Vrecká na zachytenie moču. Ako ich upevniť?

daduska
18. feb 2008

Ahojte mamičky.....mame zaniesť moc na rozbor na vyšetrenie po piatom mesiaci ale nedarí sa mi zachytiť moc do sáčku .....zalepila som mu to tesne po pipika a aj tak bolo v sáčiku iba par kvapiek....prosím poraďte ako ste to riešili ........ 😉 😉 😉

gangulienka
18. feb 2008

ja musim moc odoberat kazdy mesiac. vzdy ked je bez plienocky tak jej trosku pomackam podbrusko tam kde je mocovy mechur ona sa vycika a ja to chytam rovno do skumavky 😉

daduska
autor
18. feb 2008

takze mam cakat.....a kde si kupovala tie skumavky

alami
18. feb 2008

daduska - odlep zo sačku ten papier čo prekrýva lepku, je tam otvor. Do toho mu zasuň pipíka a zatlač lepku o kožu (zalep okolo pipika) hotovo. Pipik musí byť dnu v sáčku. (pred tým ho dobre umy a osuš🙂

alami
18. feb 2008

do skúmavky sa berie len keď treba mať moč sterilný, na bežné vyšetrenie sa používa sáčok, ani sa netráp so skúmavkou 😉
Aj na nefrológii po zápale obličiek nám lepia len sáčky

gangulienka
18. feb 2008

ale ono to nie je trapenie je to jednoduche 🙂 , ale ked mas sacok tak skus ako ti radi alami

alami
18. feb 2008

trapenie s čakaním som myslela. niekedy čakáš a čakáš pripravená a aj hodinu nič. lepšie dať sáčok a len skontrolovať, či tam už dačo je 😀

rinuska
18. feb 2008

Ak budeš opatrne a správne manipulovať so sáčkom - aj moč takto odobratý by mal byť sterilný , pretože sáčok je sterilný. Na biochemické vyš. (prítomnosť krvi , cukru , bielkovín....) stačí nestrilný moč, ale na bakteriológiu , alebo kultivačné vzšetrenie potrebuješ sterilný moč. Správne by sa mal odobrať do skúmavky , tzv . stredný prúd - dieťa trošku odciká , zachytíš a dociká.Musíš dávať pozor , aby si sa nedotkla obvodu skúmavky , zátky.Je to veľmi problematické takto odobrať moč - preto sa použ . sterilné sáčky. Pred nalepením okolie aj vic krát umyť , taktiež predkožku. Pri odpliepaní , nedotknúť sa vonk. obvodu skúmavky a malo by to stačiť pre sterilný moč.Ak sme takto postupovali , vždy sme mali steriný moč aj zo sáčku.Špeciálne strilné skúmavky na odber moču kúpite v zdrav. potrebách , alebo vam dajú v nefrol. amb,príp. váš pediater - ale s tým mam skúsenosť , že skúmavky neboli naozaj sterilné - potom vás zbytočne stresujú kvôli prítomnosti baktérií v moči a nasadzujú ATB - a pritom sa jedná len o kontamináciu stolicou. 😀

roasha
18. feb 2008

dievcata,tie sacky ked kupujete v lekarni,tak treba kupovat konkretne chlapcekove,alebo dievcatkove.niektore "lekarnicky"sa neopytaju,a maminky ktore sa s tym este nestretli,to ani nenapadne. 😉

sammy
18. feb 2008

A poradite niekto ako nalepit ten sacok spravne dievcatku, aby to zachytilo moc? Tie sacky su skor asi pre chlapcov, nie?

mimma
18. feb 2008

Ja som sa na to pýtala, a vraj sú tie sáčky ako pre dievčatá, tak aj pre chlapcov rovnaké. Ja tiež teraz "bojujem" s odoberaním moču, buď sa to odlepí, alebo sa do toho aj vykaká...U chlapcov by to malo byť jednoduchšie, tre ba tam len vopchať pipíka a dobre oblepiť a úspech, si myslím, je zaručený! 🙂

alysea
18. feb 2008

Ahojte sú sáčky aj pre chlapcov aj pre dievčatá, niektoré tety lekárničky sú také milé 😠 , že Vás budú presviedčať že to tak nie je,ale verte mi v zdravotníckych potrebách som kúpila aj chlačekovský, pretože prvýkrát som kúpila dievčenský a chudáčikovi, kedže otvor bol veľký som tam napchala aj gulky 😅 a moč aj tak žiadny nebol v sáčku ale mimo. Chlapčekovský sáčok má len taký malý okrúhli otvor akurát na čurka a nie je problém. u dievčatiek je to problematickejšie, treba si len odskúšať tak, že nalepíte a necháte si bábiku rozbalenú aby ste videli ak to pretečie kade pretečie aby ste nabudúce nalepili lepšie. odporúčam kúpiť viac sáčkov a poskúšať si najprv aby potom ked to bude treba súrne nebol problém.

kosicanka1
18. feb 2008

nam sa do sacku nepodarilo odobrat, pravidelne odoberame do sterilnej skumavky. predtym poriadne umyjeme pisulku, pretrieme betadinom a cakame na cikanie 😉

katusha
18. feb 2008

nam nefrologicka povedala, ze tie sacky nemame pouzivat pri odoberani, lebo vraj môze vzniknut zapal 😕 😒
takze odoberame priamo do skumavky a s tym sa teda natrapime. niekedy cakam aj viac ako hodinu na jeden "cvrk" 😅

pietra
18. feb 2008

katusha a z coho ten zapal vznikne? tomu nerozumiem

katusha
18. feb 2008

tak to by aj mna zaujimalo 😅 ja uz si to jej podrobne vysvetlenie akosi nepamatam 😅
musim sa este raz spytat 😀

pietra
18. feb 2008

tak potom daj vediet 😉
ja som bola so sackom inak velmi spokojna. najprv som sa toho bala, lebo ma kazdy strasil, ze mi to na prvykrat nepojde a mala som len jeden sacok od lekarky. Rano pred papanim som ho malej nalepila, lebo som vedela, ze po rannom papani vela cika a do 10 min sme mali v sacku "ulovok"

katusha
18. feb 2008

tak to je super, moja mala rano vypije sunar a za tym aj cajik a aj tak sa nevycika ☹ 😒 neznasam to odoberanie mocu 😠

hedunecka
19. feb 2008

ahojte tak aj my sme mali zaniest moc a dr.mi nic o sacku nepovedala..povedala ze mame cikat hned do skumavky-najprv som si myslela dobra hovadina ale malu som si pekne rano nakojila a potom som ju rozbalila a cakala so skumavkou pri susurke kedy pusti 😀 behom pol minutky zacala cikat a ja som pekne nacapovala plnu skumavku..
myslim ze je to lepsie lebo moc nesiel cez sacok a potom zas do skumavky..
skuste tak hlavne rano kym sa dieta zobudi este necika a ked ho rozbalite pojde to hned 😀 😀

teza9999
18. apr 2010

Mna by zaujimalo, ci mam odniest moc v tom sacku, alebo sa ma prelievat do skumavky..?

vinifera
18. apr 2010

No ja som preliala do ampulky od liekov. A ma sestrička zvozila že som to mohla nechať v tom sáčku. Že je to sterilnejšie. Tak som potom nosila už len v sáčku. 😉 Takže je to zbytočné prelievať.

ivkaivka
18. apr 2010

Ja som prelievala do sklenicky- hipp vyziva. Najprv som ju asi 3x zliala vriacou vodou-v labaku nevideli problem.
Ja som minule chytala moc asi 30 min. mala lezala na zemi, sacok nalepeny a ja som ho musela pridrziavat, pretoze sa metala. Keby v tom momente niekto dosiel, pri-sam-tri, volaju socilaku, nech mi ju beru, ze mater ma uchylnu 😀
Mohli by vymysliet lepsi vynalez 😅

teza9999
19. apr 2010

Dakujem, baby... Sacok zalepeny, o chvilu ho zanesiem do labaku.
A inac, je to fakt trosku divne. Ja mam syna, takze u chlapcov je to jednoduchsie, ale s dievcatkami si mamky asi fakt "uziju"🙂
Maly cume, a stale si to tam chytal, ze so som mu to tam nalepila, ale zvladli sme to nastastie.
Tal pekny den Vam zelam, a cim menej nalepovanych sackov🙂

babulina
19. apr 2010

ja som prelievala zo sacku do skumavky 😉

giapetko
27. jún 2012

ahojte baby,

mam chlapceka a musim zajtra zobrat 12 hodinovy moc.....mam sacky specialne pre chlapcekov, len sa mu to bojim nalepit..nebude ho to boliet pri odlepeni ?
dakujem za odpoved.

martinaxx
5. mar 2013

ja by som sa chcela opýtať,keď máme doniesť moč ráno,môžem zaniesť aj moč,ktorý vyciká v noci,či jej musím nalepiť sáčok až ráno?

usiko
15. nov 2013

no musim napisat, mame ten isty problem,treba nam nabrat moc, syn 7 mesacny aj nieco...uz mi je jasne ako na to, ale pri citani som sa tak nasmiala, ako uz davno nie.....vazna tema inak, ale tak vtipne o tom pisete🙂

ivcik1
16. apr 2014

@giapetko prosim ta dopatrala si sa odpovede na tvoju otazku o bolesti odliepania sacku? Zajtra mame odovzdat moc a bojim sa, ze ked sacok nalepim ako kocky pisu, tak to bude dost boliet pri odliepani...Prosim dajte mi vediet, kto s tym mate skusenost u chlapcov...Dakujem 🙂

giapetko
17. apr 2014

Ahoj.odliepanie maly zvladol ok.musis len velmi pomalicky.bala som sa toho,no nebolo to take strasne.drzte sa.

giapetko
17. apr 2014

@ivcik1 som poslala odpoved vyssie

ivcik1
18. apr 2014

Dakujeme 🙂. Zvladli sme to v pohode.