Vrecká na zachytenie moču. Ako ich upevniť?

daduska
18. feb 2008

Ahojte mamičky.....mame zaniesť moc na rozbor na vyšetrenie po piatom mesiaci ale nedarí sa mi zachytiť moc do sáčku .....zalepila som mu to tesne po pipika a aj tak bolo v sáčiku iba par kvapiek....prosím poraďte ako ste to riešili ........ 😉 😉 😉

patricionella
25. jún 2014

Dievčenské môžu používať aj chlapci, ale typické chlapčenské majú maličký otvor iba na "cikáčika" taký okrúhly. Dievčenské majú aj taký druh, ktorý sa dá použiť aj pre jedného aj pre druhého, tak vtedy lekárničky nič nepýtajú a rovno Vám dajú tie.
Pri dievčati je najdôležitejšie aby sa to dobre zalepilo medzi cikou a konečníkom. A hlavne sa musí otvoriť sáčok a trochu ho vytvarovať aby to tam ľahšie natieklo...nenechať ho sploštený a samozrejme nasmerovať ho nadol, aby to nevytieklo.
Práve zajtra máme doniesť moč a ja mám doma iba ten chlapčenský...tak musím zbierať moč ráno v nemocnici...

aaalena86
25. jún 2014

@patricionella Ja som celý čas malej lepila chlapčenské,pretože mi tak povedala sestrička na nefrologii a bola som spokojná.Ukázala mi ako lepiť a bolo to ok.Raz som chcela skúsiť dievčenský a všetko išlo bokom a sáčok prázdny,tak som ostala pri chlapčenských.🙂

patricionella
25. jún 2014

@aaalena86 pri akých chlapčenských??? Asi nie tých s 1,5 cm okrúhlym otvorom...alebo áno??? Jeden taký doma mám...

aaalena86
25. jún 2014

@patricionella Áno,tie okruhle som lepila malej a nie raz.My sme moč nosili x-krát

patricionella
26. jún 2014

no nič...musíme zajtra znova...jeden lepila sestrička...všetko šlo mimo...do ďalšieho sa mi vykakala...a jeden som práve lepila a museli sme ísť hneď do poradne...takže 3 sáčky vyhodené...

patricionella
27. jún 2014

takže dnes ráno bolo zas všetko v plienke...idem do mesta po sáčky. Ten jeden okrúhly chlapčenský nasadím na cestu do mesta. Podotýkam, že mám dievčatko. A ak tam dačo bude, tak pôjdeme aj na nemocnicu...pri prvej dcére to bolo tiež takéto zložité...

marianna871
14. jan 2015

dievky ako ste to preliali?do skumavky?sak to katastrofa...:(

zholubova85
31. mar 2015

ja idem odoberať zajtra. neskutocne sa bojim že ho to bude bolieť. Mne sestricka kazala nalepiť mu to kým pojdeme ku doktorke zabaliť plienku a že ona mu to odlepí. Tak uvidíme co to bude. Držte sa kočky

blondska1403
9. jún 2015

Neviem ako u vas ale tu v lekarnach dostavaju jeden druh sackov len zevraj a moj maly nie a nie sa vycikat do toho, odliepa sa nam to...uz som do toho dala aj vsetko aj gulky ze nech sa tam aspon cosi zachyti a nic :D vsetko mimo :D asi je moc aktivny...vyriesili sme to tak ze som ho dala do prazdnej vanicky pockala kym zacne cikat popri hrani a chytila do skumavky :D ..

strelko
12. okt 2015

baby,ved tie sacky pre chlapcov su uplne super,dnes som nalepila,dala plienku a o hodinu nacikane 50 ml,preliala do skumavky a hotovka 😀