008

zuzka skoc k lekarke. Radsej 100x zbytocne....
My sme mali raz tiez problem s acetonovym zapachom, ale zo stolice. Bolo to kvoli tomu, ze bol syn dehydratovany. Lekarka ho ovoniavala a povedala mi, vraj ten zapach je typicky pre cukrovkarov. Andrejko mal vtedy hadam 8 mesiacov

zuzka011
autor
25. aug 2008

Je pravda, ze to bolo vzdy po ceste autom, zatial to pripisujem tomu. Uvidim co sa bude diat zajtra ak sa to este raz zopakuje, nevaham a idem k lekarke.
Vsimla som si, ze ju zacalo aj castejsie natahovat, idu jej aj dalsie zubky a ma trosku soplik, mozno aj to dalsia moznost!?

bambusko
25. aug 2008

zuzi, aj pri virozach sa grcia, niektore deti su na to nachylnejsie

zuzka011
autor
25. aug 2008

pekny vyraz "grcia" som nan zabudla 😉 .
Nechcem robit paniku, je uplne normalna, "nic" s nou nedeje. Bolesti bruska isto nema bo je kludna. Mam trosku strach ale uvidim zajtra.

emjee
25. aug 2008

ja tiez viem o tom, ze acetonovy zapach je typicky pre cukrovkarov - nepodcenuj to, radsej x krat zbytocne k lekarovi ako raz neist

ikke
25. aug 2008
zuzka011
autor
25. aug 2008

maju cukrovkari este aj nejake ine priznaky alebo toto je pre nich specificke?

expertka8
25. aug 2008

....urcite navstivit lekara 😉
...nepodcenujte dehydrataciu...najma...ak sa jedna o take male dieta...
...v kazdom pripade...su vhodne slane tycinky...udrzuju vodu v tele..zasytia...
...mrkva...ryza...

😉

zuzka011
autor
25. aug 2008

este napisem, ze vyvratila vzdy len male mnozstvo asi tak polievkovu lyzicu. A bolo to raz za den. Mozno to vyzera tak, ze si nechcem pripustit, ze jej nieco je ale do dnesneho (klop, klop, klop) sme neboli chory, ziadne lieky ani kvapky.

erikasadek
26. aug 2008

ahoj urcite , ak sa to opakuje navstiv lekara, inak zapach acetonu , je normalne po dlhsom vracani, cim viac vracias tym viac sa vytvara, vtedy je vhodne dat dietatu cukor , vo forme tekutiny , alebo aj cukrik ak chces , chemicky odstrani , aceton v zaludku, tym padom prestava , vraciat, to je prvva , co treba spravit hydratovat, z hydratacnym roztokom, a cukor, ten zastavi aceton a aj vracanie.

aspon tak mi to stale vysvetlovali v nemocnici.
tak dufam , ze sa stav rychlo upravy, ak nie naozaj chod stym k lekarovy. 😉

bambusko
26. aug 2008

hej erika, teoria pekna, ale v praxi, ak ti dieta neudrzi v sebe ani lyzicku vody ☹ sa mozes aj pokrajat

erikasadek
26. aug 2008

ked ti neudrzi tak hned na pohotovost, to je logicke, zamedzis tym dehydratacii, ja to mam odskusane, kolko krat uz mal, gastro, ani nepocitam, , takze , zatial , sme len raz museli ist na pohotovost, pokial pil tak v pohode.

zuzka011
autor
2. sep 2008

ahojte dievcata, Nataska uz odvtedy nevracala a prestalo ju natahovat. K doktorke som teda nesla, ale ak sa to zopakuje tak nebudem vahat. Dakujem za rady 😉