Vracia v novej autosedačke. Čo s tým?

helka101
21. feb 2008

Ahojte mamičky, kúpili sme novú autosedačku od 9-36kg.. AKože malému je super, ale už 2x sa nám v nej pozvracal.. Neviem z čoho to môže byť,ked v tej čo sme mali predtým do 18kg,sa nám to nikdy nestalo!!! Neviete mi niekto poradiť čo stým?! Nemôžem sním sedieť vzadu a mať ho na kolenách, pretože už je to "protizákonné",kedže sú autosedačky povinné... Ani veľmi lieky donho pchať.. Nemáte stým nejaká z vás skúsenosti.. Dakujem

goja
21. feb 2008

helka a ta sedacka predtym bola v smere ci proti smeru jazdy?

eliska7
22. feb 2008

skus mu dať homeopatika,pytaj v lekarni na cestovanie ked je zle.No a inač moja ma 16 mes autosedačku nosime v kufri,lebo ona tam nebude sedieť ani 2sec. a vobec ani v aute sa nerada vozi 😖 či je povinne alebo nie,hadam ju nenecham vrieskať do nepričetnosti 😕

bibinka
22. feb 2008

helka101- a "nesmrdí" tá autosedačka novotou? Skús vyprať poťah,možno je dačím napustená čo malého dráždi. a kúp v lekárni cocculine od boironu, homeopatík sa báť nemusíš. Ja som to brala v prvom trimestri a malý nemá žiadne problémy.

eliska7
22. feb 2008

bibinka presne tie som myslela len ma nenapadol nazov,to je pre deti dobre a zabera to,aj sestra to odskušala 😉

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska7
22. feb 2008

jasne že som napisala somarinu-bezpečnosť na prvom mieste,ale čo s takymi detmi,lahko sa ti piše ked maš vzorne dieťa 😉 ,ja radšej nechodim nikde ked nemusim a väčšinou mi je na ceckoch,čo je hrozne lebo mam strach že mi odkusne,ked muž zabrzdi 😅 momentalne mame doma suchy nacvik-sadne si do autosedačky,zapneme ju a robim ako že ide auto-ako debili,len aby pochopila že to je super tam sedieť 😀

prasiatko30
22. feb 2008

eli sorry ze som sa tak vyrutila - ale mi to stale pripada dost nezodpovedne - mozno preto ze viem co to moze urobit z dospelakom ked nie je priputany a ma mensiu - len velmi malinku zrazku a nie to este s dietatom - mas pravdu ze moja nevyvadza nejako extremne - sadne si do sedacky a vcelku ok - ale tiez ma svoje okamihy a to uz aj muz mi hovoril ze ci ju nemozem zobrat na ruky - ak zastavis tak ano pocas cesty ani za toho 🙂 - ale je naozaj potrebne tie deti bravat na mensie cesty najprv aby si zvykli a potom predlzovat intervaly - nie je lahke aby dieta ktore aj mesiac dva nevojde do sedacky a do auta ti vydrzalo nejaku extremnu cestu alebo aby bola zvyknuta na auto. a potom samozrejme mat pripravene nejake pitie, vela hraciek a nam sa posledne osvedcilo jedno cd s detskymi pesnickami - ked sa zacne mala tvarit nervozne tak pustime jej cd a vsetci spievame - sa potom rehoceme ze mladi s tunovanymi autami vypaluju nejaku house music a my prefrcime okolo s nasimi detskymi hitmi 😎 😀 ja by som este k tomu zvykaniu ak si soferka tak ju ber na kratsie trasy len vy dve alebo teda aj s muzom - najprv do 15-20min a potom to predlzuj - aj ked sa budes len vozit na vasom dvore 😉

eliska7
22. feb 2008

jáj ani netušiš ako ma sere-sory že naša herečka je takato.Ja aj mam vodičak a je mi na prd,lebo ma musi niekdo stale vyvažať,tak tužim ju usadiť do sedačky,naštartovať a pochodiť kamošky...to zrejme potrva,určite ked ten den pride a bude tato tema aktivna dam vedieť 😉

prasiatko30
22. feb 2008

pevne nervy a vela stastia 🙂

charlinka
23. feb 2008

Ahoj, nedá mi abych se nepřidala. Moje malá je vzorná v sedačce, ale měla taky pár okamžiku kdy zkoušela. Od narození se dítě nesmí vybírat z autosedačky i kdyby vřískalo jak by chtělo. Děti nevědí co je nutné, dobré apod. My rodiče je to musíme naučit. 🙂
Eliska myslím že dcerka už je dost šikovná aby to začala chápat, i když byla zvyklá v sedačce vřískat. Jsou už k dostání ruzné hračky na připnutí na sedačku před ní, muže si hrát a pod. a když nebude tak ji musíš vysvětlit durazně že musí sedět, vždyt párkrát se rozbrečí ale když neustoupíš tak to pochopí. Ty ji přeci jdeš příkladem. Vybírat dítě ze sedačky a ještě přitom kojit??? 😠 Je to nejenom nezodpovědné ale tím ji i učíš že je to normální a bude ti brečet stále a až bude starší a bude se vědět odpojit tak to teprve bude zle 😒
Držím ti palce, ale vydrž a bud durazná, ona se určitě naučí, je šikovná.

charlinka
23. feb 2008

Helka, není třeba zapínání těsné, nebo zrovna těsné v oblasti žaludku? To je dost divné že ti zvrací, když to předtím bylo v pohodě, možná že to je sklonem sedačky. Homeopatika by měli pomoct, jsou ruzné typy homeopatik na cestování. Hodně štěstí a málo uklízení 🙂

vanila
23. feb 2008

Ahojte! Moj maly neprotestuje ked je v autosedacke Zatial!!! Ale ked je v nej dlho tak ho vyberiem aby sa ponatahoval apotom za 5 minut naspat. Uz sa stalo ze v nej vrieskal a ako hovori charlinka nechat nech trochu protestuje a potom to prejde a jeho to preslo. 😉

iwa000
23. feb 2008

ahojte ani nasa nechce sedavat v autosedacke.strasne sa hneva davala som jej tam kadeco aby sa zabavila a nic.chvilocku bola ticho a potom plac,ale celkovo sa nerada vozi v aute.tak ani moc na dlhe trate nechodime.neznesiem tem plac a potom som s toho cela bez nalady aj ja a nemam chut ani nikam cestovat ked si na to spomeniem.

eliska7
23. feb 2008

awaoo aj my napodobne,radšej moc nikde nejdeme,iked viem že to nieje riešenie,ale ved pri reve sa neda ani šoferovať,nervozny vodič je horšie ako dieťa na ceckoch 😉 aj naša neznaša auto,po minute normalne chyta takunervozitu,len von a von z auta,ale ona neznesie nič čo ju obmedzuje-postielka,pavuk,ohradka,kočik,hrozne dite,je strašne hyperaktivna,moc mudra,tak musi niedke byť aj blba 😒

iwa000
23. feb 2008

tak to sme na tom asi rovnako eliska7 tie autosedacky su super napad..ale ako presvedsit mensie deti,ze je to pre ich dobro 🙂 pavuk,postielka.hrozne spava so mnou.

eliska7
17. dec 2008

dlho som tu nepisala,ale problem autosedačky sme vyriešili ešte začiatkom leta,tak nejako-vymenila som našu autosedačku(od 8-36kg) s kamoškinou(do 18 kg),tá je vyššia,takže mala vidi lepšie von,je pohodlnejšia,vie sa tam tak učučkať a može vnej aj ležať ako vo vajci a tak sme sa dočkali normalnej jazdy v aute-hlavne bezpečnej,teraz sama sa pyta do sedačky,nevidrží v aute stale dlho,ale tých 30-45 min sa to da zvladnuť,takže už som aj pojazdila kamošky a život je krajši 🙂 🙂

slaviks
18. dec 2008

nedá mi nepridať sa k tejto téme, lebo ja som kvôli môjmu plačúcemu decku v autosedačke nabúrala auto.Bol to len taký ťukes ale vyšiel nás pekne draho.Bola som nervózna pri parkovaní, že mi malá vrieska v aute, no keď sme vymenili autosedačku za väčšiu a dali ju v smere jazdy bolo všetko O.K. Ale v tom vajíčku sa jej nepáčilo stále plakala aj keď sme prešli pár metrov, a to som s ňou chodila sama všade autom pretože bývame ďaleko od všetkého a kočiarom by som tam došla až za hodinu. Vytrpela som si s ňou v aute dosť no teraz je už väčšia a konečne pochopila, že v sedačke musí sedieť a hotovo!

zuzkafuny
18. dec 2008

Môj vydrží v autosedačke pár minút :o(((
potom si vyvlečie ruky z remencov a snaží sa odtial ujsť... to akoby sme sedačku ani nemali...
nezaberajú hračky, spev, rádio... nič...

trixi
18. dec 2008

zuzkafuny, ako si dokaze vyvliect ruky z pasov? 😲 Pasy by mali byt tak pritiahnute, ze medzi pas a telo dietata sa zmesti prst.
Ja by som ziadne dieta do auta bez sedacky nevzala a nepresla s nim ani 1 m. Aj ked clovek ide len za roh, tak to moze byt nebezpecne.
Kuk na:

http://www.nemyslis-zaplatis.cz/

a tam si pozriet video Blazinec.

kobyliacik
27. dec 2008

Naša malá je opica, najprv sa voziť nechcela...teda pred prvou jazdou to tak yzeralo..ale potom keď zistila, že je to fajn v aute spí...len sa strašne nerada oblieka, ale keď už sedí v autosedačke tak už očakáva naštartovanie...ale zase ona je také utrasené dieťa, len by sa chcela nadhadzovať atriasť a také somariny, takže je to výhoda...A súhlsím...bez sedačky ani na krok...teda..autom🙂

veverica
27. dec 2008

no a nejaky trik ako dostat dieta do autosedacky nemate? Ked ma rapel tak sa tak nasponuje, ze ho tam neviem narvat (vtedy skusam mu dat vsetko mozne od mobilu, klucov, piskoty) a len mi ostava skusat a rvat ho tam ☹ 😒 😖 😢 😝 😀

mata25
27. dec 2008

nas krpec vacsinou celu cestu prespi. najdalej sme chodili asi hodinu jazdy od domu a to bolo ok. volakedy ked som ho davala do sedacky v overale tak sa jedoval, lebo mal dost obmedzeny pohyb, tak sme zacali do auta nosit bundu a tu v aute vyzlecieme takze tam sedi len v teplejsej mikine, dam mu nejake hracky, ale aj tak zvacsa po chvili zaspi a to sedi v protismere jazdy. casto chodime autom tak si musel zvyknut. ked sa obcas stane ze vresti tak mu strcim do ruky dlhu piskotu, alebo iny keks a potom je ticho pokial ho nezje.

marorlinko
29. dec 2008

moj maly nechcel casto sediet v autosedacke iba v predu, nikdy tam nesedel pocas jazdy v predu iba akoze sa hral,ze soferuje,ked sme stali,potom som ho dala sadnut a priputala,ale ten krik a jak sa natahoval,bojovala som,potm sa ukludnil,ale casom sa vsetko da riesit, dnes maly spredu pride sam do zadu lebo vzdy ked si sadne sam do autosedacky robime mu aplaus a maly tiez sam sebe a tesi sa, ide sa aj sam priputat, uz nekrici, netaha sa atd. vzdy bol priputany on sa vykrical a bolo dobre, dala som mu svoju ruku to ma rad.dolezite je bezpecnost dietata.

ankam
30. dec 2008

ja odkedy som prestala kojit tak mala je kludnejsia a v pohode presedi celu cestu a aj ja si konecne vychutnam jazdu autom.A este som jej povedala ze musi byt priputana aby ju nezobrali policajti-tak si da vysvetlit-do ruky cukriky a mozme ist.A uz nas aj diriguje ze priputajte sa aj vy........mame bezpecnu jazdu az som kludnejsia 😉

helka101
autor
30. dec 2008

no baby, založila som temu a sa mi sem urači po takom čase 😅 no ale už je to vyriešenú, sedačku do 36kg sme nahradili naspäť tou do 18kg, a maly je v nej kludny, a hlavne NEZVRACIA.. lebo daktore tu písali ako zabaviť dieťa v sedačke, ale u nas bol problem to zvracanie.. 😖 Ale už je to o.k, aj auto sme vymenili a vzadu nemame folie,takže aj to asi robilo svoje, teraz pekne vidí vonku a stane sa že aj zadrieme, aj ked už ma dva roky a vozenie nam už nezabera ako uspavací prostriedok 😀
ak tomu že si vyvlečie dieťa remence tak ma trixi pravdu, my mame tiež remence tak utiahnute aby sedel v sedačke a nevedel sa ani natiahnuť smerom ku mne, nie že je tam natesno,ale tak že vprípade dačoho ho ta sedačka zadrží, pevne.. 😵

tak dakujem všetkym za nazory a rady 😉